Skocz do zawartości

W pogoni za pieniądzem


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Po krótkiej przygodzie z Barceloną zaczynam pierwszy długoterminowy zapis w FM 2017. Będzie to kariera typu "Road to fame". Zacznę bezrobotny, z najniższą licencją (krajowa C) oraz bez doświadczenia piłkarskiego (niedzielny amator). Będę się starał grać możliwie jak najbardziej realistycznie. Jakiegoś celu przewodniego dla kariery nie przewiduję. W przyszłości wybierając kluby będę się przede wszystkim kierował oferowaną pensją. Początkowo posty będą się pojawiać w formie miesięcznych podsumowań, a jak już wejdziemy w świat wielkiej (czy większej) piłki, to przejdziemy na opisy pojedyńczych spotkań. Bohaterem tej kariery będzie Jack Rash, 28 letni Walijczyk.

 

Wersja: FM 2017, 17.1
Ligi: *klik*
Zasady: mHC
Baza danych: niestandardowa (duża + reprezentanci wszystkich europejskich krajów + zawodnicy z czołowych lig)
Odnośnik do komentarza

Pierwszym klubem, który postanowił mnie zatrudnić jest występujące w 5. lidze angielskiej Guiseley Association FC. Zespół objąłem po 18 kolejkach, kiedy to znajdował się na 22. miejscu w tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracimy zaledwie 2 punkty, a więc jest to raczej do odrobienia. Bukmacherzy przewidują, że zajmiemy 20. miejsce w tabeli. Mi by to odpowiadało, bo zarząd wymaga jedynie utrzymania. Tak prezentuje się tabela - *klik*

 

Podstawowym problemem Guiseley jest wąska kadra. W składzie mam 18 zawodników, a 5 z nich jest kontuzjowanych. Przedstawiać każdego zawodnika z osobna nie ma sensu, więc zaprezentuje jedynie profile naszych kluczowych zawodników.

 

Brendan Pearson (19, ENG) - młody bramkarz wypożyczony z Newcastle. Podstawowy golkiper i jeden z najlepszych zawodników w drużynie.

Rob Atkinson (29, ENG) - nasz najlepszy obrońca. Bardzo doświadczony zawodnik, większość kariery spędził grając w League 2.

Alex Purver (20, ENG) - mózg drużyny. Wypożyczony z Leeds gracz będzie w dużej mierze odpowiadał za rozprowadzanie naszych akcji ofensywnych. Mam nadzieję, że ominą go kontuzje, bo zastępstwa ze świecą szukać.

James Wesolowski (29, AUS) - zdecydowanie jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy zawodnik w drużynie. Przyszedł do nas z występującegoo w League 1 Shrewsbury Town. Wychowanek Leicester ma zdecydowanie zbyt duże umiejętności, jak na nasz poziom rozgrywkowy. Niestety, trapią go kontuzje i przez to opuszcza mnóstwo spotkań. Co rok zrywa więzadła kolanowe, podobnie było we wrześniu bieżącego roku. Może właśnie stąd wzięła się słaba postawa zespołu w rozgrywkach? 29 wrześnie James doznał urazu i od tego czasu zespół zgromadził... 1 punkt w 7 meczach. Do treningów ma wrócić pod koniec listopada.

Jake Cassidy (23, WAL) - od Walijczyka będzie zależała w znacznym stopniu nasza gra ofensywna. W League 1 się nie sprawdził (21 meczy, 0 goli) i u nas póki co też zawodzi (3 gole, 18 spotkań). Umiejętności na pewno ma i postaramy się je jak najlepiej wykorzystać.

 

Ogólnie rzecz biorąc zespół mam całkiem niezły i utrzymanie nie powinno być problemem. Cóż, nie będzie nim, gdy zawodnicy wyleczą swoje urazy, bo obecnie nie mam nawet kogo posadzić na ławce. Przed nowym rokiem powinienem mieć już prawie wszystkich do dyspozycji.

