Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzet na jaki ostatecznie sie zdecydowalem:

- Western Digital HDD CAVIAR 160GB WD1600JS SATA 8MB CACHE

- Liteon DVD-REC LITEON LH-20A1S DL/RAM SATA CZARNY BULK

- GOODRAM DDR2 1024MB PC800

- Intel Core 2 Duo Intel PROCESOR CORE 2 DUO E4400 2.0GHz LGA775 BOX

- GIGABYTE GA-965P-S3 lntel P965 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

- GIGABYTE GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit PCI-E (560/1400) (Silent Pipe 2)

- Skrzynka + zasilacz 450W Chiefteca

Suma:1620

Przeroslo nieco to moje plany finansowe, ale mam nadzieje ze posluzy mi z 4 lata ;)

Odnośnik do komentarza

Popatrz sobie na poniższe zestawiki i zastanów się czy obecnie byś na nich pracował. Jeśli tak, to pomyśl czego Ci w nich najbardziej brakuje, co jest wąskim gardłem. Takie spojrzenie przydaje się, jak kupujesz kompa na długo i będziesz rozbudowywał.

 

Zestawy z roku 2003:

http://motoryzacja.newfiles.pl/mapa-serwis...wy-p-iv-1-7-mhz

http://www.frazpc.pl/b/47959

 

EDIT:

A propos overclockingu, bo widzę że się tym interesujesz. Nie warto pakować kasy w taki proc. Polecam lekturę: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

Odnośnik do komentarza

@Elfie jesli to bylo do mnie to musisz wiedziec ze zdecydowalem sie na taki zestaw glownie z pobudek finansowych. Na wiecej mnie po porstu nie bylo stac :) No widze C2D nei jest do konca optymalnym rozwiazaniem mimo wszystko jednak zdecydowlame sie na takie rozwiazanie.

Co do krecenia to poprostu mysle nad tym by o ile to mozliwe podciagnac moj zestaw zwlaszcza ze wlozylem wiecej niz planowalem w zasilacz i chlodzenie. Zobaczymy co uda mi sie wyciagnac. Przy czym kompa bede mial kolo niedzieli :) Takze pok ico zbeiram tylko informacje. Wielkie dzieki za wszelkie linki i sugestie ;)

 

Co do 19" LCD czekam do poznej jesieni. Doczytalem sie ze maja sie pojawic obnizki cen a i jakas kase wyciagne moze :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, zastanawiam sie nad zakupem kompa i prawde mowiac nie wiem, co wybrac. Nigdy nie skladalem komputera i mam o tym bardzo skromne pojecie, wiec "bezpieczniejszym" wydawalby sie zakup gotowego sprzetu w sklepie, aczkolwiek slyszalem, ze zlozenie komputera jest korzystniejsze dla portfela. Jak to jest naprawde?

 

Wiadomo, ze komputer sklada sie glownie pod katem gier, w jakie sie bedzie gralo, gdyz to one maja najwyzsze wymagania. W moim przypadku beda to FM i PES.

 

Do wydania na komputer, monitor, klawiature (bez myszy) mam ok 3 500zl, maksymalnie 4 000zl. A moze laptop?

 

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza

Za taką kwotę kupisz naprawdę dobry sprzęt, który spokojnie pociągnie obie gry ;) składałem w swoim sklepie ostatnio kompa w tej cenie i wyglądał tak:

Płyta główna: ABIT AB9 [775] - 410 pln

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E4400 2.0GHz LGA-775 BOX - 440 pln

Pamięć: KINGSTON 2GB DUAL (2x1GB) PC667 - 220 pln

Dysk Twardy: SEAGATE 320 GB 7200 SATA II 16MB. RAID - 350 pln

Napęd: DVD-RW LITEON DH-20A1H - 110 pln

Grafika: PALIT ATI Radeon X1600Pro 256MB DDR2/128bit TV/DVI - 450 pln

Obudowa: LOGIC B15 SILVER 400W - 160 pln

 

Monitor: PHILIPS LCD 190B7CG - 1000 pln

 

 

