Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wymienić sprzęt. Jednak na razie z kasą krucho, na całego PC na pewno mi nie tarczy. Ale czy opłaca się np. najpierw wymienić w moim obecnym kompie płytę główną + procesor i potem, kiedy będą pieniądze, dokupywać osobno części [karta graficzna + pamięć]. Bo dysk mam 80 GB i to jest najmniej ważne. Tylko pozostaje sprawa zasilacza, sam nie wiem jaki to zasilacz [komp ma 4 lata]. Proszę o opinie i jakieś sensowne porady.

Jasne, że warto tak zrobić. Wymieniasz płytę główną i procesor a resztę kostek kupisz kiedy będziesz miał kasę. Zasilacz musisz kupić koniecznie. Ten 4 letni nie dość, że już długo nie pociągnie to nie da rady obsłużyć nowej płyty głównej.

 

Pod warunkiem, że stare, jeszcze niewymienione części masz na tyle nowe, że włożysz je do nowej płyty głównej. Bo inaczej, do czasu dokupienia np. pamięci i karty graficznej będziesz miał śliczne szare pudło koło biurka :)

Odnośnik do komentarza
Pod warunkiem, że stare, jeszcze niewymienione części masz na tyle nowe, że włożysz je do nowej płyty głównej. Bo inaczej, do czasu dokupienia np. pamięci i karty graficznej będziesz miał śliczne szare pudło koło biurka :)

Pamięć ma pół roku, karta graficzna od nowości, karta dźwiękowa pół roku. Czy zasilacz da się wymontować z obudowy i czy jest jakiś sklep internetowy gdzie można zamówić te 3 części. [Nie wiem czy na www.komputronik.pl tak się da]

Odnośnik do komentarza

@Sławoj

Dobrze jakby płyta pod Intela miała chipset P35 i obsługiwała magistralę 1333 MHz, wtedy będziesz mógł tam w przyszłości włożyć Penryna, najnowszy procesor tejże firmy (poprawcie mnie jeśli się mylę). Ja prawdopodobnie będę kupował taką płytę, jest droższa od tych które Ty podałeś ale zdecydowanie bardziej przyszłościowa.

 

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać, najlepiej kupić jakiś BeQuiet lub, tak jak napisał Willow, Tacens (ew. inny markowy).

 

I odradzam komputronika, strasznie drogi sklep (porównaj ceny np. z esc.pl)

Odnośnik do komentarza
Atholony to procki bardziej wydajne niż C2D. Możesz je również efektywnie podkręcać, co nie znaczy że C2D jest gorsze. Zależy też jakim dysponujesz budżetem. Nie ma sensu wchodzić w C2D jeśli masz powiedzmy 2k na Pc.

Tu nie chodzi o cały zestaw PC, tylko o płytę główną + procesor. Te dwie części chciałbym zakupić tak do 600 zł.

Jeśli chodzi o płytę główną, to musi mieć ona 4 wejścia na pamięć, oraz 3 x PCI [ karta dzwiekowa, karta graficzna oraz Karta Sieciowa D-link].

Odnośnik do komentarza
Atholony to procki bardziej wydajne niż C2D. Możesz je również efektywnie podkręcać, co nie znaczy że C2D jest gorsze. Zależy też jakim dysponujesz budżetem. Nie ma sensu wchodzić w C2D jeśli masz powiedzmy 2k na Pc.

Tu nie chodzi o cały zestaw PC, tylko o płytę główną + procesor. Te dwie części chciałbym zakupić tak do 600 zł.

Jeśli chodzi o płytę główną, to musi mieć ona 4 wejścia na pamięć, oraz 3 x PCI [ karta dzwiekowa, karta graficzna oraz Karta Sieciowa D-link].

 

Do 600 zł to najlepszy będzie zestaw który podał Buffu. Z tym, że tą płytę głowną dostaniesz tylko tu. Ma ona Socket AM2+, dzięki czemu za kilka lat włożysz tam procesor AMD Phenom.

