Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Real wygrał wczoraj 6:2, CR7 strzelił 4 bramki i ma ogromne szanse na Złotego Buta + Króla Strzelców BBVA, a Wy tu pier****** o spiskach, rzetelności dziennikarzy, sędziach meczów sprzed tygodnia? Litości :rotfl:

 

Niektórym nadal nie przeszło ;)

 

CR7 został już przyznany Złoty But przez tajną komisję UEFA, w ramach pocieszenia za odpadnięcie z LM i to, że Jose nie dostał sędziego, który by mu pomógł awansować :D

 

Tak po prawdzie, cytując pescara

Nie posiadam dowodów, dlatego ich nie przedstawię.
Odnośnik do komentarza

Real dał piękny pokaz anty futbolu i wygrał 6:2. Na szczęście po tym spotkaniu nie zwolniono Mourinho za zbyt defensywną grę. bardzo dobry strzelecki wynik Ronaldo. Dołożył 4 bramki i wyprzedził Messiego. Zostały trzy kolejki i biorąc pod uwagę, że rywalem Ronaldo jest Messi to nadal wszystko jest możliwe. Mając swój dzień obaj bez problemów potrafią strzelić 2,3 bramki.

 

Real potwierdza swój pierwszy letni transfer. Sahin podpisze 6 letni kontrakt i będzie zarabiał 2,5 mln euro za jeden rok. Dobre posunięcie Realu bo potrzebny był ktoś kto odciąży Xabiego Alonso lub gdy Real będzie potrzebował zagrać bardziej ofensywnie stworzy z Hiszpanem duet w środku pola. Real zapłacił 10 mln euro co aż tak wielką kwotą nie jest.

 

@ Brachu

 

możesz wierzyć w co chcesz. Masz do tego prawo. Gdy losy króla strzelców rozstrzygnie się jednym trafieniem (tym co praktycznie wszyscy nie zaliczają mu) na korzyść Ronaldo to nie będzie to zbyt sprawiedliwe rozstrzygnięcie. I fani Messiego będą mogli mieć słuszne pretensje do marki, że wypaczyły wynik.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać, że polityka transferowa klubu w perspektywie I, II i zapowiadającego się III okienka transferowego uległa mocnej przemianie. Rok temu same w miarę tanie, przemyślane i co najważniejsze trafione zakupy. W tym także nie zapowiada się aby mieli wydawać olbrzymich pieniędzy. Chociaż kto wie, może temat Fabregasa mimo transferu Turka jeszcze nie upadł? Do tego mówi się o m.in. Altintopie, który przyszedłby za darmo. Chociaż i pierwszego okienka nie można źle ocenić i tak na prawdę to zawodzi tylko Kaka. Reszta lepiej lub słabiej ale swój transfer spłaca.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rolę rezerwowego, który może zapełnić lukę na skrzydłach czy to w ofensywie czy defensywie i na środku ofensywy. Nie wiem czy grał kiedyś w obronie ale pojawiały się takie informację. Ławka rezerwowych wymagała wzmocnień bo Canales, Pedro Leon czy Kaka nie spełniają oczekiwań. A była okazja na zakontraktowanie doświadczonego gracza i to wszechstronnego. Oezil czy Khedira pomogą przełamać barierę językową, więc dużo czasu na zadomowienie może nie będzie potrzebował.

Odnośnik do komentarza

Dudek już oficjalnie żegna się z klubem i jutro zagra swój ostatni mecz w barwach Realu. Mimo, że się nie zagrał za wiele to szkoda, że odchodzi. Zawsze miło mieć rodaka w Realu mimo, że szans na grę nie miał. Ciekawe czy wróci do Polski czy jeszcze załapie się gdzieś za granicą.

