Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Stało się.

 

Skończył się okres testowania przeze mnie internetu domowego T-Mobile, po którym mogłem odstąpić od umowy (teraz to 14 dni). Fajerwerków może nie ma, ale mam dość solidny zasięg LTE (trzy kreski), testowany w czasie opadów śniegu przeskoczył na 3G, ale po zmuszeniu go ręcznym do wyszukania sieci ponownie znalazł LTE. speedof.me pokazuje od 2 do w porywach 12 Mbps, co pozwala wreszcie na płynne odtwarzanie w jakości 720p (lepsza mi nie potrzeba, bo taki mam telewizor, HD Ready), z czym kabel od Orange ostatnio miał dość duże problemy. 

 

Toteż po ponad dziesięcioletniej przygodzie z neostradą wydrukowałem dziś formularz rezygnacji z usług.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Jako obywatel świata ;) zastanawiam się od pewnego czasu nad VPNem. Interesuje mnie: dostęp do GBR, FRA i ITA głównie, możliwość instalacji na Xiaomi MiBox, no i jakiś rozsądny monthly plan. Czyli np super oferta NordVPN, 3$ miesięcznie jest niby świetna, ale nie płatna co 3 lata po 107 USD.

 

Do tej pory korzystałem sporadycznie z Windscribe, z darmowego planu 10GB miesięcznie i można powiedzieć, że jestem zadowolony, choć korzystałem jedynie do oglądania magazynu rugby trzy-cztery razy w miesiącu, teraz bym chciał w szerszym zakresie go wykorzystać. Jest tu plan miesięczny 9 USD i chyba byłbym chętny spróbować, chyba że ktoś ma jakąś rozsądniejszą alternatywę. :> 

 

Odnośnik do komentarza

Umowa promocyjna z Netią kończy mi się 16 maja. Chcę ją wypowiedzieć. Mam przygotowane pismo, gdzie jest napisane, że wypowiadam ją z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czy to znaczy, że muszę ją wysłać 16 kwietnia czy mogę to zrobić dzień wcześniej? Chodzi mi o to, żeby nie skończyła się np. o dzień za wcześnie i żeby mi nie naliczyli jakichś karnych odsetek.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ingenting napisał:

Umowa promocyjna z Netią kończy mi się 16 maja. Chcę ją wypowiedzieć. Mam przygotowane pismo, gdzie jest napisane, że wypowiadam ją z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czy to znaczy, że muszę ją wysłać 16 kwietnia czy mogę to zrobić dzień wcześniej? Chodzi mi o to, żeby nie skończyła się np. o dzień za wcześnie i żeby mi nie naliczyli jakichś karnych odsetek.

A nie masz przypadkiem 30 dni wypowiedzenia? To raz.

Dwa- nie prościej teraz od razu to złożyć? :> 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ingenting napisał:

Umowa promocyjna z Netią kończy mi się 16 maja. Chcę ją wypowiedzieć. Mam przygotowane pismo, gdzie jest napisane, że wypowiadam ją z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czy to znaczy, że muszę ją wysłać 16 kwietnia czy mogę to zrobić dzień wcześniej? Chodzi mi o to, żeby nie skończyła się np. o dzień za wcześnie i żeby mi nie naliczyli jakichś karnych odsetek.

Możesz wysłać nawet jutro tylko po prostu napisz datę końca umowy, czyli np. "rozwiązuję umowę obowiązującą do 16.05 z zachowaniem okresu wypowiedzenia". Mają wtedy obowiązek wprowadzić ci taką rezygnację równo miesiąc przed końcem terminu promocji.

 

Ale ogólnie dziwne zwyczaje w tej Netii, że umowa nie obowiązuje do końca miesiąca, tylko do połowy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.04.2019 o 00:11, lad napisał:

Ale ogólnie dziwne zwyczaje w tej Netii, że umowa nie obowiązuje do końca miesiąca, tylko do połowy.

 

normalna sprawa, każdy duży gracz mający dużo klientów ma kilka cyklów billingowych. umowa kończy się z dniem, gdzie kończy się cykl billingowy. to oszczędność dla firmy, zamiast maszyny o wydajności 10x stawiasz maszynę o wydajności 2x przy założeniu, że masz 10 cykli billingowych. maszyna przy okazji robi mniej pustych przebiegów. bardzo normalna sprawa

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jestem totalnie nie w temacie, więc... Zaczynam powoli rozglądać się za dostępem do sieci po przeprowadzce na wioskę. O kablu i o światłowodzie oczywko nie ma co nawet marzyć. Więc zostaje wiatrówka lub mobilny. O tym pierwszym pogadam jeszcze z obecnymi mieszkańcami co i jak. Druga rzecz to jestem otwarty. Dużych wymagań co do prędkości nie mam, myślę, że te 10/20 mb starczy. Oczywiście musi być bez limitu i bez spadków prędkości. Net do domu ma być. Coś polecacie? 

Odnośnik do komentarza

Jak jesteś na etapie budowy domu to ogarnij antene na dach i kable do miejsca w którym chcesz mieć router.  Poszukaj czegoś co wspiera 2 lub 3 pasma i dopiero test starterów jak radził jmk. Jak Ci Orange dobrze działa to im więcej nośnych tym tylko lepiej będzie. Na jakim urządzeniu sprawdzałeś ?

Q

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kumpel ma takie urządzenie:

 

3.png

 

 

 

Ma skonfigurowane WifI, działa bardzo dobrze na dwóch laptopach. Mają też drukarkę, która jest podłączona po WiFi i z jednego kompa działa normalnie, a z drugiego - czasem nie drukuje, czasem drukuje jedną kartkę - drukarka nowe, sterowniki dołączone do niej, komp nowy. Pomyślałem, że może połączyć drukarkę do tego routera kablem? Ale po wpięciu do tego Lan/Wan - nic się nie świeci. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Ale co miałoby Ci dać wpięcie tego kabla do drukarki? Do drukarki internet już dochodzi przez wifi, co udowadnia fakt, że z pierwszym laptopem się łączy bez problemów. Więc podłączanie jej do netu na kablu nic nie da, bo ewidentnie problem nie jest na linii Internet->Drukarka tylko Drukarka->Laptop2. 

 

Drukarki to chuje, więc szczerze nie doszukiwałbym się tutaj większego sensu w tym wszystkim. Ewentualnie rekomendowałbym podłączenie laptopa2 do drukarki po kablu przez jakieś USB.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...