Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Zrodził się on, gdy zobaczyłem jak "cienko" chodzi mi PES2008 (demko). Stąd moje pytanie: jakie elementy wymienić w kompie i ew. na jakie.

Oto dane:

karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200

procek: AMD Athlon processor 1,40 GHz

ram: 256 MB

(jak jeszcze inne urządzenia podać, to piszcie jakie)

 

Pytanie wynika stąd, że całkowicie nie znam się na sprawach technicznych dot. kompa. Moje wymagania? Najnowsze gierki i internet. Liczę na pomoc. :]

Odnośnik do komentarza
Mam pewien problem. Zrodził się on, gdy zobaczyłem jak "cienko" chodzi mi PES2008 (demko). Stąd moje pytanie: jakie elementy wymienić w kompie i ew. na jakie.

Oto dane:

karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200

procek: AMD Athlon processor 1,40 GHz

ram: 256 MB

 

Pytanie wynika stąd, że całkowicie nie znam się na sprawach technicznych dot. kompa. Moje wymagania? Najnowsze gierki i internet. Liczę na pomoc. :]

 

Wszystkie :]

 

Trzy posty wyżej jest całkiem ciekawy zestawik.

Odnośnik do komentarza

No właśnie o tym kolega mówi. Dobra karta pod AGP to koszt co najmniej 400 zł. Do tego Ram - 1 gb - kolejne 200 i procesor 3000 to 200. to daje łączna sumę 800 zł. osobiście mówię że nie wiem czy jest sens. Jeżeli chcesz dokładniej sprawdzić rozbudowę. Musisz podać model płyty główne oraz ramy z taktowaniem i producenta.

Odnośnik do komentarza

Prowokacyjnie nie wpisalem GF 8600, bo czytalem rozne opinie i testy i prawde mowiac nie wiem, co mam myslec, ale chyba jednak sie zdecyduje na GF 8600, tylko prosilbym o mozliwie jasne uzasadnienie, dlaczego konkretny model, konkretnego producenta. Mam na mysli to, czy roznica w cenie, jest rzeczywiscie adekwatna co do osiagow

 

Palit GF 8600GT 256MB

 

Palit GF 8600GTS 256MB

 

Roznica w cenie miedzy tymi dwoma to 140, a to juz troche grosza jest, jakby nie bylo. Czy drozsze oznacza lepsze? Dziekuje za wszelka dotychczas okazywana pomoc.

Odnośnik do komentarza

Musze przyznac niechetnie, ze powoli zaczynam sie gubic w tym, co chce kupic. 2 500 na kompa z XP to max, bo musze jeszcze monitor kupic. Ostatnie, co wymyslilem, to:

 

Abit IP-35-E (opis) 363.00

Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz BOX (opis) 425.00

Palit XpertVision GeForce 8600 GT Sonic 256MB DDR3 PCI-E BOX (opis) 373.00

Kingston DDR2 2x1024MB 667MHz CL5 BOX (opis) 198.00

Modecom DM 506 czarno-srebrna Feel 3 400W (opis) 210.00

WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) (opis) 286.00

Samsung DVD+/-RW SH-S183L czarny OEM (opis) 101.00

 

Microsoft Windows XP Home PL SP2 OEM (opis) 276.00

 

Wartość produktów: 2,232.00 PLN

 

Wg cennika agito

Odnośnik do komentarza
1.Płyta główna: Asus M2N-E SLI nForce 500 SLI - 297.00

2.Pamięć RAM: Corsair Value Select DDR2 2x 1GB 667MHz - 228.00

3.Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2, 65W) - 495.00

4.Karta graficzna: GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 425.00

 

Chyba zakupie taki zestaw jak napisał Buffu. Jeszcze mam pytanie jaki zasilacz do tego potrzebuje? 350 W bedzie okej?

Odnośnik do komentarza

Znajomy prosił mnie o pomoc w zestawieniu kompa + monitor w cenie do 3000-3300zł. Na te chwile będzie on bardziej wykorzystywany do pracy w office jednak nie wykluczone, że będzie chciał sobie pograć w jakieś gierki. Chciałby żeby komputer posłużył mu jak najdłużej. Jakieś propozycje? Ja jestem, że tak powiem zielony w tych kwestiach :)

Odnośnik do komentarza

1.Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2) - 625.00

2.Dysk twardy: WD Caviar SE 200 GB WD2000JB 8MB cache, ATA/100 - 232.00

3.Płyta główna: Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI - 369.00

4.Karta graficzna: GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) H - 399.00

5.Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H44L LightScribe bulk black - 125.00

6.Obudowa: Modecom Active - bialy-czarny - 400W - 223.00

7.Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 - 279.00

 

Całość: 2651.00

 

Moja propozycja. Można pójść w C2D również, albo zaoszczędzić na procku. I wziąć AMD Athlon 64 X2 5000+ za 445 zł. Możliwości jest wiele. Może ktoś jeszcze zaproponuje coś swojego. ;)

Odnośnik do komentarza

To i ja się zapytam o sprzet. Widzę, że paru ludzi ze sporą wiedzą w tym temacie jest na forum.

Na wstepie powiem, że moge na to przeznaczyć do 5 tys zł, ale, żeby nie było tak słodko w tej cenie muszę mieć orginalnego windowsa XP, office-a 2003 i NIS (wymogi firmy).

Co do sprzętu.

Obecnie mam P4 3 Ghz, ale na płycie starej generacji (AGP) i mozliwości rozbudowe są żadne. Kompletnie nie wiem na czym polega technologia core duo i jak ma sie precesor E4400 (2Ghz) do tego co mam obecnie P4 3Ghz?

Co do płyty głównej do od zawsze miałem Asus-y i nigdy nie miałem z nimi problemów.

Dysk twardy nie jest aż tak istotny (nie zapełniam więcej niż 100 Gb)

Ram 2 GB to chyba standard obecnie (mam 1GB)

Karta graficzna. Tu nie będę ukrywać, że jednym z powodów wymiany kompa jest brak w mojej obecnej karcie pixel shadera 3.0, a trudno znależć taka kartą za rozsądna cene pod AGP. Jeżeli chodzi o markę to zawsze używałem Radeony (ostanio 9600). Lepiej kupic radeona serii X czy jakieś GF.

Jeśli ktos miałby chwile czasu, to prosiłbym o rade. Pozdrawiam.

 

EDIT: Nie napisałem, ale nie potrzebuje monitora, myszy, routera i klawiatury (to zostanie ze starego kompa).

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem ostatnio z kolesiem, który zna się na kompie. Zdecydowałem, że nie będę kupował nowego. Dlatego proszę o podanie mi konkretnych propozycji karty graficznej, procka, ilości ramu i cen za nie. Jeśli możecie, to napiszcie to kolejno jeśli chodzi o ważność. Nie mogę sobie pozwolić na kupienie wszystkiego naraz, więc co jest najmniej potrzebne zakupię na końcu. Dziękuję za pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Rozmawiałem ostatnio z kolesiem, który zna się na kompie. Zdecydowałem, że nie będę kupował nowego. Dlatego proszę o podanie mi konkretnych propozycji karty graficznej, procka, ilości ramu i cen za nie. Jeśli możecie, to napiszcie to kolejno jeśli chodzi o ważność. Nie mogę sobie pozwolić na kupienie wszystkiego naraz, więc co jest najmniej potrzebne zakupię na końcu. Dziękuję za pomoc :]

Ułatwiłbyś to zadanie znacznie, gdybyś podał model płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...