Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że był, ale właśnie Ci najlepsi nas opuścili. Najlepszym dowodem jest chyba Eto'o. Już nie wspomnę o tym, że zarzekał się, że nigdy go nie sprzeda do Barcelony. Nie mam nic do Pereza, chłop ma głowę do interesów w świecie futbolu jak mało kto, ale najbardziej obawiam się Valdano. To on odpowiadał za to kto przychodził do klubu, a wynalazków typu Diogo, Garcia czy Gravensen chyba nikomu przypominać nie trzeba. Całe szczęście jest jeszcze Zidane, który ma być ponoć osobistym doradcą Pereza tak więc może mieć wpływ na to kto przyjdzie. I tak np. Ribery wydaje się obecnie dużo bardziej prawdopodobnym transferem aniżeli Ronaldo. Ponadto sam Perez wymienił Silvę i Villę tak więc kto wie czy nie polują właśnie na tą trójkę.

Odnośnik do komentarza

Jestem fanem, prawdziwym fanem ;) Żałuję że Real nie wygrał ligi i że znów zawiódł na arenie europejskiej ale cóż piłka... :/

 

Jutro 31 maja czyli ostatni dzień do składania kandydatur na wybory czerwcowe, no właśnie - wybory?! Może ich nie być bo jak narazie tylko Perez isę zgłosił... czyli nie 12 czerwca a już za 2 dni możemy znać wyniki choć pewnie one są już znane od dymisji Calderona bo nie ma dla niego godnego przeciwnika przeciwnika. Nie wiem czy jego powrót bedzie dobry ale z braku laku, lepsze to nić nic...

 

Z innej beczki, Pepe zawieszony i obrona Realu się nie trzyma, a piłkarzom się już nie chce ;/ Dobrze że jeszcze tylko 1 kolejka bo nie bedzie isę seria przegranych ciągnąc... ;D

Odnośnik do komentarza
Może ich nie być bo jak narazie tylko Perez isę zgłosił

nie tylko Perez się zgłosił ale i paru innych kandydatów. tylko że ci wycofali się sami - to tak gwoli ścisłości.

od dymisji Calderona bo nie ma dla niego godnego przeciwnika przeciwnika

Calderon jak dla mnie to hańba o której będzie się niestety jeszcze pamiętać. przez niego wizerunek klubu upadał i to bardzo. jak już ktoś napisał- kiedyś każdy piłkarz chciałby gram w Realu, za Calderona mało kto chciał przyjść. Prezes kpina.

 

za Pereza może i mało drużyna zdobywała tytułów ale miała to coś :) i wielkich piłkarzy.

przynajmniej Florentiono sam przyznał iż wyciągnął już wnioski ze swych błędów za poprzedniej kadencji. wierze iż on odbuduje wizerunek, pozycję w Europie i finansową (która nie jest zła).

bardzo dobry kandydat.

Odnośnik do komentarza
Xabi Alonso znajduje się w orbicie zainteresowań nie tylko Realu Madryt. O piłkarza chcą się również starać Chelsea, Arsenal oraz Juventus Turyn. Zwolennikiem transferu hiszpańskiego pomocnika do Chelsea jest Carlo Ancelotti, który ma objąć posadę trenera angielskiej drużyny. Jeśli idzie o Arsenal i Starą Damę, to te kluby raczej nie będą w stanie zaproponować kwoty wyższej niż Roman Abramowicz. Dotyczy to zwłaszcza Juventusu, który ostatnio pozyskał Diego i stara się znaleźć dla niego partnera w pomocy.

 

Starania innych klubów o Xabiego Alonso mogą spowodować wzrost ceny tego zawodnika. Liverpool na pewno nie jest zainteresowany oddaniem swojego piłkarza za małą kwotę.

 

Porozumienie z Pérezem

 

Prasa angielska donosi, że istnieje porozumienie pomiędzy Alonso i Florentino Pérezem, na mocy którego piłkarz przejdzie do Realu, jeśli Pérez wygra wybory prezydenckie. Piłkarz FC Liverpool stanowczo zaprzecza tym doniesieniom, ale w Anglii uważa się iż to tylko swego rodzaju gra. Wyspiarze są niemal pewni odejścia Alonso do Realu.

