Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Przemierzam się wstępnie do złożenia PC od zera, oczywko typowo po gry ;) Gram głównie w PUBG, ale też w gry wymagające raczej lepszego procesora niż karty graficznej (poza FM to np. EU4).


Od zawsze jestem wierny GeForce i chciałbym tak zostać. Dysk optymalnie 250GB SSD (na system i podstawowe gry)+ 1TB zwykłego (filmy, seriale), na pewno nie mniej. Części tylko nowe.

 

Budżet 3,5-4k. Da się coś sensownego złożyć, z czego będę zadowolony na 2-3 lata? Lepiej dołożyć przysłowiowe parę stówek?

 

Za wszelkie rady i propozycje będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

https://www.morele.net/inventory/info/1d4fd3a1/

 

https://www.morele.net/inventory/info/f8ece1c5/

 

intel vs amd... trudny wybór - raczej pod gry FPS to intel... czkolwiek ostatnio slyszalem czytalem, ze amd sie mocno odgryzlo i jest 50:50 - mow o linii ryzen 3xxx. 

 

nie ma hdd - moim zdaniem kup se zewnetrzny, masz 500gb ssd na system i gierki. imho to lepszy wybor

 

opcjonalnie w intelu do zmiany zasilacz jak sie pojawi: https://www.morele.net/zasilacz-evga-450-br-450w-80-plus-bronze-100-br-0450-k2-5887824/

 

do amd trzeba troche dopłacić, czy warto? kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. obecnie mam kompa z 2011 r i FM oraz cities dzialaja wzglednie dobrze, wiec nie jestem super na biezaco. jak chcialem rok temu modyfikowac, to mi wyszlo duuuuużo pieniędzy i utopiłem w czym innym ;) 

 

 

większe środki można załadować w kartę graficzną... ale moim zdaniem lepiej co 2-2,5(3?) lata zmienić taką ze średniej półki (dziś to mniej więcej 1000zł) niż taką za 1500 co 3 - 3,5 roku. 

 

mam kartę z 2012r (670 gtx) wtedy budżet za 1500, i 2 lata temu coś nowego chciałem to detale minimalne... ale poszło, więc dziś raczej nie dałbym drugi raz 1500 ziko (karty xx70) to chyba dzisiaj bliżej 2k. znowu nVidia zrobiła jakieś bururu w tych oznaczeniach i jest 1160 2060 i chyba 1660 ? ja już się gubię a nie mam czasu głęboko zanurkować - GPU najłatwiej wymienić. zasilacz raczej da radę (uwaga na amd - do tej pory lubimy siorbać prund). 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

czemu taka droga buda? 

 

zasilacz bym zmienil, SPC z jakosci nie slynie, a jak ci cala jednostke pociagnie to bedzie placz. jak krecisz to dla ryzen weź 600-650W. 

 

po co dedykowany cooler? ryzen nie daje w zestawie?  bedziesz krecil? to odpusc sobie SPC -> thermaltake, rajinteek albo be quiet, ale nie spc (200+)

 

czemu taka droga obudowa, SPC za polowe ceny spelni swoje zadanie

 

ryzen lubi wyzej taktowane ramy, poszukaj czegos 3333. 

 

goodram cx400 nie slynie z niezawodnosci, ten drugi chyba ok - Corsair albo Adata. 

 

płyty główne pod ryzen... z tego co doczytałem, jak chcesz krecic to trzeba wziac "tomahawka", inne to w zasadzie bez różnicy bo i tak dupa :)  krecisz? płacisz sporo więcej. moim zdaniem w obecnych czasach sztuka dla sztuki. ram mozna pogonić, ale procesor.... to juz są pewne konsekwencje - zasilanie, ciepło, stabilność 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Mój wiekowy laptop potrzebuje już odrobiny odpoczynku i z komputera do wszystkiego zostanie już tylko maszynką do internetu i filmów w łóżku. Ostatni komputer stacjonarny składałem ponad 10 lat temu, więc chciałbym prosić o pomoc w wyborze konkretnego sprzętu.