Odnośnik do komentarza

Kolejny sezon za nami. Uważam, że jak najbardziej można zaliczyć go na plus. Udało się wygrać CdR po wielu latach, do tego przełamanie 1/8 LM. O porażce w lidze zdecydowały kompromitujące wpadki z dołem tabeli. Na największy plus to że widać spory postęp w grze drużyny. Udane transfery, które stały się filarami drużyny jak Di Maria, Oezil czy Carvalho jak i solidna gra Khediry. Wielki postęp Marcelo, który w tym sezonie dołączył na czołówki światowej na swojej pozycji. I co wydawało mi się nie możliwe do spełnienia powrót do gry Benzemy. W końcu jest to zawodnik wart wydanych pieniędzy. Ronaldo pobił rekord strzelonych bramek w historii LaLiga. Skończył z dorobkiem 40 bramek (nie licząc tej Pepe) i zapewniło mu to też złotego buta. Imponujący wynik strzelecki Ronaldo. W końcówce sezonu zdeklasował wszystkich. W 4 spotkaniach 11 bramek. :respekt: Real grając swój anty futbol strzelił w lidze 102 bramki co jest najlepszym wynikiem w lidze. Oby to nie był za słaby wynik i Mourinho nie poleciał za brak widowiskowej gry :keke:

 

Pożegnanie Jurka bardzo piękne. Nawet Raul i Guti takiego nie mieli ;) Raczej kolejny rodak w Realu za mojego życia nie zobaczę nawet siedzącego na ławce.

 

Teraz uzupełnienie składu, pozbycie się zawodników nie przydatnych i oby faktycznie drugi sezon Jose był tym wielkim w jego i drużyny wykonaniu. Po przeczytaniu wywiadu z Adebayorem chciałbym, żeby został w Realu. Szybko wpasował się w drużynę i skoro sam zawodnik mówi, że zrobi wszystko, żeby zostać w Realu nawet jeżeli to będzie oznaczało zmniejszenie kontraktu lub dołożenie do transferu z własnej kieszeni. Nie ma co się wygłupiać z płaceniem majątku za Aguero czy Teveza i brać Ade. Pewnie cenę uda się trochę zbić z tych 17 milionów euro i zostanie w Realu. Wczoraj hattrick i może tym przekonał niezdecydowanych.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Plotki transferowe ciągle w natarciu. Za realmadrid.pl:

 

Przyszłość Sergio Agüero w dalszym ciągu jest jedną wielką niewiadomą. Mimo to portal internetowy Terra poinformował dzisiaj, że wielce możliwe, iż Real Madryt zamknął już transfer Argentyńczyka na Santiago Bernabéu. Królewscy mieliby w tej kwestii posłużyć się pewną niepowiązaną z futbolem irlandzką firmą, która mogła być odpowiedzialna za prowadzenie negocjacji z przedstawicielami zawodnika. Tym samym dyrekcja Realu Madryt nie będzie zmuszona do bezpośrednich rozmów z działaczami Atlético Madryt, którzy unikają jak ognia rozpoczęcia jakichkolwiek negocjacji z Królewskimi w kwestii ewentualnego transferu argentyńskiego cracka.

 

I tutaj właśnie pojawia się także kwestia Neymara. Bowiem według tych samych źródeł upublicznione zainteresowanie Brazylijczykiem miało być jedynie zasłoną dymną przed tym właściwym transferem Sergio Agüero. Real Madryt chciał za wszelką cenę uniknąć długotrwałej burzy, jaką bez wątpienia wywołałyby otwarte negocjacje z Atleti w kwestii Kuna, dlatego każdy kolejny krok wykonywany jest z wielką ostrożnością.