 

realmadrid.pl

 

Nie rozumiem na dobrą sprawę takiego parcia na sprowadzenie Alonso do Los Mernegues. Środek pola mamy naprawdę solidny. Lass i Gago w sezonie 2008/09 prezentowali się solidnie, szczególnie ten pierwszy. W lipcu po kontuzji wraca Mahamadou, mamy młodego Garcię, który powinien dostać szansę. Inna sprawa, że Malijczyk prawdopodobnie odejdzie w letnim okienku transferowym (swego czasu mówiło się o Interze), chciałbym jednego zobaczyć duet M. Diarra - L. Diarra w barwach Królewskich. Choć nie wydaje mi się, żeby przyszły trener Realu (Pellegrini) znalazł dla nich dwóch miejsce w wyjściowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza

Może,może kto wie....:)

 

Xabi Alonso może stać się pierwszym piłkarzem pozyskanym w letnim okienku transferowym przez Real Madryt. Tym samym Hiszpan byłby także pierwszym z szeregu wzmocnień obiecanych przez nowego-starego prezesa "Królewskich", Florentino Pereza.

 

Zdaniem prasy z Półwyspu Iberyjskiego, Liverpool doszedł z Realem do porozumienia w kwestii transferu Xabiego Alonso w ubiegły piątek. "The Reds" mieliby otrzymać za 27-letniego pomocnika 22 miliony funtów, a ponadto na Anfield Road trafiłby defensor madrytczyków, Gabriel Heinze.

 

Niewykluczone jednak, że w ramach rozliczenia za Alonso, do Liverpoolu przeniesie się jeszcze jeden piłkarz. Chodzi o napastnika Almerii, Alvaro Negredo. 23-latek odszedł z Realu przed dwoma sezonami, lecz klub z Madrytu dysponuje w jego przypadku opcją transferu powrotnego. Na ściągnięciu wychowanka Rayo Vallecano bardzo zależy menadżerowi Liverpoolu, Rafie Benitezowi, zatem możliwy jest dosyć skomplikowany proces. Negredo najpierw miałby zostać sprowadzony z powrotem do Madrytu, a następnie wytransferowany na Wyspy razem z Heinze. Taki scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny.

 

Pieniądze ze sprzedaży Xabiego Alonso Benitez przeznaczy na transfer Garetha Barry'ego z Aston Villi. Pomocnik reprezentacji Anglii będzie kosztował niespełna 15 milionów funtów.

 

 

 

<h1 class="bk" style="padding-bottom: 2px;">Kaka jednak w Realu Madryt!</h1>

 

Opowieść pod tytułem "gdzie zagra Ricardo Kaka w nowym sezonie" dobiegła końca. Jest już przesądzone, że as Milanu bedzie reprezentował barwy "Królewskich". Od wielu miesięcy europejskie media informują o zmianie barw klubowych przez Brazylijczyka. Mówiło się o Chelsea Londyn, Manchesterze City i Realu Madryt. "The Citizens" oferowali kosmiczną sumę 120mln euro lecz piłkarz nie zdecydował sie na grę w Manchesterze. Dzisiaj wiadomo już, że 27-latek będzie reprezentował klub z Madrytu. Kwota transferu to bagatela 65mln euro. Piłkarz już wcześniej ustalił warunki swojego kontraktu. Prezentacja Kaki ma się odbyć 4 czerwca.

 

Ricardo Kaka w 2003 roku trafił do AC Milan z Sao Paulo za 8,5 mln euro. Zawodnik ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z 2002 roku. Z Milanem osiągnął wszystko (Puchar, Superpuchar oraz Mistrzostwo Włoch) W 2007 wygrał Ligę Mistrzów i w tymże roku otrzymał prestiżową "Złota Piłkę" dla najlepszego piłkarza globu.

Odnośnik do komentarza
Villarreal i Real Madryt osiągnęły porozumienie

 

Villarreal i Real Madryt osiągnęły dziś porozumienie w sprawie zatrudnienia Manuela Pellegriniego, przyznał przedstawiciel klub z El Madrigal, José Manuel Llaneza.