 

Taktycznie jesteśmy ograniczeni do typowo angielskiej taktyki, czyli dośrodkowań na Cassidiego. Wszyscy nasi napastnicy (a jest ich 3) lepiej radzą sobie strzelając głową, aniżeli nogami. Szaleństwa nie ma też w środku pola, bo jedynie Purver nadaje się do kreowania. Pomocnicy nie grzeszą szybkością, a właściwie to dysponujemy najwolniejszą pomocą w lidze. Na szczęście są to zawodnicy agresywni, waleczni oraz dobrze współpracujący. Mocną stroną naszego środka pola jest zdecydowanie destrukcja i to będę chciał wykorzystać, jako że obrońcy dobrym odbiorem nie grzeszą. Nie potrafią również grać głową, bo w tym aspekcie jesteśmy najsłabsi w lidze. Braki te nadrabiamy dobrym ustawieniem i kryciem.

 

Chciałem stworzyć taktykę, która wykorzystywała by nasze mocne strony i jednocześnie nadrabiała możliwie jak najlepiej braki. Dodatkowo chciałem, żeby było to coś prostego, aby zawodnicy w miarę szybko ją przyswoili. Wyszło mi coś takiego. W poleceniach drużynowych mamy cofnięcie do obrony, grę bez wślizgów oraz ataki skrzydłami. Sposób ataków jest raczej prosty do przewidzenia, ale ciężko będzie mi stworzyć coś innego w oparciu o skład, jakim dysponuję. W środku postawiłem na dwóch pomocników odbierających piłkę. Nasi pomocnicy czują się w odbiorze zdecydowanie lepiej niż środkowi obrońcy i to chciałem wykorzystać. Para środkowych obrońców ma grać ostrożniej, trzymać linię. Na bokach obrony ustawiłem dwóch obrońców z funkcją wsparcia, ponieważ mam w składzie (czy raczej będę miał, bo obecnie leczą urazy) dwóch szybkich bocznych obrońców, którzy jako tako potrafią dośrodkować. Będziemy chcieli to wykorzystać. Dodatkowo zaleciłem im więcej pressingu i agresywniejszy odbiór piłki, chcąc w ten sposób ograniczyć liczbę wrzutek w nasze pole karne.

Gra do przodu będzie spoczywać na skrzydłowych oraz na Purverze. Tutaj nie ma nic odkrywczego. Na szpicy Cassidy jako odgrywający. I to tyle - prosto, brzydko, ale skutecznie. Mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2016

 

 

Vanarama National League:

 

[12.11.2016, 19. kolejka] (22.) Guiseley 0:2 Torquay United (18.)

A. Verma 4', J. Cassidy sam. 20'

 

[19.11.2016, 20. kolejka] (10.) Dover Athletic 2:2 Guiseley (22.)

R. Modeste 72', R. Miller 73' - J. Cassidy 18', 65'

 

[22.11.2016, 21. kolejka] (13.) Barrow 0:4 Guiseley (22.)

R. Eckersley sam. 22', L. Goulding 47', S. Walton kar. 55', J. Cassidy 81'

 

[26.11.2016, 22. kolejka] (21.) Guiseley 2:2 Boreham Wood (8.)

R. Atkinson 15', S. Walton kar. 79' - M. Ferrier 43', B. Andrade 45+1'

 

[29.11.2016, 23. kolejka] (23.) York City 1:2 Guiseley (21.)

J. Umerah 33' - J. Cassidy 25', S. Walton kar. 30'

 

 

