Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, ostro się w ostatnich latach rozbudowujemy :D

Ano właśnie, najbardziej to mi na stabilności zależy. Limity są do przebolenia, bo już nie zasysam tyle danych co kiedyś. Najwięcej to by mi streamy zżerały, gdzie np. jeden mecz na AceStream to ok 4GB.

Też jak przełączam tryb sieci w telefonie z GSM na 3G, to troche zasięg skacze w zależności, w ktorej części domu jestem. Tak więc myśle, że przy 4G może być podobnie lub gorzej.

Odnośnik do komentarza

Generalnie w Twojej okolicy t-mobile albo Orange. Play plus i cała reszta możesz zapomnieć.

 

Opcje masz 2 albo kupujesz startery prepaid internetu mobilnego i testujesz przez telefon albo podpisujesz umowę na próbę i w ciagu 7 dni musisz zrezygnować. LTE hula inaczej niż 3G, co rozumiesz przez przełączam na 3G z GSM?

 

Masz z któregoś okna w mieszkaniu bezpośredni widok na BTS? W sensie bez żadnych licznych przeszkód terenowo budynkowych? Zewnętrzna antena bardzo dużo daje.

Odnośnik do komentarza

A po czym to można wywnioskować, że akurat Play i Plus nie pójdą?

 

 

co rozumiesz przez przełączam na 3G z GSM?

W ustawieniach sieci w telefonie to zmieniam. I jest do wyboru GSM, WCDMA albo automatycznie jedno lub drugie. Jak zmieniam na 3G to wtedy jakby częściej był słabszy zasięg. Chwilowo zanika nawet. A przy GSM jest ok (czasem też przełączy się na roaming tak jak na tym screenie widać i korzysta z np. nadajników Orange). Nie mam wtedy internetu mobilnego, ale rozmowy można spokojnie przeprowadzać.

 

Akurat widok na BTS mam z drugiej strony domu, więc jak bym chciał tam wystawić antenę, to musiałbym jeszcze parę m. kabla pociągnąć do routera.

 

Jak na ten moment, to jestem za kablem. Podpiszę umowę na rok i ewentualnie potem będę myślał nad jakąś zmianą. Po roku, to i pewnie jakość tego LTE skoczy do góry.

Generalnie chodziło mi o redukcje kosztów na Internet, bo do tej pory było to 75zł za Neo do 20Mb/s, a w rzeczywistości było jakieś 3-4 Mb/s.

Odnośnik do komentarza

Nie maja tam częstotliwości dla LTE.

 

Generalnie play ma najgorsza jakość internetu ze wszystkich czterech dużych operatorów, wynika to z posiadanych zasobów sieci w szczególności poza terenami silnie zurbanizowanymi.

 

Generalnie jeżeli mówi o redukcji kosztów to antena modem kable pewnie 500 złotych około(minimalistycznie). Internet z Nju mobile na początek chyba 30gb za 29zł(bez modemu), po czasie sie zwiększa i potem chyba można mieć 80 albo 100 GB po półtorej roku albo dwóch latach. Koszty wejścia bedą dość wysokie niestety. Wiesz... 75zł za 4 Mb to trochę słabo. Jak Twój telefon wspier LTE to kup sobie startery tmobile i Orange /Nju (te same zasoby) i testuj. Jak nie masz takiego telefonu popytaj znajomych czy by Ci ktoś nie pożyczył. Moim zdaniem warto zmienić technologie.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ostatnio jak zmieniałem, przy okazji nowej umowy, z "do" 10Mb/s na "do" 20Mb/s, to skończyło się to wizytą speca z Orange, który stwierdził, że max w kablu na przyłączu będzie 12Mb/s, bo też od początku po przełączeniu coś nie działało. Wymieniłem kabel od przyłącza do pierwszego gniazdka tel i potem poszło. A z prędkością to różnie. Sprawdzam teraz to jest 6Mb, a czasem jak Steam coś pobiera, to potrafi się rozhulać trochę ponad 1MB/s. Tylko też nie biorę go bezpośrednio z kabla, z routera, tylko mijam ze dwie ściany i przez WiFi się łączę.

No, a przed chwilą faktura z Orange przyszła i zamiast 75zł jest 60zł.. :) Przynajmniej zgodnie z tym, co dostaje nowy klient teraz w Orange..

Czy z nimi coś można ugrać jakoś przy podpisywaniu nowej umowy, jako promocja dla stałych klientów? Nie wiem, jakiś lepszy pakiet tv albo taniej internet, czy raczej się nie da? Mam aktualnie Fun Packa (tv, tel. stacjonarny i Neostradę) i 1x abo. na komórkę za 5zł. Bo tu chyba jest tak, że niezależnie czy ktoś nowy, czy płaci im wiele lat przy podpisywaniu umowy dostaje to samo.

