Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie Internet od TP nie jest zły, a ludzie psioczą głównie z uwagi na fakt, że to monopolista (vide M$). Ja psioczę jedynie na fakt, że pomimo bycia klientem TP ileśtam lat, ceny mam takie same, jak ktoś, kto pierwszy raz przyłącza się do TP. Nie ma tam jakiegoś rabatu lojalnościowego, czy czegoś w tym stylu i to mnie właśnie boli, dlatego sam chciałem zmienić providera na Netię (nie wiem czy oni posiadają jakiś rabat lojalnościowy, ale ceny mają trochę niższe), tyle, że technicznych możliwości brak i jestem niejako skazany na TP.

 

Na pewno na działanie internetu narzekać nie mogę (pomijając pewien fakt, o którym wspomniałem w temacie rozdzielania internetu).

 

Edyta podpowiada, że mogę narzekać na infolinię TP. Ciężko się dodzwonić do pomocy technicznej :/

Odnośnik do komentarza
Generalnie Internet od TP nie jest zły, a ludzie psioczą głównie z uwagi na fakt, że to monopolista (vide M$). Ja psioczę jedynie na fakt, że pomimo bycia klientem TP ileśtam lat, ceny mam takie same, jak ktoś, kto pierwszy raz przyłącza się do TP. Nie ma tam jakiegoś rabatu lojalnościowego, czy czegoś w tym stylu i to mnie właśnie boli, dlatego sam chciałem zmienić providera na Netię (nie wiem czy oni posiadają jakiś rabat lojalnościowy, ale ceny mają trochę niższe), tyle, że technicznych możliwości brak i jestem niejako skazany na TP.

Poprzez BSA możesz wziąć Multimo. Przedłużane umowy są tańsze. Ja płacę obecnie 58 zł za 1 Mbit (umowa na 12 miesięcy) podczas gdy w pierwszym roku użytkowania łącza płaciłem 64 zł. Niby niewiele taniej, ale zawsze coś :) Obecnie Multimo przechodzi spod GTS do Telestrady.

Awaryjność usługi jest mikroskopijna, pingi są dobre.

Odnośnik do komentarza

Ale niby Netia jest na łączach TP, też w ramach BSA, tylko u mnie dostępna jest jedynie wersja 512KB i 1MB, a wyżej już nie, bo za duża odległość od centrali czy coś tam, albo panu z salonu się nie chciało zagłębiać i mnie zbył taką gadką. Więc pytanie czy Multimo by dobrze działało akurat u mnie. Wiesz teraz to już i tak musztarda po obiedzie, bo umowę przedłużyłem.

Odnośnik do komentarza

Ja mam chello 10mb jakoś za 80 zł. Problemów praktycznie nie mam żadnych, nie uświadczyłem jeszcze przerw w dostawie sygnału. Podobało mi się również to że jak poszedłem przedłużyć umowę[wcześniej miałem 2mb jakoś za 70 zł] sami zaproponowali zwiększenie transferu do 10mb, przy nikłej podwyżce miesięcznej opłaty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda procedura zmiany dostawcy sieci poprzez BSA? Z jaką przerwą muszę się liczyć, chcąc przejść od jednego dosatwcy do drugiego, czyniąc to wszystko na tepsianym kablu? Nowym dostawcą oczywiście nie będzie Tepsa, w której ceny łączy są absurdalne.

Odnośnik do komentarza

Jezeli masz umowe terminowa powiedzmy do kwietnia czy do maja to mozesz z netia podpisac juz teraz i nie bedziesz mial ani dnia przerwy. wyslij mi numer kontaktowy na pw do 14 to zadzwonie do Ciebie z pracy to mi powiesz jak dokladnie u Ciebie sprawy wygladaja a ja Ci przedstawie oferte netii

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda procedura zmiany dostawcy sieci poprzez BSA? Z jaką przerwą muszę się liczyć, chcąc przejść od jednego dosatwcy do drugiego, czyniąc to wszystko na tepsianym kablu? Nowym dostawcą oczywiście nie będzie Tepsa, w której ceny łączy są absurdalne.

a za jaki okres czasu konczy Ci sie umowa ?

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda procedura zmiany dostawcy sieci poprzez BSA? Z jaką przerwą muszę się liczyć, chcąc przejść od jednego dosatwcy do drugiego, czyniąc to wszystko na tepsianym kablu? Nowym dostawcą oczywiście nie będzie Tepsa, w której ceny łączy są absurdalne.

a za jaki okres czasu konczy Ci sie umowa ?

31.03

obecnie mam Multimo

Odnośnik do komentarza

jak chcialem zmienic z tepsy na dialog to bylem na 3 tygodnie przed podpisaniem umowy, i powiedzieli, ze przyszedlem o 2-3 tygodnie za pozno a zeby plynnie przejsc. Teoretycznie powinno zajac to 4 tygodnie, wiec czas najwyzszy podejsc do operatora i powiedziec mam miesiac umowe i chce plynnie zmienic na waszego operatora, i nie powinno byc wtedy chyba problemu z brakiem dostepu do internetu

Odnośnik do komentarza

mam internet Netii - 1.3 MB, na łączach TP. i dziś cały czas mnie rozłącza. nie wiem co jest, ale jeszcze do nich nie dzwoniłem. ja tak tylko mam czy jak? pochodzi z pól godziny do godziny i się rozłącza net :( lampka na modemie zaczyna migać a potem załącza się normalnie.

jakieś sugestie? czyja wina? ich, prawda :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Konczy mi sie w lipcu umowa na neostrada (2 lata) i nie chce Jej przedluzac na obecnych warunkach. Trzeba dalej skladac jakies pismo o nieprzedluzeniu korzystania z uslugi?

