Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

To jaki zasilacz polecacie? Nie za drogi, ale w miare dobry.

 

Palit 7300GT Sonic jak mówiłem - najlepsza (nowa) karta w cenie poniżej 200zł. Goodramy mogą być. Zasiłka kategorycznie do wymiany, nie bierz tego! A płyta... nie licz na dobre (albo jakiekolwiek) o/c, ale na tym ci chyba nie zależy (prawda?), rozumiem że musisz trochę ciąć po kosztach wiec może być.

 

 

zasiłka: http://morele.net/produkt/22069/

 

Ten Fell poradzi sobie z twoim obecnym, niezbyt prądożernym sprzętem, ale powiedzmy, że będziesz chciał coś podkręcić, albo kupić nową grafikę - będziesz musiał kupić nowy zasilacz czyli wydać pieniądze dwa razy.

 

 

BTW: pamięci zastosowane na grafice nie mają znaczenia jeśli chodzi o współpracę z mobo.

 

Edit. BTW2: patrząc na cenę zasiłki, którą polecam, warto wziąć w Agito, opłacić drugi koszt przesyłki - i tak będziesz na plusie dwie dychy. ;)http://www.agito.pl/product/323895?bid=40

 

Na o/c mi zbytnio nie zależy, ale chciałbym coś podkręcić, ale nie zbyt wiele. Jak już Dix_ napisał, mam ograniczony budżet, więc trzeba było wybierać w czymś tanim i za razem solidnym [ płyta główna], ale jeśli macie jakąś płytę główną, w miarę tania a dobrą, to przeczytam każdą opinie.

 

Edit: Jak to jest z taktowanie FSB, na tej płytce pisze, że jest 1000 Mhz, a na procku, że 400 Mhz?

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą może polecisz jakąś przyzwoitą 300-etkę?

Rozumiem, że chodzi o coś za małą cenę, do starszego zestawu? Bo do nowych się po prostu nie opłaca, obecny standard nowych, sklepowych - najniższych modeli, to te przyzwoite minimum wynosi 350W.

 

Jeśli tak, to warto poszukać na allegro jakiejś Delty, albo Fortrona za 50-60zł - choć obydwa są już tam na wymarciu...

Albo http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...4&grupa=171 ale mając na uwadze, że 350W jest w tej samej cenie, to wybór jest jasny. :)

 

 

Jesli chodzi o tanie podkręcanie, sam mam Foxconna (test na e-giełdzie) za marne 170zł (ze zintegrowaną grafą, choć z niej nie korzystam, potrzebowałem jej do czasu kupienia oddzielnej). Bez zmiany napięcia X2 wykręciłem na 2.7GHz, a kilku innych posiadaczy z for osiągnęło nawet więcej. Niestety ciężko ją obecnie gdziekolwiek dostać.

 

Płyta, którą chcesz wziąć http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-16 - test tej płyty, poza stwierdzeniem, że działa stabilnie bez podkręcania, werdykt jest miażdżący :/

 

Jeśli chodzi o morele, to: Gigabyte GA-M61P-S3 (bardzo ładnie się podkręca, są jej testy na polskich stronach - poszukaj), któryś z Abitów po 160zł, może 25 złotych droższa wersja tej MSI - czyli Ultra-2F, jej test też masz na egiełdzie, na małe o/c pozwala...

Odnośnik do komentarza

Sławoj, miotasz się niemiłosiernie. Niby ma być mocno budżetowy komp, a teraz stwierdzasz że 100zł różnicy nie gra roli. Ustal jedną wersję, będzie łatwiej pomóc wybrać - konkretnie ile pieniędzy masz do wydania na pamięć, płytę, zasilacz i grafikę? ;)

 

 

Wracajac o MSI - nie miałem na żywo do czynienia z tymi płytami jeśli chodzi o socket AM2. Nic dobrego jednak o nich też nie usłyszałem, wręcz przeciwnie. Sam chipset 570 Ultra (w płycie któregokolwiek producenta) był niemiłosiernie krytykowany - http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...US_M2N-E_3.html - link na dole recenzji, sam bym go nie wziął. Czy w 570 SLI cokolwiek naprawili - nie wiem.

Sama firma odżyła dopiero płytami na Intela, obecne mobasy na P35 są dla overlockerów bardzo dobre i śmiało rywalizują z Asusami i resztą.

 

 

 

A jeśli mówimy o płycie za ok. 250 to bezapelacyjnie DFI Infinity NFUltra II-M2 (na allegro i w kilku sklepach). KN9 też, tyle że obecnie już jej nie produkują, ani nie sprzedają. KN9S to płyta na innym, dużo gorszym chipsecie (nForce550 zamiast nForce4), zapomnij o niej.

