Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to tylko w Netii można było zwiększyć prędkość bez żadnych kosztów na wyższą po chyba roku czasu ??

Ostatnio pytałem w Multimo o zwiększenie prędkości. Powiedzieli m że nie ma żadnego problemu - płącę więcej wg cennika promocyjnego, z którego dotychczas korzystałem płacąc za niższa prędkośc i ruch ten nie przedłuża mi ważności umowy. Słowem - cacy.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio pytałem w Multimo o zwiększenie prędkości. Powiedzieli m że nie ma żadnego problemu - płącę więcej wg cennika promocyjnego, z którego dotychczas korzystałem płacąc za niższa prędkośc i ruch ten nie przedłuża mi ważności umowy. Słowem - cacy.

 

Trochę to dziwne dla mnie :) ale przejrzałem ofertę Multimo (trzeba wiedzieć co konkurencja ma w ofercie :P ) i jakoś nie zauważyłem w żadnej promocji takiej możliwości. Chyba że w ofercie promocyjnej Multimo EASY (po 3 miesiącach użytkowania). Nawet nowy regulamin nic o tym nie mówi (obowiązuje od 1.11.2008 r.) Ja bym się dokładnie popytał czy nie ma jakiś kruczków, druczków z tym związanych.

No cóż, nie mnie osądzać czy tak jest czy nie. Jak jest, to wielki plus dla firmy że robią coś dla Klienta a nie dla siebie. To się ceni.

Odnośnik do komentarza
Obecnie mam internet bezprzewodowy [z którego jestem średnio zadowolony] kosztuje mnie on [ o zgrozo] 42 zł za 380 kbps/s! Chcę obecnie zmienić na internet Orange [stacjonarny]. Chcę się poradzić o opinie co do internetu od Orange. Ma ktoś z nim styczność?

 

Internet w Orange (stacjonarny) jest dokładnie tym samym co Neostrada tp i innym netem od reszty operatorów, którzy świadczą usługę za pośrednictwem łącz TP. Także im mniej osób w okolicy go ma tym lepsza przepustowość i lepsze działanie usługi.

Odnośnik do komentarza
Internet w Orange (stacjonarny) jest dokładnie tym samym co Neostrada tp i innym netem od reszty operatorów, którzy świadczą usługę za pośrednictwem łącz TP. Także im mniej osób w okolicy go ma tym lepsza przepustowość i lepsze działanie usługi.

W mojej miejscowości z tego co ja wie to Orange ma tylko 1 osoba. Wybiorę chyba opcję 1 mb/s. I od razu zmniejszę sobie abonament TP i 20 zł. na konto Orange ;]

Odnośnik do komentarza

Mam już liveboxa gruba ponad rok, jednak jeszcze nigdy nie miałem tak słabych prędkości. Mianowicie - przy pobieraniu ~5kb/s, przy łączu 512 kb/s :|. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zasięg jest maksymalny, skanowanie komputera programem antywirusowym nie wykazało zupełnie nic, limit downloadu na pewno nie został przekroczony. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Mam już liveboxa gruba ponad rok, jednak jeszcze nigdy nie miałem tak słabych prędkości. Mianowicie - przy pobieraniu ~5kb/s, przy łączu 512 kb/s :|. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zasięg jest maksymalny, skanowanie komputera programem antywirusowym nie wykazało zupełnie nic, limit downloadu na pewno nie został przekroczony. Jakieś pomysły?

 

Limit transferu w TP dawno minął :) Co do słabych parametrów zadzwoń na 800102102 bo może masz przeciążenie sieci i trwają pracę nad rozbudową. Jeżeli potwierdzą będziesz wiedział co się dzieje. Z tego co wiem do 12 grudnia w TP trwają pracę nad polepszeniem parametrów dla neo. Zobacz także jaki kanał masz ustawiony na liveboxie bo być może ten sam kanał ma więcej ludzi i też mogą być słabsze parametry.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

witam. mam neo 1mb i od paru dni cos kombinuja z pingami. jako ze posiwecam gra internetowym duzo czasu to potrzebny mi jest maly ping, ale oczywiscie swiety mikolaj z tepsy nas swieta funduje mi pingi:

110

200

600

1200

pozniej an pare sekund 30.. i tak sobie skacza a ja mam lagi

wie ktos jaka moze byc przyczyna?

nie chce do nich dzwonic bo znowu mnie zmyja ze maja problem z serwerem itd i poweidza ze niedlugo naprawia... chociaz ostatnio rozmawialem z osoba kompetentna! tak, w TPSA mozna czasmi kogos takiego znalezc! ale nie w tym rzecz. wie ktos czemu neo mi sponsoruje na swieta taki ping?

Odnośnik do komentarza
Korzysta ktoś z Netii na łączach TP? Jak się sprawuje? Nie ma problemów z połączeniem, spadkiem prędkości, itp.? Jako, że mi się umowa z Neostradą kończy to mam zamiar się przenieść do Netii.

Na starym mieszkaniu miałem łącze 1megowe podzielone na 4-5 osób i śmigało ładnie. Akurat nikt z nas nie ciągnął jakiś filmów. Do przeglądania neta w sam raz. I do tego stabilnie.

Odnośnik do komentarza

To chyba dobry temat na moje pytanie...

 

Mam w domu komputer stacjonarny podłączony przez kartę sieciową do internetu, poprzez lokalną miastową sieć. Sieć ta przypisuje int. do nr karty MAC, teraz zakupiłem sobie laptopa i przyjezdzam z nim na święta/weekendy do domu. Chciałbym czasem np. wieczorem do łóżka, odpiać net z komp. stacjonarnego i podłączyć do laptopa. Niestety nie działa, początkowo było 'ograniczenie lub brak łączności", teraz zmieniłem adres MAC, na taki jak w stacjonarnym, ip, bramy, maski itp..wszystko identyczne.

Połączyło, nie ma błędów..ale strony nie działają. Wie ktoś dlaczego i co zrobić?

Odnośnik do komentarza
hmm, a jak zmieniłeś MAC adres karty? Są jakieś programy, aby zrobić coś takiego? Bo ja również mam neta i w systemie jest MAC adres mojej karty z PC i jak podłączałem laptopa, to musiałem dzwoić do biura obsługi, aby dodali MAC adres nowej karty.

 

Juz sobie poradzilem, przy zmianie nr mac wpisalem odwortnie dwa wyrazenia:p

Tak mam, dam Ci link na pw.

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś powiedzieć jaki internet aktualnie jest najlepszy, z jakiej sieci, czy coś takiego ? Chciałabym się dowiedzieć co opłaca się wziąć tak żeby płacić gdzieś do 70 zł.

Aktualnie mam internet z Multimedii 1MB. Jednak od tamtego poniedziałku działy się cuda, przez co chcę zmienić, a dokładniej. Nie miałem internetu bo mi wyłączyli, bo według nich nie było zapłacone (niby). Zapłacone było ! Jednak oni zamiast przelać pieniądze na konto internetu, przelali to na telewizję kablową (aktualnie rozwiązałem umowę o telewizję). Najpierw nie miałem telefonu, a później neta, choć UWAGA na tym samym papierku płaci się to i to. Dzwoniłem do nich po 3x dziennie żeby włączyli neta, odpowiedzi były ciągle te same, a najlepsze jest to, że każda osoba z którą rozmawiałem brała numer telefonu i ani razu nie zadzwoniła :D. Dzisiaj pojechałem osobiście do biura i po tygodniu włączyli mi neta, choć wszystko było zapłacone i było dobrze. Według mnie to jest skandal :P Osobiście uważam, że mieli tam piękny syf, że nie mogli do tego dojść.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...