Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, stefan_jaracz napisał:

Pany siostra chce kupić sobie nowego kompa. Zrobiłem jej taki zestaw i mówi, że cena spoko, ale pewnie da się wyrwać coś taniej. Co można w tym zmienić bez utraty mocy? (złoźone na xkomie)

 

spacer.png

jak do gier to zerknij na procek i plyte u Hyde, Intel z wiekszoscia gier poradzi sobie lepiej, pytanie pod co komp

 

druga sprawa jak zapiszesz koszyk napisz do x-kom o kod rabatowy, albo znajdz forum na purepc, pewnie kilka % idzie jeszcze wyrwać

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję dobrej rady odnośnie komputera dla juniora lat 9 i 11 ;)

 

Na pewno będzie granie w gry, oprócz tego ma pewno będzie programowanie w Pythonie - podstawy, możliwe że w PHP (też podstawy) no i programowanie Arduino - Uno. 

 

Teraz zasadnicza kwestia czy iść w zestaw z Ryzen serii 7 i NVIDIA RTX 2070, czy kupić jeszcze zestaw z Ryzen serii 7 i grafiką jeszcze NVIDIA serii 10xx. 

 

Generalnie chodzi o to, żeby jeszcze się dało ten komputer zmodernizować za 3-4 lata.

 

 

Odnośnik do komentarza

pytanie raczej brzmi, ile chcesz wydać i czemu na tem służyć. 

 

komp za 6 tysięcy dla 10 latka? grubo

 

programowanie czy pythona, ardiuno raczej wielkiej mocy obliczeniowej nie wymaga... co innego gry. tutaj sugerowałbym poczekać na nowe premiery, kartę graficzną zawsze zmienisz... kupowanie highendu raczej nie jest opłacalne. druga sprawa intel vs AMD... gry? zależy jakie... ale raczej intel. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.09.2020 o 15:58, stefan_jaracz napisał:

Pany siostra chce kupić sobie nowego kompa. Zrobiłem jej taki zestaw i mówi, że cena spoko, ale pewnie da się wyrwać coś taniej. Co można w tym zmienić bez utraty mocy? (złoźone na xkomie)

 

spacer.png


Możesz nawet wydajniejszy dostać, taniej.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/yd488m882 - wydajniejsza grafika Super.

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • ASRock B450 Pro4
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

@Brachu jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.09.2020 o 11:28, Techcik2 napisał:


Możesz nawet wydajniejszy dostać, taniej.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/yd488m882 - wydajniejsza grafika Super.

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • ASRock B450 Pro4
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

@Brachu jaki budżet?

W okolicach 7 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Do ten?

 

https://www.x-kom.pl/p/215583-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-t540p-i5-4210m-4gb-1000gb-gt730m-fhd.html#Specyfikacja

 

Jeśli tak to masz z nim zawarte elementy montażowe dysku w port m2 - m2 są lepsze i szybsze niż normalne. Jak nie to masz dwie opcje - wsadzić dysk SSD w miejsce HDD czyli SATA lub kupić elementy montażowe i dysk pod M2.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pany, poszukuję kompa dla mamy - typowe coś prowadzenia lekcji, żadnych fajerwerków, ma być szybki, odpalać te wszystkie Teamsy i mieć oryginalną Windę 10. Takie coś m.in. na Allegro mi wpadło https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gier-i5-9400f-240ssd-gtx1650-8gb-w10-8268998472?fromVariant=8266836786&fbclid=IwAR0Jn54Yyfo9i8ah6BV6tGWzeSs7gIaBiu2d18Bg8GzZeajtEZ3WaTt_c90

 

Budżet to tak max 2,5k, ale jakby coś za 2k się znalazło to git. Na pewno dysk SSD (tak 256 lub 512), drugi dysk zwykłe HDD mile widziany, jakieś karty graficzne olać - może być zintegrowana, najlepiej tak z 16 GB RAM (minimum to 8 GB). No i koniecznie z Windowsem. Żadnych monitorów, myszek i innych peryferiów, sam komp. 

 

Może to https://allegro.pl/oferta/komputer-amd-radeon-rx-16gb-ssd120-1tb-windows-10-8869944130 ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Syn mój dostał w zeszłym roku komputer, z grafiką zintegrowaną w procesorze (jak coś piszę nie tak, to wybaczcie, technika mi uciekła jakieś 10 lat temu ;) ).

AMD Athlon 200GE (3.2GHz,5MB,35W,AM4) BOX with Radeon Vega Graphics,

ASRock A320M-HDV R3.0

8GB RAMu

 

pytanie mam takie - czy tej klasy karta graficzna odciąży procesor i spowoduje jakiś wzrost wydajności w grach typu Fortnite, Subnautica, Minecraft itp?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...