Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Możesz brać X2 550 lub X4 840, ten drugi nie jest tak szybki i gorzej się kręci w porównianiu do 550 czy 950, ale w odróżnieniu od 550 ma 4 rdzenie. Chyba, że masz gdzieś pewnego selekta 550, w którym będziesz mógł dodatkowe rdzenie odblokować ;).

 

http://www.proline.pl/?p=AMD+X4+II+955+AM3+B tu masz 955 trochę taniej niż w esc, parę złotych opłaca się w tym wypadku dołożyć, bo ten Phenom jest wyraźnie lepszy od 840, lepiej go podkręcisz, bez kręcenia też oczywiście jest lepszy, mniej się grzeje itp.

Odnośnik do komentarza

Wiesiek 2 nadchodzi wielkimi krokami a to motywuje mnie do zmiany grafy wszak poczciwa HD 4670 raczej "Wsioka" nie pociągnie.

Wybór padł na HD 6850, ale zagwozdkę mam z prockiem, wszak w PieCu wciąż stacjonuje poczciwy E2160 1.8@3.0.

Pytanie - proc ograniczy kartę, czy też nie? Proszę o wyważone opinie poparte najlepiej jakimś słowem pisanym/testami.

Reszta: płyta Foxconn P35A-S + 3 GB DDR2 667MHz

 

Gram w rozdziałce 1680x1050

 

BTW - spaliła mi się zasiłka Corsair 450W :| (padła po cichu - nocą, gdy komp był wyłączony). :-k Na szczęście bebechy kompa przeżyły ten fakt, a po drugie szczęście - zasiłka jest na gwarancji, wszak jest u mnie ledwo 4 latka :keke: Obecnie jadę na nowym Fractal Newton 650W i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza

Wiesiek 2 nadchodzi wielkimi krokami a to motywuje mnie do zmiany grafy wszak poczciwa HD 4670 raczej "Wsioka" nie pociągnie.

Wybór padł na HD 6850, ale zagwozdkę mam z prockiem, wszak z PieCu wciąż stacjonuje poczciwy E2160 1.8@3.0.

Pytanie - proc ograniczy kartę, czy też nie? Proszę o wyważone opinie poparte najlepiej jakimś słowem pisanym/testami.

Reszta: płyta Foxconn P35A-S + 3 GB DDR2 667MHz

 

Gram w rozdziałce 1680x1050

 

Hmm, do niedawna miałem identyczny procesor, do tego tak samo kręcony(i też gram w 1680x1050). I nawet podkręcony znacznie ograniczał taką staroć jak GF 9800gtx+. Po zmianie na Core 2 Duo E8400(nominale 3 GHz) widać wyraźną różnicę. Fifa 11(w której sporo spędzam czasu ze znajomymi) w natywnej rozdzielczości działa bez problemu na wysokich detalach(stary procesor jedynie na niskich dawał radę).

Masz pewnie płytę z Socket LGA775, także chyba właśnie jakiś c2d wydawałby się najlepszym wyborem(teoretycznie większą wydajność oferują Quady, ale są też droższe). Piszę 'jakiś', bo widzę że e8400 to teraz ponad 500zł kosztuje i nie wiem, czy warto się w to pakować(i nie lepiej całkiem machnąć upgrade kompa). E7500 wydaje się być sensowny - 2.93 GHz. z którego spokojnie można zrobić ponad 3 i cena poniżej 400zł.:)

Odnośnik do komentarza

Hmm, do niedawna miałem identyczny procesor, do tego tak samo kręcony(i też gram w 1680x1050). I nawet podkręcony znacznie ograniczał taką staroć jak GF 9800gtx+. Po zmianie na Core 2 Duo E8400(nominale 3 GHz) widać wyraźną różnicę. Fifa 11(w której sporo spędzam czasu ze znajomymi) w natywnej rozdzielczości działa bez problemu na wysokich detalach(stary procesor jedynie na niskich dawał radę).