Odnośnik do komentarza

Dix__ niechcący podsunął mi pomysł na bezbolesną i dosyć niedrogą modernizację. Oto co mam teraz:

 

Sempron 2200

EPOX 8RDAE

1 GB Ram 400MHz Goodram (w 3 kościach niestety)

Radeon 9000Pro

WD 80 GB ATA

Zasilacz Fortron 350W

reszta nieważna

 

Zastanawiam się, czy nie wymienić płyty i proca na:

AsRock 4COREDUAL-SATA2

Intel Dual-Core E2140

 

W ten sposób powinienem dostać duży skok wydajności bez konieczności zmiany ramu i grafiki. Zamknę się w 500 zł a co też ważne w przyszłości spokojnie będę mógł wymienić grafikę na PCI-E.

 

Proszę o opinie na temat tego pomysłu, Wasze zdanie na temat tej płyty i procka, jeśli ktoś ma.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się, czy nie wymienić płyty i proca na:

AsRock 4COREDUAL-SATA2

Intel Dual-Core E2140

 

W ten sposób powinienem dostać duży skok wydajności bez konieczności zmiany ramu i grafiki. Zamknę się w 500 zł a co też ważne w przyszłości spokojnie będę mógł wymienić grafikę na PCI-E.

 

Proszę o opinie na temat tego pomysłu, Wasze zdanie na temat tej płyty i procka, jeśli ktoś ma.

Opinie mogę wyrazić bo mam tego (?) Asrocka (4CoreDual-VSTA) i mam niemal identyczny procesor (E2160). Z perspektywy kilku miesięcy użytkowania i płyty i procka mogę napisać, iz wszystko spisuje się doskonale. Kupując płytę miałem trochę obaw bo to taki trochę "wynalazek" (AGP i PCI-Ex + DDR i DDR2). Początkowo korzystałem ze starych DDRów a gdy kasy przybyło kupiłem DDR2. Wciąż korzystam z karty GFX na AGP i powoli przymierzam się do zmiany jej na PCI-Ex. Możliwości płyty pod kątem akceptowalności podzespołów są więc spore.

Co więcej, płyta daje spore możliwości OC. Mój E2160 be problemu dał się uruchomić o 50% (2.7 GHz!!!) szybciej bez żadnych zwiech i na nominalnym napięciu. Minsuem płyty jest jedynie fakt, iż maksimum jej możliwości to obsługa 2GB RAM, w dwóch bankach, co u Ciebie jest problemem bo masz 3 kości. Z drugiej strony więcej RAMu akceptuje tylko Vista (z systemów MS) a na ten system przestawiać się nie zamierzam, więc moje potrzeby są spełnione w 100%.

 

Edyta: Na samym początku tego tematu znajdziesz linki do testów tej płyty z prockiem C2D.

Edyta: Na stronie Asrock wyczytałem, że to jednak dwie różne płyty. Polecam więc swoją "VSTA".

Odnośnik do komentarza
@cezar1125: poczytaj sobie: http://www.idg.pl/news/128227/Modernizacja....za.300.zl.html Nawet jeśli wybór konkretnego sprzętu Ci nie pasuje, to większość rad jest uniwersalna.

W artykule pozostawiają płytę główną co moim zdaniem jest w obecnym przypadku bezsensem. Kupując "mojego" Asrocka i E2140 za około 400 zł ma zupełnie inny komp. Z czasem można zmienić GFX i dołożyć RAMu.

Odnośnik do komentarza

Dobra, zbieram się do kupienia nowego kompa, cena w granicach 3,5 tys, ale im bliżej 3 tysięcy a im dalej 3,5 tym lepiej. Jednak to jest diablo trudne.

 

Stwierdziłem, że muszę mieć porządną kartę i procesor, mogę sobie dokupić zawsze ram, albo wymienić jakąś część wartą 100/300 zł, ale kupowania nowej karty albo procesora za +/- 1000 zł to nie zniese, więc pomóżcie :D.

 

Nasłuchałem się ostatnio, że jak procesor to tylko 4rdzeniowy (będę dawał linki do allegro od razu, jak będziecie mieli jakieś propozycje to piszcie proszę, bo kompa muszę kupić jak najszybciej a ciągle jestem w pupie).

 

Intel Core2quad costam costaml o ten procesor jest mi polecany.

 

Dalej co do karty graficznej, to myślałem o GeForce 8800GT tylko jest drogi :P

 

Ram, to sam nie wiem, bo muszę się zmieścić w tej kasie, więc 2gb ?

