Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co wyczyniali kibice Gijonu i ten ich pseudo-menedżer, to życzę im rychłej wizyty w Segunda Division. Lubię męską walkę na boisku, ale nie znoszę chamstwa. Tutaj było tego aż nadto. Bardzo dobrze, że Real uciszył kibiców Sportingu zwycięstwem - szkoda, że tylko 0:1, ale szczególnie po tym filmiku widać, jak trudny był to mecz.

Odnośnik do komentarza

Czemu nas tak w Gijon nie lubią?

 

Dla zasady. Polecam TEN felieton. Co by nie mówić sporo jest w nim prawdy.

 

Co do tego filmiku to oglądając mecz aż tak tego się nie odczuwało, ale tutaj doskonale widać, że atmosfera była naprawdę gorąca. Zabrakło tylko sytuacji kiedy rzucono w Casillasa gazetą. Może te prowokacyjne gesty ze strony piłkarzy Realu nie były rozsądne (biorąc pod uwagę bezpieczeństwo), ale mimo wszystko podobały mi się.

Odnośnik do komentarza

Może te prowokacyjne gesty ze strony piłkarzy Realu nie były rozsądne (biorąc pod uwagę bezpieczeństwo), ale mimo wszystko podobały mi się.

 

No ten gdzie CR markuje uderzenie piłką w trybuny, to chyba przelał czare :D Ogólnie nie myślałem, że z Ronaldo taki napinacz :keke:

 

 

Co do felietonu, to jasne. Mourinho powiedział prawdę, że Gijon wyszedł rezerwą na Barcelone i położył się na boisku, byle tylko Barcelona wygrała. No i to, że zupa za słona, to też wina podsysaczy z Barcelony :picard: Aż żal takie coś komentować. Jak się jest wielkim klubem to się dostaje po dupie, niezależnie czy się nazywa Real, Milan, czy Manchester United.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie widzisz pretensję Mourinho w stosunku do Barcelony, że Sporting nie wystawił najmocniejszego składu na mecz z nimi? Jeżeli do kogoś to się od nosi to na pewno do Preciado, że nie podjął walki tylko uznał, że z Barceloną nic nie ugra i dał odpocząć najlepszym. Uważam, że może trochę nie fair play zagranie z jego strony ale miał do tego prawo. Od odpowiada za wyniki Sportingu i jeżeli uważał, że nie warto wystawić najlepszych to jego sprawa.

Nie widziałem negatywnych opinni Mourinho na temat Barcelony czy Guardioli czy że im sprzyjają sędziowie od kiedy jest trenerem Realu. Jeżeli coś mówi na temat Guardioli, że to idealny trener dla Barcelony i jakby on był prezesem to podpisałby z nim kontrakt na 50 lat. Nie przypominam sobie, żeby Mou też mówił coś o spieraniu sędziów Barcelony. Jeżeli coś mówił na ich temat to żeby bardziej chronili najlepszych piłkarzy przed ostrymi faulami. Za to że w czasie meczu z Murcią kazał sędziemu "spierdalać" przeprosił. Więc nie wiem o jakich prowokacjach mówicie cały czas ze strony Mourinho. To Pique jednoznacznie powiedział w wywiadzie gdy wyleciał z boiska, że sędziowie zawsze bardziej pomagają Realowi. Więc kto tutaj prowokuje? do sędziów nie wieszam psów bo wiem, że nie są najlepsi i nie wierzę, że mylą się specjalnie by komuś pomagać. Natomiast dla mnie skandalem jest postępowaniem federacji hiszpańskiej, a konkretnie tym działem co zajmuje się zawieszaniem. Nie uważam, że traktują wszystkich jednakowo. Ronaldo za uderzenie rywala wyleciał z boiska i został zawieszony na dwa mecze w tamtym sezonie. W tym Villa też wyleciał za tak na rywalu ale pauzował tylko jeden mecz. To samo z Mou. Zawieszony na dwa mecze za kartkę z pucharu króla, a Guardiola w tamtym sezonie gdy wyleciał zawieszony tylko na jedno. Więc zasadne jest pytanie dlaczego tak się dzieję. Nie jest dla mnie to normalne. Mogę się zgodzić na ostre lub łagodne traktowanie piłkarzy czy trenerów ale na pewno musi być sprawiedliwie. A nie wydaje mi się żeby obecnie tak było.

