Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gabe napisał:

Syn mój dostał w zeszłym roku komputer, z grafiką zintegrowaną w procesorze (jak coś piszę nie tak, to wybaczcie, technika mi uciekła jakieś 10 lat temu ;) ).

AMD Athlon 200GE (3.2GHz,5MB,35W,AM4) BOX with Radeon Vega Graphics,

ASRock A320M-HDV R3.0

8GB RAMu

 

pytanie mam takie - czy tej klasy karta graficzna odciąży procesor i spowoduje jakiś wzrost wydajności w grach typu Fortnite, Subnautica, Minecraft itp?

Już lepiej poszukać używanego Rx570.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiem, czy monitory tutaj...

 

Komp dla mamy kupiony, teraz czas na monitor :). https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

 

Ma to jakieś zauważalnie słabe strony? Grunt, to te 27 cali, rozdziałka wydaje mi się sensowna te 2560 x 1440. Monitor typowo do zadań domowo-biurowych, żadnych gier (więc bez napinki z odświeżaniem). 

Odnośnik do komentarza

szczerze to pracy biurowej/szkolnej lepiej było by wziąć 2x 22-23", gdzie można się ogarnąć w budżecie 24" spoko, 27 ? a po co taka krowa starszej osobie?  

 

zaczep mnie jutro na WA to Ci podesle namiar na dobre poleasingowe źródło.

 

co do tego acera to spoko, IPS, 75Hz, brzmi spoko, pytanie czy taki produkt jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam. Potrzebuje komputera do FM/ Hearts of Iron 4 - budżet to na ten moment 3k zł. Zależy mi na mocnym procesorze,dobrej płycie głównej. Chciałbym kupić teraz dobra podstawke i jakaś podstawowa kartę za 200-500 zł,a dobra kartę za 2k dokupić jak już będą bardziej dostępne bo teraz to wszystko jest wymiecione. 

 

Czy coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/1e9d7201/ ma sens? Wg wymagań na integrze obie gry powinny śmigać

Odnośnik do komentarza

płytę z bierzesz świadomie? (podkręcanie RAM), jeśli tak to brałbym szybsze ramy, jeśli nie to weź chipset "B"

 

sprawdź czy obudowa ma miejsce na napęd(sporo teraz obudów tego nie ma)

 

integra dla FM wystarczy, może nie na full detalach (ktoś kto ma nowszy procek musiałby Ci podpowiedzieć) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, wesol napisał:

Nie znam się na podkręcaniu - w takim razie wymienię na b. Napęd tak myślę w sumie jednak mi nie potrzebny, a czy chłodzenie do CPU jest ok?

jeżeli dobrze widze to procek jest w wersji box, chłodzenie będzie miał

 

kręcisz nie będziesz... na pewno poprawisz sobie kulture pracy pod obciążeniem, wydajnościowo spokojnie da radę (sprawdź czy wejdzie na wysokość do obudowy - info znajdziesz na stronie silentumPC) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2021 o 15:27, wesol napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/44d15e23/ ostatecznie coś takiego złożyłem

Nie ma sensu wkładać tutaj 32 GB ram, tym bardziej do gier. Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/y5ltjv7dh

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold
  • SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400

Spokojnie możesz tutaj zamontować RTX3060ti lub RTX3070.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Tak sobie zagaję bez sensu...

Uwielbiam stare graty, jestem raczej na nie dla nowości i nachalnego nacisku na kupno lepszych, nowszych, szybszych i znacznie droższych podzespołów po to tylko by kupić...

Obecnie mam w budzie i7-3770 + 10 GB DDR3 + GTX 1060 6GB.

Mam okazję kupić za circa 500 zeta procek i7-7740X. Wiązałoby się to ze zmianą mobo i RAMu. Ma to jakikolwiek sens, jeśli grywam sporadycznie (ostatnio głównie w WoT tudzież gierce typu RPG)? Do zmiany grafiki raczej się nie przymierzam, bo obecne ceny to kosmos.

Odnośnik do komentarza

Cena za sam procesor oczywiście bardzo atrakcyjna.