Przygodę z 5. ligą angielską rozpocząłem od pechowej porażki na naszym boisku z Torquay United. Obie bramki w tym spotkaniu padły z przypadku - pierwsza po zamieszaniu po rzucie rożnym, druga to rykoszet. Była to 6. porażka z rzędu, więc już po 1. meczu pobiłem rekord porażek z rzędu. Swoją drogą, pierwszą bramkę od 10 września zdobył Cassidy, szkoda że tylko do złej bramki. Walijczyk poprawił się bardzo szybko, bo już w następnym spotkaniu. Dzięki jego dubletowi zapewniliśmy sobie punkt, aczkolwiek spotkanie powinniśmy wygrać. Niestety, chwila dekoncentracji i dwie bramki stracone. Kolejny mecz to już nasz koncert. Zagraliśmy perfekcyjnie. Gospodarze byli całkowicie bezradni, a my popisaliśmy się świetną skutecznością. Gorzej zagraliśmy drugi domowy mecz za mojej kadencji. Po szybko strzelonej bramce wydawało się, że będzie dobrze, ale pod koniec pierwszej połowy zawodnicy przestali grać i straciliśmy dwie bramki do szatni. Po przerwie nie działo się w sumie nic. Mieliśmy jednak szczęście, bo dostaliśmy od sędziego karnego z kapelusza. Dobrze za to zagraliśmy z notującym fatalny start York City. Gospodarze dominowali, dużo strzelali, ale nic z tego nie mieli. My z kolei przez cały mecz praktycznie nic sobie nie stworzyliśmy. Pierwszą bramkę strzeliliśmy po błędzie bramkarza York, a drugą z karnego. Również za nic. Gospodarze szybko strzelili bramkę kontaktową, jednak nasza gra defensywna tego dnia na nic więcej im nie pozwoliła.

 

W pierwszych 5 meczach za mojej kadencji zdobyliśmy aż 8 punktów, a więc jest to wynik co najmniej przyzwoity. Pozwoliło nam się to wygrzebać ze strefy spadkowej, a nad 21. drużyną mamy 2 punkty przewagi. Ciężko stwierdzić, czy wyniki zawdzięczamy szczęściu, taktyce czy tzw. efektowi nowej miotły. W grudniu zagramy tylko 4 mecze, z czego jeden w FA Trophy. Na uznanie zasługuje dobra forma Cassidiego, który w 5 meczach zdobył 4 gole.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2016

 

 

VNL:

 

[03.12.2016, 24. kolejka] (20.) Guiseley 1:1 Chester (16.)

J. Cassidy 52' - S. Nombe 47'

 

[17.12.2016, 25. kolejka] (14.) Woking 1:1 Guiseley (19.)

B. Saah 80' - J. Cassidy 57'

 

[26.12.2016, 26. kolejka] (19.) Guiseley 1:0 Lincoln (2.)

M. Rankine kar. 64'

 

 

FA Trophy:

 

[10.12.2016, 1. rnd.] (6L) Stockport County 0:0 Guiseley (5L)

 

[14.12.2016, 1. rnd., powtrórka] (5L) Guiseley 2:0 Stockport County (6L)

J. Preston kar. 23', J. Cassidy 88'

 

 

W grudniu zagraliśmy tylko 3 ligowe spotkania. Wyniki są bardzo dobre, ale więcej było w tym szczęścia niż rozumu. Jedyny punkt, na jaki zasłużyliśmy, zdobyliśmy w spotkaniu z Chester. W tym nudnym starciu kibice obejrzeli tylko dwie dobre akcje, obie zakończone bramkami. W dwóch kolejnych meczach mieliśmy mnóstwo szczęścia. W pierwszej połowie powinniśmy stracić co najmniej jedną bramkę, ale gospodarzom brakowało skuteczności i przetrwaliśmy do przerwy. Na początku drugiej części wyprowadziliśmy jedyną składną kontrę w tym meczu i zakończyła się ona bramką Cassidiego. Prowadzenie straciliśmy dopiero w samej końcówce, kiedy to Saah strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podobnie wyglądał mecz z wiceliderem z Lincoln. Goście atakowali, napierali, przeważali, ale nic z tego nie wynikło. Dwa razy świetnie bronił Pearson i to jemu zawdzięczam pierwszą domową wygraną. Masę szczęścia mamy też przy rzutach karnych, bo w spotkaniu z Lincoln dostaliśmy któryś już raz karnego w prezencie. Dzięki dobrym wynikom umocniliśmy się na 19. pozycji i mamy już 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Tabela

 

W kolejnej rundzie FA Trophy zagramy z East Thurrock United FC, czyli kolejną drużyną z 6. ligi.