 

Według mnie, zakup Aguero to kiepski pomysł. Oprócz moich osobistych uprzedzeń do tego zawodnika, po prostu nie widzę dla niego miejsca w składzie. Grając ustawieniem 4-2-3-1, Aguero mógłby grać ofensywnego pomocnika - gdzie świetnie prezentował się Oezil, a jest jeszcze Kaka, lub środkowego napastnika, gdzie jest Benzema i Higuain, którzy wydają się być co najmniej na takim samym poziomie piłkarskim jak Aguero. Chyba, że ktoś z trójki Kaka/Benzema/Higuain jest na wylocie, wtedy można myśleć o Aguero, ale zewsząd słychać zapewnienia, że żaden z tych zawodników z Realu się nie rusza :-k

Odnośnik do komentarza

A zakład, że Aguero nie przejdzie? Ja jakoś nie widzę sensu tego transferu. Wątpie czy Real będzie zmieniał taktykę, jak dla mnie dalej to będzie dalej takie 4-2-3-1 albo jakaś mutacja hołubiona przez Mou w każdym klubie. W ataku Benzema i Higuain, może Ade zostanie, a byłoby dobrze, bo to gracz grający w innym stylu niż dwaj pozostali. Oezil miał taki sezon, że rozegranie to dla niego już pewne miejsce i prędzej widzę Canalesa, który będzie jego zmiennikiem i odejście Kaki, za którego pewnie ze 20 mln by wyciągneli niż przyjście na tą pozycję Aguero. Rotacja, rotacją, ale Niemiec miał taki sezon, że byłoby żal. Sam Mou, jak mi się wydaje, zresztą mówił, że postawi na młodszych zawodników.

 

Jestem ciekaw innych rzeczy. Jak się ma sytuacja z odejściami Leona i Garaya? Gdzieś tam czytałem, że Mou nie chce już Pedro oglądać, a Garay ma być włączony do transferu Coentrao(co dla mnie niezrozumiałe, przecież jest Marcelo, jak dla mnie lepszy od Portugalczyka). Coś z tego jest prawdą?

Odnośnik do komentarza

Transfer Aguero ma sens, ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy ktoś z trójki wymienionej przez Czarlsa odejdzie. Na pewno nie będzie to Higuain, Benzema drugą połowę sezonu miał świetną więc naprawdę idiotycznym pomysłem byłoby go teraz sprzedawać. Natomiast Kaka to póki co jedno wielkie rozczarowanie, który dodatkowo jest wielkim obciążeniem dla budżetu klubu. Z drugiej strony zaliczył kilka dobrych występów i gdyby w końcu przepracował okres przygotowawczy na pełnych obrotach to może by zaczął grać na właściwym poziomie. Z drugiej strony co wtedy z genialnym Oezilem, który przecież zanotował najwięcej asyst w lidze? No bo przecież nie można trzymać Kaki jako zmiennika dla niego. Co do samego Aguero. Piłkarsko na pewno jest świetny. Co do tego nie mam absolutnie żadnych wątpliwości. Jednak przeszkadza mi jeden znaczący fakt. Ile razy Real grał z Atleti to Kun często miał coś do powiedzenia niemiłego w stronę Królewskich, a teraz nagle ma do nas przyjść. Trzeciego napastnika tak czy siak potrzebujemy. Na wrzucenie do składu Moraty raczej jest za wcześnie i pewnie pójdzie na wypożyczenie. Tylko, że wtedy mielibyśmy w składzie trzech napastników na praktycznie jednakowym poziomie, a każdy musiałby dostać swoje minuty i tutaj upatrywałbym największego problemu. Bo nawet jeśli przeszlibyśmy na 4-3-3 to przecież jest jeszcze Di Maria i Ronaldo, którzy w takim ustawieniu na pewno nie będą grać w pomocy to raz, a dwa - Portugalczyk ma zagwarantowane miejsce w składzie. No i zapomniałem jeszcze o Callejonie i Altintopie. W sumie to najbardziej dziwni mnie cisza związana z transferami z klubu. Przecież wiadomo, że całkiem spora ilość zawodników musi opuścić nasze szeregi.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wskazuje, że Aguero przejdzie do Realu. Mourinho wyraził zainteresowanie tym graczem, sam zawodnik domagał się móc negocjować z każdym klubem, a Atletico chciało tylko zablokować rozmowy z Realem po za tym każdy kto wpłaca 45 mln euro może go kupić. O tym, że chce on odejść do Realu mówił też Ujfaluši, teraz Maradona powiedział, że albo zostanie on w Atletico albo przejdzie do Realu. I sam zawodnik mówił, że chce zostać w Madrycie i jednocześnie mówiąc o zmianie klubu. Transfer byłby już dawno przeprowadzone gdyby nie dodatkowy podatek jaki będzie musiał zapłacić Real gdy wpłaci klauzulę, a Atletico nie wyrazi zgody na transfer. Chociaż faktem jest, że nie ma na niego miejsca bez względu na ustawienie w jakim będzie grał Real. Pozycja Oezila, Ronaldo jest nie do ruszenia. Di Maria miał bardzo dobry sezon i myślę, że miejsca nie straci. Chyba jednak najbardziej obawiać się muszą Higuain i Benzema o miejsce w składzie. Nawet przy zmianie ustawienia na 4-3-3 nie widzę dla niego za bardzo miejsca gdzie indziej po za wysuniętym napastnikiem. Na skrzydłach w ataku myślę, ze jest miejsce dla Di Mari/Oezila i Ronaldo bo jakoś nie widzę powodzenia w cofnięciu Niemca bardziej do drugiej linii.

