Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Dokladnej rozpiski cenowej nie wzialem ale monitor kosztuje mnie okolo 700-800zl (ta 20"), glosniki +/- 100zl, mysz i klawiatura 50-60zl. W przyblizeniu mozna 1k odjac :> Jezeli napisze, ze 2,9k to raczej nie sklame :]

Odnośnik do komentarza
Nadejszla wiekopomna chwiła... :>

 

Bylem dzisiaj w hurtowni i zlozylem sobie nastepujacy zestaw (z duza pomoca Icona i Dixa):

 

Procek: Intel C2D E6750, 2,66 GHz, 1333FSB

Plyta glowna: Gigabyte GA-P35C-S3 (ma mozliwosc obslugi DDR3 w przyszlosci, czego poprzednia plyta nie miala)

Pamiec operacyjna: Kingston 2x1024MB, 800MHz, DDR2

Hdd: Seagate Barracuda 7200.10, 320 GB

Obudowa: ATX PA410587 (zasilacz 400W - podobno bardzo dobry, USB 2.0)

Grafika: Gigabyte GeForce 8600GT, 256MB, GDDR3

Nagrywarka: ASUS DVD-/+RW z tech. Lightscribe

Monitor: SyncMaster 20" 203B z pivotem, srebrny (SAMSUNG)

 

+mysz optyczna, klawiatura, glosniki

 

3841,86 zl

 

Ktoś Cię w ostre jajo robi Majki :>

Wg cen skąpca cena zestawu to Procek: Intel C2D E6750, 2,66 GHz, 1333FSB -650,00

Plyta glowna: Gigabyte GA-P35C-S3 - 385,00

Pamiec operacyjna: Kingston 2x1024MB, 800MHz, DDR2 - 375

Hdd: Seagate Barracuda 7200.10, 320 GB - 275

Obudowa: ATX PA410587 -260

Grafika: Gigabyte GeForce 8600GT, 256MB, GDDR3 - 420

Nagrywarka: ASUS DVD-/+RW z tech. Lightscribe - 120

Monitor: SyncMaster 20" 203B z pivotem, srebrny - 840

 

Razem: 3325 dołóż dwie-trzy stówy na koszty przesyłki, klawiturę, mysz i głośniki a i tak wyjdzie sporo taniej

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Razem: 3325 dołóż dwie-trzy stówy na koszty przesyłki, klawiturę, mysz i głośniki a i tak wyjdzie sporo taniej

 

No to z klawiatura, myszka i glosnikami akurat 3,5k by wyszlo. Plus 2-3 stowki za koszty przesylki (ubezpieczenie itp)...Teraz pozostaje pytanie czy warto za te 200 zl zamawiac via net ? :-k No niby mozna by sprobowac chociaz ja mam sceptyczne podejscie do tego typu transakcji.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Suma sumarum finalna wersja kompa, ktorego odbieram jutro prezentuje sie tak:

 

Procek: Intel C2D E6750, 2,66 GHz, 1333FSB

Plyta glowna: Gigabyte GA-P35C-S3 (ma mozliwosc obslugi DDR3 w przyszlosci, czego poprzednia plyta nie miala)

Pamiec operacyjna: Kingston 2x1024MB, 800MHz, DDR2

Hdd: Seagate Barracuda 7200.10, 320 GB

Obudowa: ATX PA410587 (zasilacz 400W - podobno bardzo dobry, USB 2.0)

Grafika: Asus GeForce 8800GTS, 320MB, GDDR3

Nagrywarka: ASUS DVD-/+RW z tech. Lightscribe

Monitor: SyncMaster 20" 203B z pivotem, srebrny (SAMSUNG)

 

+mysz optyczna, klawiatura, glosniki

 

4,300 zl

 

Zmienilem karte graficzna, bo nie chce za 2-3 lata czegokolwiek zmieniac poza pamiecia RAM ddr3, ktorej cena w tym czasie powinna "znormalniec". I tak przekroczylem zakladany budzet 4k ale te 300zl moge jakos przebolec. Juz nie moge sie doczekac uruchomienia NFSa, PESa czy CoD2 :D

