Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taka prosbe/problem. Potrzebuje zlozyc komputer ktory bedzie sluzyl do ogladania filmow i przegladania internetu, czyli taki o "zwykly". Jest przeznaczone na niego (oczywiscie bez monitora) 1000 pln. Chcialbym jednak zeby konfiguracja pozwolila na jak najlepsza pozniejsza rozbudowe za x-czasu. Co radzicie?

 

Z gory dzieki za pomocne posty bo to komp dla wujka i chcialbym mu przedstawic cos z czego bedzie zadowolony :]

Odnośnik do komentarza

IMO w chwili obecnej nie ma możliwości kupna kompa, który będzie "rozbudowywalny" za 2 lata. Patrzę po sobie :)

 

Dwa lata temu kupiłem "kombajn" z nowinkami technicznymi (Socket 939, DDR, PCI-E itp) i dziś tylko ostatni z tych slotów daje mi możliwość w miarę sensownego dopakowania kompa.

 

Procesory pod mój socket są już coraz mniej popularne i kosztują często dwa razy więcej niż ich odpowiedniki pod socket AM2. O pamięciach nic nie powiem, choć DDR to jest nadal moc (tak jak ich cena, która nie chciała spaść i teraz już nie spadnie). Na szczęście PCI-E trzyma się mocno i ostatni mój zakup karty (patrz mój podpis :) ) przedłużył żywotność kompa na dłuższy czas... aż strach myśleć gdyby rynek poszedł w stronę kart AGEIS (chyba dobrze napisałem) :)

Odnośnik do komentarza

IMO przedewsyztskim kup plyte pod procki quadro i z szyna pod ram 800Mhz, z wejsciem Sata2 no i wiecej chyba na dzien dzisiejszy zrobic nie mozesz. IMO nie wiadomo na cyzm bedzie stal rynek za 2 lata. Ale prawda jest taka ze ewentualnie bedziesz mogl sobie kupic nowy procek nowy ram, dysk i tyla. Pytanie tylko czy te standardy, ktore dzis uwazamy za przyszlosciowe za 2 lata nie beda juz archaiczne :/

Odnośnik do komentarza

Ja myśle że jeśli ten komputer ma być później rozbudowany to najlepiej wepchnąć się w AM2, bo nadchodząca Barcelona ma działać na płytach AM2, tyle że ma być mniej wydajna niż na AM2+. Poza tym z AMD powinieneś się bez problemu zmieścić w 1000 zł. Z intelem może być gorzej, bo chcąc włożyć jakiegoś quada w przyszłości musisz kupić płytę obsługującą go. Z AMD nie ma tego problemu bo każda nawet najprostsza płyta obecnie obsłuży AMD X2 i FX ;] tyle że będzie mało wydajna :] Ja myśle tak - Intel - POWER, AMD - ECONO :P

Odnośnik do komentarza

Zaczynam sobie powoli składać nowego kompa. W tej chwili wykminiłem sobie coś takiego:

Procesor	   Athlon 64 x2 4200+ s.AM2 BOX				259,00
Płyta Gł	Gigabyte GA-M55S-S3 s. AM2 nForce 550		249,00
RAM		Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800			319,00
HDD		Seagate ST3160815AS 160GB sATA II		189,00
Karta Graf	Gigabyte 8500GT 256MB 128Bit PCI-E		299,00
DVD		NEC AD-7170S DVD-RAM OEM Black			 99,00
Obudowa		 Midi ATX Tracer TRO-799 RUBBER 4Life 400W 149,00
Monitor		Iiyama ProLite E1700S-B2 17" 2ms Black		 759,00
													---------
													2322,00

 

Ceny z Proline.pl

 

Coś zmienić? Czy nie będzie się to gryzło ze sobą? Do tego dojdą jeszcze głośniki, mysz i klawiatura, ale to już liczę dodatkowo.

Z tym co wypisałem chciałbym się zmieścić w 2500 zł.

Odnośnik do komentarza

To tak

Pierwsze primo w tym zestawie niema wcale zasilacza, bo to co znajduje się w tej obudowie tak nazwać niemożna. Za 100zł spokojnie kupisz jakąś obudowe Modecoma i do tego osobny zasilacz. Polecam Modecoma MC 350W.(Tylko MC a nie Feel) Na pewno dużo bezpieczniejszy i silniejszy niz niejedna 500W no-name. Jak by było za drogo to mozna jeszcze pomyśleć nad Fortronem lub Deltą z allegro.