 

Sytuacja Leona jest jasna. Klub na niego nie liczy i odejdzie na wypożyczenie albo na stałe. Chociaż sam zawodnik trzyma się rękami i nogami Madrytu i podobno odrzucił nawet ofertę Liverpoolu. W tamtym sezonie grał najmniej z drużyny. W tym po przyjściu Altintopa i Callejóna nie wiem czy będzie mu dane zasiąść na ławce o ile zostanie miejsca dla niego żeby go zarejestrować na nowy sezon bo obecnie bez Adebayora jest 27 piłkarzy.

 

Garay może odejść o ile znajdzie się dla niego kupiec. Był 5 środkowym obrońcą w klubie i wiele nie pograł. Sam zawodnik też nie ma nic przeciwko odejściu. Co do włączenia go w transfer Coentrao to raczej nic z tego nie wyjdzie. Zawodnik jest wart jakieś 10 mln euro i lepiej będzie go sprzedać oddzielnie niż włączyć do jakiegoś transferu. Mówiło się o włączeniu Garaya ale imo mało prawdopodobne. Bardziej Drenthe, Sarabia, Mateos.

 

Za Coentrao podobno przemawia wielka wszechstronność. Sam powiedział, ze może grać na każdej pozycji po za bramką. Ma być zmiennikiem Marcelo lub łatać dziury na innych pozycjach- lewa pomoc, nawet prawa obrona i jako defensywny pomocnik. Piłkarz już dawno mówił, że chce przejść do Realu i chyba klub z jego kupnem czeka na pozbycie się kilku graczy by zrobić miejsce bo dogadać się powinni na poziomie 20-25 mln euro + jakiś piłkarz. Kupno lewego obrońcy jest konieczne tylko pozostaje pytanie czy ma być to zawodnik takiej klasy jak Portugalczyk i za taką kwotę. Na szczęście Marcelo w decydujących spotkaniach grał ale gdyby miało go zabraknąć to Real mocno by to odczuł. Arbeloa nie jest w stanie zagrać w ofensywie na takim poziomie, a właśnie podłączanie się pod akcje Marcelo lewą stroną jest jedną z broni Realu na rywali. Dlatego gdy on nie będzie mógł grać to przyda się człowiek o podobnych predyspozycjach co Marcelo.

 

 

Odnośnik do komentarza

nigdy nie widzialem Coentrao grajacego gdziekolwiek indziej niz na lewym skrzydle :-k skad info ze gra na prawej obronie albo na defensywnym pomocniku?

Na MŚ grał chyba niektóre mecze na lewej obronie. Zresztą to jest jak z Bale'em chyba, raczej lewy pomocnik, ale na lewej obronie też może grać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...