 

Llaneza wyjaśniał dzisiejszego poranka, że doszło do pierwszych kontaktów pomiędzy jego klubem a Realem Madryt i że "to oczywiste, iż kluby, mające dobre relacje, osiągnęły porozumienie".

 

Na pytanie, czy Florentino Pérez będzie musiał wpłacić czteromilioinową klauzlę odstępnego, Llaneza odpowiedział, że "porozumienie jest korzystne dla obu stron"

 

Wygląda na to że to kto będzie nowym trenerem Realu jest już przesądzone. Mourinho przedłużył kontrakt, Ancelotti podpisał z Chelsea, Wenger z Arsenalu nie odejdzie i pozostała jedna kandydatura Pellegriniego. Nie wiem czy to dobra decyzja. Chyba wolałbym, żeby został Ramos ale tymi 5 porażkami pod rząd drużyna wydała na niego wyrok.

Odnośnik do komentarza
Opowieść pod tytułem "gdzie zagra Ricardo Kaka w nowym sezonie" dobiegła końca. Jest już przesądzone, że as Milanu bedzie reprezentował barwy "Królewskich". Od wielu miesięcy europejskie media informują o zmianie barw klubowych przez Brazylijczyka. Mówiło się o Chelsea Londyn, Manchesterze City i Realu Madryt. "The Citizens" oferowali kosmiczną sumę 120mln euro lecz piłkarz nie zdecydował sie na grę w Manchesterze. Dzisiaj wiadomo już, że 27-latek będzie reprezentował klub z Madrytu. Kwota transferu to bagatela 65mln euro. Piłkarz już wcześniej ustalił warunki swojego kontraktu. Prezentacja Kaki ma się odbyć 4 czerwca.

 

Ricardo Kaka w 2003 roku trafił do AC Milan z Sao Paulo za 8,5 mln euro. Zawodnik ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z 2002 roku. Z Milanem osiągnął wszystko (Puchar, Superpuchar oraz Mistrzostwo Włoch) W 2007 wygrał Ligę Mistrzów i w tymże roku otrzymał prestiżową "Złota Piłkę" dla najlepszego piłkarza globu.

Nie wim skąd takie rewelacje wziąłeś, ale następnym razem pisz źródło z jakich pochodzą rewelacje. Na oficjalnie polskiej stronie nic o tek sprawie nie piszą :> Uworzę jak zobaczę go w królewskiej bieli, a jak na razie uważam, że to zwykła plota, jak wiele innych.

 

Tymczasem Florentino Pérez jest od dzisiaj oficjalnie nowym prezesem Realu Madryt. Po tym, jak hiszpański biznesmen złożył swoją dokumentację i przedstawił zabezpieczenie finansowe, teraz zostaje automatycznie wybrany na nowego sternika Królewskich. A wszystko to za sprawą tego, że Florentino był jedynym oficjalnym kandydatem, co oznacza także, że wybory zaplanowane na 14 czerwca się nie odbędą. Uroczystość publicznego przedstawienia nowego prezesa nastąpi już dzisiaj o godzinie 13:00 na Santiago Bernabéu.

 

za realmadrid.pl

 

Mam mieszane uczucia, mam nadzieję, że znowu nie zrobi z Realu maszynki do czesania kasiory o raczej marnym poziomie sportowym. Chociaż już teraz z tym poziomem sportowym za dobrze nie jest. Plus jest taki, że nie będzie marnowany czas na wybory w czasie okienka transferowego. Do jego otwarcia cele powinny być jasne.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że Perez powinien Xabiego ściągnąć wtedy gdy on odchodził z Sociedad do L'pool, a nie teraz. DP wcale nie musi być kreatywny, sezon 01/02, wygrywamy LM, a Makelele tylko odbierał piłki i podawał je do Zizou. Teraz ludzi od czarnej roboty o dziwo może nam nie brakować, ale brakuje kreatywnych zawodników.

 

Pellegrinie? Nie wiem co o nim myśleć. Trochę w Europie z Villarrealem zwojował, ale czy to wystarczy na Real?

