Skocz do zawartości

Wspólny wypad na mecz?


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą też być dodatkowe tramwaje puszczone. Przy tej ilości ludzi jest to nawet całkiem prawdopodobne. Tramwaje takie jeździły i po koncercie Metalliki i Pearl Jamu.

Obietnice takich tramwajów były przed Portugalią, ale były chyba dwa dodatkowe... Żadna wielka różnica przy takiej masie ludzi niestety.

 

Mecz Polska-Belgia w Chorzowie w dniu 17 listopada 2007 r.

 

 

 

W związku z organizacją meczu piłkarskiego Polska-Belgia na Stadionie Śląskim w Chorzowie w dniu 17 listopada 2007 r. (sobota) o godz. 20:30, komunikacja miejska funkcjonować będzie następująco:

 

1. Linie tramwajowe 6, 11 i 41 będą kursować wg rozkładów jazdy na soboty, zwiększona zostanie pojemność taboru oraz uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach wieczornych.

2. Przed meczem (w godz. 17-20) oraz bezpośrednio po zakończeniu meczu kursować będą dodatkowe tramwaje oznaczone literą "S", które kursować będą na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Stadion Śląski - Katowice Plac Wolności.

3. Tramwaje linii 11 oraz tramwaje dodatkowe S od godz. 15 obsługiwać będą dodatkowo przystanek Katowice Rynek (stanowisko dla kursów nocnych przy DH Skarbek).

4. Autobusy linii 820, 830 i 840 przez cały dzień obsługiwać będą dodatkowo przystanek Chorzów AKS. Na tych liniach uruchomione zostaną również dodatkowe kursy w godzinach wieczornych.

 

Na wszystkich liniach oraz w tramwajach dodatkowych obowiązuje odpłatność zgodnie z Taryfą KZK GOP.

Odnośnik do komentarza

Jedź pod stadion. Wszystkie parkingi w parku będą czynne a policja i służby porządkowe ładnie zaprowadzą Cię na miejsce parkingowe ;)

 

Wkleję Ci informator jaki dostałem przy okazji meczu Polska - Portugalia. Nie sądzę, że w przypadku jutrzejszego meczu coś się zmieniło.

Zgodnie z dokonanymi z przedstawicielami WPKiW w Chorzowie ustaleniami na terenie parku wyznaczono następujące miejsca parkingowe:

 

1) Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach (przy fontannie).

parking przy "Ścianach Płaczu" - 130 pojazdów,

parking przy "Pelikanach" - 50 pojazdów,

parking przy "Kanale - Hala Wystaw" - 300 pojazdów,

parking przy restauracji "Brazyliana" - 100 pojazdów,

parking przy kąpielisku "Fala" - 70 pojazdów,

parking na "Promenadzie gen. Ziętka" - 850 pojazdów,

parking przy tylnej bramie "Rosarium" - 150 pojazdów.

 

2) Wjazd od ul. Złotej

parking przy "Wesołym Miasteczku" - 200 pojazdów,

parking przy ośrodku "Bambino" -,100 pojazdów,

parking przy stadionie "GKS-u" - 500 pojazdów,

parking rezerwowany ul. Al. Leśnej od skrzyżowania z Al. Dojazdową (przy bocznej bramie Z00) do Al. Planetarium - 400 pojazdów.

 

3) Wjazd od ul. Siemianowickiej.

na drodze gospodarczej od skrzyżowania z Al. Klonową do Al. Planetarium - 100 autokarów,

parking na "Dużej Łące" (wis'a wis' bazy "Eksploatacja") - 500 pojazdów,

parkingi zlokalizowane w rejonie hotelu PTTK Ośrodka Harcerskiego - wyłącznie dla pojazdów z wydanymi kartami parkingowymi

 

Dojazd z kierunku Warszawy (DK 86)

 

DK 86 - Katowice (Roździeńskiego) - TUNEL - Chorzowska i na wysokości "Wesołego Miasteczka" skręt w prawo w ul. Złotą i dojazd do parkingów,

na ul. Chorzowskiej na wysokości "Wesołego Miasteczka" przejazd na wprost i na wysokości "fontanny" skręt w prawo i dojazd do parkingów zlokalizowanych w WPKiW.

 

Dojazd z autostrady A-4 (z kierunku Wrocławia i Krakowa)

 

dojazd z obu kierunków do ul. Bocheńskiego tak jak w pkt. 1.b - skręt w lewo na Drogową Trasę Średnicową - za "AUCHAN-em" skręt w prawo a następnie w lewo w ul. Gałeczki - skręt w prawo w ul. Wojska Polskiego - przejazd na wprost w ul. Parkową (parking) lub dojazd do ul. Kościuszki - w prawo - dojazd do ul. Siemianowickiej - w prawo - dojazd do "drogi gospodarczej" skręt w prawo - wjazd na parking "Duża Łąka".

 

dojazd z obu kierunków do ul. Bocheńskiego tak jak w pkt.1.b i 1.c i (jako altrenatywa dojazdu określonego w pkt. 2.a) dojazd ul. Bracką do Wesołego Miasteczka po czym dojazd do parkingów przy ul. Złotej (przejazd skrzyżowania na wprost) lub skręt na skrzyżowaniu w lewo w ul. Chorzowską i na wysokości "fontanny" skręt w prawo i dojazd do parkingów zlokalizowanych w WPKiW.

