Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś ma UPC-

może mi udzielić informacje odnośnie internetu- jakiego to rodzaju jest usługa- zwykłe PPPoE czy jakaś dzierżawa ip ( dhcp - takie coś dziwnego udostępnia Multimedia )- chodzi mi głownie o to czy przy tworzeniu sieci bezprzewodowej trzeba będzie robić forwarding portów?

interesuje mnie usługa razem z TV- z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza

Małe pytanko - gdzie jest haczyk? http://www.tp.pl/prt.../wymarzony_int/

 

Cena 70 zł za 20 Mb/s cholernie kusi. Jakby nie patrzeć tyle płacę za 2 Mb/s. Chcę zmienić opcję, bo do sieci podpięte mam 3 kompy + PS3, rodzicie na swoich laptopach często oglądają tv internetową i często nie pozwala mi to na swobodną pracę (czyt. granie na PS3 bez lagów) przy moim łączu. Pchać się w to, czy nie?

 

Aha, co chwilę dzwonią babki z tepsy i proponują przedłużenie umowy, stąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza

Małe pytanko - gdzie jest haczyk? http://www.tp.pl/prt.../wymarzony_int/

 

Cena 70 zł za 20 Mb/s cholernie kusi. Jakby nie patrzeć tyle płacę za 2 Mb/s. Chcę zmienić opcję, bo do sieci podpięte mam 3 kompy + PS3, rodzicie na swoich laptopach często oglądają tv internetową i często nie pozwala mi to na swobodną pracę (czyt. granie na PS3 bez lagów) przy moim łączu. Pchać się w to, czy nie?

 

Aha, co chwilę dzwonią babki z tepsy i proponują przedłużenie umowy, stąd moje pytanie...

poproś o konsultację z technikiem żeby ocenił czy możesz mieć więce jak 6mb :] mnie kusili, podpisalem i potem mnie przepraszali, ze kilka dni nie mialem internetu, a wystarczylo skonsultowac sie z technikiem

 

dopiero za kilka lat na laczach neostrady "kazdy" bedzie mogl osiagac dobre parametry lacza, dzisiaj tylko Ci co sa w poblizu centralek - Guli to nie sciema, tylko dowiedz sie czy masz mozliwosci techniczne, jesli nie masz to jak zamowisz 20MB to internet w ogole moze nie dziala(wiem glupio to brzmi, ale tak jest)

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dzisiaj zauważyłem, że zamiast posiadania IP typowego dla netu Orange, mam jakiś 31.63.208.252, który prowadzi do jakiegoś serwera w Stanach. I nie wiem tylko co to oznacza - czy mam się nie przejmować, czy też w jakąś sieć spambotów wpadłem, albo innego syfu...

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dzisiaj zauważyłem, że zamiast posiadania IP typowego dla netu Orange, mam jakiś 31.63.208.252, który prowadzi do jakiegoś serwera w Stanach. I nie wiem tylko co to oznacza - czy mam się nie przejmować, czy też w jakąś sieć spambotów wpadłem, albo innego syfu...

Nie korzystasz z tzw. tunelowania?

Odnośnik do komentarza

Małe pytanko - gdzie jest haczyk? http://www.tp.pl/prt.../wymarzony_int/

 

Cena 70 zł za 20 Mb/s cholernie kusi. Jakby nie patrzeć tyle płacę za 2 Mb/s. Chcę zmienić opcję, bo do sieci podpięte mam 3 kompy + PS3, rodzicie na swoich laptopach często oglądają tv internetową i często nie pozwala mi to na swobodną pracę (czyt. granie na PS3 bez lagów) przy moim łączu. Pchać się w to, czy nie?

 

Aha, co chwilę dzwonią babki z tepsy i proponują przedłużenie umowy, stąd moje pytanie...

 

Haczyk może być tylko jeden no może dwa :) 1. To czy na Twoim łączu są warunki pod 20 mega. 2. To pamiętajcie czytać umowy. Jest to usługa do 20 mega, także jeżeli będziesz miał prędkość np. 13 mega to usługa jest prawidłowo świadczona.

Odnośnik do komentarza

Małe pytanko - gdzie jest haczyk? http://www.tp.pl/prt.../wymarzony_int/

 

Cena 70 zł za 20 Mb/s cholernie kusi. Jakby nie patrzeć tyle płacę za 2 Mb/s. Chcę zmienić opcję, bo do sieci podpięte mam 3 kompy + PS3, rodzicie na swoich laptopach często oglądają tv internetową i często nie pozwala mi to na swobodną pracę (czyt. granie na PS3 bez lagów) przy moim łączu. Pchać się w to, czy nie?

 

Aha, co chwilę dzwonią babki z tepsy i proponują przedłużenie umowy, stąd moje pytanie...

Płacisz dodatkowo 10 zł miesięcznie za liveboksa albo jednorazową opłatę za zwykły modem. Ale to nie haczyk. Takie są po prostu warunki - przeczytałem regulamin za Ciebie. ;)

Odnośnik do komentarza

Płacisz dodatkowo 10 zł miesięcznie za liveboksa albo jednorazową opłatę za zwykły modem. Ale to nie haczyk. Takie są po prostu warunki - przeczytałem regulamin za Ciebie. ;)

 

Jeżeli ma liveboxa :) poza tym, jeżeli jest to aneks to nie musi brać modemu :) Jeżeli jednak nowa usługa to może wziąć modem w promocji za 1 zł w300 wifi na własność + dodatkowo dla nowych aby mieć mniejszą opłatę aktywacyjną trzeba założyć e-fakturę :)

Odnośnik do komentarza

No jak zauważyłem tę zmianę, od razu zrestartowałem ruter, ale nadal mam ten dziwny zewnętrzny adres IP. I jak w cmd sprawdzałem jeszcze ipconfig, wychodziło mi, że jakie by nie były karty tunelowe, ich nośniki są wyłączone.

No ale ja się na tym kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dzisiaj zauważyłem, że zamiast posiadania IP typowego dla netu Orange, mam jakiś 31.63.208.252,

ale to jest adres z puli Orange :>

Queried whois.ripe.net with "-B 31.63.208.252"...

 

% Information related to '31.63.128.0 - 31.63.255.255'

 

inetnum: 31.63.128.0 - 31.63.255.255

netname: PL-IDEA-DSL

descr: PTK CENTERTEL mobile data services

country: PL

org: ORG-PA19-RIPE

admin-c: CS5254-RIPE

tech-c: IK1123-RIPE

tech-c: SG11452-RIPE

remarks: ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - !

remarks: Please send spam and abuse notification only to

remarks: abuse@centertel.pl

remarks: ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - !

status: ASSIGNED PA

mnt-by: AS12743-MNT

changed: jaroslaw.potocki@centertel.pl 20110225

source: RIPE

 

 

http://centralops.net/co/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...