Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Mi właśnie kończy się umowa z Netią (po łączu TP), ale niedawno w moim mieście UPC zaoferowało internet. Można wziąć nawet 25Mb. Ciekawi mnie ich oferta bo ceny są całkiem niezłe, dlatego mam pytanie czy ktoś może korzysta z internetu UPC i może coś na ten temat powiedzieć.

Interesuje mnie zwłaszcza fakt, czy prędkości są faktycznie takie, jak piszą na swojej stronie? Czy może obiecują te 25Mb, a rzeczywistość jest inna.

Mamy z żoną od kilku tygodni właśnie owe 25 Mb/s w UPC. Śmiga bardzo przyjemnie, żadnych dotychczas problemów z siecią (przerw, awarii, etc.).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Z powodu zbliżającej się wiosny szukam dostawcy internetu bezprzewodowego na mej działce w okolicach Garwolina. Zakładam, że zdany jestem wyłącznie na HSDPA. Interesuje mnie oferta na czas nieokreślony, gdyż "działkować" będę zapewne przez 6-7 miesięcy (w domu mam net kablowy). Prędkość transferu nie musi być oszałamiająca bo net ma służyć głównie do przeglądania www, odbierania poczty etc. Dodatkowo będzie mnie interesować (prawdopodobnie) router z AP pod modem HSDPA.

Wstępnie zapoznałem się z ofertą Multimo i koszty wychodzą na około 55 zł brutto/miesiąc + 120 zł jednorazowej "opłaty instalacyjnej" + koszt wynajmu modemu. Pakiet danych - 7 GB. Czy znajdę lepszą ofertę?

Odnośnik do komentarza

Z powodu zbliżającej się wiosny szukam dostawcy internetu bezprzewodowego na mej działce w okolicach Garwolina. Zakładam, że zdany jestem wyłącznie na HSDPA. Interesuje mnie oferta na czas nieokreślony, gdyż "działkować" będę zapewne przez 6-7 miesięcy (w domu mam net kablowy). Prędkość transferu nie musi być oszałamiająca bo net ma służyć głównie do przeglądania www, odbierania poczty etc. Dodatkowo będzie mnie interesować (prawdopodobnie) router z AP pod modem HSDPA.

Wstępnie zapoznałem się z ofertą Multimo i koszty wychodzą na około 55 zł brutto/miesiąc + 120 zł jednorazowej "opłaty instalacyjnej" + koszt wynajmu modemu. Pakiet danych - 7 GB. Czy znajdę lepszą ofertę?

 

A nie lepiej zorientować się, czy w okolicy nie ma jakiejś sieci radiowej? Koszt podstawowej konfiguracji wyniesie cię z 30-40 zł, a jeśli trafisz na dziewiczy teren i posłużysz jako pośrednik, to nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej zorientować się, czy w okolicy nie ma jakiejś sieci radiowej? Koszt podstawowej konfiguracji wyniesie cię z 30-40 zł, a jeśli trafisz na dziewiczy teren i posłużysz jako pośrednik, to nawet za darmo.

Heh... Nie znasz realiów. Na działce jestem w zasadzie tylko ja i mój wierny hektar :> Pomijając sąsiada, który zapewne spojrzałby w gwiazdy gdybym zapytał go o internet. Następne domy to kilkaset metrów (wiejskie zabudowania z lokatorami w wieku powyżej statystycznej średniej zgonu dla Polski. Do "młodszych lokatorów" mam około kilometra a i to jest jedynie wieś. Do Garwolina jest 7 km i nie ma mowy o jakiejkolwiek "radiówce". Szukałem już w necie, szperałem laptopem w miejscowej atmosferze i nic. Pozostaje HSDPA, choć bardziej prawdopodobne, niestety, będzie pewnie GPRS.

Odnośnik do komentarza

Pozostaje HSDPA, choć bardziej prawdopodobne, niestety, będzie pewnie GPRS.

a może CDMA? zasięg dużo lepszy niż HSDPA i GPRS razem wzięte, realne prędkości też raczej bez porównania (na korzyść CDMA ofkors, spokojnie wyciągałem 2MB co w przypadku HSDPA jest tylko pobożnym życzeniem autorów ulotek reklamowych).

no i jak ktoś ma alergię na TPsę to Polsat Cyfrowy chyba ruszył już z taką usługą (mają w końcu swoją sieć komórkową) i z tego co wiem rusza na dniach (a może już ruszył) trzeci dostawca.