Odnośnik do komentarza

 

Cześć! Po krótkiej przygodzie z Barceloną zaczynam pierwszy długoterminowy zapis w FM 2017. Będzie to kariera typu "Road to fame". Zacznę bezrobotny, z najniższą licencją (krajowa C) oraz bez doświadczenia piłkarskiego (niedzielny amator). Będę się starał grać możliwie jak najbardziej realistycznie. Jakiegoś celu przewodniego dla kariery nie przewiduję. W przyszłości wybierając kluby będę się przede wszystkim kierował oferowaną pensją. Początkowo posty będą się pojawiać w formie miesięcznych podsumowań, a jak już wejdziemy w świat wielkiej (czy większej) piłki, to przejdziemy na opisy pojedyńczych spotkań. Bohaterem tej kariery będzie Jack Rash, 28 letni Walijczyk.

 

Wersja: FM 2017, 17.1
Ligi: *klik*
Zasady: mHC
Baza danych: niestandardowa (duża + reprezentanci wszystkich europejskich krajów + zawodnicy z czołowych lig)

 

W pogoni za pieniądzem i tyle :)

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2017

 

 

Transfery z klubu:

 

Alex Purver (Leeds) - kon. wyp.

 

 

Transfery do klubu:

 

Alex O'Hanlon - WT

Jon Molyneux (Stalybridge Celtic) - WT

 

 

VNL:

 

[01.01.2017, 27. kolejka] (3.) Lincoln City 1:0 Guiseley (19.)

T. Robinson 60'

 

[07.01.2017, 28. kolejka] (19.) Guiseley 1:3 Maidstone United (23.)

M. Rankie 47' - K. Lokko 6', J. Loza 67', 74'

 

[21.01.2017, 29. kolejka] (17.) Macclesfield Town 3:1 Guiseley (19.)

C. Holroyd 5', R. German 7', K. Edwards 71' - A. Palmer 62'

 

[28.01.2017, 30. kolejka] (19.) Guiseley 2:2 Sutton United (12.)

J. Wesolowski 4', S. Walton 81' - M. Biamou 55', 69'

 

[31.01.2017, 31. kolejka] (17.) Wrexham 3:0 Guiseley (19.)

W. Clarke 9', D. Barbir 11', 18'

 

 

FA Trophy:

 

[14.01.2017, 2. rnd.] (6L) East Thurrock United 2:3 Guiseley (5L)

M. Freiter 25', K. Ferdinand 51' - A. Palmer 35', J. Ellul sam 67', N. Clee 87'

 

 

W styczniu zagraliśmy 5 ligowych spotkań i zdobyliśmy w nich zaledwie jeden punkt. Nowy rok powitaliśmy od porażki na stadionie 3. drużyny w lidze. Zostaliśmy całkowicie zdominowani, ale to było do przewidzenia, a 0:1 wstydu nie przynosi. Dużo gorzej było potem.

Nasze problemy zaczęły się od tego, że wypożyczenie Purvera dobiegło końca, a sam zawodnik nie ma zamiaru przedłużyć swojego pobytu w naszym klubie. W jego miejsce sprowadziłem O'Hanlona, a Irlandczyk już pierwszego dnia doznał urazu na treningu i do składu będzie mógł wskoczyć dopiero w lutym. Poza nim do klubu dołączył jeszcze Jon Molyneux, aczkolwiek jest to transfer bardziej z myślą o przyszłości.

Bez jakiegokolwiek kreatywnego zawodnika w składzie ciężko było wygrywać mecze. Nie tłumaczy to jednak porażki z 23. w tabeli Maidstone United. Zagraliśmy w tym spotkaniu fatalnie. Nie inaczej było w pozostałych meczach tego miesiąca. Jedyną wygraną odnieśliśmy w FA Trophy z zespołem grającym ligę niżej. Podniosło nam to trochę morale, ale nie formę. Macclesfield zagrało z nami kosmiczny mecz. Żadnej z 3 akcji bramkowych nie powstydziłyby się zespoły występujące kilka lig wyżej, nic nie mogliśmy na to poradzić. Jedyny punkt w tym miesiącu zdobyliśmy grając u siebie z 12. Sutton. Zawdzięczamy go strzałowi z wolnego Waltona. Z akcji nie mieliśmy nic. Na zakończenie miesiąca zagraliśmy z Wrexham. Wszystkie 3 bramki padły ze stałych fragmentów gry i z Walii wróciliśmy z pustymi rękoma.

