Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

A napiszcie możecie ile i w jakiej opcji kosztuje Was przedłużanie?

obecnie już nie korzystam, jak korzystałem z Large, to cena 129zł była stała na początku i przedłużeniu subskrypcji

czy rozłącza na każdym urządzeniu? wymieniałeś router u dostawcy kablówki?

 

jakie karty sieciowe mają urządzenia, na których następuje rozłączenie? każde wspiera standard AC?

Odnośnik do komentarza

Tak na minimum dwóch rozłącza albo ma przestoje. Nie wymieniałem, po konsultacji online gostek uznał, że parametry są ok...

 

Moja karta wifi:

 

Producent: Realtek Semiconductor Corp.
Opis: Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC
Wersja sterownika: 2023.30.301.2016

Odnośnik do komentarza

 

webd.pl

Bardzo polecam. Nawet taki laik jak ja ogarnie, a pomoc bardzo chętnie wspiera użytkownika, nawet jeśli czasami nie wie, po co napisał ;)

 

ile przedłużenie? obecnie mam w ovh i place ok 120

 

cos takiego ;) https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

 

ok, znalazłem - niby stawka stała, warto przemyśleć ;)

 

nasuwa mi się za to inne pytanie, na ile można ufać statystykom odwiedzin, wyświetleń prowadzonych przez dostarczyciela hostingu, bo mi się sporo rozmija z tym co pokazuje google analytics

bardzo optymistyczna wizja :P http://i.imgur.com/r0xbaXj.png

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

webd.pl

Bardzo polecam. Nawet taki laik jak ja ogarnie, a pomoc bardzo chętnie wspiera użytkownika, nawet jeśli czasami nie wie, po co napisał ;)

 

ile przedłużenie? obecnie mam w ovh i place ok 120

 

cos takiego ;) https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

 

ok, znalazłem - niby stawka stała, warto przemyśleć ;)

 

nasuwa mi się za to inne pytanie, na ile można ufać statystykom odwiedzin, wyświetleń prowadzonych przez dostarczyciela hostingu, bo mi się sporo rozmija z tym co pokazuje google analytics

bardzo optymistyczna wizja :P http://i.imgur.com/r0xbaXj.png

 

 

 

doklej: http://stat.4u.pl/index.html- na tym nigdy się nie zawiodłem, zobaczysz komu można ufać ;)

 

Tak na minimum dwóch rozłącza albo ma przestoje. Nie wymieniałem, po konsultacji online gostek uznał, że parametry są ok...

 

Moja karta wifi:

 

Producent: Realtek Semiconductor Corp.

Opis: Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

Wersja sterownika: 2023.30.301.2016

 

 

 

Tak na minimum dwóch rozłącza albo ma przestoje. Nie wymieniałem, po konsultacji online gostek uznał, że parametry są ok...

 

Moja karta wifi:

 

Producent: Realtek Semiconductor Corp.

Opis: Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

Wersja sterownika: 2023.30.301.2016

 

 

no to jedna karta a pozostałe? na jakiej konfiguracji działa prawidłowo, jak podłączasz tą kartę do innego AP to też ma przestoje?

Odnośnik do komentarza

No i po wszystkim, chyba.

 

Jak miałem prędkość na kablu 9mb/s to wysmarowałem od razu zgłoszenie z asystenta prędkości. Dziś był technik, zresetował całe oprogramowanie Horizona i poprzykręcał coś tam w kostce. Zalecił też.... nie zmienianie haseł do wifi, bo potem mogą powstawać problemy :lol: Nieźle. Póki co mam 100mb/s na wifi. I jeszcze nie przerwało.

Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo po rozwiązaniu umowy z Orange i podpisaniu nowej - też z Orange. Niestety innego rozwiązania formalnego nie przewidziano, bo miałem funpacka, a teraz sam internet (zresztą zmienił się klient, z teściowej na żonę).

 

No i teraz od tygodnia cyklicznie, z różnym natężeniem pojawia się problem z wczytywaniem stron: o ile samo połączenie ma niezłe statystyki (speedof.me pokazuje - o ile się załaduje - download ~7Mbps, co poprzednio było raczej nieosiągalne), to dość często zamiast wczytania najprostszej strony mam to:

 

swzKVuG.jpg

 

Za którymś odświeżeniem wczytuje się, ale czasem zdarza się nie dociągnąć wszystkich obrazków. Film na YT, jak już strona się załaduje, buforuje się ładnie. Torrent raczej ściąga się bez problemu. Za to PS3 często nie potrafi zapisać się do PSN, albo się wypisuje. YT z telefonu castowany na malinkę (poprzednio bez najmniejszych problemów) nie uruchamia się wcale, albo po n-tym razie.

 

Podejrzewałem DNS, więc ustawiłem na komputerze na sztywno jakieś z forum Orange. Wydawało mi się, że to pomogło, ale się myliłem. Bezpośrednio w routerze nie widzę takiej opcji (TD-W8950N).

 

Rozumiem, że zrobiłem już wszystko, żeby się uchronić przed najazdem techników?

Odnośnik do komentarza

Ktoś z was korzysta z internetu (światłowód) od Orange? Może polecić lub odradzić usługę? Jakieś doświadczenia?

 

W sumie dość mocno rozważam przejście z UPC do Orange, o ile oczywiście w Orange zapewnią mi dobór kanałów na jakim mi zależy. UPC mi już mocno działa na nerwy, okoliczności jakby też sprzyjają zmianom.

Odnośnik do komentarza

Ktoś z was korzysta z internetu (światłowód) od Orange? Może polecić lub odradzić usługę? Jakieś doświadczenia?

 

W sumie dość mocno rozważam przejście z UPC do Orange, o ile oczywiście w Orange zapewnią mi dobór kanałów na jakim mi zależy. UPC mi już mocno działa na nerwy, okoliczności jakby też sprzyjają zmianom.

Osobiście korzystałem ze trzy razy- teściowie mają take coś. Od mniej więcej roku czy jakoś tak. Z dużej ilości rzeczy nie korzystają, tak ogólnie z netu i jest dobrze. Mają 100 mb/s zdaje się. Nie słyszałem ani razu jakiegoś zgrzytu, a zawsze teściowa w panice by dzwoniła ;)

Także raczej bym polecał.

Odnośnik do komentarza

A w Orange jest opcja, żeby wziąć tylko internet + TV? Z tego co patrzyłem kiedyś na ich stronie, to najmniejszy pakiet to był telefon + internet + TV.

 

Ja nie światłowód, ale właśnie podpisaliśmy umowę z Orange na sam internet (plus opłata za utrzymanie linii, czyli de facto kara za nieposiadanie telefonu ;)).

Odnośnik do komentarza

Ktoś z was korzysta z internetu (światłowód) od Orange? Może polecić lub odradzić usługę? Jakieś doświadczenia?

 

W sumie dość mocno rozważam przejście z UPC do Orange, o ile oczywiście w Orange zapewnią mi dobór kanałów na jakim mi zależy. UPC mi już mocno działa na nerwy, okoliczności jakby też sprzyjają zmianom.

światło jest ok, warto się wstrzymać jeżeli interesuje Cie coś więcej:

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/orange-love-nowa-oferta-laczona,2,3,38071.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...