Odnośnik do komentarza
Tylko, że Perez powinien Xabiego ściągnąć wtedy gdy on odchodził z Sociedad do L'pool, a nie teraz. DP wcale nie musi być kreatywny, sezon 01/02, wygrywamy LM, a Makelele tylko odbierał piłki i podawał je do Zizou.

 

O to to. Osobiście jestem za opcją z Raulem Albiolem, który jest dużo tańszy i oprócz środkowej obrony może z powodzeniem występować na pozycji pivota.

Obiecująco brzmią zapowiedzi Floerntino, jakoby chciał nadać zespołowi hiszpańskiego stylu, w postaci wspomnianego reprezentanta Hiszpanii i Davidów: Silvy oraz Villi.

Pozwoliłem sobie sporządzić małą listę graczy, którzy są potencjalnie wymieniani w kontekście Los Merengues:

 

Raul Albiol - Valencia - ~ 10 mln. Euro

David Silva - Valencia - ~ 30 mln. Euro

David Villa - Valencia - ~ 35 mln. Euro

Xabi Alonso - Liverpool - ~ 27 mln. Funtów + Gabriel Heinze i Alvaro Negredo (?)

Cristiano Ronaldo - Manchester United - 80 mln. Euro

Franck Ribery - Bayern Monachium - 40 mln. Euro

Zlatan Ibrahimović - Inter Mediolan - 40 mln. Euro + Wesley Sneijder

Kaka - AC Milan - ~ 70 mln. Euro

Bruno Alves - FC Porto - ~ 30 mln. Euro

 

Podkreśliłem zawodników, nad których sprowadzeniem powinniśmy szczególnie popracować. Łączny koszt tych zakupów wyniósłby ~ 225 mln. Euro! :o Co ciekawsze wszystkie te wzmocnienia sądząc po doniesieniach prasowych są więcej niż prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Skąd brałeś te ceny za Albiola, Villę czy Alonso? Bo to jakiś kosmos. Jak wcześniej mieli ofertę za Villę 50 mln euro i odrzucali to teraz zaakceptowanie 30 mln euro wydaje się mało prawdopodobne. Cena za Albiola też jakaś niska. A za Alonso mocno przesadzona. 27 mln funtów i 2 zawodników wartych ponad 10 mln euro?

Odnośnik do komentarza
Opowieść pod tytułem "gdzie zagra Ricardo Kaka w nowym sezonie" dobiegła końca. Jest już przesądzone, że as Milanu bedzie reprezentował barwy "Królewskich". Od wielu miesięcy europejskie media informują o zmianie barw klubowych przez Brazylijczyka. Mówiło się o Chelsea Londyn, Manchesterze City i Realu Madryt. "The Citizens" oferowali kosmiczną sumę 120mln euro lecz piłkarz nie zdecydował sie na grę w Manchesterze. Dzisiaj wiadomo już, że 27-latek będzie reprezentował klub z Madrytu. Kwota transferu to bagatela 65mln euro. Piłkarz już wcześniej ustalił warunki swojego kontraktu. Prezentacja Kaki ma się odbyć 4 czerwca.

 

Ricardo Kaka w 2003 roku trafił do AC Milan z Sao Paulo za 8,5 mln euro. Zawodnik ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z 2002 roku. Z Milanem osiągnął wszystko (Puchar, Superpuchar oraz Mistrzostwo Włoch) W 2007 wygrał Ligę Mistrzów i w tymże roku otrzymał prestiżową "Złota Piłkę" dla najlepszego piłkarza globu.

Nie wim skąd takie rewelacje wziąłeś, ale następnym razem pisz źródło z jakich pochodzą rewelacje. Na oficjalnie polskiej stronie nic o tek sprawie nie piszą :> Uworzę jak zobaczę go w królewskiej bieli, a jak na razie uważam, że to zwykła plota, jak wiele innych.

 

 

 

 

 

 

Proszę bardzo linki do tych newsów :

 

http://www.transfery.eu/news,1617.html

 

http://www.transfery.info/news-full-10085.html

 

 

I tu jeszcze materiał o Davidzie Villi i Valencii :

 

http://www.igol.pl/article,10826.html

Odnośnik do komentarza
Manuel Pellegrini - nowy trener Realu Madryt

 

Chilijczyk Manuel Pellegrini, dotychczasowy szkoleniowiec Villarrealu, został właśnie mianowany trenerem Realu Madryt - podała oficjalna strona internetowa klubu.