Szkoda tego miesiąca, bo porażki w meczach z drużynami zajmującymi dolne miejsca w tabeli mogą nas bardzo drogo kosztować. Póki co utrzymujemy 19. miejsce, ale z przewagi nie wiele już zostało.

Odnośnik do komentarza

Adam3333, ciężko powiedzieć. Na daną chwilę nie wiem nawet, czy utrzymamy się w lidze.

 

 

 

Luty 2017

 

 

 

VNL:

[11.02.2017, 32. kolejka] (19.) Guiseley 2:2 Eastleigh (1.)

M. Rankine 24', N. Clee 74' - L. Coulson 20', T. Conlon 65'

 

[18.02.2017, 33. kolejka] (4.) Dag & Red 1:0 Guiseley (20.)

P. Ruddock 11'

 

[21.02.2017, 34. kolejka] (21.) Guiseley 2:0 North Ferriby United (17.)

J. Cassidy kar. 19' 73'

 

[28.02.2017, 35. kolejka] (21.) Guiseley 2:1 Barrow (15.)

J. Cassidy 11', 48' - L. Goulding sam. 15'

 

 

FA Trophy:

[04.02.2017, 3. rnd.] (5L) Guiseley 5:2 North Ferriby United (5L)

M. Rankine kar. 8', R. Atkinson 28', J. Cassidy 69', 77', 84' - S. Brogan 15', C. Oliver 26'

 

[25.02.2017, 4. rnd.] (5L) Macclesfield Town 1:3 Guiseley (5L)

C. Holroyd 85' - J. Cassidy 12', 56', W. Hatfield 45'

 

 

W lutym mieliśmy do rozegrania kilka trudnych spotkań. Miesiąc zaczęliśmy od wysokiej wygranej w FA Trophy z North Ferriby United, która znacząco poprawiła nasze morale. Dzięki temu byliśmy w stanie zdobyć aż 7 punktów w 4 następnych meczach ligowych, mimo że nie graliśmy wcale z łatwymi przeciwnikami. W pierwszych dwóch meczach graliśmy z drużynami z czuba tabeli, a więc zdobycie 1 punktu w tych dwóch meczach bardzo cieszy. Paradoksalnie dużo lepiej zagraliśmy w przegranym meczu z Dag & Red. Niestety zabrakło szczęścia, którego zapas zużyliśmy w starciu z Eastleigh. W kolejnych dwóch spotkaniach odnieśliśmy dwa bardzo ważne zwycięstwa. Grając u siebie pokonaliśmy dwie walczące o utrzymanie drużyny. Były to tzw. "mecze o 6 punktów". Można powiedzieć, że gdy tylko Cassidy jest w formie, to wygrywamy mecze. Nie mam pojęcia, co byśmy bez Walijczyka zrobili.

 

Mimo dobrych wyników w tabeli spadliśmy na 21. miejsce. Mamy tyle samo punktów, co 20. York City, ale gorszy bilans bramkowy. Właśnie z tą drużyną zmierzymy się w półfinale FA Trophy. Tabela

Odnośnik do komentarza

Marzec 2017

 

 

VNL:

 

[04.03.2017, 36. kolejka] (10.) Torquay United 1:3 Guiseley (21.)

N. Blisset 66' - J. Cassidy 35', 46', R. Atkinson 71'

 

[14.03.2017, 37. kolejka] (20.) Guiseley 1:2 Aldershot Town (8.)

J. Cassidy 50' - I. Kanu 19', 50'

 

[21.03.2017, 38. kolejka] (5.) Gateshead 2:2 Guiseley (20.)

B. Shaw 51', W. York 67' - J. Cassidy 87', S. Walton 88'

 

[25.03.2017, 39. kolejka] (21.) Guiseley 3:0 Dover (7.)

R. Atkinson 16', J. Cassidy kar. 19', M. Williams 47'

 

[28.03.2017, 40. kolejka] (8.) Boreham Wood 1:1 Guiseley (20.)

