Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego w nowym FMie nie wyświetla mi się poprawnie historia rozgrywek? W każdym pucharze, w sekcji 'poprzedni zwyciężcy' mam tylko podanych ubiegłorocznych tryumfatorów i finalistów. W indywidualnych osiągnięciach zawodnika też zapisane jest tylko to co zdobył w sezonie 2015/16.

 

Również, gdy 'przeskakuje sezon' w historii zawodnika nie ma informacji o jego statystykach w nim. Przebieg kariery jest prawidłowy do sezonu 15/16. Potem ten pierwszy, 'wirtualny' 16/17 jest ukryty, zwyczajnie go nie ma. Widzimy dopiero ten obecny, 17/18, ale statystyki z niego zapewne też znikną po jego zakończeniu. Tak jakby FM w ogóle nie zapisywał go.

 

Przepraszam za chaotyczny post, ale dlaczego się tak dzieje?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego w nowym FMie nie wyświetla mi się poprawnie historia rozgrywek? W każdym pucharze, w sekcji 'poprzedni zwyciężcy' mam tylko podanych ubiegłorocznych tryumfatorów i finalistów. W indywidualnych osiągnięciach zawodnika też zapisane jest tylko to co zdobył w sezonie 2015/16.

 

Również, gdy 'przeskakuje sezon' w historii zawodnika nie ma informacji o jego statystykach w nim. Przebieg kariery jest prawidłowy do sezonu 15/16. Potem ten pierwszy, 'wirtualny' 16/17 jest ukryty, zwyczajnie go nie ma. Widzimy dopiero ten obecny, 17/18, ale statystyki z niego zapewne też znikną po jego zakończeniu. Tak jakby FM w ogóle nie zapisywał go.

 

Przepraszam za chaotyczny post, ale dlaczego się tak dzieje?

 

Używasz domyślnej skórki? U mnie tak było jak używałem jednego z niedopracowanych skinów.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie, próbowałem w wielu ligach i problem jest wszędzie, niezależnie od daty startu rozgrywki.

 

Brak historii trofeów, zwycięzców lig byłbym w stanie jeszcze jakoś przełknąć, ale brak zapisu osiągnięć moich i zawodników w wirtualnej karierze jest kłopotliwy. No bo, aby sprawdzić np. przed transferem zawodnika jego statystyki w poprzednim sezonie muszę wczytać save z końca właśnie poprzedniej kampanii, bo po 'przeskoczeniu sezonu' nigdzie one się nie zapisują.

 

Próbowałem usuwać te pliki .dat ze ścieżki Program Files\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2017\data\db\1700 (1701, 1710, 1712 etc.) o różnych nazwach typu "non_pl_hist_index", "non_pl_hist_dt", bo wydały mi się dziwne, ale to nie pomogło. Zresztą spojrzałem w pliki z poprzednich edycji FMa (gdzie taki problem nie występował) i niby jest to samo.

Odnośnik do komentarza

Witam gorąco,

 

Pytanko, w jaki sposób kupić (domyślam się, że gdzieś w Steam) edytor czasu rzeczywistego do nowego FMa? Nigdy nic w ten sposób nie kupowałem i nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć. Proszę o wskazówki.

 

pozdro

Tu możesz np. kupić FMRTE https://www.fmrte.com

Zdaje się, iż obsługują tylko PayPall. W Steam to nie wiem czy są jakieś.

Odnośnik do komentarza

 

Witam gorąco,

 

Pytanko, w jaki sposób kupić (domyślam się, że gdzieś w Steam) edytor czasu rzeczywistego do nowego FMa? Nigdy nic w ten sposób nie kupowałem i nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć. Proszę o wskazówki.

 

pozdro

Tu możesz np. kupić FMRTE https://www.fmrte.com

Zdaje się, iż obsługują tylko PayPall. W Steam to nie wiem czy są jakieś.

 

 

A orientujesz się może czy da się gdzieś ściągnąć z neta darmowego edytora?

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie, próbowałem w wielu ligach i problem jest wszędzie, niezależnie od daty startu rozgrywki.

 

Brak historii trofeów, zwycięzców lig byłbym w stanie jeszcze jakoś przełknąć, ale brak zapisu osiągnięć moich i zawodników w wirtualnej karierze jest kłopotliwy. No bo, aby sprawdzić np. przed transferem zawodnika jego statystyki w poprzednim sezonie muszę wczytać save z końca właśnie poprzedniej kampanii, bo po 'przeskoczeniu sezonu' nigdzie one się nie zapisują.

