Skocz do zawartości

Watford F. C. Wychowujemy dzieciaki


Yau

Rekomendowane odpowiedzi

DB: large,

16.2.0

Watford F.C.,

Ligi: Anglia (2), Hiszpania (2), Niemcy, Włochy, Francja.


Celem kariery jest masowa produkcja świetnych zawodników. Juniorów ukształtowanych w klubie jak i tych sprowadzonych w bardzo młodym wieku.

Mój zespół będzie budowany pod konkretny styl gry i tak też kształtowani będą juniorzy. Chcę wygrać Ligę Mistrzów zespołem pełnym profesjonalistów ze statusem wychowanków klubu.

W miarę możliwość będę starał się oprzeć zawodników jak i pracowników klubu o ludzi z kręgu kulturowego z którego pochodzi klub. Może być to trudne jako że Synowie Albionu w ostatnich latach jakością nie grzeszą, ale mam nadzieję że podczas mojej kariery dam radę odwrócić ten trend.

Chce również pokazać w jaki sposób trenuje, modeluje i tutoruje młodych graczy, w jaki sposób dobieram sztab szkoleniowy oraz pokazać w praktyce najważniejsze czynniki rozwoju młodych zawodników.

-------------


0,,10400~3296734,00.jpg


Watford F.C. Jest klubem piłkarskim z miasta o tej samej nazwie, z hrabstwa Hertfordshire. Miasto zamieszkuje niewiele ponad 90 tys. ludzi.

The Hornets (szerszenie) założone zostały w 1881 roku. Od tego czasu klub nie zaznał smaku zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywkowej, zazwyczaj plątając się na jej zapleczu. Największym sukcesem klubu było wicemistrzostwo Anglii zdobyte w sezonie 1982/1983 w którym to Watford debiutował w najwyższej lidze, oraz późniejszy występ w 1/8 finału pucharu UEFA pod okiem legendy klubu Grahama Taylora. Rok później zespół dotarł również do finału pucharu Anglii. Największym rywalem klubu jest Luton. Rywalizować będę również z Q.P.R oraz Cristal Palace.

Kolorami klubu od 1959 roku są złoty oraz czarny, które zastąpiły dotychczasowe niebiesko-białe barwy.

Właścicielem klubu jest Gino Pozzo, syn właściciela Udinese oraz Granady Gianpaolo Pozzo.


981310d1447490849-managing-hand-god-giam


Dzięki konotacjom rodzinnym mamy patronat nad w/w klubami, które mam nadzieję wykorzystam jako świetną odskocznię dla moich przyszłych juniorów.


Oczekiwania zarządu: Uniknięcie spadku z rozgrywek Premier League; 5 runda Pucharu Anglii oraz 4 runda Capital One Cup.

Prognoza mediów: 16.

Cele zarządu oraz oczekiwania mediów uważam za możliwe do spełnienia, jednocześnie nie obiecuje sobie nic więcej po otwierającym sezonie.


Fianase:

Bilans ogółem: 9,694,440 mln E

Budżet transferowy: 21 mln E

Budżet płac: 57,708 mln E

Wolny budżet płac: 11, 35 mln E

Klubowe finanse wyglądają na stabilne. Bardzo duży budżet transferowy powinien pozwolić mi na wzmocnienie newralgicznych pozycji w zespole, a dzięki ogromnemu budżetowi płacowemu będę w stanie rywalizować o graczy z dużo lepszymi klubami innych lig.


Stadion: Vicarage Road oddany do użytku 30 sierpnia 1922 roku w miejsce starego Cassio Road. Przeszedł małą renowację w 2015 roku. Nie jest może cudem architektury ale jak na razie spełnia swoje zadanie wzorowo. Stadion może pomieścić 21,577 widzów.


_83484761_watford.jpg


watford%20stadio7.jpg



Obiekty treningowe: Najważniejszy czynnik rozwoju młodych zawodników. Na nic zdadzą się świetni trenerzy jeśli moi gracze będą trenować na kartofliskach. Na szczęście obecne obiekty Watfordu są jednymi z najlepszych w Anglii.


image-12532-orig.jpg


Baza treningowa: Doskonała.

Mogę prosić zarząd o jej rozbudowę więc na pewno nie jest jeszcze najlepszą z możliwych.

Baza treningowa to baza, na której trenują zawodnicy pierwszego zespołu. Ich rozwój zależy głównie od jej jakości.

Obiekty młodzieżowe: Fantastyczne.

Równie świetna wiadomość ale również można je jeszcze ulepszyć.

Obiekty młodzieżowe to obiekty na których trenują zawodnicy U-21 i U-18. Jeśli przeniosę juniora do pierwszego zespołu będzie on trenował na "bazie treningowej" zamiast "obiektów młodzieżowych".

Szkolenie młodzieży: dobry system szkolenia młodzieży.

Szkolne młodzieży to atrybut klubu, który odpowiada za obecne umiejętności graczy, którzy pojawią się w naszym klubie jako kandydaci na juniorów. Im lepszy poziom szkolenia młodzieży tym lepsi zawodnicy będą trafiali do naszej szkółki.

Wyszukiwanie juniorów: solidna siatka wyszukiwania juniorów.

Wyszukiwanie juniorów będzie kluczowym aspektem w tej karierze. Poziom wyszukiwania juniorów determinuje potencjał zawodników jacy trafią do naszej szkółki. Jest on skorelowany z reputacją, więc nie jest możliwe w moim przypadku szybkie zmaksymalizowanie wyszukiwania juniorów.



Po zaznajomieniu się z oczekiwaniami zarządu, już pierwszego dnia odbyłem z nimi rozmowę na temat rozszerzenia zakresu wyszukiwania młodych zawodników. Pan Gino Pozzo sprowadził mnie jednak szybko na ziemię informując krótko żebym przed jakimikolwiek prośbami do zarządu najpierw popracował trochę dłużej z zespołem.

Zabieram się więc do roboty wizytując najpierw biurowce.