Odnośnik do komentarza
Obudowa: ATX PA410587 (zasilacz 400W - podobno bardzo dobry, USB 2.0)

Podobno to białe miśki noszą okulary przeciwsłoneczne. :>

Nie chcę krakać, ale ten "podobno bardzo dobry" zasilacz może być piętą achillesową. Obym się mylił. :profesor:

 

Edyta: Zestaw robi wrażenie. Teraz jeszcze procka pchnij 50% do przodu i możesz włączać piaąty bieg :)

Edyta 2: No i na cholerę Ci laptop? :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Nie chcę krakać, ale ten "podobno bardzo dobry" zasilacz może być piętą achillesową. Obym się mylił. profesor.gif

 

Jakby cos mam 24 miechy gwarancji przeca :>

 

Zestaw robi wrażenie. Teraz jeszcze procka pchnij 50% do przodu i możesz włączać piaty bieg smile.gif

 

No nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze znowu bedziesz mnie mial na karku przez ta wypowiedz :D

 

No i na cholerę Ci laptop? :

 

Nie ukrywam, ze miales racje :] Niesamowicie bym sie sfrajerowal i pojechal po bandzie ;) Z drugiej strony nie spodziewalem sie ze sprzet tak potanial i za ~4k mozna zlozyc kompletny, 100% zestaw na ktorym popracuje i pogram :-k

Odnośnik do komentarza
Nie chcę krakać, ale ten "podobno bardzo dobry" zasilacz może być piętą achillesową. Obym się mylił. profesor.gif

Jakby cos mam 24 miechy gwarancji przeca :>

I to jest jedyna dobra wiadomość ;)

 

Zestaw robi wrażenie. Teraz jeszcze procka pchnij 50% do przodu i możesz włączać piaty bieg smile.gif

No nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze znowu bedziesz mnie mial na karku przez ta wypowiedz :D

Jawohl!

 

No i na cholerę Ci laptop? :

Nie ukrywam, ze miales racje :] Niesamowicie bym sie sfrajerowal i pojechal po bandzie ;) Z drugiej strony nie spodziewalem sie ze sprzet tak potanial i za ~4k mozna zlozyc kompletny, 100% zestaw na ktorym popracuje i pogram :-k

Sfrajerował to za mocne słowo. Laptop bywa przydatny, ale dla Twoich potrzeb w tej chwili jest raczej nieużyteczny.

Odnośnik do komentarza

Do tych DDR3 nie masz się co spieszyć. Z testów:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3147-3

http://pclab.pl/art26526-4.html

wynika, że nie są znacznie bardziej wydajne niż DDR2. Jasne, DDR3 pewnie też staną się standardem i stanieją znacznie, podobnie bylo kiedyś z DDR vs. DDR2.

 

Choć warto mieć płytę pod DDR3, bo może nadejść czas, że będą tańsze niż DDR2. Pytanie tylko ile rdzeni będą miały procesory :-k

Odnośnik do komentarza

Chciałbym prosić o podanie zestawu do ~3 tys. W zestawie: monitor (nie potrzebuję jakichś gigantycznych rozdzielczości natywnych, starczy 1280x1024), HDD 160 GB, mysz bezprzewodowa, karta dźwiękowa zintegrowana, resztę pozostawiam waszym preferencjom :)

 

PS. Do zestawu nie potrzebuję głośników, klawiatury i napędu.

PS. 2 Części CPU i GPU nie muszą być wydajne pod względem OC, gdyż szczerze mówiąc nie znam się na tym zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Chciałbym prosić o podanie zestawu do ~3 tys. W zestawie: monitor (nie potrzebuję jakichś gigantycznych rozdzielczości natywnych, starczy 1280x1024), HDD 160 GB, mysz bezprzewodowa, karta dźwiękowa zintegrowana, resztę pozostawiam waszym preferencjom :)

PS. Do zestawu nie potrzebuję głośników, klawiatury i napędu.

PS. 2 Części CPU i GPU nie muszą być wydajne pod względem OC, gdyż szczerze mówiąc nie znam się na tym zbytnio.