Odnośnik do komentarza

Polsat Cyfrowy chyba ruszył już z taką usługą (mają w końcu swoją sieć komórkową) i z tego co wiem rusza na dniach (a może już ruszył) trzeci dostawca.

sprawdziłem ich ofertę, ale niestety na działce nie ma zasięgu

brakuje ledwie kilku kilometrów, ale neta niestety nie ma

 

zresztą oferta Polsatu pod względem finansowym jest po prostu nędzna

3.2 GB transferu za 50 zł

w Multimo mam 7 GB za 55 zł (pytanie - na jaka prędkość można tam liczyć)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dziwne, HSDPA wymaga dużo mniejszej ilości stacji bazowych niż GSM/GPRS... TPSA jeździ przecież na starych stacjach bazowych jeszcze z czasów 90tek Centertela (zresztą to był wymóg UKE - mają coś wymyślić, albo oddawać częstotliwość - więc wymyślili HSDPA).

nie bardzo wiem jak jest z cennikami i limitami - ja używałem HSDPA z TPsy i śmigało duużo lepiej niż UMTS na laptopie siostry.

Odnośnik do komentarza

Edyta powiedziała mi, że znajomy założył sobie CDMA Polsatu w Czachówku i na speedteście spokojnie wyciąga między 4 a 5 Mb na sek. czyli szybciej niż ma w domu w W-wie, bo tam na TPse 2Mb ;)

ale słyszałem, że nie sprzyja prędkości duża ilość użytkowników w okolicy... nie wiem, nie miałem okazji zweryfikować.

 

acha - oczywiście cały czas chodzi mi o CDMA, widzę, że wyżej niefortunnie użyłem skrótu HSDPA - moja pomyłka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

* Premia

* 20,23 PLN

* szczegóły

 

Premia, którą przyznano przy doładowaniu.

 

Stan Premii sprawdzisz z telefonu wpisując krótki kod *101#i zatwierdzając "zieloną słuchawką".

Ważność: 16.09.2010

 

* Pakiet Złotówek

* 52,83 PLN

* szczegóły

 

Pakiet Złotówek, którym doładowano konto.

 

Stan Pakietu Złotówek sprawdzisz też z telefonu wpisując krótki kod *101# i zatwierdzając "zieloną słuchawką".

 

Ważność: 16.09.2010

 

* Liczba pozostałych MB danych

* 237 MB

* szczegóły

 

Liczba pozostałych MB danych

 

Jak mam tyle to jeszcze 237mb mi zostało? Czy plus ten 50 i 20 zł?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli nowy budynek w mieście Y okablowała w firma X to osoby które kupią tam mieszkanie są skazani na tą firmę X czy mogą wybierać dowolnego operatora kablówki (z netem) z całego miasta Y?

 

Jeżeli firma X ma podpisaną Umowę między operatorską z firmą Y to tak, jeżeli nie ma podpisanej Umowy - to jesteś skazany na firmę X.

Tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza

Jeśli nowy budynek w mieście Y okablowała w firma X to osoby które kupią tam mieszkanie są skazani na tą firmę X czy mogą wybierać dowolnego operatora kablówki (z netem) z całego miasta Y?

musiałbyś się kontaktować z innymi operatorami i od nich zaciągnąć info, czy nie zechcieliby okablować budynku Y, inaczej się nie da
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coś mam nie tak z netem - jest WiFi, łapie na maksa, jak ściągam plik to idzie cały czas, ale jak wchodzę na strony to się "zwiesza", muszę co chwila odświeżać i działa i potem znowu i tak w kółko. Przy połączeniu jest na kilka sekund żółty trójkącik - wtedy nie ma neta, odświeżę i już jest :/ Wie ktoś ocb?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Krótka piłka - interesuje mnie najkorzystniejsza oferta internetu w Warszawie (Śródmieście, Wola), najlepiej ze zmiennym ip (ale to nie priorytet) i łatwą możliwością rozdzielenia na 2 komputery przez wifi (mam router). Prędkość - coś ok 2 mega, może więcej, nie pamiętam jakie są teraz standardy. Cena - 40-60zł. Nie mam w mieszkaniu telefonu, więc nic neostradopodobnego mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

Krótka piłka - interesuje mnie najkorzystniejsza oferta internetu w Warszawie (Śródmieście, Wola), najlepiej ze zmiennym ip (ale to nie priorytet) i łatwą możliwością rozdzielenia na 2 komputery przez wifi (mam router). Prędkość - coś ok 2 mega, może więcej, nie pamiętam jakie są teraz standardy. Cena - 40-60zł. Nie mam w mieszkaniu telefonu, więc nic neostradopodobnego mnie nie interesuje.

 

IMO, upc ma bardzo dobra oferte w tej chwili. :-k choc tam IP nie bedzie zmienne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...