Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.09.2018 o 11:17, Mauro napisał:

Tak przeglądam to i widzę, ze tu musiałbym jeszcze doliczyć koszt twardego dysku. Jaki polecasz, ten SSD? Pojemność myslę, ze 512 gb bedzie ok.  A karta graficzna to juz jakoś jest w płycie głównej, czy też trzeba jeszcze doliczyć koszt karty?

SSD to pewnie +450-500zl jak taka pojemnosc. tutaj musze poczytac, generalnie nie jestem tutaj na biezaco, przypomnij mi sie kolo srody jak sie ogarne

 

grafike masz w procku, do FM az za mocna, do niektorych gier spokojnie wystarczy, jak bedzie Ci malo to dokupisz, zasilacz uciagnie

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, klinsmann napisał:

SSD to pewnie +450-500zl jak taka pojemnosc. tutaj musze poczytac, generalnie nie jestem tutaj na biezaco, przypomnij mi sie kolo srody jak sie ogarne

 

Kupiłem Kingstona 480gb za 319 złotych parę dni temu na x-kom ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hidalgoo napisał:

chciałbym sobie złożyć peceta w jednym konkretnym celu: przejść Wiedźmina 3 i dodatki. Monitor już mam. Ile pieniędzy musiałbym przeznaczyć na bebechy? Idealnie gdyby podzespoły pozwalały na dalszą rozbudowę w przyszłości :)

 

I3-8100 3,6ghz to 500zl

Płyta ASRock b360M 350zl

Pamięć Goodram 8gb 2400 MHz cl15 350zl

Dysk HDD 150zl

Karta Asus GeForce GTX 1050 to 4gb gddr 5 - 800zl

Obudowa 150zl zasilacz 150 zł

Plus dysk SSD

 

Full HD na średnich. Chyba że masz 3k to lepsza maszyna.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, jmk napisał:

 

I3-8100 3,6ghz to 500zl

Płyta ASRock b360M 350zl

Pamięć Goodram 8gb 2400 MHz cl15 350zl

Dysk HDD 150zl

Karta Asus GeForce GTX 1050 to 4gb gddr 5 - 800zl

Obudowa 150zl zasilacz 150 zł

Plus dysk SSD

 

Full HD na średnich. Chyba że masz 3k to lepsza maszyna.

 

opłaca się iść w i3? + zasilacz za 150 zł to wszystko uciągnie? :-k

Odnośnik do komentarza

zasilacz ogarnie, ale lepiej kupic cos solidniejszego 180+

 

co do i3, obecnie to 4 rdzenie, więc niby spoko it daje 6 rdzeni - dopłata 300zł

 

oprócz rdzeni masz wyższe cache - dla FM ma to znaczenie, czy dla wiedźmina, nie wiem

 

temat rozbudowy to lekki mit, jak nei będziesz modernizował w ciagu roku, to w zasadzie jest nowa platforma - kartę grafiki wymienisz zawsze

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Przychodzę z takim pytaniem: czy da radę znaleźć kompa stacjonarnego, który udźwignie przez ~3 lata najnowsze tytuły? Badam temat PC tylko pod gry i zastanawiam się czy budżet 2-2,5 k jest wystarczający?

 

Wolę komputer, a nie PS, bo męczę praktycznie tylko trzy gry: FIFA, NBA i FM, a w FM na konsoli ciężko mi sobie wyobrazić. Dodatkowo nie jestem jakimś nałogowym graczem (raczej kilka h w tygodniu), więc też nie widzę sensu wydawać 4 tysięcy, jeśli będą okresy, w których komp nie będzie nawet ruszany.

 

Komp byłby mile widziany już z Windowsem.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, beeres napisał:

Jeżeli mam rzucić na stół 5k za rzecz, z której i tak nie wiem czy będę korzystał chociaż raz na tydzień, to chyba odpuszczę tego FM-a i sobie kupię z powrotem PS. :)

jeżeli tylko FM to coś ogarniemy, ja siedze na 2500k, i FM19 dziala przyzwoicie(obecnie mam stockowe zegary), z Fifą i NBA trzeba popatrzeć - za 2500 uzywane procesor, płyta ram i nowa karta graficzna powinna dać radę do 2500. masz jakies czesci?

 

Godzinę temu, me_who napisał:

Trochę półżartem, to wszystkie rzeczy w jakie grasz są na Switchu ;) 

a jak wydajnosc lig w FM na Switchu? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, klinsmann napisał:

jeżeli tylko FM to coś ogarniemy, ja siedze na 2500k, i FM19 dziala przyzwoicie(obecnie mam stockowe zegary), z Fifą i NBA trzeba popatrzeć - za 2500 uzywane procesor, płyta ram i nowa karta graficzna powinna dać radę do 2500. masz jakies czesci?

 

Nie mam w ogóle. Dlatego po tych pierwszych postach się trochę zniechęciłem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2018 o 22:25, jmk napisał:

 

I3-8100 3,6ghz to 500zl

Płyta ASRock b360M 350zl

Pamięć Goodram 8gb 2400 MHz cl15 350zl

Dysk HDD 150zl

Karta Asus GeForce GTX 1050 to 4gb gddr 5 - 800zl

Obudowa 150zl zasilacz 150 zł

Plus dysk SSD

 

Full HD na średnich. Chyba że masz 3k to lepsza maszyna.

 

 

Wrzucałem dopiero co ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...