Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla Realu. Zaimponowali mi gra do konca, bo nie jeden zespol moglby sie podlamac bardziej po stracie gola w takiej sytuacji. Ciesze sie jeszcze bardziej, bo nam (United) wpadnie jakieś 1,5 miliona funtow z racji klauzul naszych bylych graczy. ;]

Odnośnik do komentarza

Na spokojnie, bez emocji obejrzałem jeszcze raz ten mecz i trzeba podkreślić jedną rzecz - ta drużyna jest lepsza niż ta Galaktyczna, jest długa, wyrównana kadra, pełno młodych, niezwykle zdolnych zawodników, a nie jak za czasów Zidanea, Figo - parę gwiazd i Pavones. Wydaje mi się, że głównym clem transferowym powinien być Nasri (ale w jego przypadku transfer dopiero po sezonie 07/08) i koniecznie skrzydłowy. Ciekawi mnie co się stanie z Reyesem, po tym co pokazał w ostatni spotkaniu, przy każdym powrocie na Bernabeu dostanie owację na stojąco.

Odnośnik do komentarza

Jestem niezwykle szczęśliwy, że Los Merengues po 3 latach (bodajże) chudych zdobyli w końcu trofeum i to mistrzostwo, które osobiście najbardziej cienie. Jestem dumny, że ekipa okazała charakter w końcówce sezonu, walczyli z całych sił aby osiągnąć ten sukces. Nie załamali się szybko straconym golem wczoraj i atakowali rywala. Od 60 minuty zacząłem się obawiać czy uda się wygrać ten mecz, ale J. A. Reyes dał wspaniałą zmianę, właściwie zapewniając nam majstra. Myślałęm, że bez RvN nie damy rady, ale...

Odnośnik do komentarza

Ciężko w ogóle coś powiedzieć po takim meczu, po tak dramatycznym sezonie. Od kiedy Real wpadł w kryzys ciągle wierzyłem, że wrócimy na tron, ale wczoraj przy stanie 0:1 po raz pierwszym poważnie zwątpiłem bo nawet tydzień temu cały czas liczyłem na korzystny układ. Nasze ataki przypominały walenie głową w mur, ale w końcu wymuszona zmiana Beckhama dała nam cień nadziei. Później było już tylko lepiej, a dwie kolejne bramki dały nam mistrzostwo. To co działo się w Madrycie jest trudne do opisania, RM TV skończyłem oglądać o 1:30 rano.

 

Mieliśmy często dużo szczęścia, ale te ponoć sprzyja lepszym. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że prawie zawsze źle wchodzimy w mecz i często tracimy jako pierwsi bramkę podobnie jak to czynił Galaktyczny Real. Wtedy jednak za sprawą tych paru wielkich zawodników strzelało się więcej niż rywal i wygrywało teraz musi się to zmienić.

 

Wielkie brawa także dla Fabio Capello. Ile on się musiał nasłuchać w tym sezonie na swój temat to mało kto wie, ale pokazał, że jest wielkim trenerem i wprowadził Real na szczyt i oby robił to przez kolejny sezon, bo głupotą byłoby teraz zwalnianie trenera, który w dużej mierze przyczynił się do mistrzostwa.

 

Jednak teraz, no może za jakiś czas trzeba poważnie przeanalizować sytuację kadrową. Jedno jest pewne, teraz Realowi nie zależy na wielkich zyskach, ale na wynikach sportowych dowodem czego jest zapowiedziany brak tourne po Azjach, Amerykach i innych niepotrzebnych lokacjach. Potrzeba jednak parę wzmocnień wielkich i mniejszych.

 

HALA MADRID

REAL MADRID CAMPEONES Primera Division 2006/2007

Odnośnik do komentarza

A ja jeszcze dodam tylko, ze w przyszlych sezonach bede z calego serca kibicowal Realowi. :D

 

Mistrzostwa Hiszpanii i Anglii od 2001 roku

2001 Real Madryt - Manchester United

2002 Valencia - Arsenal

2003 Real Madryt - Manchester United

2004 Valencia - Arsenal

2005 Barcelona - Chelsea

2006 Barcelona - Chelsea

2007 Real Madryt - Manchester United

 

:keke:

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że po pierwszej połowie całkowicie straciłem wiarę, już nawet pogodziłem się z utratą mistrzostwa. Mallorca grała bardzo mądrze, twardo w obronie i zabójczo w ataku (właściwie to w kontratakach). Mieliśmy także dużo szczęścia i powinniśmy podziękować Maxiemu i Arango za niewykorzystanie stuprocentowych sytuacji. Nie da się ukryć, że jesteśmy mistrzami ostanich minut.

