Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, troche mnie zmartwiliscie tymi wydatkami... Obecny komp chodzi bez zarzutu, wlasciwie gdyby nie powolny FM 2008 to bym go w ogole nie chcial modernizowac... Gram glownie w FM-a, czasem w jakies starocie, NFS Underground etc., sporadycznie w jakies nowosci.

 

I to prawdopodobnie bylaby modernizacja na kolejne 3-4 lata, wiec 50 zl przy pamieci to relatywnie maly koszt, jesli to naprawde mialoby oznaczac skok wydajnosci. Po prostu chce jak najnizszym kosztem osiagnac jak najlepszy efekt (config, ktory pociagnie gry wydawane za 2-3 lata powiedzmy na srednich detalach, zebym sobie mogl zagrac jak mnie dopadnie jakas rewelacja).

Odnośnik do komentarza

Płyta: Gigabyte GA-MA770-DS3

Procesor: AMD Athlon 4850e AM2 BOX

Pamięć: Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX

Grafika: Sapphire Radeon HD 3650 512MB DDR2 PCI-E BOX

HDD: Seagate Barracuda ST3250310AS (250GB, 8MB, SATA/300, NCQ)

Napęd: PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM

Zasilacz: Modecom MC-350 350W

 

Razem: 837 zł - agito.pl

 

Najtaniej, jak tylko się da z sensowną grafiką, niestety za 700 zł nie złoży się zestawu, na którym zagrasz w gry, które wydane zostaną za parę lat. No, chyba że na razie zintegrowana grafika, a ew. później dokupisz HD3850.

Odnośnik do komentarza
Kurcze, troche mnie zmartwiliscie tymi wydatkami... Obecny komp chodzi bez zarzutu, wlasciwie gdyby nie powolny FM 2008 to bym go w ogole nie chcial modernizowac... Gram glownie w FM-a, czasem w jakies starocie, NFS Underground etc., sporadycznie w jakies nowosci.

 

I to prawdopodobnie bylaby modernizacja na kolejne 3-4 lata, wiec 50 zl przy pamieci to relatywnie maly koszt, jesli to naprawde mialoby oznaczac skok wydajnosci. Po prostu chce jak najnizszym kosztem osiagnać jak najlepszy efekt (config, ktory pociagnie gry wydawane za 2-3 lata powiedzmy na srednich detalach, zebym sobie mogl zagrac jak mnie dopadnie jakas rewelacja).

Celeron to słaby procek jak na rozbudowany ligowo eFeM. Jeśli wolisz wydac mniej kasy i nie modernizować gruntownie to trzeba pomyśleć nad wymianą procka na P4 i dołożeniem RAMu (tylko cholernie drogi ten DDR I :-k)

 

Edyta: W tę płytę możesz włożyć maksymalnie P4 3.4 GHz. Na allegro używki P4 2.8 kosztują około 90 zł, P4 3.0-3.4 są znacznie droższe. 2 x 1GB RAM DDR PC 3200 to koszt około 190 zł. Razem, lekko licząc to wydatek około 300 zł. Zakładając, iż sprzedałbyś swoje części (RAM, procek, płytę i grafikę) za około 150-200 zł, musisz pliczyć co bardziej Ci się opłaca.

 

Moim zdaniem - jeśli możesz to sprzedaj stare części i kup nowy komp. Jeśli nie masz wielkich wymagań, kup P4 2.8 i owe 2 GB RAMu. Komputer przyspieszy zdecydowanie i eFeM będzie chodzic płynniej, choć nigdy nie osiągnie tego co dałby Ci nowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli chcesz modernizować komputer na 3-4 lata, to może warto poczekać dwa miesiące, i wydać np już 1k zł? Tak wiem, że będą zbliżały się święta, ale będziesz mógł przeznaczyć więcej pieniędzy, i ten sprzęt będzie mocniejszy?

OK, ale jeśli Szk mówi wyraźnie, że nie grywa w gry (a te w które gra, chodzą na obecnym konfigu) to nie ma wielkich wymagań. Zmiana procka na P4 (niestety, sa juz tylko uzywki) i dołożenie RAM do 2 GB solidnie odświeży zestaw, mimo, iż będzie to koszt około 300 zł. Dysk, jeśli obecny nie wystarcza, mozna wymienic na większy lub dokupić drugi, szybszy, i na tym nowym postawić system, stary traktując jako archiwum.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli chcesz modernizować komputer na 3-4 lata, to może warto poczekać dwa miesiące, i wydać np już 1k zł? Tak wiem, że będą zbliżały się święta, ale będziesz mógł przeznaczyć więcej pieniędzy, i ten sprzęt będzie mocniejszy?