3140 złotych idąc po w miarę oszczędnej drodze ;) masz taki sprzęt na którym FM i PES będą śmigać bez problemów. A zawsze można wybrać jeszcze szybszy procesor i dobić do 3500 to wtedy będziesz miał piekło w pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Za taką kwotę kupisz naprawdę dobry sprzęt, który spokojnie pociągnie obie gry ;) składałem w swoim sklepie ostatnio kompa w tej cenie i wyglądał tak:

Płyta główna: ABIT AB9 [775] - 410 pln

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E4400 2.0GHz LGA-775 BOX - 440 pln

Pamięć: KINGSTON 2GB DUAL (2x1GB) PC667 - 220 pln

Dysk Twardy: SEAGATE 320 GB 7200 SATA II 16MB. RAID - 350 pln

Napęd: DVD-RW LITEON DH-20A1H - 110 pln

Grafika: PALIT ATI Radeon X1600Pro 256MB DDR2/128bit TV/DVI - 450 pln

Obudowa: LOGIC B15 SILVER 400W - 160 pln

 

Monitor: PHILIPS LCD 190B7CG - 1000 pln

 

 

3140 złotych idąc po w miarę oszczędnej drodze ;) masz taki sprzęt na którym FM i PES będą śmigać bez problemów. A zawsze można wybrać jeszcze szybszy procesor i dobić do 3500 to wtedy będziesz miał piekło w pokoju ;)

 

 

Dziekuje za porade, ale mam pytania do Ciebie. Dlaczego nie GF 8600 zamiast tego Radeona? I czy gdybym dal tego GF8600, to moglaby zostac ta plyta glowna, co jest zaproponowana, czy musialbym zmienic? Czym sie kierowac, przy wyborze plyty glownej? Jak ma sie sprawa z chlodzeniem tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nie GF 8600 zamiast tego Radeona?

Bo GF był droższy, poza tym to zestaw jednego z moich klientów ;) ale jeżeli wolisz jego to spokojnie możesz go brać. Nie powinien robić żadnych problemów z płytą główną.

Czym sie kierowac, przy wyborze plyty glownej?

Tutaj można by wiele napisać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wydajność takiej płyty. Ludzie myślą błędnie, że kupując szybki procesor i tanią płytę główną oszukają sprzęt. Tymczasem oszukują tylko samych siebie. Ten Abit, który Ci poleciłem oferuje wiele prędkości FSB i kilka wartości napięcia zasilania rdzenia. W tej chwili standardem FSB jest 800 MHz ale ta płyta główna obsługuje z powodzeniem również procki na szynie 1066 MHz.

Jak ma sie sprawa z chlodzeniem tego zestawu?

Procesor ma przy sobie wystarczająco silny wentylator by ochłodzić procesor ;) oznaczenie "BOX" mówi, że przy procku jest firmowy wentylator sprawdzany przez producenta. Na całość dostajemy 3 lata gwarancji.

 

Jak będziesz coś zamawiał to zamawiaj wszystko w jednym sklepie i powiedz sprzedawcy, że to ma być do jednego kompa. Jeżeli będą jakieś problemy ze sprzętem pewnie zaoferuje Ci coś innego.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z e4400, ale w wersji e4300 wentylator chłodzenie spokojnie pozwala na podkręcenie do 2.7 GHz( możliwe, że bez problemu podkręci się bardziej) z 1.8 GHz - bez zmiany wentylatora, bez żadnego kombinowania :) Tylko warto zainwestować w dobra płytę jak wspomniał Icon.

Odnośnik do komentarza

Na komputroniku zmontowalem cos takiego:

 

1 Płyta główna Abit AB9

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 427.00

 

2 Procesor Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX

zawiera: wentylator procesora 460.00

 

3 Karta graficzna Radeon X1950GT Palit Dual DVI 512MB 499.00

 

4 Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5 221.00

 

5 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 320 GB SV35 7200.2 (16MB, Serial ATA II) 327.00

 

6 Obudowa Logic B15 srebrna 350W PFC 149.00

 

W sumie za 2083.00 PLN

 

Ma to sens? Prosilbym moze o wskazanie alternatywnej plyty glownej i karty graficznej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...