Współpracownicy:

W klubie zastaję dyrektora ds. sportowych z którego nie mam w zwyczaju korzystać. Jest on jednak człowiekiem dość profesjonalnym (Profesjonalizm 15-20) dlatego też Luke Dowling zostaje w klubie i będzie odpowiedzialny za sprowadzanie do klubu młodych piłkarzy. Dotychczasowy koordynator pionu juniorskiego Chris McGauane jako człowiek zrównoważony (Profesjonalizm 1-14) zostaje zwolniony za 100tys euro. Jego los podziela dotychczasowy asystent Dean Austin - człowiek dość lojalny (Profesjonalizm 1-14) o słabych atrybutach dyscypliny, motywowania i kierowania zespołem. W jego miejsce już pierwszego dnia będę poszukiwać kogoś bardziej kompetentnego. Z klubem żegnają się również fizjoterapeuci Michael Sapanou oraz Daniel Reguera, którzy o medycynie nie mają pojęcia. W klubie pozostaną lepsi fizjoterapeuci w osobach Richard Collinge oraz Mato Watanabe. Jedyny Skaut Filippo Giraldi pomimo tego że na scoutingu się nie zna to pierwsze miesiące zostanie w klubie.Będzie mi potrzebny przy wzmocnieniach przedsezonowych, potem możemy wymienić go na lepszy model.

Zespół trenerski to ekipa przeciętnych i słabo zbalansowanych ludzi (aż 4 trenerów siłowych!). Dziękuję im za współpracę, pozostawiając w sztabie tylko trenera bramkarzy Paolo De Toffol, który potrafi trenować chwytanie piłki na 4 gwiazdki oraz jest człowiekiem profesjonalnym (Profesjonalizm 18-19), oraz Bena Dixona, który zna się na treningu siłowym.

Z klubem, z równych względów rozstaje się również większa część sztabu młodzieżowego. Bracia Sharpin, Barry Quini oraz Rob Sharps. Harry Kewell (Menadżer U-12) oraz David Horseman (Menadżer U-19) zostają na ten sezon. Jestem pod wrażeniem umiejętności trenera bramkarzy zespołu U-21. Alec Chamberlain to gość o osobowości przykładny zawodowiec (Profesjonalizm 20) najbardziej przeze mnie pożądanej. Jego atrybuty (praca z juniorami: 17, dyscyplina: 18, motywowanie:14, determinacja: 14, kierowanie zespołem: 19) pozwalają mu na prace na dużo bardziej odpowiedzialnym stanowisku. Niestety Alec nie chce pracować ani jako mój asystent ani jako menadżer grup młodzieżowych, więc proponuje mu przedłużenie kontraktu w jego dotychczasowej roli.

Odszkodowania dla odchodzących członków sztabu szkoleniowego kosztują klub bagatela 1,5 mln E. Niestety jest to dopiero początek ponieważ zaczynamy pilnie poszukiwania na stanowiska: Asystenta, trenera siłowego, przynajmniej 3 z 5 trenerów: taktyki, panowania nad piłką, defensywy, ofensywy i strzałów oraz głównego scouta w miejsce pana Filippo Giraldiego. W notesie mamy również plany posezonowe na nowych menadżerów zespołów juniorskich oraz koordynatora młodzieży.


Wraz ze sztabem trenerskim, który pozostał na swoich stanowiskach (Dixon, Toffol, Kewell) układam plan treningowy. Do startu ligi będziemy trenowali maksymalnie przygotowania do meczu w postaci taktyki. Resztę pozostałego czasu (50%) poświęcimy treningowi ogólnemu podczas którego na wysokiej intensywności będziemy trenowali elastycznie, nie skupiając się na konkretnych atrybutach.

Treningiem indywidualnym zajmiemy się po zaznajomieniu się z kadrą. Czas więc przywitać się z szatnią...



Odnośnik do komentarza

 

Watford-2015-16-home-kit-official-releas

 

 

W szatni zastaję ekipę 24 gości.

W nawiasie kolejno: wiek/ kraj/ status w drużynie /kontrakt początek/wygasa/ pensja roczna/ wartość.

 

Bramkarze:

 

Heurelho Gomes [34 / BRA / Pierwszy zespół / 2015/2018/ 1,1 mln / 950 tys ]

Giedrius Arlauskis [27 / LIT / Zaplecze zespołu / 2015/2019/ 725 tys / 4,5 mln ]

 

Trudna sprawa. Obaj bramkarze dołączyli do klubu w maju więc żadnego z nich nie mogę się pozbyć. Obaj prezentują solidny poziom oraz doświadczenie na szczeblu reprezentacyjnym. Brazylijczyk jest bardziej ograny na arenie międzynarodowej - występował w pucharach w zespole Tottenhamu oraz PSV. Heurelho wydaje się też lepszym bramkarzem na pierwszy rzut oka, jednak jego atrybuty ekscentryczności, koncentracji oraz skłonność do piąstkowania mogą kosztować mnie punkty. Wydaje się on bramkarzem, który może równie dobrze wybronić mi przegrany mecz jak i przegrać wygrany. Najrozsądniejsze wydaje mi się rotowanie nimi przez pewien czas i wybór tego z lepszą średnią.

 

Środkowi Obrońcy:

 

Tommie Hoban [21 / IRL / Młody talent / 2015/2019/ 1,175 mln / 3 mln ]

Sebastian Proedl [28 / AUT/ Rotacja / 2015/2020/ 1,450 mln / 9,75 mln]

Essaid Belkalem [26 / ALG / Rotacja / 2014/2016 / 725 tys / 2,1 mln]

Craig Cathcart [26 / NIR / Pierwszy zespół / 2015/2019/ 950 tys / 9,25 mln]

Joel Ekstrand [26 / SWE / Rotacja / 2013/2016 / 1,1 mln / 4,9 mln]

Miguel Britos [29 / URU / Pierwszy zespół / 2015/2018/ 1,825 / 6,5 mln]

 

Sześciu środkowych obrońców to o 2 za dużo. 4 z nich dołączyło niedawno do klubu, więc pole manewru mam mocno ograniczone.

Podstawową parę stoperów pełnić będą najlepsi z nich czyli Proedl i Cathcart. Hoban pomimo niespecjalnych umiejętności wpisuje się w politykę mojego klubu i jest jeszcze młody więc na pewno pozostanie w klubie. Britos sprowadzony na wolnym transferze z Napoli jest bardzo solidny i oferuje mi większe umiejętności dystrybucji piłki niż moja podstawowa para stoperów. Przyda się w meczach z drużynami gorszymi od nas. Jego ulubione zagrania bardziej pasują do lewego obrońcy niż stopera, chociaż jego atrybuty średnio się do tego nadają. Po sezonie prawdopodobnie podziękuje mu za współpracę.

Belkalem kończy swój kontrakt z klubem w przyszłym roku, jego umiejętności nie powalają, wyląduje więc na liście transferowej. Jeśli nie będzie chętnych mogę oddać go za darmo lub wypożyczyć jeśli ktoś zechce płacić jego pensję. Podobny los czeka Szweda, ale jego sytuacja jest jeszcze trudniejsza, ponieważ jego wiązadła kolanowe odmówiły posłuszeństwa na 6 do 8 miesięcy czyli praktycznie okres do końca kontraktu. Jeśli się zgodzi zerwę z nim kontrakt, jeśli nie to dokończy swój kontrakt w naszych gabinetach lekarskich. Cathart będzie dobrym mentorem dla Hobana ze względu na jego osobowość.

