Skocz do zawartości

Euro 2016 - temat wspólny i ogólny ;)


Rekomendowane odpowiedzi

co do przepisów jachu to jeszcze doszedł jeden (tak słyszałem przynajmniej), że jak zawodnik wychodzi na czystą pozycję i zostanie sfaulowany to sędzia nie wręczy czerwonej, ale żółtą kartkę, bo wcześniejsze przepisy wypaczały troche dalszą sytuację na boisku (10v11), wiadomo jeżeli faul będzie brutalny to wyleci

Odnośnik do komentarza

 

 

A Francja za taką organizację?

:lol: zgłupiałeś z kretesem? :lol:

Oddzielenie wojujacych Rosjan od Anglików jakąś taśma i kilkoma stewardami nie wystawia najlepszej laurki. Policja też sobie raczej nie radzi w terenie.

 

 

Rozumiem, że mieli z maczetami wyruszyć? Wiesz, co by się stało?

Odnośnik do komentarza

 

 

 

A Francja za taką organizację?

:lol: zgłupiałeś z kretesem? :lol:

Oddzielenie wojujacych Rosjan od Anglików jakąś taśma i kilkoma stewardami nie wystawia najlepszej laurki. Policja też sobie raczej nie radzi w terenie.

Rozumiem, że mieli z maczetami wyruszyć? Wiesz, co by się stało?

No chyba sa od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo? Ktoś mógł pomyśleć o strefie buforowej, o innym rozmieszczeniu kibiców na stadionie itd. itp. Takie wydarzenia jak na Anglia - Rosja chyba nie powinny mieć miejsca na międzynarodowej imprezie? Nie mówiąc już o tym, że któryś Rusek wniósł na stadion rakietnice.

 

A z francuską policja to akurat miałem styczność w Lille. Jeżeli nic się nie poprawilo to uwierz, że oni zamiast zaprowadzić spokój, dodatkowo zaogniali konflikt - nie licząc się z kobietami o dziećmi.

Odnośnik do komentarza

 

 

No chyba sa od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo? Ktoś mógł pomyśleć o strefie buforowej, o innym rozmieszczeniu kibiców na stadionie itd. itp. Takie wydarzenia jak na Anglia - Rosja chyba nie powinny mieć miejsca na międzynarodowej imprezie? Nie mówiąc już o tym, że któryś Rusek wniósł na stadion rakietnice.

 

To ja już trochę nie rozumiem. Przecież w sytuacji, kiedy kibiców kontroluje się w sposób, który opisałeś, to są krzyki że traktuje się ich jak zwierzęta i nie ma się w ogóle do nich zaufania. A teraz takie kontrole proponujesz jako najlepsze rozwiązanie w przypadkach, które miały miejsce również u nas.

Odnośnik do komentarza

 

No chyba sa od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo? Ktoś mógł pomyśleć o strefie buforowej, o innym rozmieszczeniu kibiców na stadionie itd. itp. Takie wydarzenia jak na Anglia - Rosja chyba nie powinny mieć miejsca na międzynarodowej imprezie? Nie mówiąc już o tym, że któryś Rusek wniósł na stadion rakietnice.

 

To ja już trochę nie rozumiem. Przecież w sytuacji, kiedy kibiców kontroluje się w sposób, który opisałeś, to są krzyki że traktuje się ich jak zwierzęta i nie ma się w ogóle do nich zaufania. A teraz takie kontrole proponujesz jako najlepsze rozwiązanie w przypadkach, które miały miejsce również u nas.

 

Bufory albo siedzenie po drugiej stronie stadionu to traktowanie kibiców jak zwierzęta? :crazy:

Odnośnik do komentarza

Pisałeś o ogólym zapewnieniu bezpieczeństwa, nie tylko o dwóch elementach. Do ogólnego zapewnienia bezpieczeństwa się odniosłem.

 

 

 

No chyba sa od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo? Ktoś mógł pomyśleć o strefie buforowej, o innym rozmieszczeniu kibiców na stadionie itd. itp.
Odnośnik do komentarza

Jak powszechnie?! Przecież to kibice płaczą na procedury, którym są poddawani przed wejściem na stadion. Nie wiesz z jakiej okazji Twoi koledzy krzyczą, że są traktowani gorzej niż bydło? To weź może odezwij się do Jmk, który kilka razy skarżył się na owe traktowanie.

 

Chodzi o to, że przy imprezach, na których obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dot. bezpieczeństwa niż w Polsce, nawołujesz do jeszcze większego zwrócenia uwagi na ten element, ale te w Polsce już są uważane (przez Ciebie również, prawda?) za traktowanie kibiców bez jakiegokolwiek szacunku, a co za tym idzie, mocno przez te środowiska krytykowane.

Odnośnik do komentarza

Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek narzekał na coś innego niż policja albo fatalna organizacja meczu. Czyli na to samo co we Francji :D

 

Bezpieczeństwo niekoniecznie musi oznaczać restrykcje i zgładzenie praw człowieka. Co to w ogóle za myślenie? Przecież ci napisałem co według mnie powinni zrobić organizatorzy i czego moim zdaniem nie zapewnili.

 

Dziwne jest też chociażby to, że można było kupić kilka biletów na jedno nazwisko - teoretycznie wiele osób jest tam kompletnie anonimowych. To jest ta wzorowa organizacja?