 

Drugie primo karta graficzna. 8500GT to shit jakich mało. Kolega wyżej proponował 8600GTS tylko że jego cena to przynajmniej 550zł a więc prawie 2 razy więcej niż planowałeś. Ja polece 8600GT od Palita. Za niewiele ponad 350zł już można kupić. Karta najwydajniejsza w swojej cenie. Tak naprawde jest to 8600GTS tylko z zaniżonymi zegarami które spokojnie można zwiększyć do poziomu GTS.

 

Trzecie primo Ram. IMO niema sensu wydawać tyle na ram. Lepiej zaoszczędzić 50 zł i kupić Kingstoy/Goodramy 667mhz. Różnice wydajnościowe są praktycznie w granicach błędu pomiarowego i na pewno nie da się ich odczuć. Dobry ram jest potrzebny tylko maniakom którzy chcą bić rekordy w kręceniu.

 

Czwarte primo procek i płyta główna. Tutaj jest wiele możliwości i większosc zależy od tego czy będziesz kręcił, jeśli tak to w jakim stopniu i ile pieniędzy maks możesz przeznaczyć na komputer.

 

Oto co proponuje.

 

Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX 65W 258.00

Płyta Asus M2N-E SLI 271.00

Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Kingston KVR667D2N5K2/2G255.00

Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b NE/8600T+T321 359.00

Monitor LCD 17" iiyama ProLite E1700S-B2 759.00

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB HD250HJ 219.00

Nagrywarka DVDR NEC AD-7170S OEM Silver SATA 100.00

Obudowa Modecom DM 70M Silver-Black b/z 110.00

Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 1 110.00

 

Razem 2441.00

 

100zł więcej niz tobie wyszło ale w moim większy dysk, zasilacz, lepsza płyta główna(tutaj nie należy oszczędzać, ale również nie należy przesadzać) o niebo wydajniejsza karta grafiki.

Najważniejsze pytanie teraz to czy zamierzasz kręcić. Dodam że jest to praktycznie dziecinnie łatwe i przy nieprzekraczaniu pewnych granic oraz stosowaniu się do instrukcji całkowicie bezpieczne. Można za darmo zyskać nawet 50% dodatkowej mocy a czasem więcej.

 

J

Odnośnik do komentarza

To i ja mam pytanie. Chciałbym złożyć jakiś niedrogi zestaw, bo kompa używam głównie do internetu, ewentualnie jakieś niewymagające graficznie gierki. No i chciałbym prosić o poradę jaki zestaw złożyć, hierarchia części to:

1) dysk twardy ( najlepiej 320GB, albo więcej )

2) RAM ( w sumie 1GB by mi chyba wystarczyło )

3) Procesor ( a tu już w taktowaniach, etc się zgubiłem 5 lat temu ;) )

 

No i do tego wszystkiego chciałbym obudowę, z tego co czytałem to oddzielnie kupić do niej zasilacz, jakąś w miarę dobrą płytę główną, która obsłuży spore dyski i te przynajmniej 2GB RAM. Grafika może być zintegrowana, bo na to raczej uwagi nie zwracam. Chciałbym, żeby to mnie wyniosło ok. 1k zł, ale może być nawet trochę mniej ;)

Odnośnik do komentarza

Pozwole sie tez doradzic. Moj zestaw bez zasilacza i obudowy ;) W moim wypadku 1500 to maksymalna cena. Przy czym ja palce tylko cene netto i to w hurtowni :]

ASUS GeForce 7600GS 512MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E SILENT	233.81
PATRIOT DDR2 1024MB PC800 CL5	132.34 x 2
PROCESOR CORE 2 DUO E4400 2.0GHz LGA775 BOX	371.00
GIGABYTE GA-965P-S3 lntel P965 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)	258.00
DVD-REC NEC AD-7170A DL/RAM CZARNY BULK	81.00
Western Digital	HDD CAVIAR 160GB WD1600JS SATA 8MB CACHE	149.00

Czekam na ewentualne sugestie ;)

Odnośnik do komentarza

No to jedziemy. Za te pieniądze to IMO tylko AMD.