 

Prawi obrońcy:

 

Allan Nyom [27 / KAM / Pierwszy zespół/ 2015/2019/ 1,250 mln / 9,75 mln ]

Juan Carlos Paredes [27 / EKW / Rotacja / 2014/2019/ 1,1 mln / 5,25 mln]

 

Mocno obsadzone pozycja. Nyom to jedna z moich gwiazd, więc będzie niekwestionowanym liderem na swojej pozycji. Bakup w postaci Paredesa jest wystarczający, jednak jego zarobki będą mnie troszkę boleć. Jeśli pojawi się ciekawa opcja to wymienię go na kogoś tańszego w utrzymaniu.

 

Lewi obrońcy:

 

Jose Holebas [30 / GRE / Pierwszy zespół / 2015/2018/ 2,175 mln / 4 mln]

Nathan Ake [20 / HOL / Młody talent / 2015/2016/ 725 tys / 6,25 mln] WYP

 

Lewa obrona to również mocny punkt mojej ekipy w postaci doświadczonego Greka. Jego zastępstwo to bardziej defensywny pomocnik niż lewy obrońca. Do tego jest tylko wypożyczony z ligowego rywala. Nie będę szkoli zawodników dla Chelsea, płacąc mu nie małe pieniądze. Ake wraca do Chelsea pierwszym pociągiem, a my szukamy zastępstwa dla Holebasa na rynku.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Etienne Capoue [26 / FRA / Kluczowy zawodnik / 2015/2019/ 2,55 mln/ 20 mln]

Adelene Guedloura [29 / ALG / Rotacja / 2015/2018/ 875 tys / 5,5 mln]

Ben Watson [29 / ANG / Rotacja / 2015/2016/ 1,25 mln / 3,4 mln ]

Valon Behrami [30 / SUI / Pierwszy zespół / 2015/2018/ 3,05mln / 7,5 mln]

Almen Abdi [28 / SUI / Rotacja/ 2015/2018/ 1,375 mln / 9,5 mln]

Jose Manuel Jurado [28 / HIS / Kluczowy zawodnik / 2015/2018/ 2,55 mln / 15,5 mln]

 

Kolejna bardzo mocno obsadzona pozycja. Na 2 miejsca w składzie czeka aż 6 kopaczy. 4 z nich niedawno dołączyło do klubu. Gwiazdor Jurado zupełnie mi nie odpowiada swoim profilem i postaram się znaleźć mu nowy klub na zasadzie wypożyczenia, byle nie płacić mu ogromnej pensji. Słaby fizycznie Abdi jest jedynym zawodnikiem na tej pozycji obok Watsona na którym mogę zarobić i to właśnie jego wystawię na licytację. O miejsce w pierwszym składzie powalczą Capoue, Behrami i Watson. Guedloura zapewni mi spokój w razie kontuzji i zawieszeń.

 

Prawi pomocnicy:

 

Ikechi Anya [27 / SZK / Rotacja / 2015/2020/ 1,6 mln / 10,5 mln ]

Victor Ibarbo [25 / KOL / Pierwszy zespół / 2015/2016/ 1,325 mln / 5,5 mln] WYP

 

Na prawej pomocy bieda. Szkocki obrońco-pomocnik nie grzeszy umiejętnościami. Kolumbijski biegacz również nie oferuje mi zbyt wiele poza atrybutami fizycznymi, a do tego jego ulubione zagrania trochę gryzą się z moją wizją gry. Najchętniej skończył bym jego wypożyczenie od ręki, jednak nie wiem czy będę w stanie znaleźć 2 zawodników na tą pozycję bo Anya najprawdopodobniej pożegna się z kubem. Jeśli będzie to możliwe wymienię ich obu na lepszych zawodników. Jeśli nie Ibarbo pozostanie opcją rezerwową na prawą pomoc i środek ataku.

 

Lewy pomocnicy:

 

Steven Berghuis [23 / HOL / Rotacja / 2015/2018/ 1,6 mln / 7 mln ]

 

Tylko jeden nominalny lewy pomocnik. Z braku laku na pewno zostanie w klubie. Potrzebny mam drugi lewonożny zawodnik na tę pozycję, najlepiej lepszy od Holendra.

 

Napastnicy:

 

Alessandro Diamanti [32 / ITA / Rotacja / 2015/2016/ 4 mln / 1,8 mln ]

Odion Ighalo [26 / NIG / Pierwszy zespół / 2014/2017/ 1,675 mln / 10,5 mln]

Troy Deeney [26 / ANG / Pierwszy zespół / 2015/2020/ 2,55 mln / 13 mln ]

 

Tutaj sprawa wydaje się oczywista. Doświadczony Włoch ze względu na swoją pensję wraca do Chin. Pozostała dwójka to pewniacy do gry. Muszę znaleźć dla nich zmiennika.

 

 

Po krótkiej rozmowie w szatni z 24 graczy, zrobiło się 21. Na wstępnej selekcji odpadli: Ekstrand (kontuzjowany do końca kontraktu), Ake i Diamandi (zakończenie wypożyczeń), a czterech kolejnych czeka na chętnych: Abdi, Jurado, Anya i Belkalem. Waży się również los Ibarbo. Swojej sekretarce kazałem przesłać do agentów informację że poszukuję graczy na pozycję środkowego napastnika, lewego obrońcy, lewego pomocnika i jednego lub dwóch prawych pomocników.

Tylko 10 z moich graczy jest w klubie dłużej niż parę miesięcy a 2 z nich szuka nowych klubów. Tworzy to bardzo niepewna sytuację w której moi zawodnicy zupełnie nie rozumieją się na boisku. Czeka nas dużo pracy.

 

Z klubu wypożyczonych jest kilku ciekawych piłkarzy jak Miguel Layun (OL), Matej Vydra (NS), Juanfran (PP) czy Daniel Pudil (OL). Jak na złość są to zawodnicy występujący na pozycjach, które wymagają wzmocnień. Polityka kadrowa mojego poprzednika nie powala na kolana, ale ja staram się być optymistą i optymistycznie patrząc dzięki tym zawodnikom moje wzmocnienia będę mógł oprzeć na wypożyczeniach do czasu powrotu moich zawodników do macierzy. W drugiej drużynie jest też Lloys Dyer, 32 letni Anglik występujący na lewej pomocy. W razie niepowodzeń na rynku transferowym będzie zmiennikiem Berghuisa.