OK, ale jeśli Szk mówi wyraźnie, że nie grywa w gry (a te w które gra, chodzą na obecnym konfigu) to nie ma wielkich wymagań. Zmiana procka na P4 (niestety, sa juz tylko uzywki) i dołożenie RAM do 2 GB solidnie odświeży zestaw, mimo, iż będzie to koszt około 300 zł. Dysk, jeśli obecny nie wystarcza, mozna wymienic na wiekzy lub dokupic drugi, szybszy, i na tym nowym postawić system, stary traktując jako archiwum.

 

Ale obecny config na długo mu raczej nie starczy. Więc dobrze byłoby wymienić wszystko. A starego sprzedać. Są sklepy, które biorą stare kompy w rozliczeniu, więc też można na tym zarobić. Pod warunkiem kupowania u nich nowego zestawu, ale to gdzie przecież nie ma znaczenia, a zawsze te 400-500 zł można dostać i przeznaczyć na nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze widzę jedną opcję SZk - wspominana już na tym forum przeze mnie i przez Dixa płyta - hybryda - AsRock 4CORE-DUAL SATA2 (VSTA). Na allegro czasem są używki poniżej 100 zł, a w sklepach z tego co widziałem na ceneo to od 170 zł nówki. Wtedy grafiki nie zmieniasz. Za kasę ze sprzedaży starego ramu kupisz 1 GB goodram DDR2, jak będziesz miał więcej kasy to dołożysz 50 zł na drugą gigówkę. Oczywiście obecną płytę główną jak i procka zostawiasz w rozliczeniu, biorąc taniego dwurdzeniowca - Pentium DualCore 2180 za 180 zł.

Na dzisiejsze wymagania spokojnie by Ci wystarczyło, a w razie czego w przyszłości chcąc grać w wymagającą graficznie grę kupujesz tylko grafikę na PCI-E. Moim zdaniem to najtańsze wyjście, spełniające Twoje FM-owe wymagania;)

 

Jeszcze podsumuję koszt - licząc nawet nówki ze sklepów:

 

płyta - 170 zł

ram - 50 zł

proc - 180 zł

 

suma: 400 zł

 

Za obecną płytę z procesorem dostałbyś... ze 100 zł (?), czyli wydałbyś około 300 zł.

 

A i jeszcze jedna ważna sprawa - nie odpowiedziałeś, jaki masz zasilacz i obudowę?

Odnośnik do komentarza

A jesteś pewien, że są jeszcze te płyty w wersji "nowa"? Pamietam, że pół roku temu szukałem jej dla znajomego i pozostało tylko allegro. Ceneo i skąpiec kłamały, bo sklepy ich już nie miały, pomimo "zwisów" ofert w witrynach. Przyznam jednak, że to rozsądne wyjście i na pewno warte rozważenia.

Odnośnik do komentarza
A jesteś pewien, że są jeszcze te płyty w wersji "nowa"? Pamietam, że pół roku temu szukałem jej dla znajomego i pozostało tylko allegro. Ceneo i skąpiec kłamały, bo sklepy ich już nie miały, pomimo "zwisów" ofert w witrynach. Przyznam jednak, że to rozsądne wyjście i na pewno warte rozważenia.

 

Oczywiście, że tego się tylko człowiek dowie kontaktując bezpośrednio ze sklepem, bo porównywarki czasem przekłamują. A na stronie sklepu też może być, że "dostępne", a rzeczywistość jest inna. Sirius, emarket, morele i proline twierdzą na stronach, że mają płytę. Tak czy inaczej w razie czego najlepiej kontakt ze sklepem.

 

Jeszcze zasilacz jest ważny, bo przypuszczam, że SZk ma jednak jakiś niemarkowy.

 

Edyta twierdzi, że na allegro jest nowa oraz używana (3 godziny do końca aukcji).

Odnośnik do komentarza

Witam skleiłem zestaw ot taki:

 

1. PAMIĘĆ DDR-2 GOODRAM 2GB/800 (2*1GB).DUAL GR800D264L6/2GDC BOX - 105zł

2. PŁYTA Gigabyte G31MF-S2 - 165 zł

3. HDD WD WD3200AAKS 320GB (7200) 16MB SATA-300 - 186 zł

4 PROCESOR P DUAL-CORE E5200 2.5GHz/2M LGA775 BOX -230 zł

5. NAGRYWARKA DVD LG GH-20NS15 OEM+SOFT SATA CZARNA 80 zł

6. CHIEFTEC GPS-450AA-101A 450W - 183zł (nie wiem czy ten zasilacz wystarczy)

7. Grafika: Gainward Radeon HD3850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI

[HD3850-512-HDMI-DVI] - 260

suma: ok 1240 do tego jakaś obudowa za 50/60 zł.

 

 

i mam pytanie czy procek będzie współgrał z płytą?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...