 

 

I do tego mapka ;)http://img233.imageshack.us/img233/6343/mapkaslaskibp0.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie ma za co ;) A stadion znajdziesz bez większego problemu bo takiego kolosa trudno nie zauważyć a jak jeszcze będą włączone wszystkie jupitery to nawet ślepy by trafił ;) i po meczu skonfrontujesz pierdoły jakie wypisują o Śląskim media z wiadomo_jakiego_miasta z rzeczywistością. Żałuję, że nie mogę tam jutro być ale nie wypalił ten wyjazd pod względem organizacyjnym i finansowym :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kurcze ja sie cały czas zastanawiam iść, czy nie iść. Raz, że musiałbym jechać do Chorzowa specjalnie po bilety, a dwa wkońcu to nie moje drużyny więc po co mam dostać po łbie przypadkowo:P Jeszcze pomyśle. To prawda, że ma być 40tyś??

 

PS. Bebok, Ty też wybierasz się na ciemną(czyt. niebieską strone mocy??)

Odnośnik do komentarza

To prawda, że ma być 40 tyś :> Wiem, żeś Beboku też za Ruchem, więc odpuszczenie tego meczu byłoby grzechem ;) Mecz jest 2 marca o 14:45 (niedziela).

http://www.niebiescy.pl/index.php?id=2035 tu jest rozpiska sektorów wraz z cenami. Myślę, że można kupić bilet za 15 złotych na obwodnicę górną albo na sektor 33 i mamy dobry komfort oglądania. Choć wolałbym trybunę wschodnią żeby być daleko od Żaboli ;P

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj sie dowiedziałem, że kumpel z ulicy załatwia busa na szpil i jedą prawie sami znajomi, więc 5min później sam znalazłem się na liście. Już zbieramy kasy i na początku tygodnia zaklepujemy bilety, bo jak sie pikniki rzucą to biletów braknie. Jedni mówią, że będzie nas 12,5 tys a inni, że 15tys...zobaczymy. Coś czuje, że po tym spotkaniu mój przyjazny stosunek do źabek się jeszcze wzmocni podczas wspólnych najazdów na Ruch, których nie zabraknie:P Z całym szacunkiem do Was panowie:)

Odnośnik do komentarza
  • 11 lat później...

Jasne, że tak. Tak myślę, że na początek dobrze by było sprawdzić ile osób byłoby naprawdę chętnych, w jakim terminie, czy samochód, czy samolot itp. 

 

Zacznijmy od terminu

Co byście powiedzieli na październik?  Nie ukrywam, ze u mnie z wrześniem będzie ciężko,  listopad to długie weekendy, potem średnio bym mógł, a w grudniu zimno ;) W październiku u mnie odpada weekend 18-20

co do tego co napisał @jmk i Berlina to Hertha gra u siebie 21 września(sobota) , 4 i 25-27  października. Okolice 1.11 to derby Union - Hertha, ale ktoś pisał, ze ciężko dostać bilety, poza tym to Wszystkich Świetych więc wielu osobom by nie pasowało

Union 14.09 (odpadam wtedy), 27.09 i 18 -20. 10 (odpadam). Potem te Derby.

 

A teraz przejdźmy do konkretów i konkretnych propozycji. 

1. Weekend 25-27 października.  Lot z Warszawy do Berlina -230 zł bilet w obie strony. Wylot z Okęcia rano o 8 w piątek powrót na to samo lotnisko w niedzielę o 18.35. W weekend mecz Hertha-Hoffenheim (nie ma jeszcze terminu). Moim zdaniem dla Warszawy to lepsza opcja niż samochód, zachód mógłby dojechać autami. Pewnym minusem może być konieczność  wzięcia wolnego piątku. Oczywiście do rozważenia opcja z samochodem z Wawy.

2. Ten sam weekend (25 - 27.10). Lot do Bergamo. Lot z Warszawy w piątek wieczorem 21:55 - 23:59, powrót niedziela 21:10 - 23.15. Bilet 219 zł. Mecze do obejrzenia. Atalanta-Udinese, Inter-Parma

3. Strzał z Maryni. Weekend 4-6 października. Wylot 17:50 -19:20, Powrót 14:35-17:50. Bilet 200 zł w obie strony. Mecz w sobotę o 18:30 West Ham - Crystal Palace, ew. o 16:00 Watford - Shefield Utd.

 

Zdecydowanie najciekawsza się wydaje pierwsza propozycja. Jest możliwość dojechania z różnych miast Polski. Jeśli chodzi o samolot to zdecydowanie najtańsza opcja w weekend meczowy. W pozostałe weekendy bilety są powyżej 350 zł. Kto by się pisał na ten wyjazd?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem generalnie chętny, ale niestety z uwagi na urlopy w pracy jestem wyłączony w drugiej połowie września (w pierwszej połowie sam mam urlop, więc wtedy chętnie), jeśli wymagałoby to wzięcia urlopu (nawet z jednym dniem będzie problem). Potem (czyli październik, itd.) już mi generalnie terminy powinny pasować, bo planów nie mam.

 

z propozycji @Mauro to ja z uwagi na sympatie klubowe wolałbym taki Inter obejrzeć, ale ostatecznie ta Hertha może być ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...