Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2016/17


jasonx

  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli sam się zrobiłeś komisarzem, ale w sumie nie chce Ci się wykonywać jego obowiązków ? :P

 

Nazwę postaram się podać do końca tygodnia. Miałem nadzieję, że ogarnę to jakoś w przerwie w pracy/zanim wrócę do domu, ale okazuje się, że w pracy mam zablokowane fantasy w yahoo, a apki na windows phone nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, nie sadzilem, ze gra nie potrafi rozlozyc terminarza, tylko trzeba robic to recznie :D

 

Kolejne pytanie - rzecz wydawala mi sie dosc oczywista, ale po konsultacjach z kilkoma osobami na PW juz taka oczywista nie jest.

 

Jaki limit meczów w sezonie dla pozycji ustawić? Słyszałem głosy od 82 do nolimit. Sam bym się skłaniał do jakiegoś rozwiązania pośredniego - 90-94 mecze.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza

A po co nam limit na gry? Jak draftujemy po 13 graczy i gramy w H2H to oczywistym mi się wydało, że mamy prawo rotować tymi graczami w ramach swojego widzimisię. Po co to ograniczać i doprowadzać do sytuacji w której ktoś ciut aktywniejszy będzie miał problem z brakiem gier na PO :D ZWŁASZCZA, że to nie jest aukcja i wszyscy będziemy mieli podobne składy - nikt nie będzie grał taktyką STARS + FA. Wrzucić limit na pobrania 4/5 tygodniowo i nikt nie wygra floodem gier, bo też na FA będzie głównie semi-szrot z poza TOP150.

 

Over-kombinowanie mocno.

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze jedna ankieta, jak nam ta sprawnie głosowanie idzie (podsumowując poprzednią, dywizji nie będzie)

 

Musimy zdecydować, w jakich kategoriach punktujemy

Na pewno będą

1. Punkty

2. FG%

3. FT%

4. Trójki trafione

5. Asysty

6. Zbiórki

7. Bloki

8. Przechwyty

 

Propozycje na kategorie numer 9

a) straty

b) stosunek asyst do strat

 

To wbrew pozorom mocno determinuje wybor graczy do ekipy. Z jednej strony asysty już mamy, więc trochę jakby "dublujemy". Ale w sumie to samo można powiedzieć np o trafionych trójkach, bo to zawiera się w punktach. Z drugiej strony same straty ogranicza potencjal PG, którzy sila rzezy maja najwiecej strat (Westbrook, Wall, Harden), ale wspólczynniki mieli mocno na plusie. Proszę o przemyślenie sprawy i Wasze głosy :)

Odnośnik do komentarza

halo, serio nie widze opcji tworzenia druzyny na yahoo, pomoze ktos?

Podaj login na yahoo (maila @yahoo.com) i jak dostaniesz zaproszenie do ligi to sobie ustawisz drużynę. Odwrotnie się nie da. Najpierw liga, potem drużyna ;)

 

drugiej strony same straty ogranicza potencjal PG, którzy sila rzezy maja najwiecej strat (Westbrook, Wall, Harden), ale wspólczynniki mieli mocno na plusie.

A to dlatego tak Ci na tym zależy. Całe piękno 9cat jest w tym, że każdy zawodnik ma swoje wady i zalety, przez co team trzeba dobrać tak, żeby to się balansowało. Bierzesz Wall'a? Będzie problem ze stratami, trzeba reagować kolejnymi pickami. Chcesz Andre Drummonda? No to zapomnij o dobrym wyniku w FT%. Nie psuj ludziom frajdy z dobierania składu i poznawania sytemu dlatego, że chcesz mieć któregoś z tej trójki i nie martwić się stratami.

Odnośnik do komentarza

Ej, nie obracaj kota ogonem. Ja do tej pory gralem na ratio i sie sprawdzalo, Ty jestes przyzwyczajony do samych TOV - ok. Kazda z opcji ma swoje argumenty za i przeciw.

Nikt tu nikomu nie narzuca niczego, po to jest ankieta, zeby wiekszosc zdecydowała. Na nic sie nie upieram przeciez, jak zdecyduje ankieta tak sie ustawi.

Odnośnik do komentarza

Ej, nie obracaj kota ogonem. Ja do tej pory gralem na ratio i sie sprawdzalo, Ty jestes przyzwyczajony do samych TOV - ok. Kazda z opcji ma swoje argumenty za i przeciw.