 

Jak bym miał zmieniać technologie, to wziąłbym ten mobilny z Orange, no ale tam jest abo. za 59,90zł - to chyba wypada najsensowniej, bo dają zestaw z tabletem przy okazji, który kosztuje ok. 800-900zł. No, tylko tu mam tą samą ceną za mobilny, niepewny, a po kablu żadnych problemów z działaniem nie mam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli mam maskę podsieci 255.255.255.0 i chcę podzielić ją na dwie podsieci to będę miał 126 hostów, wynika to z :

 

2(32 – 25) – 2 = 2(7) – 2 = 128 – 2 = 126

 

A jeśli mam maskę podsieci 255.255.0.0 ?

 

2(32 – 17) – 2 = 2(15) – 2 = 32768 - 2 = 32766

 

?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Mam jakiś problem z netem od UPC (horizon) co jakiś czas rozłącza mnie na chwilę (wifi) pojawia się żółty trójkącik i po chwili wraca net. Bywa to już wkurzające, na infolinii powiedzieli, że parametry łączą są okej, więc trzeba pogrzebać w ustawieniach, pozmieniać kanały. Zmieniałem i nic nie dało, jakieś pomysły co to?

Odnośnik do komentarza

A Horizon już działa OK? Bo na początku był tak zabugowany, że nawet monterzy współczuli jak to montowali.

 

Mam ochotę mordować od kiedy mam to gówno. Pomijając, że wiesza się jak chuj. Pilot to jakiś kurwa żart, bo mając go położonego gdzieś obok potrafi zareagować na podmuch wiatru tak próba zmiany kanału za jego pomoca jest jakimś chorym spierdolonym horrorem (chcesz zmienić kanał na 502? spoko tylko zero płynności wciskasz jebane 5 potem nakurwiasz 0 bo na jebanym tv nic sie nie zmienia, wygląda jakiby się zawiesiło, więc na końcu lądujesz na kanale 0.) Kalkulatory posiadają lepsze osiągi sprzętowe. "My Prime" wiesza się tak, że po pauzie nie oglądnę filmu od momentu na którym skończyłem, tylko muszę cofać i wczytywać od nowa, bo skurwiel wisi. Dzisiaj przed 20 większość kanałów sportowych wyglądała tak: https://zapodaj.net/85df69dc58e0c.jpg.html

W międzyczasie w innym pokoju na multiroomie i starszym upcowskim wymyśle chodziło wszystko bez problemów.

Z całego serca nie polecam!

Odnośnik do komentarza

A Horizon już działa OK? Bo na początku był tak zabugowany, że nawet monterzy współczuli jak to montowali.

 

 

Też to słyszałem, ale ja nie mam z nim większych problemów.

 

 

 

A Horizon już działa OK? Bo na początku był tak zabugowany, że nawet monterzy współczuli jak to montowali.

 

Mam ochotę mordować od kiedy mam to gówno. Pomijając, że wiesza się jak chuj. Pilot to jakiś kurwa żart, bo mając go położonego gdzieś obok potrafi zareagować na podmuch wiatru tak próba zmiany kanału za jego pomoca jest jakimś chorym spierdolonym horrorem (chcesz zmienić kanał na 502? spoko tylko zero płynności wciskasz jebane 5 potem nakurwiasz 0 bo na jebanym tv nic sie nie zmienia, wygląda jakiby się zawiesiło, więc na końcu lądujesz na kanale 0.) Kalkulatory posiadają lepsze osiągi sprzętowe. "My Prime" wiesza się tak, że po pauzie nie oglądnę filmu od momentu na którym skończyłem, tylko muszę cofać i wczytywać od nowa, bo skurwiel wisi. Dzisiaj przed 20 większość kanałów sportowych wyglądała tak: https://zapodaj.net/85df69dc58e0c.jpg.html

W międzyczasie w innym pokoju na multiroomie i starszym upcowskim wymyśle chodziło wszystko bez problemów.

Z całego serca nie polecam!

 

 

No bo pilot jest radiowy, a nie na podczerwień :P Może masz zakłócenia w chacie? Mi rzadko, ale czasem się zdarza zamulenie pilota. Z oglądaniem TV nie miałem w ogóle problemów na tym dekoderze, nic mi się nie wieszało.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś może światłowód od Orange? Planuję do nowego mieszkania zamontować 600mbps, martwię się jednak o pingi oraz stabilność połączenia. Uzyskałem opinię jednej osoby, która powiedziała mi, że mu zrywa neta 2x w ciągu dnia. Może to problem lokalny i nie dotyczy całej sieci, dlatego też pytam czy macie jakieś doświadczenie w tej materii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...