 

Real Madryt i Manuel Pellegrini osiągnęli porozumienie, na mocy którego Chilijczyk będzie trenerem Los Blancos w nadchodzącym sezonie.

 

Jutro o godzinie 12.00 na Estadio Santiago Bernabéu nastąpi oficjalna prezentacja Pellegriniego, w towarzystwie prezydenta klubu Florentino Péreza oraz prezydenta honorowego Alfredo Di Stéfano.

 

Po prezentacji odbędzie się konferencja prasowa nowego trenera oraz nowego dyrektora generalnego klubu Jorge Valdano.

 

No i mamy już nowego trenera. Zaskoczenia nie ma bo od kiedy Ancelotti podpisał kontrakt z Chelsea innego kandydata nie było. Teraz czas na transfery.

Ramos sporo dobrego zrobił. Nakierował drużynę na właściwy kurs i dzięki jego pracy możliwy był pościg za Barceloną. Jak wiadomo nie udało się ale kiedy podpisywał kontrakt kolorowo nie było i potrafił poprawić grę w obronie, dzięki której udało się wygrywać mecz za meczem. Na minus na pewno mecze z Liverpoolem i ostatnich 5 spotkań sezonu. Ale po porażce z Barcą każdy już wiedział, że Ramos odejdzie i chyba to mocno rozluźniło piłkarzy bo wiedzieli, że u nowego będą mieli czystą kartę.

Odnośnik do komentarza
Skoro potrzebują pieniędzy to dziwnym posunięciem byłoby sprzedawanie taniej piłkarzy niż są warci. Jak potrzebują kasy to za swoich piłkarzy będą chcieli jak najbardziej zarobić. A obawiać się, że nie ma na nich chętnych nie muszą.

 

W pewnym stopniu masz na pewno rację. Z drugiej jednak strony, tj. mając nóż na gardle w postaci kolosalnych długów mogą zmięknąć przy negocjacjach (mimo zainteresowania ze strony klubów angielskich). Szczególnie, że prasa pantoflowa donosi, iż chcemy kupić trio Nietoperków (Albiol, Silva, Villa) w pakiecie. Oferta IMO ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Galliani i agent Kaki w Madrycie

 

Jak podaje El Confidencial, wiceprezes AC Milan, Adriano Galliani, oraz agent i jednocześnie ojciec Kaki, Bosco Leite, dzisiaj o godzinie 15:00 wylądowali na lotnisku Torrejón de Ardoz w Madrycie. Stamtąd obaj panowie udali się prosto na Santiago Bernabéu, aby tam definitywnie domknąć transfer brazylijskiego cracka do Realu Madryt. Oznacza to zatem, że doszło do pewnej zmiany planów, gdyż wstępnie to prezes Królewskich, Florentino Pérez, miał się osobiście udać do Mediolanu, by tam negocjować z włodarzami klubu z San Siro.

 

Wydaje się, że główny wpływ na to wszystko miała postura Chelsea, która zaraz po zakontraktowaniu Carlo Ancelottiego, złożyła ofertę za Kakę. O fakcie tym od razu poinformowany został nowy zarząd Realu Madryt, który wziął się do roboty, aby przeciwstawić się zamiarom Romana Abramowicza. Mówi się, że Florentino skontaktował się bezpośrednio ze swoim wielkim przyjacielem Adriano Gallianim, by poprosić go o jak najszybsze domknięcie transferu brazylijskiego asa.

 

Dzisiaj była prezentacja nowego trenera. Wierząc temu co podaje El Confidencial to ruszyło się coś w sprawie Kaki. Skoro Galliani i ojciec Kaki przybyli do Madrytu to musi być coś na rzeczy. Chociaż Kaka coś niedawno wspominał, że nigdzie nie odchodzi i trochę nie pasuję mi do niego rzucanie słów na wiatr.