 

Zacznijmy od podstaw czyli płyta główna.

 

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H (AMD 690G) [DDR2, PCI-E, KG] 220zł

 

Jest to bardzo dobrze zrobiona płyta główna z najlepsza obecnie zintegrowaną kartą graficzną. Może niepogra w najnowsze gry ale w starsze i mniej wymagające graficznie tytuły owszem. Nadaje się równeiż do lekkiego O/C procesora jeśli się zdecydujesz Cena adekwatna do możliwosci.

 

Teraz pora na procesor. W zależnosci od środków jaki będizesz chciał przeznaczyc kup jakiegoś AMD atchlona X2. Polecam któregoś z 3800+\4200+. Wyższe modele są raczej poza twoimi możliwosciami finansowymi. Ogólnie jeśli niemyslisz o znacznym O/C niepolecam 3600+\4000+\4400+. Są one na rdzeniu Brisbane czyli są wytworzone w mneijszym procesie technologicznym 65nm zamiast 90nm jak stare na rdzeniu Windsor. Ogólnie powinny być tylko same + z przejscia na niższy proces. Procesor wydziela mniej ciepła, potrzebuje mniejszych napięc, lepiej się podkręca. Niby wszystko wskazuje że powinno się kupić brisbane, ale inżynierowie AMD spieprzyli w nowym rdzeniu dostęp do pamięci przez co zegar w zegar brisbane jest mniej wydajny od windsora. Różnica jest dośc znaczna i taki brisbane żeby dorównać windsorowi w wielu aplikacjach potrzebuje 200mhz więcej. Spokojnie nadrabia to oczywiscie przez swoje nadzwyczajne o/c w porówaniu do słabo krentliwych windsorów. Inna sprawa to nowa rewizja windsorów F3. Posiada plusy z starych windsorów i dodatkowo świetnie się kręci. Nawet więcej niż świetnie. AMD pokazało że z 90nm da się jeszcze dużo wyciągnąc i tekie 38000+ Windsory F3 kręcą się spokojnie na znacznie ponad 3Ghz, ekstremalni maniacy wyciągneli z nich chyba z 4Ghz co w porównaniu ze starymi windsorami czy nawet brisbane jest wielkoscią wręcz kosmiczną. Wszystko wskazywało by żę trzeba szukać windsorów F3, tylko własnie trzeba ich szukać gdyż są w polsce przktycznie niedostępne. Można je rozpoznać po citerach CZ w kodzie producenta. Np (ADO4200CZBOX). Więc jeśli kręcisz kup 3600+\4000+ lub szukaj Windsora F3 najlepiej teniego 3800+ jeśli nie bierz normalnego 3800+ lub 4200+.

 

AMD Athlon 64 X2 EE 3800+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO3800CUBOX) 230zł

 

Teraz ram. Przy obecnych cenach pamięci zakup 2Gb jest najbardziej opłacalny i radze własnie tak zrobić. Jak pisałem wyrzej spokojnie wystarczą zwykłe kingstony/goodramy za około 250zł

 

Pamięć DDR2 2x512MB PC5300 667MHz Kingston KVR667D2N5K2/1G 130zł

 

Teraz dysk twardy.

 

Samsung SpinPoint 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) HD321KJ 260zł

 

Imo najlepsze dyski obecnie produkuje Samsung. Może wydajnosicowo minimalnie przegrywają z Seagatem oraz WD, ale pod względem ciszy oraz chłodnosci są o niebo lepsze. Sam mam Seagate i stwierdzam że wolał bym coś nawet znacznie wolniejszego ale za to cichutkiego. Nawet gdy neiprzegrywam nic to dysk potrafi czasem głośno zacharczeć. Przy każdym włączeniu jakiegoś programu słychać głośne charczenie, niewspominając już o przwdziwej "symfini" przy przegrywaniu małych plików. Ten Samsung jest praktycznie tak samo wydajny jak konkurenci więc zdecydowanie go polecam własnie ze względu na cisze. Posiada on wszystkie najnowsze technologie takie jak SATA II, NCQ, zapis prostopadły oraz jest wyposarzony w 16mb cache.