 

Nie chce wydawać za dużo, nie jestem żadnym hardcorowym graczem, poza Football Managerem gram w zasadzie tylko i wyłącznie w Path of Exile. Skoro jednak już zmieniam sprzęt to fajnie byłoby przy okazji pograć także w najpopularniejsze gry które ominęły mnie przez ostatnie lata (Wiedźmin 3, GTA V). Nie zależy mi na żadnych ultra ustawieniach graficznych, ani nie mam 144hz monitora. wystarczy mi jedynie około 30 klatek na sekundę.

 

Dlatego najsensowniejszym wyborem wydaje mi się Ryzen 5 2400g ze zintegrowaną kartą graficzną. To chyba dość dobry kompromis, a sam procesor nie jest też z najniższej półki i gdybym za rok zdecydował że potrzebuje lepszej wydajności w grach, to mogę dołożyć do niego jakąś przyzwoitą dedykowaną kartę graficzną. 

 

Chciałbym też żeby komputer mógł być łatwo rozbudowany w przyszłości, nie będę kombinować z dziwnymi obudowami, ani małymi płytami głównymi dlatego wstępnie wytypowałem Gigabyte B450M DS3H, jeśli chodzi o ram po prostu będę szukać dwóch kości po 8gb z taktowaniem 3200.

Kompletnie nie znam się na zasilaczach i liczę że polecicie mi coś odpowiedniego.

 

Myślicie że taki zestaw ma sens? A może szukać czegoś kompletnie innego?

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, klinsmann napisał:

kwestia kluczowa, czyli budżet. masz jakieś komponenty, które chcesz reużyć?

 

jeżeli integre to raczej intel, ale powiedz ile chcesz wydać

Mam monitor, klawiaturę i mysz które będą mi musiały jeszcze na jakiś czas wystarczyć, poza tym mam dysk SSD którego spokojnie będę mógł używać w nowym komputerze... i to w zasadzie wszystko. Planuję wydać nie więcej niż 1800 złotych na cały zestaw (procesor, płyta, ram, zasilacz, obudowa).

 

A co do integry to chyba od pojawienia się na rynku Ryzenów z wbudowaną Vegą, to one są najlepsze? Intel chyba został pod tym względem daleko z tyłu? 

http://blog.logicalincrements.com/2018/02/amd-ryzen-5-2400g-ryzen-3-2200g-vs-intel-nvidia/

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.08.2019 o 10:49, Buzukiewicz napisał:

Planuję wydać nie więcej niż 1800 złotych

w takim budzecie ryzen bedzie zjadany przez intela, gdzie masz gorna granice 2k? 2,2k?

 

Godzinę temu, Keith Flint napisał:

budżet 3-4 k, potrzebuje nowej stacjonarki, słucham propozycji, 4000 to absolutny max jakby co

do analizy grafologicznej to wiadomo, ale do czego jeszcze takiego komputera bedziez używał? z monitorem, windowsem? peryferia?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chyba mi padła karta graficzna, bo przy większej temperaturze (wg benchmarka FurMark raz np. 65, a raz 71) wyrzuca najpierw artefakty, a potem całą grę. Obecnie mam XFX Radeon HD6870 1GB DDR5 i płytę główną ASUSa P8H61-M-LE i się zastanawiam czy da się to jakoś tanio ulepszyć (do 2 gb pamięci np.) skoro i tak mi padło (tak nie wiem, do 300 zł) czy zostaje mi szukać czegoś podobnego :-k

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2019 o 10:43, Keith Flint napisał:

FM i gry od Paradoksu, serio
A nowego kompa potrzebuje, głównie dlatego, że mi graficzna padła w starym

aktualne?

59 minut temu, Dudek napisał:

Chyba mi padła karta graficzna, bo przy większej temperaturze (wg benchmarka FurMark raz np. 65, a raz 71) wyrzuca najpierw artefakty, a potem całą grę. Obecnie mam XFX Radeon HD6870 1GB DDR5 i płytę główną ASUSa P8H61-M-LE i się zastanawiam czy da się to jakoś tanio ulepszyć (do 2 gb pamięci np.) skoro i tak mi padło (tak nie wiem, do 300 zł) czy zostaje mi szukać czegoś podobnego :-k

 

 

tylko w jednej grze? temperatura ok. znacz OCCT albo inne podobne do sztucznego obciążania? 

 

jaki zasilacz masz obecnie?  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...