Skocz do zawartości

Watford F. C. Wychowujemy dzieciaki


Yau

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Październik (kolejki ligowe 7-9/38; Liga Mistrzów 2. i 3. mecz grupowy)


Październik powinien być synonimem słowa kontuzja. W ponad połowie październikowych meczów nie mogłem skorzystać z większości obrońców. Robertson, Stevenson na bokach oraz cały środek obrony był niedostępny. W meczach w których było to możliwe staraliśmy się posiłkować zawodnikami z drużyn młodzieżowych.


Głównym powodem do emocji była oczywiście Liga Mistrzów. Zaczęliśmy od wyjazdowego meczu z Borussią, w którym tylko cud uratował graczy z Dortmundu przed dotkliwą porażką. Cud ten na winien nazywać się Timo Horn, gdyż to niemiecki goalkeeper raz po raz stawał na wysokości zadania.

W kolejnym spotkaniu najbardziej prestiżowych rozgrywek świata miałem ciężki orzech do zgryzienia. Po raz kolejny popełniam ten sam błąd wynikający z mojego lenistwa. Potrzebnych mi zawodników z drużyn juniorski nie przenoszę do zespołu seniorskiego a tylko 'wstawiam' do składu na kolejny mecz. Skutek jest oczywisty - manager drużyny juniorskiej skorzystał z tych zawodników w meczu młodzieżowej Ligii Mistrzów. Dodając do tego kontuzje o których wspomniałem na wstępie na mecz z Ajaxem wyszliśmy bez środkowych obrońców i z tylko trzema graczami na ławce rezerwowych. Na szczęście środek obrony w osobach Veli i Dembele nie był zmuszony do zbytniego wysiłku w defensywie.


Spotkania ligowe z Bournemouth i Q.P.R. zbytnio komentarza nie wymagają, za to obszerniejszy opis wypadało by podpiąć pod wyjazdowy mecz z Arsenalem.

W meczu tym pobiliśmy rekord. Niestety nie jest to żaden z tych chlubnych rekordów. Zaliczyliśmy bowiem najwyższą porażkę od kiedy jestem za sterami Szerszeni. Największy wpierdol od trzech lat. Wpierdol, którego nie da się wytłumaczyć drugim składem jaki wybiegł na ten mecz.

Festiwal błędów, w którym gwiazdą wieczoru był Fraser Forster zakończył się masakrą 2:6. Nasz bramkarz przepuścił 'za kołnierz' dwa dośrodkowania graczy kanonierów. Jak by tego było mało ich pomocnik długodystansowiec w osobie Aarona Ramseya był nie do upilnowania ani dla monolitu drużynowego ani dla później kryjącego go indywidualnie zawodnika ani nawet dla pilnujących go indywidualnie dwóch zawodników pod koniec meczu.

Walijczyk całkowicie zdominował środek pola, wchodząc w nasze pole karne bez jakichkolwiek przeszkód. Cóż może taki zimny prysznic przyda się moim chłopakom na przyszłość?...



Borussia Dortmund - Watford 0:0 MoM: Espinoza [8.4] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Watford - Q.P.R. 2:1 (Lewis, Fred; Bamford) MoM: Dennon Lewis[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Arsenal - Watford 6:2 (Ricketts, Brock; Sanchez, Ramsey, Morata x2, Ox-Chamberlain, Bruma) MoM: Morata[9.5] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Watford - Ajax 2:1 (Espinoza, Ricketts; Andersen) MoM: Espinoza[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Watford - Bournemouth 4:0 (Espinoza, Clough, Brock, Amat OG) MoM: Espinoza [9.1] Statystyki [Oceny Piłkarzy]



Tabela na koniec Października.


Odnośnik do komentarza
Listopad (Kolejki Ligowe 10-12/38; Liga Mistrzów 4.,5. mecz)


W listopadzie nie rozegraliśmy zbyt wielu spotkań i powinniśmy dziękować za to Bogu albo innemu gościowi odpowiedzialnemu za terminarz. Nie dość że nasi środkowi obrońcy zdychają z przepracowania to forma jaką osiągnęliśmy w tym miesiącu jest krótko mówiąc żenująca.