 

Przeczytaj dokładnie umowę - tak jak mówi og02r, umowę z tp trzeba wypowiedzieć w odpowiednim okresie, ale nie pamiętam, czy jest to miesiąc przed wygaśnięciem umowy, czy miesiąc przed zakończeniem okresu obliczeniowego, czy jeszcze inaczej.

 

Dodam jeszcze, że - jeśli tego jeszcze nie wiesz - najprawdopodobniej korzystasz z umowy promocyjnej, a po automatycznym przedłużeniu dostaniesz umowę bez promocji, czyli ok 200(?) zł miesięcznie, więc lepiej przypilnuj terminu. Choć mam wrażenie, że w odpowiednim momencie i tak ktoś do ciebie zadzwoni z ofertą przedłużenia :-k

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

TPSA przechodzi sama siebie :doh!: 3 razy dzis dostalem telefon z propozycja przedluzenia umowy. Pierwsi zadzwonili z salonu Orange zebym przyszedl negocjowac nowa umowe, po godzinie z tpsy czy ktos z orange dzwonil z propozycja, po 2h znowu z tpsy z oferta przez telefon. Tez tak ktos ma?

Odnośnik do komentarza
TPSA przechodzi sama siebie :doh!: 3 razy dzis dostalem telefon z propozycja przedluzenia umowy. Pierwsi zadzwonili z salonu Orange zebym przyszedl negocjowac nowa umowe, po godzinie z tpsy czy ktos z orange dzwonil z propozycja, po 2h znowu z tpsy z oferta przez telefon. Tez tak ktos ma?

 

To norma :) tylko mnie dziwi jedno. Kiedyś TP nie dzwoniła do klientów w celu przedłużenia umowy i ludzie narzekali a teraz kiedy dzwonią to i tak narzekamy :)

 

Konczy mi sie w lipcu umowa na neostrada (2 lata) i nie chce Jej przedluzac na obecnych warunkach. Trzeba dalej skladac jakies pismo o nieprzedluzeniu korzystania z uslugi?

 

Przeczytaj dokładnie umowę - tak jak mówi og02r, umowę z tp trzeba wypowiedzieć w odpowiednim okresie, ale nie pamiętam, czy jest to miesiąc przed wygaśnięciem umowy, czy miesiąc przed zakończeniem okresu obliczeniowego, czy jeszcze inaczej.

 

Dodam jeszcze, że - jeśli tego jeszcze nie wiesz - najprawdopodobniej korzystasz z umowy promocyjnej, a po automatycznym przedłużeniu dostaniesz umowę bez promocji, czyli ok 200(?) zł miesięcznie, więc lepiej przypilnuj terminu. Choć mam wrażenie, że w odpowiednim momencie i tak ktoś do ciebie zadzwoni z ofertą przedłużenia :-k

 

w regulaminie jest zapisane ze jeżeli nie złożysz woli w formie pisemnej oczywiście w terminie 30 dni do końca umowy ( czas na rezygnacje/przedłużenie masz w granicach od 90-30 do końca umowy), umowa przechodzi na czas nieokreślony. Tylko spokojnie, jeżeli się spóźnisz z rezygnacją o miesiąc i tak dostaniesz zniżkę na jeden miesiąc do promocji jaka się Tobie kończy. Jeżeli wyjdzie Ci opłata na czas nieokreślony na rachunku, dzwoń na BL a doradca uzna Ci reklamację.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam u siebie net radiowy na czas nieokreślony i akurat traf chciał, że zapukali do drzwi przedstawiciele netii - okazuje się, że w mojej miejscowości jest LLU (do centrali mam z maks. 1km) - przedstawili ofertę net 4mb +tel. - zadzwonił gościu sprawdzić czy jest możliwość podpięcia netu przez LLU i okazuje się, że jest. Wziąłem nr tel do przedstawiciela i być może wezmę, ale mam kilka pytań:

1)Mam podciągnięty kabel na chatę (kiedyś miałem tel. z tpsy) ale teraz nie mam aktywnej linii (każdy ma kom na chacie więc po co stacjonarka) - czy mogę mieć ten net bez telefonu???

2)Czy jest możliwość, że tpsa na to może się nie zgodzić - w netii powiedzieli, że jest możliwość założenia 4mb netu - ale jak wiadomo jest to Polska i czy nie przypadkiem tpsa może powiedzieć, że nie ma możliwości technicznych mimo, że są???

3)Ma ktoś może link jak wygląda procedura zakładania takiego netu? (jak to długo trwa, etc....)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...