 

Odwiedzając drużyny młodzieżowe od współpracowników dowiedziałem się że mamy tam kilku graczy mających potencjał podobny do naszych obecnych gwiazd. W drużynie Harrego Kewella są to: Dennon Lewis oraz Sean Murray. Dawid Horsemann wskazuje na tylko jednego zawodnika zdolnego przebić się do pierwszego składu w swojej grupie wiekowej - wychowanka Arsenalu Denilsona Carvalho. Cała reszta wesołej dziecięcej gromadki ma wolną rękę w szukaniu sobie innego klubu. Jeśli takowego nie znajdą pozostaną w naszej akademii do czasu wygaśnięcia kontraktów.

 

---------------

 

Po powrocie do biur wraz z dyrektorem ds. sportowych ustalamy DPBK, czyli nasz długoterminowy plan budowania kadry. W skrócie będzie on wyglądał mniej- więcej tak:

 

 

tabelka.png

 

 

 

Nie zamierzam trzymać się tego kurczowo, nie mniej jednak będę dążył do jak najwierniejszej realizacji wyznaczonego planu. Plan bardzo ambitny, dlatego jestem świadom że bardzo prawdopodobna jest sezonowa bądź nawet dwu-sezonowa obsuwa.

 

 

@Fenomen: zrozumiano!

Edytowane przez Yau
Usunięcie zbędnych enterów
Odnośnik do komentarza

System gry:

 

Każda kategoria wiekowa będzie grała tym samym systemem. Uniknę w ten sposób spadku stopnia znajomości taktyki w momencie promocji zdolnego juniora do pierwszego zespołu.

Zamysł gry jest dość prosty. Bazuje na typowym angielskim 4-4-2. Jednak mam w zanadrzu przygotowane trochę więcej niż typowe kick and run. W zależności od przeciwnika ustawienie będzie wyglądało tak, lub tak.

Planem A jest prosta gra z kontry, która również będzie 2-etapowa. Nie będziemy grali typowego oczekiwania na swoją okazje, moja drużyna będzie te okazje wymuszać. Dwójka napastników oraz boczni pomocnicy będą naciskać na rywali już w jego polu karnym. Szybko, wysoko przejęta piłka stworzy łatwą sytuację dla mojej ekipy. Jeśli nasz pressing spełznie na niczym, boczni pomocnicy mają szybko wrócić na swoje pozycje i stworzyć z resztą drużyny 2 linie po 4 zawodników. Wciąż naciskając na środkowych/ofensywnych pomocników bądź też na skrzydłowych przeciwnika.

Plan B nieodzowny w momencie gdy drużyna przeciwnika nie da się nam skontrować. W tej sytuacji będziemy grali bardzo cierpliwie, budując swój atak krótkimi podaniami, głównie w boczne rejony boiska, gdzie zachodzić będzie śmiertelna kombinacja. Boczni pomocnicy będą schodzić do środka boiska, robiąc miejsce na rajd dla bocznych obrońców. Jeśli uda nam się przetransportować piłkę w boczny sektor na wysokości finałowej tercji boiska będą oni zajmować pozycję bardzo blisko napastników, tworząc przewagę liczebną pomiędzy obrońcami przeciwnika. Mam nadzieję na częste sytuacje, w których atakować pole karne przeciwnika będzie 4 zawodników. Zadaniem bocznych obrońców będzie dośrodkowanie tam piłki.

Plan C pozwala na grę kombinacyjną pomiędzy BP, PS oraz NS. Boczni obrońcy będą rozciągać obronę przeciwnika, w skutek czego powinno robić się sporo miejsca pomiędzy bocznymi a środkowymi obrońcami przeciwnika. Zezwolenie na wykorzystanie tej przestrzeni ma cała 6 moich graczy - cała linia pomocy i napadu.

Plan D Wyliczanka trwa w najlepsze :) Ostatnim planem na sforsowanie przeciwnika będą SFG. Tutaj największą uwagę poświecę na te defensywne. Postaramy się maksymalnie wykorzystać przejęte w ten sposób piłki do przeprowadzenia kontrataku.

 

 

Zadaniem środkowych obrońców będzie obrona oraz dystrybucja piłki od własnej bramki.

Boczni obrońcy będą pełnić rolę skrzydłowych mojego zespołu. Oczekuję od nich wielu asyst po dośrodkowaniach oraz grania blisko linii bocznej. przydadzą się w tym ulubione zagrania, które będę trenował młodym adeptom mojej szkółki: "często wychodzi do przodu", "gra przy linii". Muszą być też bardzo wybiegani aby po niepowodzeniu ataku szybko wrócić na swoje pozycje.

Środkowi pomocnicy powinni głównie ryglować środek boiska. Chciałbym aby pokazywali się też do gry bocznym pomocnikom i obrońcą, pomagając im w transportowaniu piłki. Bardzo przyda się PPM "przerzuca piłkę na drugie skrzydło".

Boczni pomocnicy będą prawdziwymi supermenami. Oczekuje od nich gry w nisko obronie i wysoko w pressingu. Mają dośrodkowywać piłkę, dryblować, oraz wchodzić w pole karne i wykańczać akcję. Spodziewam się po nich sporej liczby bramek i asyst. Niezbędne będzie przywara "Schodzi do środka ze skrzydła", przydatne również będą "wychodzi na wole pole" i "często atakuje z piłką". Bardzo złym ulubionym zagraniem, które wyeliminuje skrzydłowego z mojego systemu będzie "gra przy linii".

Napastnicy będą mieli zupełnie inne zadania. Ten bardziej cofnięty będzie pomagał nam w kreowaniu akcji. Będzie też przetrzymywał piłkę jeśli nie będzie miał obok siebie wystarczająco wsparcia. Bez piłki w fazie ataku pełni funkcję typowego egzekutora. W języku FM'a będzie to CN, DN, KN lub K10 lub F9. przydarzą mu się przyzwyczajenia "cofa się po piłkę". Drugi z nich ma grać jak najwyżej. Jego głównym zadaniem jest gra bez piłki. W momencie budowania ataku przez moja drużynę oczekuję od niego wypychania linii obrony przeciwnika w stronę własnej bramki; jak największego odseparowania jej od pomocników. W fazie penetracji jego zadaniem jest absorbowanie środkowego obrońcy. Niezbędny tutaj będzie PMM "gra na granicy spalonego" oraz "wychodzi na wolne pole". Musi dysponować dobrym przyśpieszeniem i szybkością, które przydadzą się podczas kontrataków. Najlepszą jego rolą będzie LPK lub WN. Nie oczekuje od napastników w pierwszym rzędzie bramek i asyst. Za to odpowiedzialnych będzie więcej piłkarzy. 10 bramek w sezonie dla każdego z nich będzie dobrym wynikiem.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie kolorów
Odnośnik do komentarza
@Qu. sie okaże :D

@snikers88, Error, Jacelinho: dzięki!