A. Andrade 67' - J. Cassidy 46'

 

 

FA Trophy:

 

[11.03.2017, Półfinał, 1. mecz] (5L) Guiseley 2:1 York City (5L)

J. Cassidy kar. 5', L. Goulding 49' - A. Babos 78'

 

[18.03.2017, Półfinał, 2. mecz] (5L) York City 3:1 (4:3) Guiselet (5L)

A. Babos 33', V. Oliver kar. 40', Y. Klukowski 79' - J. Cassidy 22'

 

 

Transfery do klubu:

 

David Lynch - WT

Derek Niven (ex. Buxton) - WT

John Hunt (Curzon Ashton) - 2 tys. funtów/4 lata

 

 

Marzec był kolejnym udanym miesiącem. Każdy z naszych przeciwników znajdował się w pierwszej 10 ligi, a mimo to zdobyliśmy aż 8 punktów w 5 spotkaniach. Wyjazdowe zwycięstwo z Torquay United było 3. zwycięstwem z rzędu. Był to pierwszy raz, kiedy udało nam się wygrać więcej niż 1 spotkanie pod rząd od 24 września. Potem wygraliśmy jeszcze z York City w pierwszym półfinałowym meczu FA Trophy, dzięki czemu zaliczyliśmy imponującą serię 5 zwycięstw z rzędu. Niestety, w rewanżu York okazało się zbyt mocne i to oni zagrają w finale. Szkoda, bo pieniądze bardzo by nam się przydały. W 40. minucie meczu z Aldershot kontuzjowany boisko opuścił Wesolowski, dla którego był to prawdopodobnie ostatni mecz w sezonie.

Z tego powodu ściągnąłem do klubu Dereka Nivena. 33 letni Szkot powinien być w stanie zastąpić Wesolowskiego, ale... po 10 minutach na boisku doznał urazu i będzie pauzował 5-6 tygodni... Przed kolejnym meczem do zespołu dołączył jeszcze David Lynch. Młody Irlandczyk jest świetny mentalnie, dobry technicznie i tylko fizycznie odstaje. Jak tylko nabierze ogrania, to powinien być sporym wzmocnieniem. W ostatniej chwili ściągnąłem środkowego obrońcę Johna Hunta. Był to pierwszy gotówkowy transfer, jaki przeprowadziłem. Za Johna będziemy płacili 500 funtów rocznie przez 4 lata.

Mecz z Gateshead był szalony. Przez 86 minut nie graliśmy kompletnie nic, a gospodarze dość spokojnie kontrolowali grę. Wtedy jednak Hatfield dośrodkował do Cassidiego, a ten strzelił gola kontaktowego. Nikt, wliczając w to mnie, nie spodziewał się, że minutę później wyrównamy. Na ten punkt w żadnym wypadku nie zasłużyliśmy. Po tym meczu znaleźliśmy się w strefie spadkowej. Podziałało to na nas wyjątkowo dobrze, bo 4 dni później rozbiliśmy 3:0 Dover i w ten sposób uciekliśmy ze strefy spadkowej. Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry.

 

Sytuacja w dole tabeli zrobiła się bardzo ciekawa. O utrzymanie bić się będzie aż 7 zespołów, różnice punktowe są minimalne i wszystko może się wydarzyć. Marzec kończymy nad kreską mając punkt przewagi nad York City. W ostatnim miesiącu rozgrywek zagramy bardzo ważne mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie, może być ciekawie. Tabela

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2017

 

 

VNL:

 

[01.04.2017, 41. kolejka] (14.) Southport 2:2 Guiseley (20.)

J. Cofie 20', 66' - J. Cassidy 35', J. Hunt 90'

 

[07.04.2017, 42. kolejka] (19.) Guiseley 0:5 Forest Green Rovers (2.)

D. Wilshart 28', M. Tubbs 55', 61', F. Robert 75', 83'

 

[14.04.2017, 43. kolejka] (19.) Braintree 2:0 Guiseley (21.)

C. Brittain 67', M. Cheek kar. 88'

 

[17.04.2017, 44. kolejka] (22.) Guiseley 0:1Tranmere (10.)

K. Gordon 66'

 

[22.04.2017, 45. kolejka] (23.) Bromley 0:3 Guiseley (22.)

J. Cassidy 10', J. Hunt 13', J. Preston 90+1'

 

[29.04.2017, 46, kolejka] (22.) Guiseley 2:0 Solihull Moors (24.)

