Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pescar napisał:

Podobno z Chelsea już praktycznie wszystko dogadane. Zostały małe szczegóły. Teraz chyba zacznie się operacja sprzedaż. No i może zacząć się saga z Pogbą.

No właśnie z tym Hazardem jest akurat różnie. Miało dojść do potwierdzenia już, potem trwały negocjacje między klubami, następnie rzekomo ustalono kwotę transferu (ok. 120 mln), dalej pojawiło się info, że Jose Sanchez jest w Londynie i negocjuje z Mariną, a obecnie dowiedziałem się, że transfer jest odłożony w czasie, by Eden mógł się skupić na meczach w kadrze Belgii. Plus ciekawi mnie, kto wyleci z Realu. Bo Militao 50, Mendy pewnie z 50, Jović 60-70, Eden pewnie ze 100-120, co może dać w skrajnym przypadku 290 mln euro. Czy sprzedaż Bale'a (którego jak ktoś kupi za dobry hajs, będę pod wrażeniem zdolności negocjacyjnych Królewskich), Jamesa i ewentualnie Navasa pokryje wymogi FFP? Czy Real będzie zbierał fundusze sprzedając wspomnianego Mariano czy jakieś inne wynalazki (bo podejrzewam, że jak przyjdzie Mendy to ktoś z boku obrony też odejdzie, bo robi się tam już mały tłok).

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KAGO napisał:

No właśnie z tym Hazardem jest akurat różnie. Miało dojść do potwierdzenia już, potem trwały negocjacje między klubami, następnie rzekomo ustalono kwotę transferu (ok. 120 mln), dalej pojawiło się info, że Jose Sanchez jest w Londynie i negocjuje z Mariną, a obecnie dowiedziałem się, że transfer jest odłożony w czasie, by Eden mógł się skupić na meczach w kadrze Belgii. Plus ciekawi mnie, kto wyleci z Realu. Bo Militao 50, Mendy pewnie z 50, Jović 60-70, Eden pewnie ze 100-120, co może dać w skrajnym przypadku 290 mln euro. Czy sprzedaż Bale'a (którego jak ktoś kupi za dobry hajs, będę pod wrażeniem zdolności negocjacyjnych Królewskich), Jamesa i ewentualnie Navasa pokryje wymogi FFP? Czy Real będzie zbierał fundusze sprzedając wspomnianego Mariano czy jakieś inne wynalazki (bo podejrzewam, że jak przyjdzie Mendy to ktoś z boku obrony też odejdzie, bo robi się tam już mały tłok).

Kovacic, Reguillon, Navas, Ceballos, Llorente, Bale i możliwe, że Isco, Mariano. Powinno się 190 uzbierać jak coś. 

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem o Kovaciciu chociażby, chociaż jego cena mocno spadła na pewno przez ten pobyt w Chelsea, gdzie statystyk najlepszych nie miał. Żałuję tylko tego, że na wywaleniu jest tylu Hiszpanów, bo wg mnie tożsamość w każdej drużynie jest jednak istotna i chciałbym, by duży procent drużyny stanowili jednak rodzimi piłkarze. Ale jestem mega ciekaw kształtu Realu w przyszłym sezonie, bo te obecne transfery wskazują, że dużo dobrego się tam dzieje :) 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy cena Kovacica spadła? W Realu grał same ogony, a w Chelsea stał się trzonem zespołu, w najważniejszych meczach grał (cały finał LE chyba rozegrał?). Chelsea chce go kupić, znając ceny brytyjskie to strzelam w jakieś 40-50 mln za niego spokojnie.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

Czy ja wiem czy cena Kovacica spadła? W Realu grał same ogony, a w Chelsea stał się trzonem zespołu, w najważniejszych meczach grał (cały finał LE chyba rozegrał?). Chelsea chce go kupić, znając ceny brytyjskie to strzelam w jakieś 40-50 mln za niego spokojnie.