Tydzień pierwszy - najbardziej pracowity. Do startu ligi 6 tygodni. Do tego czasu musimy opanować taktykę.

Zagramy 10 spotkań towarzyskich z lokalnymi klubami. Nie będziemy jeździć po świcie w poszukiwaniu przeciwników.

Sparingi rozgrywamy w celu zaznajomienia się z taktyką, ogrania fizycznego zawodników oraz podbicia ich morale, dlatego unikamy przeciwników mogących nas pokonać. W międzyczasie szukamy wzmocnień, nowych klubów dla niechcianych w zespole graczy oraz przede wszystkich asystenta, od którego oczekuję motywowania moich zawodników przed i w przerwie meczu.






Odnośnik do komentarza

Jak już nie będziesz musiał grać towarzyskich dla podbicia morali, to ustawiaj sobie turnieje towarzyskie u siebie z zespołami z jak największą reputacją, jakie masz do wyboru.

Turnieje zawsze będą pokazywane w TV, więc wpadnie Ci dość sporo kasy z tego tytułu, no i oczywiście z biletów.

Ciekawa kariera.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Z Klubem pożegnali się niechciani zawodnicy.

Wszyscy wypożyczeni piłkarze powrócili do swoich klubów,

Ikechi Anya trafił do Cristal Palace za 6,25mln

Almen Abdi do Bournemouth za 5,75mln

Essaid Belkalem do Burnley za 1,4mln

Budżet płacowy odciążył również Jurado zgadzając się na wypożyczenie do Swansea, oraz dwóch weteranów z drużyny rezerw: Dyer oraz Doyley. Zastrzyk gotówki przyniosły też transfery młodzików, których potencjału nie dopatrzyli się moi współpracownicy. Szczególnie ciekawy był przypadek Michaela Folivi. Wart 300tys zawodnik wskutek sprytnie rozegranej przeze mnie licytacji opuścił klub za dziesięciokrotność tej kwoty.


Do klubu:

Lewą obronę na zasadzie wypożyczenia z Barcelony wzmocnił Alejandro Grimaldo.

Lewe skrzydło Andrija Zivkovic (Partizan) za 1,4mln,

napad Jonathan Calleri (Boca) za 6,5mln+1mln po ewentualnych 50 ligowych bramkach. Pozdrawiam w tym miejscu forumowych menadżerów, którzy go polecali. Zaoszczędziłem w ten sposób sporo poszukiwań.

Opcją nr 1 do ataku był Charlie Austin niestety Q.P.R jako mój rywal rzuciło zaporową cenę ponad 15mln E.

Najtrudniejsza decyzja dotyczyła obsady prawego skrzydła. W notesie miałem kilka opcji, które po wstępnych rozmowach okazały się być bardzo zbliżone cenowo. Giuliano (Gremio), Wahabi Khazi (Bordeaux), Anwar El Ghazi (Ajax) i Marko Pjaca (Dinamo). Ostatecznie zdecydowałem się na Marko Pjace a Giuliano trafił do Liverpoolu.

Victor Ibarbo wrócił do swojego macierzystego klubu, w jego miejsce wypożyczony z Atletico został Angel Correa, prezentujący bardzo podobną jakość, ale mój budżet płacowy gdyby mógł zabrać głos zdecydowanie optował by za wyborem młodego Argentyńczyka.


Do klubu dołączyło również 5 trenerów, scout oraz asystent. Wszyscy oni są opcjami krótkoterminowymi, większość dostała kontrakty 2 letnie. O treningu coś wiedzą, jednak ich osobowości są dalekie od tych, które będą podstawą mojego sztabu szkoleniowego.


Swój kontrakt do 2018 roku zdecydował się przedłużyć Ben Watson. Było to konieczne ponieważ w klubie jest tylko 5 graczy wyszkolonych w angielskich drużynach.


21 osobowa kadra wydaje się dość mocna i kompletna. Do czasu zaznajomienia się z taktyką oraz kilku miesięcy treningu zgrania nie robię sobie zbyt dużych nadziei, jednak pod koniec sezonu oczekuję ostrej walki i miejsca powyżej 15 pozycji.


O sparingach napisać można tyle że się odbyły. Nabiliśmy sobie morale, chłopaki poprzybijali sobie piątki oraz obyło się bez cięższych kontuzji. Proedl powinien być gotowy na drugi mecz ligowy a Correa na debiut poczeka ponad 6 tygodni, gdy wyleczy pęknięta kość nadgarstka.


W międzyczasie Chelsea wygrywa Tarcze Wspólnoty po sabotażu Petra Cecha; w europie na rynku transferowym w lipcu nie działo się nic spektakularnego, a w Watfordzie kapitanem pozostaje Deeney. Pod jego nieobecność zaszczyt ten spotka Szwajcara Behramiego.

Morale zawodników jest na dobrym poziomie, wszyscy są ograni i z niecierpliwością oczekują gwizdka rozpoczynającego nowy sezon. Tylko menadżer jakiś taki nerwowy...moje chłopaki inteligencją nie grzeszą i do opanowania schematów, których próbuję ich nauczyć daleeeeeka droga.


-------------


Na pierwszy ogień idzie Aston Villa, typowana przez bukmacherów jako kandydat do spadku z ligi.

Gramy u siebie, więc już w pierwszym meczu jesteśmy pod dużą presją wyniku. Dodatkową bardzo chcieliby podsycić dziennikarze, którzy na przedmeczowej konferencji byli niezwykle monotematyczni. Jak ognia unikałem odpowiedzi na pytania odnośnie szans bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie, jednocześnie zapewniając że mamy wystarczająco silny skład aby zdołać uniknąć spadku. Dziennikarskie hieny po ostatnim pytaniu, zadanym dodajmy trzeci już raz w końcu dostały materiał na prasówkę. Nie wytrzymałem ciągłego drążenia tematów na które rozmawiać profesjonaliście nie przystoi i poinformowałem wszem i wobec że od następnego tygodnia reporterzy rozmawiać będą z moim asystentem. Christian Henna nieco się zdziwił gdy zrozumiał mój przekaz, ponieważ po Angielsku wysławia się...no nie wysławia się wcale.



/dlaczego nie można używać kolorów na forum?