Nikt tu nikomu nie narzuca niczego, po to jest ankieta, zeby wiekszosc zdecydowała. Na nic sie nie upieram przeciez, jak zdecyduje ankieta tak sie ustawi.

A kto tu co obraca? Nie chodzi tu o żadne przywyczajenia głupie, tylko o sam fakt, że 9cat to światowy standart grania fantasy. Skoro chcesz to zmieniać z bo tak Ci wygodniej to ja po prostu tłumaczę ludziom którzy w większości są niedoświadczeni co to znaczy i co osiągniesz taką zmianą.

Odnośnik do komentarza

:sciana: Ja pitole, gadasz jakby uruchomil lige i narzucil odgornie jak gramy. Nie rob spiny, ze ktos moze miec inny pomysl niz Ty. Jesli dobrze pamietam, to defaultowo ustawione jest np. FGM bodajże.

Na nic sie nie upieram i niczego nie narzucam. W sumie to moze lepiej rzeczywiscie Ty ustaw lige, bo nie chce mi sie z Toba przekrzykiwać o pierdoły.

Niech sie rozstrzygnie wynik tej ankiety i montuj po swojemu.


Ew. co myślicie o DD i TD? Kiedyś gdzieś grałem z tym to całkiem spoko było.

DD nawet fajny pomysl, TD przy graniu H2H i ilosci takich sytuacji w sezonie moze prowokowac remisy.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym, żeby nie było remisów, ale samo DD czy TD uważam za fajny dodatek. Natomiast nie wiem jak się to ma do standardów ligowych, szczególnie na yahoo.

 

A co do strat czy ratio uważam, ze kolek23 trochę poszedł zbyt daleko z interpretacją. Ja nie zauważyłem, żeby jasonx jakoś lobbował za którąś z opcji. Po prostu krótko wyjaśnił i zostawił do wyboru.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym, żeby nie było remisów, ale samo DD czy TD uważam za fajny dodatek. Natomiast nie wiem jak się to ma do standardów ligowych, szczególnie na yahoo.

 

A co do strat czy ratio uważam, ze kolek23 trochę poszedł zbyt daleko z interpretacją. Ja nie zauważyłem, żeby jasonx jakoś lobbował za którąś z opcji. Po prostu krótko wyjaśnił i zostawił do wyboru.

Dudek nie chodzi mi o samo lobbowanie, tylko on rzuca propozycjami z rękawa i prosi o zdanie ludzi z których część nie miała dotychczas doczynienia z Fantasy. Bez słowa wytłumaczenia o co w tym chodzi. Staram się jakoś tłumaczyć o co chodzi w tym, zamiast rzucać stwierdzeniami jak "się sprawdzało", "ja tak gram".

 

No i mam już lekko dosyć tego spierania się z nim o opcje, jak sporą część podstawowych pojęć odnośnie fantasy musiałem przez ostatnie dni tłumaczyć mu na PW.

 

Zaraz założę ligę, ustawienia można zmodyfikować potem.

 

Odnośnie DD - jeżeli przegłosujecie granie AS/TO to można wywalić same asysty i wstawić DD jako 9 kategorię. Powinno być ok.

Odnośnik do komentarza

 

Wolałbym, żeby nie było remisów, ale samo DD czy TD uważam za fajny dodatek. Natomiast nie wiem jak się to ma do standardów ligowych, szczególnie na yahoo.

 

A co do strat czy ratio uważam, ze kolek23 trochę poszedł zbyt daleko z interpretacją. Ja nie zauważyłem, żeby jasonx jakoś lobbował za którąś z opcji. Po prostu krótko wyjaśnił i zostawił do wyboru.

Dudek nie chodzi mi o samo lobbowanie, tylko on rzuca propozycjami z rękawa i prosi o zdanie ludzi z których część nie miała dotychczas doczynienia z Fantasy. Bez słowa wytłumaczenia o co w tym chodzi.

 

 

 

Serio? :D Miałem wrazenie, że dokładnie napisałem za kazdym razem o co chodzi :D Za to Ty gadasz, jakbys o złote kalesony grał. Na kazda propozycje inna niz Twoja reagujesz strasznie nerwowo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...