J. Molyneux 8', J. Hunt 90'

 

 

W ostatnim miesiącu sezonu emocji nie brakowało. Kwiecień zaczął się dl nas fatalnie - w końcówce spotkania z Southport kontuzji doznał Cassidy. Mecz mimo to udało nam się zremisować, a kilka dni potem dość niespodziewanie zarząd zaproponował mi przedłużenie kontraktu. Oczywiście się zgodziłem i zarabiam teraz 2900 funtów miesięcznie. W następnych 3 meczach musieliśmy sobie radzić bez naszego walijskiego supersnajpera. Nie dziwi więc brak jakiejkolwiek bramki w tych pojedynkach. Na wyjeździe z wiceliderem polegliśmy bardzo wysoko, ale to mecz z Braintree był fatalny w skutkach. Był to mecz o utrzymanie, a przegrywając go nasze szanse na pozostanie w lidze były jedynie matematyczne. Co gorsza, kontuzji doznał Rankine, a więc drugi z napastników. Został jedynie Preston, który nie dość, że nie ograny, to jeszcze o klasę czy dwie gorszy. W tym momencie byłem już przekonany, że nic w tym sezonie nie ugramy. Zostałem nawet wezwany na rozmowę z prezesem i warunkiem mojego pozostania w klubie był dobry wynik w kolejnym meczu. To spotkanie graliśmy z 23. Bromley, a więc nie najgorzej. Podjąłem duże ryzyko i wystawiłem Cassidiego grającego jeszcze z lekkim urazem. Tym razem ryzyko się opłaciło - już w 10. minucie Jake dał nam prowadzenie! Szybko podwyższyliśmy wynik i resztę spotkania dograliśmy już spokojnie. Dało nam to na nowo nadzieję na utrzymanie, bo Braintree od zwycięstwa z nami zdobyło jeden punkt. Przed ostatnią kolejką mieliśmy zatem do nich 2 punkty straty. Na szczęście graliśmy z Solihull Moors, a Braintree z walczącym o awans Aldershot Town. Szybko strzelona bramka ustawiła to spotkanie. Czy zwycięstwo w tym meczu zapewniło nam utrzymanie? Tabela

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

 

David Ferguson (ex-Shildon) - WT

Rene Howe (ex-Kettering Town) - WT
Joe Wilkinson (WT)
Terry Hawkridge (ex-Lincoln City) - WT
Jack Mackreth (ex-Macclesfield Town) - WT
Sam Johnson (ex-Port Vale) - WT
Darren McKnight (ex-Stalybridge Celtic FC) - WT
Liam O'Neil (ex-Chesterfield) - wyp.
Daniel Lavercombe (ex-Wigan) - wyp.
Emile Heskey (WT)
Transfery z klubu:
uKxnbOZ.png
Mecze Towarzyskie:
1rixJkp.png
Podsumowanie:
W lecie znacząco wzmocniliśmy skład. Szkoda jedynie, że Cassidy zdecydował się odejść z klubu. Wydaje mi się jednak, że Howe i Heskey powinni skutecznie załatać tę dziurę w składzie. Poza tym brak znaczących zmian jakościowych.
W sparingach wypadliśmy bardzo dobrze - zremisowaliśmy nawet z grającą w Premier League Swansea. Wg prognoz bukmacherów sezon skończymy w połowie tabeli. Awans, choć mało prawdopodobny, bardzo by nam się przydał, bo nasze zadłużenie z miesiąca na miesiąc się powiększa. Zapowiedź sezonu
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2017

 

7l339Iq.png

 

Podsumowanie:

 

Ligę rozpoczynamy w bardzo dobrym stylu. W pierwszych 6 meczach zdobyliśmy 12 punktów. Graliśmy jednak tylko z jednym wymagającym rywalem, a było nim Tranmere i mimo gry na wyjeździe, osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. W ogóle dużo lepiej radzimy sobie póki co na obcych boiskach. Trochę rozczarowuje mnie póki co dwójka nowych napastników. No nic, początek jak najbardziej na plus i chyba możemy liczyć na udany sezon.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...