 

Obrona mimo kilku błędów spisała się bardzo dobrze, pomoc na stałym poziomie, tylko w ataku była czasami widoczna nieporadność i bezproduktywność. Warto pochwalić Michela, który świetnie spisywał się w ofensywie, kilkakrotnie ośmieszając rywali, jak zwykle pewnego Ramosa, Carlosa, którego pełno było wszędzie, Diarrę, który wykonał "czarną" robotę, skrzydłowych - Robinho i Beckhama, mimo chwilowych zastojów i oczywiście Higuiana i Reyesa (może jednak dać mu szansę?).

 

Jestem niezmiernie szczęśliwy z mistrzostwa. Szacunek za cały sezon :respekt: Beckham i Carlos - zawsze będziemy o Was pamiętać :*

 

Już nie mogę doczekać się nowego sezonu, a co najważniejsze zmian w zespole. Chciałbym by Capello jednak został, nie ma co ukrywać - należy mu się! Podobno są już prowadzone rozmowy z Tevezem. Myślę, że sprawdziłby się w Madrycie ;)

 

Dwa filmiki z wczorajszego wieczoru (realmadrid.tv)

 

Euforia na Cibeles

Euforia po meczu

 

by Gogeta / RealMadrid.pl

 

 

 

HALA MADRID! SOMOS GANADORES! SUPER CAMPEONES!

 

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Schuster zastąpi Capello

 

Debata się skończyła. Bernd Schuster zastąpi Fabio Capello na stanowisku trenera Realu Madryt. Zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii nie uratuje Włocha, bowiem decyzja została podjęta już 22 marca. Niemiec podpisze kontrakt pierwszego lipca, ale nie będzie jeszcze potwierdzał tej informacji, ponieważ wkrótce na Santiago Bernbeu zagra z Getafe w finale Pucharu Króla.

 

Calderón przełożył spotkanie z Mijatoviciem na przyszły tydzień, na którym dyrektor sportowy Królewskich przedstawi raport z całego sezonu i będzie bronił Fabio Capello. Jednak los Don Fabio jest już przesądzony. Co więcej, relacje pomiędzy trenerem a prezesem Los Blancos są bardzo chłodne od momentu, gdy Włoch usłyszał informację, iż w marcu porozumiano się już z Schusterem.

 

Umowa pomiędzy Niemcem a sternikiem Los Merengues została zawarta w restauracji Portobello i wtedy to obydwaj panowie podpisali dokument mówiący o tym, że jeśli któraś ze stron nagle zrezygnuje z transferu, to będzie musiała wypłacić milion euro odszkodowania. Jednak obydwaj panowie nie poniosą żadnych kosztów, ponieważ zapisy nie zostały złamane.

 

- W następnym sezonie będę trenował Real Madryt. Przez długi czas przygotowywałem się do podjęcia tego wyzwania - wyznał aktualny szkoleniowiec Getafe w wywiadzie dla magazynu Niemieckiej Federacji Piłkarskiej.

 

Co więcej, prezesa Królewskich zabolało także stwierdzenie Capello na jednej z konferencji prasowych: "Nie czułem wsparcia ze strony Calderóna." Włoch zgodził się na wypłatę tylko pięciu milionów euro odszkodowania i zrezygnował z pieniędzy za sezon 2008/2009. Po finale Copa del Rey nastąpi oficjalne ogłoszenie decyzji o odejściu Fabio.

 

Oby to tylko wymysły dziennikarzy hiszpańskich chociaż mi się nie wydaje. Nawet jeśli coś jest na rzeczy to mam nadzieję, że Calderon podejmie słuszną decyzję i wycofa się z pomysłu zmiany trenera. Capello po tym co zrobił z drużyną musi zostać bo tak pewnie znowu się coś posypie. Już raz przerabiano scenariusz ze zwalnianiem trenera po zdobyciu mistrzostwa i każdy wie jak to się skończyło. Jeżeli porozumienie z Schuster naprawdę było to niech zapłacą mu odszkodowanie za zerwanie rozmów i przeproszą za zamieszanie. Jeżeli zwolnią Włocha i jeszcze Calderon rozpocznie swoje po raz kolejny ze sprowadzeniem Kaki, Fabregasa i Robbena to znowu będzie trzeba czekać na jakiś sukces ładnych parę lat. Już Bayern zwinął Riberego i trzeba zacząć się rozglądać za następcą Beckhama bo na prawym skrzydle nie może pozostać taka luka.