Odnośnik do komentarza
Brazylijska gwiazda AC Milanu Kaka odcina się od ewentualnego transferu do Realu Madryt. - Nie ma o czym mówić, zostaję w Milanie. Z tą drużyną chcę odnosić sukcesy - sugeruje Kaka. Czy to pierwsza dziura w wielkim planie rozwoju Realu, który obiecywał nowy prezydent klubu Florentino Perez?

 

Florentino Perez nim został wybrany na stanowisko prezydenta Realy Madryt zapowiadał, że zamierza wprowadzić wielki plan odbudowy klubu. W poniedziałek Perez objął wygrał wybory i pojawiło się pytanie, czy zrealizuje huczne zapowiedzi. Wśród piłkarzy, którzy mieli by pojawić się na Santiago Bernabeu jest m.in. gwiazda Milanu Kaka.

 

Nowy trenerem mediolańskiego klubu Leonardo nie ukrywa, że chciałby mieć Brazylijczyka w drużynie. Że nie będzie to łatwe wie z kolei prezydent Milanu Adriano Galliani. Zwłaszcza, że Kaka znalazł się na celowniku nie byle kogo - bo Realu Madryt, za którego sterami stoi Perez, a jak pokazuje historia, taki tandem zwiastuje pojawienie się w stolicy Hiszpanii największych nazwisk.

 

Ostatnia duża oferta za Kakę została złożona przez Manchester City. Piłkarz wtedy ucinał się od komentarzy.

 

- Powiem to po raz ostatni: nie chcę opuszczać Milanu. Nie chcę się wypowiadać na temat transferu, ponieważ mogę zostać opacznie zinterpretowany albo co gorsza stać się elementem jakiejś manipulacji. Chcę tylko powiedzieć do milionów kibiców Milanu, że dokonałem wyboru. Chcę zostać, proszę zostawić mnie w spokoju - mówił Kaka kilka miesięcy temu.

 

Teraz sytuacja jest o tyle lepsza, że klub zagra w Lidze Mistrzów. Kaka potwierdza, że jego aspiracje nie uległy zmianie - chce nadać bronić barw Milanu.

 

- Dzięki Bogu, że zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Brakowało nam tego. Chcę nadal wygrywać z Milanem, zostaję w Mediolanie. Na dziś sprawa jest zamknięta - ucina Kaka.

 

gazeta.pl

 

Moda na Kakę odc. 4894646546546546546412121213232 Anno Domini 2009, ostatni?

Odnośnik do komentarza

Co site to inna wersja wydarzeń ;).

 

Jak podaje El Confidencial oraz radio SER, wiceprezes AC Milan, Adriano Galliani, oraz agent i jednocześnie ojciec Kaki, Bosco Leite, wylądowali dzisiaj o godzinie 15:00 na lotnisku Torrejón de Ardoz w Madrycie. Stamtąd obaj panowie udali się prosto na Santiago Bernabéu, aby tam definitywnie domknąć transfer brazylijskiego cracka do Realu Madryt. Oznacza to zatem, że doszło do pewnej zmiany planów, gdyż wstępnie to prezes Królewskich, Florentino Pérez, miał się osobiście udać do Mediolanu, by tam negocjować z włodarzami klubu z San Siro.

 

Wydaje się, że główny wpływ na to wszystko miała postawa Chelsea, która zaraz po zakontraktowaniu Carlo Ancelottiego, złożyła ofertę za Kakę. O fakcie tym od razu poinformowany został nowy zarząd Realu Madryt, który wziął się do roboty, aby przeciwstawić się zamiarom Romana Abramowicza. Mówi się, że Florentino skontaktował się bezpośrednio ze swoim wielkim przyjacielem Adriano Gallianim, by poprosić go o jak najszybsze domknięcie transferu brazylijskiego asa. Podobno cała operacja zostanie domknięta jeszcze dzisiaj i wyniesie w sumie 60 milionów euro.

.

 

Bardziej jestem skłonny uwierzyć w tą wersję i liczę na to, że na dniach Kaka podpisze kontrakt z Realem.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

By nie przypominać akcji "Figo" czy akcji "Zidane" gdzie z ust samych zainteresowanych także padały słowa nigdzie się nie wybieram. O transferze Ronaldo w ostatnich godzinach okienka transferowego nawet przypominać nie chcę... ;) Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...