 

Mobo to pewnie z 500 zł, podobnie 16 GB ram, czyli mówisz o ~1500, choć możesz pewnie zejść i do 1100. Procesor wydaje się być jakieś 50% szybszy ale to tylko procesor... Na gry miewa taki sobie wpływ (nie zawsze, np. mój poprzedni procesor nie radził sobie z FiFĄ). Gierka typu RPG to może być i rogue-like i Wiedźmin, które wymaganiami systemowi różnią się.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, wwosik napisał:

Cena za sam procesor oczywiście bardzo atrakcyjna.

 

Mobo to pewnie z 500 zł, podobnie 16 GB ram, czyli mówisz o ~1500, choć możesz pewnie zejść i do 1100. Procesor wydaje się być jakieś 50% szybszy ale to tylko procesor... Na gry miewa taki sobie wpływ (nie zawsze, np. mój poprzedni procesor nie radził sobie z FiFĄ). Gierka typu RPG to może być i rogue-like i Wiedźmin, które wymaganiami systemowi różnią się.

Wszystkie Wiedźminy już za mną. Obecny zestaw dał radę. Szykowałem się na Cyberbuga ale ilość błędów tudzież kosmiczne wymagania sprzętowe, diametralnie odbiegające od tych zapowiadanych, ostudziły mój zapał i póki co, po tytuł nie sięgnąłem. I w sumie nie wiem czy sięgnę nawet, gdy rok po premierze większość błędów (mam nadzieję) zostanie poprawiona.  Jakoś chyba nie moje klimaty jednak. Podobny klimatycznie wydaje mi się być Deus Ex, który zniechęcił mnie tak mniej więcej po 20% gameplay'a.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chciałem sobie złożyć zestaw do pracy biurowej z możliwością rozbudowy gdyby ceny kart graficznych zeszły do akceptowalnego poziomu.

Zrobiłem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/2c458978/ ale że kompletnie się na tym nie znam to czy może ktoś sprawdzić czy będzie jedno pasować do drugiego, nic się nie będzie ograniczać i posłuży przez dłuższy czas. Ewentualnie czy w takim budżecie można dostać coś bardziej wydajnego. W gry grać nie będę więc najlepsza opcja to chyba grafika zintegrowana (jest szansa odpalenie na takiej FM21). Chciałbym podłączyć pod komputer dwa monitory 24' full hd. Dysk raczej 1TB, bo przetrzymuje na dysku dużo plików związanych z pracą. Chciałbym, żeby płyta główna posiadała wifi bo czasami jest mi potrzebne gdy wjadą limity danych na internet to puszczam po wifi z telefonu.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, pescar napisał:

Chciałem sobie złożyć zestaw do pracy biurowej z możliwością rozbudowy gdyby ceny kart graficznych zeszły do akceptowalnego poziomu.

Zrobiłem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/2c458978/ ale że kompletnie się na tym nie znam to czy może ktoś sprawdzić czy będzie jedno pasować do drugiego, nic się nie będzie ograniczać i posłuży przez dłuższy czas. Ewentualnie czy w takim budżecie można dostać coś bardziej wydajnego. W gry grać nie będę więc najlepsza opcja to chyba grafika zintegrowana (jest szansa odpalenie na takiej FM21). Chciałbym podłączyć pod komputer dwa monitory 24' full hd. Dysk raczej 1TB, bo przetrzymuje na dysku dużo plików związanych z pracą. Chciałbym, żeby płyta główna posiadała wifi bo czasami jest mi potrzebne gdy wjadą limity danych na internet to puszczam po wifi z telefonu.

Tak jest szansa na odpalenie FM21 - do czego jeszcze będzie jeszcze używany komputer? 32 GB ram to bardzo dużo, ciężko jest to wykorzystać a nie przyspieszy to komputera.

 

Moja propozycja podstawki https://www.x-kom.pl/lista/fbvnrssr3

  • PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • MSI Z490-A PRO
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Black
  • SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  • Intel Core i7-10700
  • SilentiumPC Ventum VT2 TG

Jak chcesz taniej to zmiana procesora na Intel Core i5-10400

Odnośnie wifi TP-Link TL-WN722N (802.11 b/g/n 150Mb/s)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...