 

I jeszcze zdjęcie Carlosa w nowej koszulce. Dziwnie to wygląda jak nie ten sam człowiek.

Odnośnik do komentarza

W meczu nic się nie działo ale padały bramki. Rywal nie był najsilniejszy ale nie o to w tym chodziło. Cel na pewno szczytny i dobrze, że klub się na to zdecydował mimo, że ostatnie dni bardzo pracowite dla piłkarzy. Wystawiony był silny skład z wieloma podstawowymi piłkarzami. Zabrakło tylko Carlosa, Beckhama z wiadomych względów i kontuzjowanych. Bramek wielu można było się spodziewać ale nie sądziłem, że tylko dla jednej drużyny. Mogli dać strzelić tą jedną honorową. Teraz piłkarze mają wakacje i trzeba czekać na decyzje transferowe. Oby było dobre.

Odnośnik do komentarza
Vicente Del Bosque, który prowadził Real Madryt w latach 1999-2003, znalazł nowa pracę - pisze jedna z agencji.

56-szkoleniowiec został teraz dyrektorem sportowym w FC Cadiz, grającym w Segunda Division. Del Bosque od czas, kiedy stracił posadę w Besiktasie Stambuł (czerwiec 2005) pozostawał bez pracy.

 

Prowadząc Real wywalczył z nim dwukrotnie Puchar Mistrzów i dwa razy wygrywał rozgrywki ligowe w Hiszpanii.

 

Kurde, czy to jest takie trudne, żeby przekonać nie móc znaleźć dla niego stanowiska w Realu ?? :|

Odnośnik do komentarza
Zapewne nie był by gorszym dyrektorem niż Mijatović :]

 

No Del Bosque pewnie by zatrzymał Becksa, ale chodzi mi o to, że w Realu nie ma 3 trenerów jak w MK Dons, sztab szkoleniowy jest zapewne większy niż ilość testowanych przez Janasa graczy, a dla w sumie tak zasłużonego dla klubu człowieka nie ma miejsca :|

Odnośnik do komentarza
Calderón planuje transfery na przyszły sezon na bazie tego, czy Kaká dołączy do Królewskich, czy nie. Z tego powodu José Angel Sánchez i Mijatović zamierzają zorganizować wielką ofensywę w sprawie sprowadzenia brazylijskiego cracka na Bernabéu. Ma się ona rozpocząć zaraz po zebraniu zarządu w poniedziałek, na którym pożegnany zostanie Capello, a powitani Schuster i Miguel Angel Portugal.

 

Jak podaje AS, zarząd sportowy Realu Madryt ma przeznaczone 110 milionów euro na wzmocnienia, z czego 80 milionów miałoby służyć zakontraktowaniu Kaki. Byłby to najdroższy transfer w historii, gdyż Zidane kosztował 75 milionów.

 

W klubie jest Plan A, który zostanie zrealizowany w przypadku, gdy Kaká przejdzie do Realu Madryt. Ma on polegać na ściągnięciu piłkarzy tanich i doświadczonych, aby Blancos wzmocnili się minimalnym kosztem. Brani tutaj pod uwagę są Saviola, Heinze, Makelele i Dudek. Jest również Plan B, jeśli Berlusconi zablokuje transfer Brazylijczyka. W tym przypadku Królewscy wzmocnią się trzema, lub czterema piłkarzami na wysokim poziomie, ale żaden z nich nie byłby galaktyczny. Byliby to Alves, Robben i Cesc.

 

Wydaje się, że największym zwolennikiem pozyskania brazylijskiej gwiazdy jest Bernd Schuster. Niemiec zakomunikował już Calderonowi, że chce mieć w składzie na przyszły sezon właśnie tego pomocnika. W El Larguero przyznał, że "Kaká jest ważniejszy niż Cristiano Ronaldo".

 

realmadrid.pl

 

Imo, obydwa plany brzmią ciekawie i zaskakująco :-k Szczerze wątpie w zrealizowanie któregoś z nich w 100%, a ten pierwszy jest moim zdaniem po prostu słaby, Kaka jak najbardziej, Makelele (po co?), Dudek (lepiej Adana z rezerw włączyć do kadry pierwszego zespołu), Heinze (jest Marcelo i Raul Bravo), Saviola (może lepiej dać szansę dla Negredo, Nieto), odnośnie planu B osobiście optowałbym za nim, tylko czemu nie ma tam Nasriego, który za parę lat jeśli będzie czynił takie postępy osiągnie poziom Kaki :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...