Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś korzystający z internetu w Netii może może napisać krótką opinię na temat tegoż netu? Czy nie ma problemów z sygnałem, nie przerywa itp ? Obecnie kończy mi się umowa z TP i myślę nad przejściem do Netii. Osobiście z Neostradą nie mam żadnych problemów, tylko ceny są praktycznie non stop takie same.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Za parę dni zmieniam operatora z TPSA na Netię i muszę oddać Liveboxa.

W Netii nie oferują niestety żadnego routera, tylko jeden modem, który można podłączyć do jednego kompa.

Czy orientujecie się może czy jak kupię router w sklepie (bez tego modemu od Netii) to będzie wszystko śmigać?

 

I jaki router polecacie do domku jednorodzinnego, najlepiej żeby zasięg mógł złapać również na ogrodzie?

Odnośnik do komentarza

Czy orientujecie się może czy jak kupię router w sklepie (bez tego modemu od Netii) to będzie wszystko śmigać?

 

Raczej tak. Wszystko i tak zależy od tego jak skonfigurujesz sobie modem :)

 

I jaki router polecacie do domku jednorodzinnego, najlepiej żeby zasięg mógł złapać również na ogrodzie?

 

Ja mogę polecić rutery Linksysa - mam jeden u siebie w mieszkaniu i działa bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza

Hmm.. dzięki, zorientuję się. I jeszcze jedno. Znalazłem takie oto zestawienie:

http://web.playmobile.pl/pl/internet/porownanie/index.html

 

Zainteresowany jestem jedną z tych czterech taryf:

TARYFA                          Cena    Limit   Długość         Prędkość        Opłata
Play Online  5 GB  	        45 zł  	5 GB  	18 m-cy  	1 Mbit/s  	9 zł
Blueconnect 49  	  	49 zł  	1,5 GB  24 m-ce  	7,2 Mbit/s  	49 zł
Orange Free 39 i pół  	 	39,50zł 0,5 GB  24 m-ce  	7,2 Mbit/s  	61 zł
iPlus Prywatnie 49  	  	49 zł  	1,5 GB  24 m-ce  	1 Mbit/s  	50 zł

Którą opłaca się wziąć najbardziej? Jak dużą różnicę robi prędkość Blueconnect od Play Online? Przyznam szczerze, że 'na papierze' najlepiej prezentuje się właśnie Play. A w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Panowie, krótkie i szybkie pytanie - którego dostawcę Internetu bezprzewodowego polecacie? Wymagania są dwa - tanio i dość szybko. Ma to być Internet do laptopa służbowego, więc nie chcę szaleć z wydawaniem kasy. Liczę na w miarę szybką odpowiedź.

 

Pamiętaj, że w Play nie jest to taki "mobilny" net - zasięg mają tylko w miastach i to nie wszystkich

Odnośnik do komentarza

a ja zapytam odnośnie oferty Netii i jej bezprzewodowego netu- mają teraz jakąś nową ofertę. czy jest ona ok?!

potrzeby mi będzie net to netbooka taki tam do przejrzenia poczty, pooglądania stron i tyle. i powiedzmy żeby miał zasięg do około 50 km od Wawy.

niestety znam ofertę paru operatorów ale mi to nic nie mówi :D bardziej liczy się Wasze zdanie.

więc poproszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szukam jakiegoś nowego dostawcy neta, bo aktualny mnie wkurza. Za 50 pln mam 1 mega, ale ostatnio bardzo często do 0,5 nie dobija i nie potrafią nic z tym zrobić.

Szukam czegoś do 70 pln, nie mam aktywnego numeru stacjonarnego. Jakiś szczególnych wymagań nie mam, chcę tylko żeby było w miarę stabilne (bezawaryjne) i bez limitów najlepiej. Poleci ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

JEdnak chyba muszę sie wyżalić:)

--> od 3 mcy mam neta Netie 1Mb i...to jest totalna porażka:(- w ciągu dnia transfer ok 80% mocy- dopiero późno w nocy zaczyna się pow. 100kb/s, praktycznie jeszcze pełnej mocy nie widziałem- niestety nie dopilnowałem tematu

--> wiadomo ze to idzie po sieci TPSA, która( trochę poczytałem) jest ciągle przeciążona, szczególnie w ciągu dnia..

--> wcześniej miałem Dialog 2MB ( wlasna siec ) i wszystko szlo jak bajka, ciagle max. transfer, podobnie mialem, przy necie z kablowki, ktora rozniez miala swoje lacza

--> czy ktos moze sie podzielic jakimis Uwagami:)? szczegolnie posiadacze TPSA i Netia?

Odnośnik do komentarza

Mi właśnie kończy się umowa z Netią (po łączu TP), ale niedawno w moim mieście UPC zaoferowało internet. Można wziąć nawet 25Mb. Ciekawi mnie ich oferta bo ceny są całkiem niezłe, dlatego mam pytanie czy ktoś może korzysta z internetu UPC i może coś na ten temat powiedzieć.

Interesuje mnie zwłaszcza fakt, czy prędkości są faktycznie takie, jak piszą na swojej stronie? Czy może obiecują te 25Mb, a rzeczywistość jest inna.

Odnośnik do komentarza

Doczytaj - masz netie DO 1Mb, a nie 1Mb. :) Mam to samo, w nocy jest spoko, w dzień średnio. Niestety, Netia ma to do siebie, ze (przynajmniej po linii TP SA) idzie slabo i niczego sie z tym nie da zrobic.

Mozliwe ze jest jak mowisz- nie sprawdzalem tego. Bylo dla mnie tka oczywiste ze przy tka niskich prędkościach dają max moc ze nie sprawdziłem tego.

Wiem ze manewr predkosci DO( np 4Mb,6Mb) Stosuja w tych wyzszych transferach- o tym wiedziałem.

No nic, pozostalo tylko czekac te jeszcze pare miesiecy na zakonczenie umowy i brac cos innego:(

 

Kolego Bond jak z kablówka mam same dobre wspomnienia (Multimedia- glowna konkurencja UPC, tez wielka oglonopolska siec ); pewnie UPC ma wlasna strukture sieci to polecam sprobowac:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...