Odnośnik do komentarza

8.8.2015

 

Na Aston Ville wystawiam to co mam najlepsze:

Ariauskis, Holebas, Britos, Cathart, Nyom, Zivkovic, Capoue, Behrami, Pjaca, Deeney, Ighalo.

 

Na bramce zagra Litwin kosztem Brazylijczyka, gdyż w tym meczu zdecydowanie wolę solidność od szaleństwa. W wyjściowej jedenastce dzięki kontuzji Proedla znajdzie się też miejsce dla Britosa.

 

Szybko okazuje się że Aston Villa zagra ze mną 4-4-2 w wąskim diamencie. To dobra informacja z 2 powodów. Spodziewam się zrobić im jesień średniowiecza na bokach formacji no i przede wszystkim nie ma w pierwszym składzie Gestede, którego gry w powietrzu obawiałem się przed meczem. W związku z rolami decyduje się ściśle kryć Gueye oraz Gila. Każę również chłopakom nie dawać zbyt dużo czasu z piłką Westwoodowi.

 

Mecz zaczyna się od mocnych ataków Watfordu. Seria zablokowanych wrzutek z prawej strony kończy się tym jednym celnym z którego w 3 minucie bramkę zdobywa Zivkovic. Niestety arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Do przerwy nie dzieje się już nic ciekawego. W połowie odpuszczam indywidualne polecenia, bo odciągają moich zawodników z przydzielonym im pozycji i brakuje nam potem opcji w szybkim ataku. 5 minut po gwizdku Zivkovic celnie dośrodkowuje do naszego kapitana a ten nie ma problemów z pokonaniem doświadczonego jankesa. Po straconej bramce Aston Villa zmienia nastawienie na bardziej agresywne. Moja odpowiedzią jest cofnięcie pozwolenia na wychodzenie poza pozycję moich środkowych pomocników. Zabieram im polecenia szukania gry i wychodzenia na wole pole. Chwilę później Agbonlachor urywa się Britosowi i wykańcza celne dośrodkowanie Huttona. 1-1. Niecałe 8 minut później Ighalo przeprowadza indywidualną akcję, po której mocnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie 2-1. w 77 minucie Guzan niepotrzebnie wychodzi do dośrodkowania Nyoma i piąstkuje je wprost pod nogi Zivkovicia, który stawia kropkę nad i, wygrywamy 3-1. Tym samym świetny debiut zalicza Serb, zdobywając bramkę i dwie asysty.

 

Watford - Aston Villa 3:1 [Deeney, Ignalo, Zivković, Agbonlahor] MoM: Zivkovic 9.1 Statystyki

 

Ariauskis[6,9], Holebas[7], Britos[6,6] (68' Hoban[6,8]), Cathart[7,2], Nyom[9] (79' Paredes[-]), Zivkovic[9,1], Capoue[6,9], Behrami[6,7] (73' Watson[6,8]), Pjaca[8,7], Deeney[7,4], Ighalo[8,3].

 

Chłopaki jeszcze bardzo słabo kumają o co mi chodzi. Zupełnie nie podoba mi się zachowanie w bocznych sektorach. Obrońcy grają zdecydowanie zbyt zachowawczo a skrzydłowi rzadko robią im miejsce rajdami do środka. Trzymam kciuki za ich szybką naukę PPM. Sporą ilość dziwnych fauli na razie również zwalam na poczet słabej znajomości taktyki.

Edytowane przez MaKK
Zmiana na Pjaca
Odnośnik do komentarza

@Qu: za późno nie mogę już edytować błędu. Zivkovicia miałem już we wcześniejszej karierze, wiem co potrafi. Co do Pjacy to mam nadzieję że dobrze wybrałem, bo mój sztab był bardziej za Khazrim.

 

4 moich zawodników trafia do jedenastki poprzedniego tygodnia. W Capital One Cap trafiamy na Millwall.

Behrami zrywa wiązadła kolanowe i nie będę mógł skorzystać z niego przez 3 miesiące. Co gorsza kontuzja przerywa trening specjalistyczny. W opozycji do tej nieszczęsnej informacji Proedl wznowił treningi.

 

15.08.2015

Następnym przeciwnikiem jest Cristal Palace. Trzeba przyznać że kalendarz bardzo mi sprzyja na początku sezonu. Do Londynu pojedzie bardzo podobna jedenastka jak przed tygodniem. Miejsce kontuzjowanego Behramiego zajmie kolega Sherlocka Watson.

Ariauskis, Holebas, Britos, Cathart, Nyom, Zivkovic, Capoue, Watson, Pjaca, Deeney, Ighalo.

 

Cristal Palace zagra 4-2-3-1 szeroko. Szybkość ich skrzydeł może nam sprawić sporo kłopotów. Jedynym przedmeczowym manewrem na jaki umawiamy się w szatni jest wymuszenie gry lewą nogą Martina Kellego.

 

Niestety moje przedmeczowe przewidywania się sprawdzają i już w 2 minucie Bolasie strzela nam bramkę wygrywając główkę z Holebasem. 1-0 dla gospodarzy. 4 minuty później wskutek ogromnej przewagi w środku pola sam na sam z moim bramkarzem wychodzi Chung-Young. Rosły Litwin na szczęście wygrywa ten pojedynek. Jest to jednak sygnał alarmowy, który każe dokonać mi kilku korekt. Capoue dostaje polecenie ostrego pressingu w środku pola. W 13 minucie Watson zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne. Świetna gra bez piłki Pjacy, który wraca z pozycji spalonej zamieniając się pozycjami z Deeneyem, który pokonuje bramkarza w prostej sytuacji 1-1. Kolejne minuty to ataki skrzydłami Palace, które tworzą nam masę miejsca na kontry. Niestety 3 z nich nie kończą się nawet strzałami na bramkę w skutek bardzo słabej celności podań. W końcu w 29 minucie mamy więcej dokładności i świetna kontra zapoczątkowana przez Zivkovicia kończy się bramką Ighalo po jego pięknym rajdzie; wychodzimy na prowadzenie 1-2. W końcówce pierwszej połowy dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Britos dwukrotnie nie naciskany przez nikogo ma problemy z przyjęciem piłki i podaje wprost pod nogi Wickhama w jednej oraz Bolasie w drugiej sytuacji. Na szczęście w obu przypadkach Ariauskis broni bardzo groźne strzały Wickhama. To nie jest dzień napastnika Cristal Palace. Przed końcem pierwszej połowy Capoue doznaje kontuzji skręcenia kolana, w drugiej odsłonie szanse dostaje Guedioura. 53 minuta przynosi kolejną świetną kontrę mojego zespołu po rzucie z autu Cristal Palace. Wychodzimy 6 na 2 i chodź bardzo bliski zaprzepaszczenia tej okazji jest Watson to udaje mu się w ostatnim momencie dograć do Deeneya, który stając oko w oko z pustą bramką podwyższa na 3-1. W 69' minucie świetną okazję do zabicia meczu marnuje Nyom. Ma on na swoim koncie żółty kartonik, więc decyduje się go zmienić. Wraz z nim na boisku melduje się Proedl, który zmienia zmęczonego Catharta. 74' minuta przynosi gola kontaktowego dla klubu z Londynu. Zupełnie niepilnowany(!) na 11 metrze Ledley strzela głową bramkę po rzucie rożnym. Niecałe 2 minuty później akcję skrzydłowych Palace Sakho-Bolasie na bramkę zamienia ten drugi, tym samym niwelując moją 2 bramkową przewagę - 3-3. Końcówka należy jednak do mnie i w 79 minucie świeży Paredes obiega bocznego pomocnika i dośrodkowuje na długi słupek gdzie pojedynek biegowy Kelly-Zivkovic wygrywa mój zawodnik i strzałem głową umieszcza piłkę w siatce, ustalając wynik na 3-4. Do końca meczu zmieniam krycie na indywidualne i mentalność na defensywę, w skutek czego w ostatnie 14 minut na boisku nie dzieje się kompletnie nic. Wywozimy z Londynu bardzo cenne 3 punkty po bardzo emocjonującym dla postronnych kibiców meczu.