1) Procek - Core 2 Duo E4300 - 410

2) Płyta - Abit AB9 Pro - 430

3) RAM - 2x1GB Patriot DDR2 800MHz Dual CL5 - 300

4) HDD - Seagate ST3160811AS Barracuda 7200.9 160 GB - 185

5) Grafika - Galaxy GeForce 8600GT - 370

6) Obudowa - ModeCom Step 103 LCD 400W - 190

7) Mysz radiowa - 100

8) LCD - 17''LG L1718S-SN - 565

Razem: 2550

 

Jeżeli koniecznie chcesz wydać 3k to dołóż do karty graficznej lub monitora 19''.

Odnośnik do komentarza
Tak, ale jeśli dokładać do karty, to tylko do wersji 8800, bo 8600 GTS to pomyłka :)

 

Najsłabszą wersję 8800 można już dostać za 1000 zł, a więc na cały zestaw wyjdzie nieco ponad 3 tyś, a będzie on dużo wydajniejszy

1K to cholernie dużo za kartę graficzną Moim zdaniem szkoda na to kasy jeśli nie grywa się w najnowsze produkcje, wymagające tak potężnej karty. :>

Odnośnik do komentarza
Tak, ale jeśli dokładać do karty, to tylko do wersji 8800, bo 8600 GTS to pomyłka :)

 

Najsłabszą wersję 8800 można już dostać za 1000 zł, a więc na cały zestaw wyjdzie nieco ponad 3 tyś, a będzie on dużo wydajniejszy

1K to cholernie dużo za kartę graficzną Moim zdaniem szkoda na to kasy jeśli nie grywa się w najnowsze produkcje, wymagające tak potężnej karty. :>

 

Napisałeś, że jeśli Freak koniecznie chce wydać 3 tysiące, to może dołożyc do karty graficznej. Dlatego napisałem, że jeśli pójdzie za tym pomysłem, to żeby szerokim łukiem omijał karty z serii 8600 GTS i zastanowił się nad czyś z serii 8800.

 

Buffu - true :)

Odnośnik do komentarza
Napisałeś, że jeśli Freak koniecznie chce wydać 3 tysiące, to może dołożyc do karty graficznej. Dlatego napisałem, że jeśli pójdzie za tym pomysłem, to żeby szerokim łukiem omijał karty z serii 8600 GTS i zastanowił się nad czyś z serii 8800.

Jeżeli będzie grać w gry wymagające takiej grafiki to jak najbardziej. W co jednak będzie grać i czy w ogóle, tego nie napisał więc nasze dywagacje o kant stołu można rozbić.

Odnośnik do komentarza
Napisałeś, że jeśli Freak koniecznie chce wydać 3 tysiące, to może dołożyc do karty graficznej. Dlatego napisałem, że jeśli pójdzie za tym pomysłem, to żeby szerokim łukiem omijał karty z serii 8600 GTS i zastanowił się nad czyś z serii 8800.

Jeżeli będzie grać w gry wymagające takiej grafiki to jak najbardziej. W co jednak będzie grać i czy w ogóle, tego nie napisał więc nasze dywagacje o kant stołu można rozbić.

 

Masz rację :]

 

Tylko jedno jest pewne, nieważne do czego będzie ta karta mu służyć, wersji 8600 GTS nie opłaca się kupować (stosunek wydajność/cena jest bardzo słaba). 200-400 złoty w jedną lub drugą stronę w zależności od preferencji

Odnośnik do komentarza
Obudowa - ModeCom Step 103 LCD 400W - 190

Do zasilaczy ze stajni ModeComa nie jestem zbytnio przekonany. Do niedawna miałem wątpliwą przyjemność korzystać z modecomowej obudowy z wbudowaną zasiłką, grzała się zdrowo (cyrkulacja powietrza w obudowie była ok, radiator na zasilaczu był czyszczony), czasami nie trzymała napięcia, a dosłownie 3 dni temu wydała ostatnie, dość smrodliwe i dymiące tchnienie (może zasilacz obraził się na mnie za przesiadkę na nowy komputer :-) ).

Ze swojej strony polecałbym jakiegoś Amacroxa, Fotrona, albo Deltę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...