Jeśli naprawde zależy cie na większym dysku to polecam równeiż pojemniejszy model tego samego producenta. Imo jednak niebardzo to się opłaca bo lepiej kupić np 2x200gb i połączyc je w RAID niż 400GB. Zysk wydajnosci będize ogromny a cena znowó nie taka wysoka. Jeżlei niezależy ci jednak na wydajnosci bierz większego Samsunga.

 

Co do Obudowy i zasilacza popatrz do mojego postu wyżej.

 

Obudowa jakiś modecom za 100zł oraz Modecom MC 350W równeiż za 100zł

 

Razem 1040zł

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ASUS GeForce 7600GS 512MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E SILENT 233.81

 

Shit. 512Mb tej karcie jest tak potrzebne głuchemu radio. 7600GS jest dobrą kartą ale tylko wtedy jak jest wyposażona w dobre chłodzenie oraz DDR3. Z DDR2 dostaje strasznego mulenia i leipeij 256GGR3 niż nawet 1Gb DDR2. Pasywne chłodzenie IMO jest zabujstwem dla takeij karty. Prawdziwa jej siła lezy w O/C więc należy brać karte z jak najefektywniejszym chłodzniem. Polecam dołozyc troche i kupić 7600GT od Galaxy z chlodzeniem coolermastera lub zaszaleć kupic 8600GT od Palita. Karte o 2 kalsy wyżej niż ten 7600GS DDR2. No chyba że niegrasz to wtedy integra wystarczy.

 

PATRIOT DDR2 1024MB PC800 CL5 132.34 x 2

 

Lepiej kupić kingstony/goodramy no chyba że różnica w cenie minimalna

 

PROCESOR CORE 2 DUO E4400 2.0GHz LGA775 BOX 371.00

 

Wszystko zależy od tego czy kręcosz czy nie jeśli tak to spokonie wystarczy E2140 lub E4300. E2140 Jest to taki C2D tylko ze zmniejszoną iloscią cache co daje spadek wydajnosci średnio o kilka % a więc w porówaniu do ceny bardzo neiwiele. 2140

Jeśli niechcesz kręcić to IMO bardziej opłacalne AMD. Myśle że mógł byś sobie pozwolić nawet na wyższe modele takie jak 5600+\6000+

 

GIGABYTE GA-965P-S3 lntel P965 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2) 258.00

 

Płyta nienajgorsza, ale jak pisałem płyte powinno się dobierać odpowiednio do procesora więc polecam dopłaciś troche i kupić przynajmniej ten sam model tylko z koncówką DS3, lub najlepiej coś porządnego jak EVGA 650i ULTRA czy Abit IP35-E. No chyba że niekręcisz i zdecydujesz się na AMD to wtedy DFI Infinity NF SLI-M2/G.

 

DVD-REC NEC AD-7170A DL/RAM CZARNY BULK 81.00

 

Western Digital HDD CAVIAR 160GB WD1600JS SATA 8MB CACHE 149.00

 

J\W polecam Samsunga.

Odnośnik do komentarza

@Siara mama rozumiec ze jaka jest roznica miedzy DS3 a DS2? Co do procka to raczej zostaje przy C2D i zapewne przy ramach Patriota ze wzgledu na jakosc, ktora mi polecano.

W sumie najwiecej mysle nad grafika. Mi co prawda wiele nie potrzeba. Byle chodzil PES i FM bo wiele nie gram. Tyle ze wolalbym stworzyc raczej kompa perspeltywicznego na przyszlosc. Zeby mi conajmniej 3-4 lata pod wzgledem wydajnosci wydalal ;) Czyli mam rozumiec ze lepiej inwestowac juz w DDR3? No w sumie:GIGABYTE GeForce 7600GT 128BMB DDR3/128bit PCI-E (560/1400) (Silent Pipe) kosztuje tylko 218 zeta no ale to jest tylko 128 MB :/ No ewentualnie PALIT GeForce 8500GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (1,4ns) (600/1200) tez za sensowne pieniadze stroi. No coz bede musial jeszcze kminic w chwili zakupu jak sprzet bedzie stal :)

Odnośnik do komentarza
Teraz dysk twardy.