Odnośnik do komentarza
Atholony to procki bardziej wydajne niż C2D. Możesz je również efektywnie podkręcać, co nie znaczy że C2D jest gorsze. Zależy też jakim dysponujesz budżetem. Nie ma sensu wchodzić w C2D jeśli masz powiedzmy 2k na Pc.

Tu nie chodzi o cały zestaw PC, tylko o płytę główną + procesor. Te dwie części chciałbym zakupić tak do 600 zł.

Jeśli chodzi o płytę główną, to musi mieć ona 4 wejścia na pamięć, oraz 3 x PCI [ karta dzwiekowa, karta graficzna oraz Karta Sieciowa D-link].

 

Do 600 zł to najlepszy będzie zestaw który podał Buffu. Z tym, że tą płytę głowną dostaniesz tylko tu. Ma ona Socket AM2+, dzięki czemu za kilka lat włożysz tam procesor AMD Phenom.

 

Już w listopadzie włoży :P Jak będzie miał kasę :keke:

Odnośnik do komentarza

Po dłuższym namyśle oraz Waszych radach zdecydowałem, że sprawię sobie prezent na gwiazdkę i kupię porządny komputer :] Dlatego chciałem się zapytać ile może on kosztować, jaka ma być jego "zawartość" (procek, pamięć, itd.) i czy lepiej kupować osobiście, czy zamawiać przez internet? Potrzebny do internetu, FMa, ale z chęcią pograłbym w PESa 2k8 i FIFA Managera.

Dzięki za dotychczasowe porady.

 

Edit: Aha, i najważniejsze. Polecacie laptopa, czy PCta?

Odnośnik do komentarza

Hello :-). Bez bicia przyznaje się, że z PC-towego obiegu wypadłem gdzieś przy PIII :D i teraz nie wiem, co jest dobre, a co słabe, a te wszystkie dwurdzeniowe procesory to już dla mnie hardcore.

 

Więc, jeżeli w niedalekiej przyszłości miałbym zamiar kupić zupełnie nowy komputer (no i oczywiście mocny, taki na kolejne 4-5 lat, a może trochę dłużej), to co byście polecali i ile to ma kosztować (bez klawiatur, monitorów, głośników etc.) bliżej 2,5 tys czy 4 tys ?

 

Jak możecie to podajcie najlepsze (w relacji jakość/cena naturalnie) płyty, karty, dyski i inne duperele.

 

Teraz zwróciłem uwagę, że napisałem mniej więcej to samo co Grzelo, więc proszę w swoim i jego imieniu :D.

Odnośnik do komentarza

Witam, chcialbym was prosic o pomoc w wyborze zestawu komputerowego do 1700 pln ( chodzi mi tylko o obudowe z bebechami - bez monitora,myszki,klawiatury i takie tam:) ). Komp jest dla studenta...czyli wiadomo- internet , czasami jakis AutoCad czy inny SolidEdge - ale poki co nic zbytnio skomplikowanego- no i czasami jakies gierki typu PES i FM:). Zalezaloby mi na w miare duzym dysku ( min. 250 GB ) no i sie zastanawiam czy 2GB ramu czy 1 GB starczy... z gory wielkie dzieki za sugestie... aha cena moze maxymalnie osiagnac 1800 pln..ale to juz jest totalny max:) dzieki

 

 

----

 

no przegladalem ale wiesz napewno troche czasu minelo i a noz widelec cos stanialo ..albo wyszlo cos dobrego w niewielkiej cenie:)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się na chwilę obecną na zakup samego Procka. Teraz mam dylemat, który wybrać.

Pierwsza propozycja jest taka:

* AMD Athlon 64 X2 4000+ Socket AM2 BOX 65W

Zaś druga:

* AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ Socket AM2 BOX (65W)

 

W tym drugim jest jeden duży plus, dołączony jest wentylator :].

 

Czekam na fachową poradę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...