 

Nie jestem za ograniczaniem swobód obywatelskich, nie jestem fanem CCTV i inwigilacji, ale jakiś sensowny poziom kontroli mi zupełnie nie przeszkadza. Czego mam się bać, jeżeli nie robię niczego złego? :D

Odnośnik do komentarza

co do przepisów jachu to jeszcze doszedł jeden (tak słyszałem przynajmniej), że jak zawodnik wychodzi na czystą pozycję i zostanie sfaulowany to sędzia nie wręczy czerwonej, ale żółtą kartkę, bo wcześniejsze przepisy wypaczały troche dalszą sytuację na boisku (10v11), wiadomo jeżeli faul będzie brutalny to wyleci

Tutaj chodziło o faul w polu karnym i to (chyba) bramkarza.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bezpieczeństwo niekoniecznie musi oznaczać restrykcje i zgładzenie praw człowieka. Co to w ogóle za myślenie? Przecież ci napisałem co według mnie powinni zrobić organizatorzy i czego moim zdaniem nie zapewnili.

IMO przy obecnej sytuacji odnośnie zachowania kibiców na stadionach i poza: musi. Inną opcją jest zaufać, że będą potrafili się zachować i są gotowi na współprace z klubami/organizacjami, a przecież to raczej nie kończyło się dobrze, bo jeszcze do tego nie dojrzeli.

 

 

 

Dziwne jest też chociażby to, że można było kupić kilka biletów na jedno nazwisko - teoretycznie wiele osób jest tam kompletnie anonimowych. To jest ta wzorowa organizacja?

Nie pisałem nic o wzorowej organizacji. Nawet tego nie sugerowałem. Serio zrozumiałeś coś innego niż to, że obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy niż w Polsce?

 

 

 

Nie jestem za ograniczaniem swobód obywatelskich, nie jestem fanem CCTV i inwigilacji, ale jakiś sensowny poziom kontroli mi zupełnie nie przeszkadza. Czego mam się bać, jeżeli nie robię niczego złego? :D

Tylko to co wymieniłeś, plus chociażby potrójna kontrola (100 m. od stadionu, przed wejściem na stadion i wybrane osoby na stadionie) lub surowsze kary nie odstraszają tych ludzi, więc jakie jeszcze inne rozwiązania byś chciał, które-jak piszesz-nie ograniczałyby swobód obywatelskich? Bo jak mogę się zgodzić, że odległość pomiędzy tymi grupami powinna być większa, tak przecież to nie ona jest przyczyną tego co się wydarzyło na stadionie.

 

 

 

Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek narzekał na coś innego niż policja albo fatalna organizacja meczu. Czyli na to samo co we Francji :D

No to właśnie mam na myśli. Skoro kibice udowadniają, że nie są godni zaufania to należy ich kontrolować. I teraz, jeśli zapewnienie bezpieczeństwa oznaczałoby przyjście grupy na stadion ok. 5h przed meczem, tak aby ich odpowiednio przeszukać i sprawdzić, to byś za tym był w imię dobrej organizacji i bezpieczeństwa, których tak się domagasz, czy jednak pisał, że to skandal trzymać ludzi tyle czasu przed wejściem głodnych, bez picia itd.? :)

 

Też dużo mówi fakt, że jesteś za zapewnieniem bezpieczeństwa, ale jednocześnie przeciwnikiem elementów, które go zapewniają (np. monitoring).

Odnośnik do komentarza

Napisałem, że nie jestem gorącym zwolennikiem, ale zarazem nie totalnym przeciwnikiem :roll:

 

W ogóle nie wiem co ty chcesz udowodnić. O co chodzi w tej dyskusji? :D Twoim zdaniem organizatorzy zrobili wszystko co trzeba, a awantury na stadionie są winą wyłącznie kiboli? Jakby zorganizowane grupy siedziały po dwóch stronach stadionu, nic by się pewnie nie wydarzyło. Trzeba było o tym myśleć wcześniej i obyłoby się bez 5-godzinnych kontroli. Nie trzeba było być profesorem chuligaństwa żeby spodziewać się awantur ze strony Ruskich, którzy dali przydziały biletów grupom kibicowskim.

 

Oczywiście, że dużo bardziej winni są kibole, ale organizacja tego meczu to farsa. Mam nadzieję, że Ukraińców nie usadzą koło Polaków, bo skończy się jakąś rzezią.

Odnośnik do komentarza

możliwość pokazania przez sędziego czerwonej kartki zawodnikowi jeszcze przed meczem. Trener będzie mógł desygnować do gry innego gracza, ale w ten sposób wykorzysta już jedną zmianę.

- rzuty wolne po spalonych będą wykonywane z miejsca, w którym zawodnik dotknął piłki, a nie jak do tej pory, z miejsca, w którym rozpoczął bieg.

- w czasie konkursu rzutów karnych będzie można zmienić bramkarza.

- jeśli zawodnik będzie próbował wykorzystać "jedenastkę" na dwa tempa i w ten sposób oszukać bramkarza, to dostanie żółtą kartkę, a jego zespół straci prawo do wykonywania rzutu karnego.

- ostre wślizgi będą karane kartkami nawet jeśli nie dojdzie do kontaktu pomiędzy piłkarzami.

- przy rozpoczęciu meczu ze środka boiska będzie można wykonać podanie do tyłu

 

Ciekawe te nowe przepisy szczególnie ten z zamianą bramkarza :-k

Ten pierwszy punkt powinien mieć zastosowanie równiez podczas meczu - tzn. po czerwonej przymusowa zmiana jesli jeszcze jest do wykorzystania, a jak nie to oczywiscie w 10.

Odnośnik do komentarza
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...