 

Cristal Palace - Watford 3:4 [Deeney x2, Ignalo, Zivković, Bolasie x2, Ledley] MoM: Bakary Sako 9.0, Statystyki

 

Ariauskis[7,0], Holebas[6,9], Britos[6,9], Cathart[7,3] (70' Proedl[6,6]), Nyom█[7,2] (70' Paredes[6,9]), Zivkovic[8,5], Capoue[7] (45' Guedioura[6,8]), Watson [9], Pjaca[7,6], Deeney[8,8], Ighalo[7,4].

Po meczu Alan Pardew wypłakał się mediom że polujemy na kości :) Bardzo mnie to cieszy, właśnie tak mamy grać. Trzeba przywrócić Anglii charakter ich piłki. Richard Collinge poinformował mnie że Capoue będzie leczył skręcenie kolana przez najbliższe 2 tygodnie, a to oznacza że w najbliższych 3 meczach będę miał do dyspozycji tylko 2 środkowych pomocników.

 

/ps: czy ma ktoś doświadczenie w uploadowaniu skrótów/bramek na yt? Chciałem wrzucić kontrę Ighalo, ale raz że zamiast 720p FM wrzucił ja jako 240p, a po drugie skonwertowana na film bramka jest praktycznie samym wykończeniem akcji...

ps2: Czy taka forma opisu meczów jest zjadliwa, czy lepiej ją skrócić i wrzucać całe miesiące w jednym poście?

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

//@Qu.: opisuje wszystkie korekty przecież :P Nie chciałbym też za bardzo się w tym plątać, przynajmniej na razie, z 2 powodów. Raz że taktyka jeszcze jest chłopakom obca a dwa że jak będę każdy mecz grał ponad godzinę, to mogę się szybko zniechęcić, a ma to być wielosezonowa kariera.

 

W jedenastce tygodnia znalazło się miejsce dla Watsona.

 

22.08.2015

W tym tygodniu podejmujemy u siebie Leicester City, który w poprzedniej kolejce ograł wysoko 4:1 Norwich.

W wyjściowej jedenastce 3 zmiany. Do pierwszego składu po wyleczeniu kontuzji wskakuje Proedl w miejsce bardzo niepewnego Britosa. Swoją szansę dostanie też Grimaldo. Przetrzebiony kontuzjami środek pola tworzyć będą Watson oraz Guedioura. Na ławce jako zmiennik dla tej pary zasiądzie 16 letni Carvalho. Na swoją szansę poczekać jeszcze będzie musiał Gomes. Ariauskis swoimi interwencjami uratował nas w poprzednim tygodniu przed porażką, dlatego należy mu się kolejna okazja. Wyjściowa 11 prezentować się będzie tak:

Ariauskis, Grimaldo, Proedl, Cathart, Nyom, Zivkovic, Guedioura, Watson, Pjaca, Deeney, Ighalo.

 

Ustawienie Leicester dość ciekawe. Będziemy musieli uważać szczególnie na Mahreza, Kante i Fuchsa. N'Golo będzie ściśle kryty, Fuchs będzie zmuszony do gry prawą nogą, podobnie jak Mahrez, z tym że Riyad dodatkowo będzie mocno pressowany i mocno kopany ;) Człowiekiem odpowiedzialnym za niego indywidualnie zostaje Zivkovic.

 

W 3 minucie po rzucie rożnym, piłkę zbiera Guedioura i robi z nią dokładnie to samo co w poprzednim meczu Britos. Mając 3 opcje podania wybiera podanie do Kante. Ten nie ma problemu z szybą kontrą (co tu kontrować Guedioura był ostatnim graczem) i wystawieniem piłki Vardiemu, 0:1 dla gości. W drugim z rzędu meczu pierwszy strzał przeciwnika kończy się stratą bramki, moi zawodnicy mają spore problemy z koncentracją. W 7 minucie pomocnik długodystansowiec Kante zbiera żółty kartonik. Wystawie więc jego nerwy na próbę i nakazuję swoim zawodnikom obchodzić się z nim brutalniej. 21 minuta przynosi wyrównanie. Akcję lewą stroną rozpoczyna Zivković, podaje do obiegającego go Grimaldo a ten wrzuca ostrą piłkę w pole karne, tam piłkę na długi słupek przedłuża Watson, a akcję kończy Pjaca strzelając na 1-1. Groźnie zrobiło się już 5 minut później. Ranieri zauważa że jego gwiazda wydaje się stłamszona indywidualnym kryciem i nakazuje zmieniać się miejscami Mahreza z Okazakim. Zanim zareagowałem na tą zmianę Zivković próbował kryć indywidualnie zawodnika po przeciwnej stronie boiska. Nie było jeszcze przerwy w grze i zanim korekta poleceń indywidualnych weszła w życie, Zivković ratował się faulem po prawej stronie boiska. Wykonując rzut wolny pięknie dośrodkował Mahrez, a okazji do zdobycia bramki z kilku metrów nie marnuje Vardy. 1:2 dla Lisów w 32 minucie. W 38 minucie spory błąd popełnia Nyom, z którego wykorzystaniem nie ma problemów Mahrez. Do przerwy przegrywamy 1:3. Krótko po przerwie zmuszony jestem kolejny raz w tym miesiącu dokonać wymuszonej zmiany. Grimaldo ze złamanym palcem opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Holebas. Allan miał okazję naprawić swój błąd, jednak jego kontra była bardzo słaba. Słaby mecz w jego wykonaniu podsumowuje zmieniając go na Paredesa. Swoją szansę na debiut dostaje też Calleri, który zmienia niewidocznego dziś Ighalo. Na zapisanie się na liście strzelców w nowym klubie potrzebował niecałe 9 minut, wykańczając w 79 minucie akcję zmienników na 2:3. Już 2 minuty później karygodnie marnuje sytuacje 1 na 1 ze Schmeichelem. Mimo tego sympatyczne chłopaki z Watford nie składają broni i w kolejnej akcji, 7 minut przed końcem spotkania Zivković strzela piękną bramkę na 3:3. Do końca meczu próbujemy jeszcze coś wcisnąć jednak spotkanie kończy się wynikiem remisowym.