Masz pewnie płytę z Socket LGA775, także chyba właśnie jakiś c2d wydawałby się najlepszym wyborem(teoretycznie większą wydajność oferują Quady, ale są też droższe). Piszę 'jakiś', bo widzę że e8400 to teraz ponad 500zł kosztuje i nie wiem, czy warto się w to pakować(i nie lepiej całkiem machnąć upgrade kompa). E7500 wydaje się być sensowny - 2.93 GHz. z którego spokojnie można zrobić ponad 3 i cena poniżej 400zł.:)

Myślałem nad E8400 ale cena jest nieadekwatna do wydajności. W cenie E8400 można kupić sobie i-5, tyle, że wtedy dochodzi kupno "mamusi" i RAM, czyli totalny upgrade, który będzie kosztować pewnie około 1500 PLN. Z tego pewnie z 500-600 PLN da się odzyskać (E2160 1.8@3.0 + 3GB DDR2 + Foxconn P35A-S + HD 4670). Hmm...

 

A inne opinie? :)

Odnośnik do komentarza

Możesz też przesiąść się na AMD :> Jeśli za to dostaniesz 500-600 zł to przesiadka będzie kosztowała Cię tak z 200 zł.

Dwa razy korzystałem z procesorów AMD i mam bardzo złe wspomnienia. Co prawda było to dawno temu ale uraz jest trwały tak więc z AMD chwalę sobie jedynie GFX. Procek będzie Intela.

Odnośnik do komentarza

Dwa razy korzystałem z procesorów AMD i mam bardzo złe wspomnienia. Co prawda było to dawno temu ale uraz jest trwały tak więc z AMD chwalę sobie jedynie GFX. Procek będzie Intela.

 

Procki AMD już nie palą się tak jak kiedyś.:P Teraz(wcześniej w sumie też) są b.dobre w relacji cena/wydajność. Ale jeśli uraz zwycięża i nie chcesz robić wymiany całego kompa, to zostaje Ci do wyboru 5 modeli C2D(Quady są strasznie nieopłacalne). Z czego tylko raczej dwa wchodzą w grę - E7500(2.93 GHz) i E7600(3.06 GHz). Technicznie różnią się tylko zegarem i sprawą indywidualną jest, który wybierzesz(pewnie tańszy, bo i tak trzeba go nieco podkręcić). Faktem jest też to, że HD 6850 będzie w jakimś stopniu przez procesor ograniczany - ale nowe tytuły i tak powinny działać bez problemu na przyzwoitych ustawieniach(a za jakiś czas możesz ew. dać nowe życie karcie dokładając do niej lepszy procesor).:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje komputer do pracy tak się złożyło że mogę sobie sam wybrać, oczywiście ma być jak najtańszy a jednym z moich (nie szefa) wymagań jest taki komputer na którym włączę Football Managera 2011 z ligą Polską (Ekstraklasa, 1liga) na małej bazie.

 

wymagania sprzętowe: Pentium IV 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 Ultra lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

 

Takie wymagania sprzętowe znalazłem w necie.

 

budżet 200zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie - kompa do pracy mi trzeba. Raczej nie do gier (choc dobrze, zeby FM smignał ;) )

- winda 7 xp 64 koniecznie

- office (z PowerPointem) - moze byc PKC

- klawiatura i mysz przewodowa ;)

- bez drukarki

 

budzet? Posłucham rozwiazan w róznych zakresach cenowych. Choc do 4k byłoby wskazane.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Panowie, mam takiego kompa:

- nagrywarka DVD/rw writemaster

- procesor Inter Celeron D 3,2 GHz

- 1 GB RAMu

- karta MSI NX 6200 LE Nvidia GeForce

- dysk WDC WD 2000 JS (zdaje się iż 200 GB)

 

płyta główna nie wiem jaka. chyba jakaś MSI.

obudowa jest najtańsza więc zasilacz jest od obudowy- nie wiem jaki. chyba nołnejm.

 

i bym potrzebował wyceny tego sprzętu tak pi razy oko. ile takie "cudo" jest na dziś warte?? oczywiście sprzęt używany. chcę go sprzedać i nie wiem ile można max wyciągnąć?!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...