Na pięć możliwych meczy wygraliśmy tylko trzy, a z ostatniego zwycięstwa wcale nie jestem zadowolony.

Raz że w meczu z Celtikiem na zwycięstwo zwyczajnie nie zasługiwaliśmy a dwa że dzięki wygranej na Celtic Park z naszej grupy wyszła zdecydowanie mocniejsza Borussia, która w przypadku podziału punktów między nami a Celtikiem musiała by zadowolić się występami w lidze europy. Tym samym na dalszej drodze w Lidze Mistrzów mamy o jednego bardzo mocnego rywala więcej.


Graczem miesiąca zostaje Espinoza, który w pojedynkę zapewnił nam cenne trzy punkty z Ajaxem oraz remis w doliczonym czasie gry z West Hamem. Nie powinno to być zaskoczeniem, bowiem Argentyńczyk osiągnął w tym sezonie średnią 8,28 w 17 dotychczasowych spotkaniach i wygląda jeszcze lepiej niż w zeszłym, pełnym sukcesów sezonie. Po piętach deptał mu Calum Stevenson, którego dobra postawa również warta jest wzmianki.

Do zdrowia powrócił David Barbona, którego bardzo nam ostatnio brakowało. Mam nadzieje że podobnie jak przed kontuzją weźmie na swoje barki ciężar gry i wraz z Espinozą ponownie stworzą zabójczy duet skrzydłowych. Pozytywnego kopa aby tego dokonać dostał chwilę po zakończeniu listopada - jako jedyny z naszej drużyny dostał nominację do złotego balona, w którym aż roi się od angielskich graczy. Angielska piłka przechodzi renesans.


Stoke - Watford 1:4 (Espinoza x3, Lorenzo; Mame Diouf) MoM: Espinoza [9.6] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Ajax - Watford 1:3 (Espinoza, Walker, Hoban; Cerny) MoM: Stevenson [9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Swansea - Watford 2:1 (Ricketts; Walcott, Sigurdsson) MoM: Rricketts [7.9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Watford - West Ham 1:1 (Espinoza; Elabdellaoui) MoM: Espinoza [8.7] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Celtic - Watford 0:1 (Espinoza) MoM: Stevenson [8.7] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Do liderującej drużyny z czerwonej części Manchesteru tracimy 2 punkty, po piętach depcze nam kolejno Chelsea(+1), Tottenham(+2) i Arsenal(+3). Martwią mnie szczególnie Koguty, które po wzmocnieniach De Bruynem czy Depayem doprowadziły do prawdziwego odrodzenia ich formy.


Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to że wraz z nową wersją FMa moja kariera umiera śmiercią naturalną.

Gdy nabędę nową odsłonę prawdopodobnie zdecyduję się na podobny cel kariery.

 

Czy znajdę jakiś darmowy edytor lub podobne narzędzie dzięki któremu sprawdzę PA zawodników z tego zapisu?

Odnośnik do komentarza

Napastnicy przesadzeni mocno :D

Alejandro Lorenzo - 199

Sean Walker - 180

 

Zresztą podobnie jak wychowankowie :>

Stevenson Calum - 174

Rutherford Dale - 169

Ricketts Jordan - 144

Dennon Lewis - 141

 

W rezerwach piłkarze których ściągałem hurtowo przeciętnie między 150 a 170, chociaż sporo baaardzo przesadzonych wyjątków:

Daniel Thomas kolejny wychowanek, który w zamyśle miał być przesunięty do pierwszego zespołu po sezonie za Dembele, któremu kończy się kontrakt - 175.

W ciągu 4 sezonów Watford wychowało 3 piłkarzy powyżej 170 PA, to jakiś absurd.

Rizzato Umberto - SP - 189

Leon Fij - PP - 177

Moth Gavin - który wg najlepszych skautów miał mieć taki sam potencjał jak Ricketts - 173

 

Ogółem we wszystkich zespołach 11 piłkarzy powyżej 170 PA. Nudno by było wszystkich bić gdyby się rozwinęli :D

Chociaż z tego co patrze na świecie wysyp graczy 180+ w tym pięciu w Arsenalu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...