 

Tylko, że wartość negocjacyjna Realu spadła. Oni muszą sprzedać, bo będą mieli nóż na gardle :-k 

Odnośnik do komentarza
 
Tylko, że wartość negocjacyjna Realu spadła. Oni muszą sprzedać, bo będą mieli nóż na gardle :-k 
Czyli spokojnie odetnij gdzieś tak 10 milionów od tej ceny. Jak Chelsea jest ogarnięta, a sytuacja Realu jest znana to będziemy mieli festiwal obrażania się, zrywania negocjacji and so on przez całe okienko aż w końcu pewnie cena stanie na 25-35 milionów.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Reaper napisał:

Czy ja wiem czy cena Kovacica spadła? W Realu grał same ogony, a w Chelsea stał się trzonem zespołu, w najważniejszych meczach grał (cały finał LE chyba rozegrał?). Chelsea chce go kupić, znając ceny brytyjskie to strzelam w jakieś 40-50 mln za niego spokojnie.

Tak, tylko w większości meczów był mocno krytykowany i w końcu Ruben Loftus-Cheek go wygryzł. Z wypożyczeń wróci Mason Mount (którego prowadził Lampard, potencjalnie przyszły trener Chelsea), a także Bakayoko. Plus dalej wielką niewiadomą jest to, czy Chelsea będzie mogła go kupić (ban transferowy), bo nadal nikt nie wyjaśnił, jak to ma wyglądać (czy np. zarejestrowany w składzie, na wypożyczeniu Kovacić, będzie mógł też być zarejestrowany po wykupieniu). Plus tak jak @Brudinho napisał, Real kupując tylu zawodników poniekąd narzuca na siebie obowiązek sprzedaży, a inne kluby to widzą, że Królewscy zarzucili sobie pewną pętelkę na szyi i będą mogli negocjować cenę. 

Odnośnik do komentarza

Chyba trochę demonizujecie te FFP. Real ma przecież gigantyczne dochody komercyjne i nie są to umowy takie jak PSG z Qatar Tourism Authority ;) 

 

To nie działa tak, że koniecznie trzeba bilansować wydatki na transfery pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży zawodników.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, lad napisał:

Chyba trochę demonizujecie te FFP. Real ma przecież gigantyczne dochody komercyjne i nie są to umowy takie jak PSG z Qatar Tourism Authority ;) 

 

To nie działa tak, że koniecznie trzeba bilansować wydatki na transfery pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży zawodników.

Z tego co pisze realmadryt.pl (a jest to dobre źródło), to na koniec okienka bilans kupno-sprzedaż musi być maksymalnie -100 milionów.

Odnośnik do komentarza

@lad @Gacek  @Reaper-owi chodziło chyba o słowa Florentino Pereza z maja 2019 r., który w wywiadzie radiowym powiedział:

Cytat

"Do tego teraz mamy straszne ograniczenia: mamy limit płacowy od La Ligi i limit transferowy od UEFA. Są przepisy Finansowego Fair Play, które wchodzą w tym roku w takiej formie po raz pierwszy, które mówią, że nie możemy kupić zawodników o wartości większej niż 100 milionów euro względem wartości sprzedanych graczy."

(za: https://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=89185&rss)

Czyli dodatkowe kryterium FFP (max. dozwolona różnica kupno/sprzedaż w danym sezonie).

 

A w kontekście planów transferowych Realu Madryt pisała też o tym Marca https://www.marca.com/en/football/real-madrid/2019/05/18/5cdefb1122601d656a8b460a.html.

 

Ale tak szczerze mówiąc - to te zmiany w FPP weszły w życie? Czytałem kiedyś o tych propozycjach, że niby miały być zatwierdzone w maju 2018r. (np. pisały o tym w styczniu 2018: 

"Marca"YahooPrawosportowe.pl""Przegląd Sportowy").

 

Ale żadnego newsa na ten temat ostatnio nie widziałem - poza ww. hiszpańskimi mediami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...