Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem ostatnio z kolesiem, który zna się na kompie. Zdecydowałem, że nie będę kupował nowego. Dlatego proszę o podanie mi konkretnych propozycji karty graficznej, procka, ilości ramu i cen za nie. Jeśli możecie, to napiszcie to kolejno jeśli chodzi o ważność. Nie mogę sobie pozwolić na kupienie wszystkiego naraz, więc co jest najmniej potrzebne zakupię na końcu. Dziękuję za pomoc :]

 

W Twoim przypadku jeżeli chcesz pograć w PESa to musisz wymienić wszystko. tak jak wcześniej napisał kolega mógłbyś napisać jaki masz model płyty głównej.

Karta graficzna na pewno pod AGP, ramu DDR ale nie wiem jakie możesz dokładnie umieścić. Napisz model to dokładniej coś poradzimy. wstępnie proponuje:

 

 

GeForce 7600GT Palit 256MB HDTV & DVI (560/1400) (AGPx8) 449,-

 

Corsair VS DDR 1GB 400MHz 191,-

 

AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 754) 185,-

 

Całość: 825 zł.

 

To jest mokm zdaniem dość mocny config i chyba max jaki można wyciągnąć. Ale podaj dokładny model głównej.

 

@sefko1: do czego jest komp potrzebny? Mogę się spodziewać, że sprawy graficzne.

Odnośnik do komentarza
@sefko1: do czego jest komp potrzebny? Mogę się spodziewać, że sprawy graficzne.

 

 

Po pierwsze komp jest mi potrzebny do pracy. Ale do niej wystarczy mi Excel, IE i pewna aplikacja pod Windows'a potrzebująca sporo pamięci operacyjnej.

 

Ale, że nie sama pracą człowiek żyje, chciałbym, żeby dał mi trochę przyjemności. Tak więc FM, NFS, MOH, CoD itp.

Bo obecnie na półce leży zapakowany MoH:A, a komp ma nieodpowiednia kartą graficzną i klops.

 

A jak komp będzie do 5 tys zł i będzie miał zainstalowane oryginalne oprogramowanie, firma zwróci mi częśc kosztów zakupu.

 

Poza tym mój stary komp ma juz ponad 3 lata, a ostatnio przytrafiły mi sie problemy (spalona karta graficzna, uszkodzenie płyty głównej). Płyte główna naprawili mi jeszcze na gwarancji, ale za kartę musiałem płacić. Tak więc nowy sprzet to też gwarancja, że nie będą musiał do niego dokładać, przez jakis czas, i że będzie bezawaryjny.

A w pracy nie mogę sobie pozwolic na awarie sprzetu. Jak nie pracuje nie zarabiam.

Odnośnik do komentarza

Płyta główna: Asus M2N Plus SLI nForce 500 SLI VISTA EDITION - 382.00

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2) - 625.00

Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL5-5-5-18 DHX Technology - 1024.00

Karta graficzna: GeForce 8600 GT Gainward 256MB HDTV & DVI (PCI-E) GoesLikeHell - 499.00

Dysk twardy IDE/SATA: WD Caviar SE 200 GB WD2000JS 8MB cache Serial ATA-II - 236.00

Obudowa: Modecom Active - bialy-czarny - 400W - 223.00

Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-E40L BOX LightScribe USB 2.0 - 244.00

 

Razem brutto: 3233.00 zł + oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza

Zestaw wygląda bardzo zachęcająco. Wielkie dzięki. Mam jednak kilka pytań:

 

1. Zaproponowałeś Athlona. Ja zawsze używałem Pentium-ów. Czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy tymi dwoma producentami (oczywiście dla takiego laika jak ja). I czy te 2 rdzenie w jakikolwiek sposób wpływaja na wydajność podczas gier? Bo rozumiem, że podczas używania kilku aplikacji rónocześnie jest spory zysk.

 

2. Ktoś kiedyś mi powiedział, że do gier lepsze są Radeony i w sumie ostanio kupowałem produkty tego producenta. Czy ta osoba miała racje??