 

I chciałem się odnieść jeszcze do rzekomego prowokowania kibiców Realu kibiców Barcelony na forum. Jeżeli mogę to oglądam mecze Barcelony i jeżeli jestem na internecie to lubię sobie popisać w livescore. I nie uważam, żebym pisał, że robię tam napinkę jakąś. Bo nie przypominam sobie, żebym mówił, że sędzia ma na drugie Barcelona. A jeżeli Wam przeszkadza, że ktoś po za kibicami Barcelony wypowiada się na temat gry Waszego klubu to Wasz problem. Od tego jest forum. Chyba, że wprowadzimy zakaz wypowiedzi na temat klubów, piłkarzy, którym się nie kibicuje. Albo stworzymy nowy tematy z livscorem dla kibiców Realu, Barcelony, ManU, Chelsea itp i tylko oni w nich będą mogli pisać. I wtedy problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Jak się jest wielkim klubem to się dostaje po dupie, niezależnie czy się nazywa Real, Milan, czy Manchester United.

 

Ok, ale chyba przyznasz, że w przypadku Realu mamy do czynienia z podwójną ilością takich akcji. Zwłaszcza od czasu kiedy jest u nas Ronaldo. Nieważne, że multum piłkarzy symuluje równie dobrze lub nawet lepiej niż on, ale to on przy byle symulacji jest wyzywany od najgorszych, gdzie podobne zagranie innego zawodnika kwitowane jest jednym zdaniem lub w ogóle pomijane. Nieważne, że sporo zawodników ma zawsze ułożone ładnie włoski itd., ale to on jest wyzywany od Żelusiów. Nieważne też, że niejedni, bardziej doświadczeni zawodnicy płakali po przegranymi finale, ale to z niego się ludzie śmieją, mimo, że tak jak wspomniałem zdarzało się to większym tuzom aniżeli on. I tak można by wymieniać.

 

I dotyczy to całego klubu, byle sytuacja jest wyolbrzymiana do niesamowitych rozmiarów za to na zachowanie innych nie zwraca się uwagi. Niedługo w Hiszpanii będzie chyba wielka nagonka na Real Madryt jako zło zagrażające futbolowi. Przesada i tyle.

Odnośnik do komentarza

Akurat Ronaldo to na takie traktowanie sobie przez jakiś czas zapracował. To nie jest wymysł ludzi. Tak samo jak Inzaghi "wkurza", gdy strzela z granicy spalonego. Tak kreują swój wizerunek poprzez grę. Ronaldo od urodzenia tak nie grał.

Jestem ciekaw jego występu na GD, do tej pory raczej pękał przy meczach z silnymi rywalami, teraz jest w formie, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Może te prowokacyjne gesty ze strony piłkarzy Realu nie były rozsądne (biorąc pod uwagę bezpieczeństwo), ale mimo wszystko podobały mi się.

 

No ten gdzie CR markuje uderzenie piłką w trybuny, to chyba przelał czare :D Ogólnie nie myślałem, że z Ronaldo taki napinacz :keke:

 

 

Co do felietonu, to jasne. Mourinho powiedział prawdę, że Gijon wyszedł rezerwą na Barcelone i położył się na boisku, byle tylko Barcelona wygrała. No i to, że zupa za słona, to też wina podsysaczy z Barcelony :picard: Aż żal takie coś komentować. Jak się jest wielkim klubem to się dostaje po dupie, niezależnie czy się nazywa Real, Milan, czy Manchester United.

 

Widziałeś składy na obydwa spotkania Sportingu? Pewnie nie, ale zawsze można pierdolić bo to temat o Realu i zawsze jakiś troll antyReal się znajdzie i pierdoli nie znając w ogóle tematu.

 

@jmk czym Cię niby wkurza CR7? Ostatnio mnie tylko wkurwiła jego szopka w meczu z Milanem gdy dostał w szyję, a trzymał się za twarz.

 

Wielcy fani Niepokalanej chyba zapomnieli już o swoich graczach i ich wieśniackiego zachowania, że patrzą tylko na to co zrobił CR, Mou, Perez czy inne osoby związane z Realem.

 

edytka: ja pier***e, ale bydło w tym Gijonie :o Tak to jest jak jakiś stary cep podsyca atmosferę tydzień przed meczem. Bleh.

Odnośnik do komentarza

Po meczu w reprezentacji jedna zła wiadomość. Ronaldo w przerwie meczu zszedł z bólem po brutalnym faulu Busquetsa. Dzisiaj ma przejść badania i oby na Atletic się wyrobił, a już jego brak w GD byłby wielkim ciosem. A Ronaldo zagrał dobre 45 minut w meczu z Hiszpanią. Strzelił bramkę, która została nieuznana i wtej sytuacji sędziowie popełnili dwa błędy. Lob Ronaldo był już dopijany przez Naniego za linią bramkową, Nani nie był wcale na spalonym bo leżący Pique był najbliżej ustawiony bramki.

Kolejny dobry występ Benzemy. Tym razem w kadrze w wygranym przez Francję 2:1 z Anglią. Strzelił bramkę po ładnej klepce przed polu karnym. Muszę przyznać, że coraz bardziej gra Karima robi wrażenie i jeżeli tak dalej pójdzie pozycja Higuaina może być poważnie zagrożona.