Samsung SpinPoint 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) HD321KJ 260zł

 

Imo najlepsze dyski obecnie produkuje Samsung. Może wydajnosicowo minimalnie przegrywają z Seagatem oraz WD, ale pod względem ciszy oraz chłodnosci są o niebo lepsze. Sam mam Seagate i stwierdzam że wolał bym coś nawet znacznie wolniejszego ale za to cichutkiego. Nawet gdy neiprzegrywam nic to dysk potrafi czasem głośno zacharczeć. Przy każdym włączeniu jakiegoś programu słychać głośne charczenie, niewspominając już o przwdziwej "symfini" przy przegrywaniu małych plików.

 

Obudowa jakiś modecom za 100zł oraz Modecom MC 350W równeiż za 100zł

Może dysk Ci charczy bo masz obudowę za 100 zł? :> W swojej historii PieCowej miałem dyski Maxtor, Samsung, WD, IBM i Seagate. Po przetestowaniu sprzętu od kilku lat wybieram tylko Seagate. Piszę serio - sprawdź swoją obudowę bo u mnie żaden z posiadanych Seagate nie jest słyszalny. Podobnie zresztą jak cały pracujący kompter.

Od razu napiszę, iż głuchy nie jestem. Mam ucho wręcz wyczulone, wszak lekarskie. Skoro jestem w stanie usłyszeć szmer 2/6 w skali Levina to dysk tym bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Może dysk Ci charczy bo masz obudowę za 100 zł? W swojej historii PieCowej miałem dyski Maxtor, Samsung, WD, IBM i Seagate. Po przetestowaniu sprzętu od kilku lat wybieram tylko Seagate. Piszę serio - sprawdź swoją obudowę bo u mnie żaden z posiadanych Seagate nie jest słyszalny. Podobnie zresztą jak cały pracujący kompter.

Od razu napiszę, iż głuchy nie jestem. Mam ucho wręcz wyczulone, wszak lekarskie. Skoro jestem w stanie usłyszeć szmer 2/6 w skali Levina to dysk tym bardziej

 

Dysk niechaczy mi o obudowe bo słychać dokładnie odgłos głowicy. Jest to wada nowych Seagate. Mam starego WD Caviara i niesłychanie go prawie wogóle. Wszystko zależy od konkretnej serii a czasem choć rzadko od egzemmplaża.Ogólnie w wielu testach i opiniach na temat nowych dysków Seagate są uznawane za głośne a Samsungi za ciche. Zresztą jak może dysk hałasować o obudowę. Jak jest dobrze przykręcony to IMO niema prawa się wogóle ruszać.

 

@Siara mama rozumiec ze jaka jest roznica miedzy DS3 a DS2? Co do procka to raczej zostaje przy C2D i zapewne przy ramach Patriota ze wzgledu na jakosc, ktora mi polecano.

W sumie najwiecej mysle nad grafika. Mi co prawda wiele nie potrzeba. Byle chodzil PES i FM bo wiele nie gram. Tyle ze wolalbym stworzyc raczej kompa perspeltywicznego na przyszlosc. Zeby mi conajmniej 3-4 lata pod wzgledem wydajnosci wydalal Czyli mam rozumiec ze lepiej inwestowac juz w DDR3? No w sumie:GIGABYTE GeForce 7600GT 128BMB DDR3/128bit PCI-E (560/1400) (Silent Pipe) kosztuje tylko 218 zeta no ale to jest tylko 128 MB No ewentualnie PALIT GeForce 8500GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (1,4ns) (600/1200) tez za sensowne pieniadze stroi. No coz bede musial jeszcze kminic w chwili zakupu jak sprzet bedzie stal

 

DS2 z tego co mi wiadomo jest płytą ze zintegrowaną grafiką. Tobie chyba chodzi o różnice między S3 a DS3. Jest ona taka że DS3 posiada wszędzie kondensatory Solid-State które znacznie przedłużają żywotności i zwiększają możliwości o/c. IMO jednak zapomnij o Gigabyte no chyba że ci już jakoś szczególnie zależy lub nie masz wyboru. Polecam jak wyżej Abit IP35-E, Evga 650i Ultra, Abit AB9.

