Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Prawie do kacika absurdalnego to sie nadaje...

Chce podlaczyc sobie linie tpsa u siebie i dzwonie na blekitna czy wogole sa mozliwosci techniczne u mnie w bloku do tego. Babka mowi ze tego nie moze sprawdzic, dopiero jak zloze zamowienie na linie. Jesli nie bedzie takowych-nie podlacza mnie, ale jak beda to juz musze ta linie brac, a ja tylko chcialem sie zorietowac w samym fakcie narazie. Pytam sie czy ktos wogole mi udzieli takich informacji, moze w necie jest jakas wyszukiwarka, mapka czy cos, a ona ze na stronie jak sie wpisze numer telefonu to mozna zobaczyc czy neo mozna podlaczac...a ja na to: przeciez ja linii nie mam i numeru :D ona: no fakt. Podziekowalem i tyle.

Wie ktos jak sprawdzic czy mozna podlaczyc sie do tepsy? szukac na bloku jakis skrzyneczek tpsa? a moze jednak ktos odpowiedni jest w stanie udzielic u nich odpowiedzi na te pytanie? ino gdzie zadzwonic/udac sie?

Wie ktos jak sprawdzic czy mozna podlaczyc sie do tepsy? szukac na bloku jakis skrzyneczek tpsa? a moze jednak ktos odpowiedni jest w stanie udzielic u nich odpowiedzi na te pytanie? ino gdzie zadzwonic/udac sie?

Wybierz się per pedes do najbliższego punkty Tepsy.

No wiec sie dzis wybralem ;) Uczywiscie nie moga mi powiedziec czy sa takie mozliwosci, dopiero JAK ZLOZE ZAMOWIENIE na przyjacz linii i sie okaze, ze idzie to mi podlacza i juz bede bulil, mimo ze ja chcialem sie tylko zorientowac.

Zapytalem o ceny...65pln za lacze 1mb/s przy umowie za 2 lata..no w sumie drogo, ale szok przezylem dopiero jak mi powiedzial, ze do tego dochodzi 36pln miesiecznie za....utrzymanie linii!!!!!!!!!! Pamietam, ze byla swojego czasu afera z tym odlaczeniem uslugi neo od telefonu...zeby szlo zamawiac tylko neo bez abo za telefon...no i idzie, tylko, ze sie placi wysokosc abo za telefon o nazwie: oplata za utrzymanie linii!!! Czy to nie skur****stwo? Czyli nic sie nie zmienilo, nadal aby miec neo trza miec telefon za ok 40pln lub go nie miec i tez placic 36pln?!?! Zaden rzecznik praw konsumenta sie tym nie zainteresowal? czarna dupa :/

Odnośnik do komentarza
No wiec sie dzis wybralem ;) Uczywiscie nie moga mi powiedziec czy sa takie mozliwosci, dopiero JAK ZLOZE ZAMOWIENIE na przyjacz linii i sie okaze, ze idzie to mi podlacza i juz bede bulil, mimo ze ja chcialem sie tylko zorientowac.

Zapytalem o ceny...65pln za lacze 1mb/s przy umowie za 2 lata..no w sumie drogo, ale szok przezylem dopiero jak mi powiedzial, ze do tego dochodzi 36pln miesiecznie za....utrzymanie linii!!!!!!!!!! Pamietam, ze byla swojego czasu afera z tym odlaczeniem uslugi neo od telefonu...zeby szlo zamawiac tylko neo bez abo za telefon...no i idzie, tylko, ze sie placi wysokosc abo za telefon o nazwie: oplata za utrzymanie linii!!! Czy to nie skur****stwo? Czyli nic sie nie zmienilo, nadal aby miec neo trza miec telefon za ok 40pln lub go nie miec i tez placic 36pln?!?! Zaden rzecznik praw konsumenta sie tym nie zainteresowal? czarna dupa :/

 

Zawsze możesz złożyć zamówienie, sprawdzą możliwości, zobaczysz że są ale nikt nie każe Tobie podpisywać umowy :) i w tym cała zabawa :P

Niestety tepsa wymyśliła sobie utrzymanie łącza i to jest zgodne z prawem, bo płacisz za konserwacje łącza z którego korzystasz, a które mógłby mieć ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
No wiec sie dzis wybralem ;) Uczywiscie nie moga mi powiedziec czy sa takie mozliwosci, dopiero JAK ZLOZE ZAMOWIENIE na przyjacz linii i sie okaze, ze idzie to mi podlacza i juz bede bulil, mimo ze ja chcialem sie tylko zorientowac.

Zapytalem o ceny...65pln za lacze 1mb/s przy umowie za 2 lata..no w sumie drogo, ale szok przezylem dopiero jak mi powiedzial, ze do tego dochodzi 36pln miesiecznie za....utrzymanie linii!!!!!!!!!! Pamietam, ze byla swojego czasu afera z tym odlaczeniem uslugi neo od telefonu...zeby szlo zamawiac tylko neo bez abo za telefon...no i idzie, tylko, ze sie placi wysokosc abo za telefon o nazwie: oplata za utrzymanie linii!!! Czy to nie skur****stwo? Czyli nic sie nie zmienilo, nadal aby miec neo trza miec telefon za ok 40pln lub go nie miec i tez placic 36pln?!?! Zaden rzecznik praw konsumenta sie tym nie zainteresowal? czarna dupa :/

Możesz wydymać Tepsę w taki oto sposób.

