Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2019 o 14:07, Gabe napisał:

Jako obywatel świata ;) zastanawiam się od pewnego czasu nad VPNem. Interesuje mnie: dostęp do GBR, FRA i ITA głównie, możliwość instalacji na Xiaomi MiBox, no i jakiś rozsądny monthly plan. Czyli np super oferta NordVPN, 3$ miesięcznie jest niby świetna, ale nie płatna co 3 lata po 107 USD.

 

Do tej pory korzystałem sporadycznie z Windscribe, z darmowego planu 10GB miesięcznie i można powiedzieć, że jestem zadowolony, choć korzystałem jedynie do oglądania magazynu rugby trzy-cztery razy w miesiącu, teraz bym chciał w szerszym zakresie go wykorzystać. Jest tu plan miesięczny 9 USD i chyba byłbym chętny spróbować, chyba że ktoś ma jakąś rozsądniejszą alternatywę. :> 

 

 

A ja od trzech tygodni testuję Custom Plan VPN z Windscribe, i powiem wam, że jest różnie, ale jestem zadowolony.

 

Wziąłem sobie trzy lokalizacje (WINDFLIX GBR+FRA+ITA) oraz Unlimited data (plus pakiet blokujący różne rzeczy). Każda rzecz po dolarze, więc 4 dolary razem i co najważniejsze - płatne miesięcznie.

Działają: właściwie wszystkie apki z darmową telewizją i ich VOD, BBC Iplayer, ITV, All5, My5, TF1, RAI (pewnie też inne, nie zdążyłem jeszcze przetestować), po zainstalowaniu na MiBox appki i połączeniu z tą samą siecią co na komórce/laptopie działa funkcja Chromecast. :jupi: 

 

Nie działa: Netflix :D To znaczy nawet nie chciałem testować VPNa na nim, ale jak się włączy Netfliksa przy włączonym VPN, to komunikat ostrzega, żeby się wypchać. Co trochę może być minusem, bo Windscribe sprzedaje też pakiet WINDFLIX, który ma w założeniu Netfliksa oszukiwać :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

@Counter albo ktoś - macie w domu światłowód - jaką macie skrzynkę w domu? I jak wyprowadzacie z niej kable skrętkę do innych pomieszczeń? Zastanawiam się czy wystarczy mi w wiatrołapie zostawić wtyczkę na rj45, w którą wepnę kabel od skrzynki światłowodowej, a z tej wtyczki normalnie już po domu sobie okablowanie w ścianach puścić?

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o rozpoczęcie tzn. czy jaka mi oni puszkę wstawia w korytarzu - czy stamtąd mogę się podpiąć do gniazdka skrętką? Nie chcę kabli na wierzchu. Bo od tego miejsca to rozprowadzam sobie już skrętkę na cały dom, ale nie mogę sobie tego początku ogarnąć jakoś. Wujek elektryk będzie mi kładł całe okablowanie, ale na internecie on się nie zna zbytnio.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jmk napisał:

Chodzi mi o rozpoczęcie tzn. czy jaka mi oni puszkę wstawia w korytarzu - czy stamtąd mogę się podpiąć do gniazdka skrętką? Nie chcę kabli na wierzchu. Bo od tego miejsca to rozprowadzam sobie już skrętkę na cały dom, ale nie mogę sobie tego początku ogarnąć jakoś. Wujek elektryk będzie mi kładł całe okablowanie, ale na internecie on się nie zna zbytnio.

 

 

 

operator kablowy przyłączy się do istniejącej infry, jak nie masz, to w zależności od dostępu albo będzie sam światłowód, albo konwerter albo inne urządzenie dostępowe albo może modem, co operator to inny standard, sieci światłowodowe a zakończenie u klienta to trochę temat rzeka

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.01.2020 o 22:54, jmk napisał:

To najlepiej dla mnie zabudować telekomunikacyjną skrzynkę mieszkaniową w nią wrzucić switcha i od niego prowadzić po dwa kable do każdego pokoju?

Tak robią nasi klienci na Małych Błoniach. My ciągniemy tylko kabel ze studni i podpinamy się pod ich sieć.

 

Odnośnik do komentarza

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-przygotowac-dom-jednorodzinny-na-swiatlowod/

 

Cytat

Taka skrzyneczka  to w nowobudowanych budynkach wielorodzinnych już standard. Jednak w domach jednorodzinnych nadal rzadko spotykana. Może być zarówno wbudowana w ścianę jak i umieszczona na niej. Powinna być dość duża minimum 280x360x80mm (odpowiednio – szerokość, wysokość, głębokość), a w środku powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdo 230V/50Hz. W związku z tym powinna być także w miejscu niedostępnym dla dzieci, być zamykana oraz posiadać II klasę ochronności zgodnie z normą PN-EN 61140:2016-07 – Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym.

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Powiem ci jak to było u mnie. Dom od słupa ze światłowodem mam ok 30 metrów. Wynająłem koparkę, zakopałem taki peszel jak  wrzuciłeś wyżej, przeciągnąłem światłowód do garażu gdzie jest skrzynka z całym tym bajzlem tzn. do każdego pokoju idą po 2 przewody sieciowe plus po 2 do tv. Instalator przyszedł tylko, podłączył swój modem i router i koniec. Co ja z tym dalej zrobi to moja sprawa. Najprawdopodobniej będzie jakiś switch, żeby podpiąć każdy pokój.

Odnośnik do komentarza

Temat internetu zakończony i plany zatwierdzone ;)

 

Jeszcze mam pytanie co do telewizji. Wiem, że jest jest np. Orange TV, ale jak już buduję od nowa to chcę alternatywę, bo internetową tv to zawsze włączę i moje pytanie jest takie:

 

a) telewizja tzw. darmowa z anteny odbiera te 30 kanałów w muxach

b) telewizja satelitarna ncplus, cyfrowy polsat itp

 

Kabel rozumiem ten sam - koncentryczny, a gniazdka? Czymś się różnią?

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2020 o 09:39, jmk napisał:

50 mm git?

A jaki znasz? Link?

lokalna hurtownia

W dniu 31.01.2020 o 11:07, jmk napisał:

koncentryczny, a gniazdka? Czymś się różnią?

gniazdka niczym, pytanie czy bedziesz mial obie antenty MUX oraz talerz wpiete w ta sama linie? gdzies to trzeba przelaczyc

 

nie wiem czy z talerza da sie odbierac MUX

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...