 

Próbowałem usuwać te pliki .dat ze ścieżki Program Files\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2017\data\db\1700 (1701, 1710, 1712 etc.) o różnych nazwach typu "non_pl_hist_index", "non_pl_hist_dt", bo wydały mi się dziwne, ale to nie pomogło. Zresztą spojrzałem w pliki z poprzednich edycji FMa (gdzie taki problem nie występował) i niby jest to samo.

 

Sprawdziłem jak to u mnie wygląda. Mam kombinowaną skórkę, wgrane PLU i od cholery różnych rzeczy. Historia wygląda wszędzie w porządku.

Odnośnik do komentarza

 

 

Witam gorąco,

 

Pytanko, w jaki sposób kupić (domyślam się, że gdzieś w Steam) edytor czasu rzeczywistego do nowego FMa? Nigdy nic w ten sposób nie kupowałem i nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć. Proszę o wskazówki.

 

pozdro

Tu możesz np. kupić FMRTE https://www.fmrte.com

Zdaje się, iż obsługują tylko PayPall. W Steam to nie wiem czy są jakieś.

 

 

A orientujesz się może czy da się gdzieś ściągnąć z neta darmowego edytora?

 

Nie mam zielonego pojęcia. Wersję jakąś testową czy też niepełną to pewnie tak. Na cmrev zobacz czy coś jest.

Odnośnik do komentarza

Jak jest u was z negocjowaniem kontraktów po 17.2?

 

U mnie praktycznie niemożliwe stało się jakiekolwiek negocjowanie. Kariera idzie chyba do kosza. Każdy, nawet junior czy dziadek do zapchania składu chce najpierw usłyszeć moją propozycję, kiedy ją przedstawiam on daje swoją kontrofertę już na pomarańczowo i każda najmniejsza zmiana - np klauzula odejścia z 2 na 2,1 mln kończy się zerwaniem negocjacji. Wygląda na to że albo będę akceptował wszystkie zachcianki albo skończę bez zawodników.

Nie mówiąc już o tym jak absurdalne są żądania piłkarzy - Davie Selke 16 meczy w sezonie, głównie z ławki, kilka bramek; obecnie ma kontrakt 1,8mln rocznie w rotacji co jest imo kwotą i tak sporo wyższą niż jego umiejętności. Pomimo tego że nie zdołał przez 2 sezony przebić się na stałe do pierwszego składu jego żądania to kluczowy piłkarz 6,6mln euro rocznie i klauzula odejścia na poziomie jego wartości :( Nie mówiąc już o piłkarzach, którzy wolą siedzieć na ławce w rezerwach(!) Santosu za 600k niż grać w pierwszym składzie w Bundeslidze za 1,6mln...

Odnośnik do komentarza

 

No właśnie nie, próbowałem w wielu ligach i problem jest wszędzie, niezależnie od daty startu rozgrywki.

 

Brak historii trofeów, zwycięzców lig byłbym w stanie jeszcze jakoś przełknąć, ale brak zapisu osiągnięć moich i zawodników w wirtualnej karierze jest kłopotliwy. No bo, aby sprawdzić np. przed transferem zawodnika jego statystyki w poprzednim sezonie muszę wczytać save z końca właśnie poprzedniej kampanii, bo po 'przeskoczeniu sezonu' nigdzie one się nie zapisują.

 

Próbowałem usuwać te pliki .dat ze ścieżki Program Files\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2017\data\db\1700 (1701, 1710, 1712 etc.) o różnych nazwach typu "non_pl_hist_index", "non_pl_hist_dt", bo wydały mi się dziwne, ale to nie pomogło. Zresztą spojrzałem w pliki z poprzednich edycji FMa (gdzie taki problem nie występował) i niby jest to samo.

 

Sprawdziłem jak to u mnie wygląda. Mam kombinowaną skórkę, wgrane PLU i od cholery różnych rzeczy. Historia wygląda wszędzie w porządku.

 

 

Zainstalowałem testowo FMa na komputerze wyposażonym w Windows 7 i tam jest wszystko ok. Przekopiowałem zapisany save gry na moją maszynę z Win XP i problem nadal występuje. To może być wina systemu operacyjnego?

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, że w FM2015 była opcja poproszenia asystenta, żeby wyszukał kandydatów do wypożyczenia (z danego klubu, bądź na daną pozycję). Jest taka opcja w 2017?

W tej wersji (jak i w poprzedniej) zajmuje się tym dyrektor sportowy. Trzeba kliknąć: Transfery - Dyrektor Ds. Sportowych - Propozycje - a tam już do wyboru do koloru, wypożyczenia, transfery, zawodnicy bez kontraktu itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...