 

dysk twardy to akurat dla mnie nie problem, tak samo jak DVD, karta sieciowa itp.

 

Co do obudowy to myślałem o TRACER XENO LCD + Zasilacz 450W HF, jednak jestem otwarty na sugestie :).

 

Jeżeli chodzi o płytę główną to jestem zielony zupełnie i dlatego wołam na pomoc Dixa_.

 

I jakbym nie liczył wychodzi więcej niż 3,5 :D.

 

Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
W artykule pozostawiają płytę główną co moim zdaniem jest w obecnym przypadku bezsensem. Kupując "mojego" Asrocka i E2140 za około 400 zł ma zupełnie inny komp. Z czasem można zmienić GFX i dołożyć RAMu.

 

Dziękuję Dix__ i Elf za odzew. Właściwie powyższy cytat to to, o co mi chodzi. W tym momencie stać mnie na wydatek góra 500 zł i ten AsRock + ten Intel wydaje się rozwiązaniem optymalnym. Trzeba wziąć także potrzeby - ostatnio gram właściwie tylko w FMa, czyli najważniejsze są proc + ram. Grafika tutaj nie ma znaczenia więc można z nią spokojnie poczekać.

 

Minsuem płyty jest jedynie fakt, iż maksimum jej możliwości to obsługa 2GB RAM, w dwóch bankach, co u Ciebie jest problemem bo masz 3 kości.

 

Mimo wszystko to nie jest duży problem. Patrząc na cenę 1 GB DDR2 533 (około 90 zł) to dobrym wyjściem będzie zamiana tych moich 3 kości na jedną właśnie taką. Może i ciut dopłacę, ale raczej niewiele na mój gust.

I jeszcze jedno pytanie - Dix jaki masz ten ram? 533 czy 667? Bo w specyfikacji jest napisane, że płyta te drugie obsługuje, jednak można przeczytać opinie, że w rzeczywistości są z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Mimo wszystko to nie jest duży problem. Patrząc na cenę 1 GB DDR2 533 (około 90 zł) to dobrym wyjściem będzie zamiana tych moich 3 kości na jedną właśnie taką. Może i ciut dopłacę, ale raczej niewiele na mój gust.

I jeszcze jedno pytanie - Dix jaki masz ten ram? 533 czy 667? Bo w specyfikacji jest napisane, że płyta te drugie obsługuje, jednak można przeczytać opinie, że w rzeczywistości są z tym problemy.

Mam kości 667MHz CL5. W BIOSie przestawiłem je na CL4 i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Pomożecie ?

A to ma być z LCD czy monitor już masz? Do czego ten komp ma służyć? Do gier?

 

P.S. Grafika, do której link podałeś to 8800GTS a nie GT! Obecnie kupowanie GTS to strata kasy.

 

Edyta:

1) Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz, 1333FSB, 4MB Cache, LGA775 - 650

2) Gigabyte GA-P35-DS4, P35+ICH9R, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX - 511

3) Kingston 2 x 1024MB HyperX 800MHz DDR2 Non-ECC CL4 (4-4-4-12) DIMM Dual Channel - 325

4) Dysk Samsung Spin Point T166 HD501LJ, 500GB, Serial ATA/300, 7200RPM,16MB cache - 385

5) Samsung nagrywarka DVD 20x SATA (-Rx20) bulk czarna, LightScribe - 102

6) Cooler Master obudowa komputerowa Centurion 5, srebrna ( bez zasilacza ) - 188

7) Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W - 215

8) PALIT XpertVision GeForce 8800GTS, 320MB, DDR3 (320bit), PCI-E, TV/DUAL-DVI,BOX - 955

RAZEM: około 3350

 

Oczywiście to tylko propozycja i zauważ, że karta GFX to GTS a w tej cenie w Komsadzie można dostać GT (nawet 50 zł taniej). Jeżeli w cenie 3500 masz się zmieścić z LCD to trzeba zestaw solidnie zmodyfikować. [ceny za emarket.pl]

Odnośnik do komentarza
Pomożecie ?

Poczytaj sobie o zestawie Mitnika. Zamiany jakie można wprowadzić to zmiana karty GFX na GF 8800GT (na poczatku listopada ma kosztowac około 800 zł - są już przedsprzedaże).

Dokładnie. Ja bym się wstrzymał z kupnem aż GF8800GT będzie szeroko dostępny. Patrząc na testy to jest to najlepsza karta na rynku pod względem wydajność/cena. Niestety na razie niektóre sklepy (np. Komputronik) wykorzystują duży popyt ustalając cenę tej grafy na ~1000 zł :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...