Zamawiasz telefon w abonamencie powiedzmy 60 minut gratis (50 zeta chyba). Podpisujesz umowe na czas nieokreślony, po miesiącu zmieniasz go na abo socjalny (28 zł) i bierzesz Internet od Netii, Multimo, Dialogu czy Tele2 (znacznie taniej niż z Tepsy). Owe 28 zł haraczu dla Tepsy daje CI pewny numer na połaczenia przychodzące, zas wychodzące kierujesz na VoIP i w sumie masz doskonały, bardzo tani telefon, z którego dzwonisz w zasadzie bez ograniczeń oraz net. Ja tak właśnie zrobiłem i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio przymierzam się do zmiany internetu, na razie mam jakiś dupny osiedlowy net. Interesuje mnie prędkość najlepiej 1Mbit, umowa na 12 lub 24 miesiące i dobrze by było zmieścić się cenowo do 80 zł miesięcznie, miło by było gdyby w promocji dało by się euro obejrzeć ;).Podobno w neostradzie będzie można je oglądać, ale czy do tego trzeba mieć jakieś durne multipakiety czy wystarczy sam internet i najzwyklejszy modem? Netia ostatnio coś reklamuje że będzie można obejrzeć wszystkie mecze za 15zł. 1Mbit za 59zł w umowie na 24 miesiące spełniało by moje oczekiwania. Opłaca się brać netie bądź neo czy lepiej porozglądać się za innym netem, a euro obejrzeć na sopcascie?

Odnośnik do komentarza
@Dix__ przy przylaczaniu linii zazwyczaj tepsa zada podpisania umowy na rok a nie na czas nie okreslony i tu jest lipa. Nie wiem czy w takiej sytuacji mozesz przesc na tanszy abonament :/

O ile pamiętam, od razu podpisałem umowę na czas nieokreslony, ale było to prawie 4 lata wstecz więc wiele mogło się zmienić.

Odnośnik do komentarza

Mój obecny dostawca nie chce rozwiązać ze mną umowy (obowiązuje ona do listopada ;/), zna ktoś może jakieś sposoby żeby zmienił zdanie? Myślałem nad nie płaceniem rachunków, ale podobno jakieś karne odsetki są ;/. Szukałem też czegokolwiek co mógłbym wykorzystać jako argument do zerwania umowy, jedyne co znalazłem, zauważyłem to to że internet działa wolniej od 18 ale to chyba nie wystarczy ;/. Ma ktoś jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Mój obecny dostawca nie chce rozwiązać ze mną umowy (obowiązuje ona do listopada ;/), zna ktoś może jakieś sposoby żeby zmienił zdanie? Myślałem nad nie płaceniem rachunków, ale podobno jakieś karne odsetki są ;/. Szukałem też czegokolwiek co mógłbym wykorzystać jako argument do zerwania umowy, jedyne co znalazłem, zauważyłem to to że internet działa wolniej od 18 ale to chyba nie wystarczy ;/. Ma ktoś jakieś rady?

 

Niestety nie zauważyłem nic w regulaminie firmy pozwalające na zerwanie umowy. Ale zgodnie z prawem każdą umowę możesz zerwać tylko że tutaj z naliczeniem kary umownej powinno nastąpić. Jak sam podałeś problemów z netem zbyt dużych nie masz, więc niestety musisz się kisić u nich, bo jeżeli się nie zgodzą to tylko sądownie możesz walczyć ale to i tak potrwa dłużej niż do listopada.

Odnośnik do komentarza

A to ja nietypowo powiem.

Net mi na WiFi poraz kolejny siadl i rozgladnalem sie za opcja ADSL (z wielkim bolem serca wywolane rozstaniem z moim dzieckiem i doswiadczeniami dotyczacymi neo w TP) i poki jestem prawie zdecydowany na Netie. Gosc z ich infolinii ma mi wzor umowy przeslac mailem i jesli sie zdecyduje wyslac kurierem gotowa umowe. Czekam na opinie klientow Netii bo opinie o TP juz sobie wyrobilem :D

Odnośnik do komentarza

Ja mam Netie po łączach TP od ponad roku. Przez ten czas była jedna awaria, której naprawianie trwało ok. miesiąca a to ze względu na [1] niechlujstwo na infolinii Netii (gość który przyjmował zgłoszenie źle zanotował mój numer i technicy naprawiali nie to co trzeba, dodam, że awaria była po stronie TP a nie Netii, choć jednak dość duży niesmak pozostał po tym incydencie i byłem bliski wypowiedzenia umowy) oraz [2] brak komunikacji pomiędzy Netią a TP. Oprócz tego jedynego incydentu net chodzi jak marzenie. Nie ma zadnych wachań prędkości czy innych takich komplikacji. Łącze mam 1Mb.

 

Wcześniej miałem Neostradę która jednak wypada lepiej na tle Netii (pod względem technicznym), przez 3 lata zadnej przerwy w dostawie netu, jednak wysokie ceny + ówczesny limit transferowy przekonały mnie do zerwania umowy (przy okazji tej wielkiej migracji spowodowanej zmianą regulaminu) i przejścia do Netii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...