Jeśli kommp ma byc perspektywiczny to bierz Abita Ip35-E. Jest na najnowszyn Chipsecie Intela P35 i bez problemu będzie obsługiwał nadchodzące Penryny.

Co do grafiki to neichodzi o to że lepiej inwestować w DDR3 tylko że akurat 7600GT\GS jak i większosc kart na rynku z DDR2 dostaje strasznego mulenia. Przykład w drugą stronę to np 8600GT zastosowanie pamiędi DDR4 niedaje tej karcie praktycznie żadnego wzrostu wydajnosci w stosunku do DDR3.8500GT sobie odpuść raczej. W 7600GT nie warto inwestować. Najlepiej kup 7600GS od Palita lub Galaxy z chłodzeniem Zalmana i 256mb bo jednak 128mb dla 7600 to IMo za mało. Minumum opłacalne z 8 to 8600Gt od Palita. 8500GT jest słabsze nawet o 7300GT.

 

Następna sprawa Ram. Jaka jakosc nawet jak by się coś zepsuło to masz przecież wieczystą gwarancje. Ram to IMO najmniej awaryjny podzespół. Jeśli wydajność taka sama to poco przepłacać.

Odnośnik do komentarza

Widze ze temacik sie rozrosl, good :P

 

Ja mam nowy update co do mojego problemu, jeden gosc zaproponowal wujkowi cos takiego:

 

CPU AMD SEMPRON 3200+ BOX AM2 121 zł

MB FOXCONN 6100M2MA AM2 VGA 183 Zł

DDR-2 1GB GOODRAM 667MHZ 135 Zł

HDD SEAGATE 250 GB 8MB CACHE 237 Zł

FDD 1,44" BLACK 30 Zł

NAGRYWARKA DVD SH-S203B 103Zł

OBUDOWA MUSTANG 1075A 400W 99Zł

MONITOR ACD 19" 193 SW 673 Zł

KLAWIATURA STANDARD BLACK GENIUS 20Zł

MYSZ OPTYCZNA OMEGA OM-030

 

Cena: 1616 zl.

 

Z tego co patrze to nawet nawet, ale wolalbym jeszcze uslyszec opinie kilku osob, czy aby nie chwycic czegos innego, wymienic cos w zestawie, etc. :>

Odnośnik do komentarza

procek OK płyta OK ram OK HDD OK. Brak zasilacza. Żadne Mustangi nawet 1000W niezastąpioną prawdziwego zasilacza. Jak pisałem wyżej lepiej dopłacić 50 zł i kupić jakąś Delte lub Fortrona z allegro niż uprawiać hazard z mustangiem. Monitor IMO również nienajlepszy. Radze kupić 17' ale za to dobrą. Polecam Benq FP73G. Sam mam i chwale. Na necie same pochlebne opinie.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Nadejszla wiekopomna chwiła... :>

 

Bylem dzisiaj w hurtowni i zlozylem sobie nastepujacy zestaw (z duza pomoca Icona i Dixa):

 

Procek: Intel C2D E6750, 2,66 GHz, 1333FSB

Plyta glowna: Gigabyte GA-P35C-S3 (ma mozliwosc obslugi DDR3 w przyszlosci, czego poprzednia plyta nie miala)

Pamiec operacyjna: Kingston 2x1024MB, 800MHz, DDR2

Hdd: Seagate Barracuda 7200.10, 320 GB

Obudowa: ATX PA410587 (zasilacz 400W - podobno bardzo dobry, USB 2.0)

Grafika: Gigabyte GeForce 8600GT, 256MB, GDDR3

Nagrywarka: ASUS DVD-/+RW z tech. Lightscribe

Monitor: SyncMaster 20" 203B z pivotem, srebrny (SAMSUNG)

 

+mysz optyczna, klawiatura, glosniki

 

3841,86 zl

 

I teraz mam pewien dylemat bo dokladajac 200 zl bede mial 21,6" monitor LG FlatronLCD L222WS-SN lub ciut drozszy 22" Philips 220WS8FB LCD WIDE DVI.

 

Jakies sugestie ? :> Monitor moge zmienic w piatek, wtedy odbieram zestaw ze sklepu :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...