Skocz do zawartości

Piłkarski livescore późnojesienny i zimowy


Hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się mogę mylić, ale to chyba liczy się, że będący na spalonym Frączczak walczył o piłkę z zawodnikiem Jagi. To tak jak masz sytuację, że idzie jakieś podanie na dobieg za linię obrony i jeżeli ten z drużyny atakującej był spalonym, to boczny podnosi chorągiewkę nawet jeżeli jeszcze nikt do piłki nie dopadł.

 

Ty mówisz, że ewidentna czerwona, a ja z każdą powtórką utwierdzam się, że żółta. Według "Weszło" trzeba mieć klepki na oczach żeby uważać ten faul za zwykły taktyczny. Nie wiem co miał oczach autor, skoro napisał, że Burliga chamsko pierdolnął Węgra po nogach. Chamstwo w tym było (jak to w faulach tego typu, kiedy rywal odsadza), nie powiem, ale typa chyba nigdy nikt po nogach nie pierdolnął, jak takie rzeczy wypisuje.

Odnośnik do komentarza

Czerwona kartka. Faul taktyczny to przytrzymanie zawodnika, czy wejście ciałem, a tu koleś przykopał rozpędzonemu typkowi w nogi :| Pociągnąłby za koszulkę to byłaby żółta, ale takie coś, zauważmy jeszcze, że faul "od tyłu", prosto w nogi, bez chęci dotknięcia piłki. Słuszna czerwona.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie wiem co miał oczach autor, skoro napisał, że Burliga chamsko pierdolnął Węgra po nogach. Chamstwo w tym było (jak to w faulach tego typu, kiedy rywal odsadza), nie powiem, ale typa chyba nigdy nikt po nogach nie pierdolnął, jak takie rzeczy wypisuje.

Czyli nie zgadzasz się z tym, że chamsko go kopnął, choć widzisz w tym chamstwo? ;)

Arbiter cafe też wskazuje na słuszną czerwień, choć wytyka też niezgodność tej decyzji z wytycznymi UEFA.

Z określeniem z weszło zgodzę się o tyle, że to nie był zwykły taktyczny faul, bo wykluczenie zawodnika swoje źródło znajdowało w innym aspekcie tego zagrania (nie w zablokowaniu sytuacji bramkowej, lecz w głupim, agresywnym i wynikającym z frustracji niesportowym wejściu).

Odnośnik do komentarza

Reaper, co do tego, że faul taktyczny to tylko przytrzymanie lub wejście ciałem...

Faul taktyczny - w piłce nożnej rozmyślny faul popełniany w celu zatrzymania akcji przeciwnika. Inne faule mogą być powodowane przypadkowym, niestarannym zagraniem. W tym przypadku głównym celem popełnienia przewinienia jest zatrzymanie dobrze rozwijającej się akcji zespołu przeciwnego, w znacznej odległości od własnej bramki. Najczęściej ma on miejsce wtedy, gdy zawodnik ocenia, że nie jest w stanie czysto odebrać piłki graczowi drużyny przeciwnej, zwykle w sytuacji kontrataku bądź kiedy został pokonany zwodem, co sprokurowało niebezpieczną sytuację. Faul taki popełnia się przez popchnięcie, przytrzymanie bądź kopnięcie przeciwnika wyprowadzającego atak. Korzyścią z takiego postępowania jest zatrzymanie rozpędzonego zawodnika, przez co później przeciwnikowi łatwiej będzie odebrać piłkę, a także możliwość powrotu i nowego ustawienia własnych zawodników.


Gacek gdzie napisałem, że się nie zgadzam? To był chamski faul. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Burliga kogoś pierdolnął po nogach. Sorry, ale dla mnie pierdolnięcie, to kopniak, w który jest włożone maksimum siły. Ten sam autor sam przyznaje, że faul Burligi nie był zamachem na zdrowie zawodnika Pogoni. Jak dla mnie, jak się komuś aż pierdolnie, to raczej chce się go uszkodzić. Zgodzę się z Tobą, że zachowanie było głupie i niesportowe, ale dalej trzymam się tego, że nie było agresywne.

Odnośnik do komentarza

Tako rzecze wcześniej wspomniany sędzia 1-ligowy...

Miał prawo pokazać czerwo i wybroni się z tego. Z drugiej strony, gdyby pokazał żółtą, to też by się wybronił. Moim zdaniem kopnięcie było na tyle lekkie, że należy je potraktować jako nierozważne czyli żółta kartka.


To tak dla tych, że czerwona była ewidentna.

Odnośnik do komentarza

Probierz nawet nie narzeka na sędziego:

 

Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok: Wiedzieliśmy, że Pogoń będzie zdeterminowana. W Szczecinie wszystko jest możliwe i było widać to od początku. Zachowanie Łukasza Burligi było nieodpowiedzialne. Trudno to ocenić na gorąco, zajęcia mamy teraz dopiero we wtorek i Łukasz będzie musiał przemyśleć swoje zachowanie. Muszę pochwalić drużynę za postawę w drugiej połowie - za determinację, organizację gry oraz przygotowanie motoryczne. To było dla nas kluczowe. Graliśmy dobrze do samego końca. Mieliśmy okazję do zdobycia gola. Grając w "10" musimy przyjąć z zadowoleniem ten remis.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

to jeszcze kurwa mać musiał się trafić jakiś matoł z gwizdkiem, który ma problemy z głową.

 

Ale nie powiedział nic w jednym procencie podobnego :D A gdyby tak było to zapewne by o tym wspomniał, nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza

poza tym zieliński ma teraz problem, bo o ile w meczach ze słabszymi rywalami, gdzie napoli było bardziej ofensywnie nastawione, wychodził zamiast allana/jorginho, a obok niego hamsik i diawara, o tyle ostatnio raz, że sarri gra teraz bardziej defensywnie, dwa, wyrósł mu rywal o podobnej charakterystyce w postaci marko roga, trzy, prezes się sadził do trenera, że mu za grube pieniądze sprowadził pavolettiego, jest jeszcze reprezentant giaccherini a nie dostają minut. do tego trzeba ogrywać milika, który też ma pecha, bo mertens jest obecnie królem, a do rotacji aspiruje 15-16 grajków. nie ma co załamywać rąk, napoli odpadło z lm, z pucharu włoch, w lidze tylko dziewięć meczów do końca sezonu. myślę, że po wakacjach milik znowu będzie pierwszym wyborem a ataku, a zieliński titolare, bo po prostu na ten moment w neapolu mają za dużo grzybów w barszczu i konkurencji musi ubyć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...