 

3. Pamięć zaproponowana przez Ciebie jest dość droga. Rozumiem jednak, ze musi być nieżle wydajna?

 

4. Co z zasilaczem. Z tego co widziałem wcześniej, to jest dość istotny element komputera.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Generalnie Athlony opłacają się w zestawwach do ok 2 tys zł. Mając więcej gotówki do dyspozycji warto zainwestować w Core 2 Duo, bo to obecnie najlepsza platforma biurkowa.

 

Dwa rdzenie dadzą zysk w grach do tego zoptymalizowanych. Kilka tytułów już jest. Jak wykazały testy więcej rdzeni nie zwiększa (póki co) wydajności w grach, wręcz czasem ją obniża.

Odnośnik do komentarza

Zamierzam wymienić sprzęt. Jednak na razie z kasą krucho, na całego PC na pewno mi nie tarczy. Ale czy opłaca się np. najpierw wymienić w moim obecnym kompie płytę główną + procesor i potem, kiedy będą pieniądze, dokupywać osobno części [karta graficzna + pamięć]. Bo dysk mam 80 GB i to jest najmniej ważne. Tylko pozostaje sprawa zasilacza, sam nie wiem jaki to zasilacz [komp ma 4 lata]. Proszę o opinie i jakieś sensowne porady.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie odpada.

 

Procesory: http://allegro.pl/4252_athlon.html?order=t&view=gtext

Pamięci: http://allegro.pl/4302_pc2100_266mhz_.html...&view=gtext

Grafika: http://allegro.pl/13021_agp_nvidia_geforce...&view=gtext or http://allegro.pl/13020_agp_ati_radeon.htm...&view=gtext

 

Jeżeli chcesz pograć w PESa musisz mieć dobrą grafikę. Procka masz na minimum wymagania no i ramu trochę mało. ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Grzelo troche nie oplaca sie modernizacja na cos co niebawem znowu bedziesz zmienial... poczekaj odloz sobie pieniadze i dopiero wtedy cos zloz...

Też nad tym myślałem, ale planuję w dalszej przyszłości zakupić laptopa. Przez kilka (3-5) lat miałoby mi służyć to, co teraz mam zamiar nabyć. Później kupię laptopa.

 

@Buffu: Z tego co podałeś wyłowiłem, takiego procka i taką pamięć.

 

Jeśli chodzi o grafikę, to zwróciłem uwagę na trzy karty:

http://allegro.pl/item247541408_atiradeon_...400mhz_box.html

http://allegro.pl/item251451258_ati_radeon...vo_okazja_.html

http://allegro.pl/item247153052_gigabyte_6...rbo_ed_box.html

Chyba z uwzględnieniem tej pierwszej.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie będziesz korzystał z tego przez taki okres czasu. Już teraz po modyfikacji będzie to absolutne maksimum. A na ile starczy? Rok? Dwa Na pewno nie dłużej. Uważam, że lepiej zamiast wydać te 400-500 zł odłożyć i kupić za 1200-1300 coś na czym będziesz mógł bazować przy rozbudowanie za jakiś tam czas. Odpowiednia płyta główna pod dwu rdzenia, 4 sloty na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Zamierzam wymienić sprzęt. Jednak na razie z kasą krucho, na całego PC na pewno mi nie tarczy. Ale czy opłaca się np. najpierw wymienić w moim obecnym kompie płytę główną + procesor i potem, kiedy będą pieniądze, dokupywać osobno części [karta graficzna + pamięć]. Bo dysk mam 80 GB i to jest najmniej ważne. Tylko pozostaje sprawa zasilacza, sam nie wiem jaki to zasilacz [komp ma 4 lata]. Proszę o opinie i jakieś sensowne porady.

Jasne, że warto tak zrobić. Wymieniasz płytę główną i procesor a resztę kostek kupisz kiedy będziesz miał kasę. Zasilacz musisz kupić koniecznie. Ten 4 letni nie dość, że już długo nie pociągnie to nie da rady obsłużyć nowej płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...