 

Cóż, mecz dostarczył mi wiele frajdy z kilku powodów. Claudio Ranieri okazał się cwanym liskiem i w trakcie meczu 3 razy zmieniał pozycję Mahreza na boisku oraz kilkukrotnie jego rolę. Riyad zagrał w tym meczu jako BOR(A), BOR(W), DN(W), S(W), S(A) oraz WR(A). Nie na wszystkie te zmiany musiałem odpowiadać. Świetna okazała się zmiana taktyki na 2 jej wersję w przerwie. Dwóch SP przeszło na pozycję DP oddając środek pola do dyspozycji Leicester. Okazało się to kluczowe, bo od tego czasu Leicester nie stworzył już sobie żadnej dogodnej sytuacji, za to my mieliśmy kilka okazji do szybkich kontr. Taktyczna bitwa i udana korekta osłodziła mi gorzki remis.

 

Watford - Leicester City 3:3 [Pjaca, Calleri, Zivković; Vardy x2, Mahrez] MoM: Mahrez 8.8, Statystyki

 

Ariauskis[6,8], Grimaldo[6,9] (53' Holebas[7.0], Proedl█[6,6], Cathart[6,6], Nyom[6,3] (70' Paredes[7,0]), Zivkovic[8,4], Watson█[6,9], Guedioura[6,9], Pjaca[7,9], Deeney[6,9], Ighalo[6,5] (70' Calleri [7,2]).

 

 

Brak koncentracji w pierwszych minutach i przede wszystkim indywidualne błędy obrońców kosztują nas stratę pierwszych punktów w tym sezonie. Szkoda, bo 2 z 3 goli zdobytych przez Lisy wypracowali moi zawodnicy. Jeśli dodać do tego błędy z poprzedniego meczu, mamy aż pięć 100% sytuacji dla przeciwnika z indywidualnej winy moich obrońców/pomocników. W następnym meczu odrobinę zmniejszę mentalność bocznych obrońców na z KBO(A) na BWO(A)+trzymaj się linii.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

25.08.2015

Do końca okna transferowego zostaje tydzień. Moje wzmocnienia zamknęły się w kwocie za jaką sprzedałem niepotrzebnych zawodników i do dyspozycji pozostaje mi ciągle 15 mln. Moja ekipa ze zrozumieniem na boisku nie ma nic wspólnego więc jeśli klubowi skauci znajdą potencjalne wzmocnienia na pozycję OS lub PS nie będę miał nic przeciwko sfinalizowaniu kolejnych umów. Tak czy owak z początkiem września dostaną zadanie przeczesania Hiszpanii, Francji i Niemiec w poszukiwaniu zawodników poniżej 17 roku życia. Właśnie te kraje są beneficjentami opcji "dodaj zawodników do grywalnych zespołów" dzięki czemu już na starcie gry można znaleźć w zespołach z tych krajów utalentowanych newgenów.

 

3 dni po remisie z Lisami czeka mnie pucharowy mecz domowy z Millwall. Będzie to dobra okazja do pokazania się dla moich rezerwowych, a być może również szansa na wywalczenie pierwszego placu w następnej ligowej potyczce.

Mecz rozpoczniemy w składzie:

Gomes, Holebas, Britos, Hoban, Paredes, Berghuis, Carvalho, Guedioura, Lewis, Calleri, Ighalo.

 

 

Millwall zdecydowało się na klasyczne 4-4-2 z PD+SP(O) w środku pola.

Nie chcieliśmy stracić gola, podobnie jak i zespół z Bermonsdey dlatego w pierwszych minutach kibice mieli powody do narzekania. Pierwsza ciekawa akcja w meczu przyniosła bramkę. Po dwójkowym zagraniu duetu Calleri-Ighalo ten drugi umieścił piłkę w siatce w 17 minucie. Do końca pierwszej połowy dalej wiało nudą, żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Denon Lewis miał za sobą mecz w rezerwach i już w przerwie błagał o zmianę. W jego miejsce na 2 połowę wybiegł Pjaca. W 64 minucie zmieniłem zawodników, których czeka pierwszy skład w następnym ligowym spotkaniu. Miejsce Guedioura zajął Watson a Ighalo - Deeney. Minutę później klasę pokazał Pjaca podwyższając po podaniu Paredesa na 2:0. A 2 minuty później w 67 minucie kolejną asystę, tym razem do Deeneya zalicza Paredes. Mecz w 89 minucie zabił Calleri wykorzystując prostopadłe podanie Pjacy.

 

Watford - Millwall 4:0 [ighalo, Pjaca, Deeney, Calleri] MoM: Paredes [9.0] Statystyki

Gomes[7.0], Holebas[8.8], Britos[7.6], Hoban[7.9], Paredes[9.0] , Berghuis[8.4], Carvalho[7.7], Guedioura[6.8] (Watson[6.9]), Dewis[6.7] (Pjaca[8.9]), Calleri[9.0], Ighalo[7.2] (Deeney[7.2]).

Dobry mecz Paredesa. Jednak pomimo błędów w ostatnim meczu Nyom jest nie do wygryzienia. Podobny los czeka Calleriego, który mimo dobrej dyspozycji musi zadowolić się występami z ławki. Britos z opcji nr 3 na środku obrony ląduje za Hobanem, jako ten ostatni.

Na liście transferowej wylądował Lucas Leiva, który jest do kupienia za 11mln E. Byłbym skłonny tyle zapłacić, jednak jego oczekiwania finansowe mieszczące się pomiędzy 7 a 9 mln euro rocznie, skutecznie wybiły mi ten pomysł z głowy.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...