 

Występ Ronaldo z Hiszpanią.

 

Bramka Benzemy.

 

Wiadomo kto będzie sędziował GD. Będzie to Bask Iturralde Gonzalez, który już nie raz wyrzucał piłkarzy Realu z boiska. Dlatego trzeba będzie trzymać nerwy na wodzy i uważać z kartkami bo na pewno pobłażania nie będzie. Oby w GD obyły się bez krzywdy w jakąś ze stron i by widowisko nie zostanie zepsute przez arbitrów. Bo nie ma nic gorszego jak przegrać po błędzie sędziego.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc, to za reakcje po nieuznaniu bramki Cristiano powinien dostać drugą żółtą. Nie ważne, że miał rację.

 

Co do tego filmiku to oglądając mecz aż tak tego się nie odczuwało, ale tutaj doskonale widać, że atmosfera była naprawdę gorąca. Zabrakło tylko sytuacji kiedy rzucono w Casillasa gazetą. Może te prowokacyjne gesty ze strony piłkarzy Realu nie były rozsądne (biorąc pod uwagę bezpieczeństwo), ale mimo wszystko podobały mi się.

 

Gdzieś czytałem, że ten błazen ze Sportingu jak autokar z naszymi przyjechał, łapał się za jądra i takie tam. Ostry wykręt jak dla mnie z tego typa  :kekeke:

 

Śmieszą mnie ci menedżerowie, co chcą sobie podnieść reputacje i sławę tym, że przed meczem z Realem mają jakieś problemy do Mourinho. Najpierw Allegri, teraz ten kretyn.

 

 

Odnośnik do komentarza
rozumiem, ze rewanzu CR na Busquetsie nie zauwazyles? polecam w takim razie filmik, ktory sam umiesciles ;)

 

Widziałem. Nie powiedziałbym, żeby to było tak samo brutalne wejście. Nie trafią w piłkę, ani w nogi rywala. Potem dopiero na poślizgu wpada w niego ale krzywdy wielkiej mu nie zrobił. A Ronaldo zrzedł z urazem, więc dla mnie to jest bardziej istotne dlatego o tym napisałem.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj rozlosowano kolejną rundę Pucharu Króla:

Valencia - Villarreal

Barcelona - Athletic

Córdoba - Deportivo

Betis - Getafe

Almería - Mallorca

Sevilla - Málaga

R. Madrid - Levante

Atlético - Espanyol

 

Ćwierćfinał:

Almería/Mallorca - Córdoba/ Deportivo

Barcelona/Athletic - Betis/Getafe

R. Madrid/Levante - Atlético/Espanyol

Valencia/Villarreal - Sevilla/Málaga

 

Półfinał:

R. Madrid/Levante/Atlético/Espanyol - Valencia/Villarreal/Sevilla/Málaga

Barcelona/Athletic/Betis/Getafe - Almería/Mallorca/Córdoba/ Deportivo

 

Na pewno w tej rundzie co nas teraz czeka Realowi się poszczęściło. Lavente nie powinno stanowić większego problemu chociaż to Lavente jest jedną z drużyn gdzie straciliśmy punkty tylko remisując 0:0. Natomiast dalej to już najwyższa hiszpańska półka (Atletico, Valencia, Villarreal czy Sevilla). Chyba, że Malaga alb Esnayol będą w stanie zrobić niespodziankę i wyeliminować któregoś z faworytów.

Odnośnik do komentarza
Stała Komisja Komisji Państwowej przeciwko Przemocy, Rasizmowi, Ksenofobii i Nietolerancji w świecie Sportu spotkała się w Wyższej Radzie Sportu i poprosiła Hiszpańską Federację Piłkarską (RFEF) do "podjęcia odpowiednich środków dyscyplinarnych" po publicznych oświadczeniach z ubiegłego tygodnia pomiędzy trenerem Sportingu Gijón, Manuelem Preciado, a szkoleniowcem Realu Madryt, José Mourinho.

 

Obaj trenerzy byli bohaterami ostrej wymiany zdań, kiedy to Mourinho przed kilkoma tygodniami powiedział, że Preciado "oddał" mecz z Barceloną, wystawiając na Camp Nou wielu zawodników rezerwowych. W zeszłym tygodniu Manuel Preciado odbił piłeczkę, nazywając Portugalczyka "łajdakiem" oraz "złym partnerem".

 

W związku z powyższym oraz pojawieniem się w mediach przeróżnych informacji odnośnie wymiany uprzejmości pomiędzy obydwoma dżentelmenami, Komisja "uznała, że mogą oni przyczynić się do stworzenia wrogiego klimatu pomiędzy uczestnikami i widzami, szczególnie w meczach określonych mianem Podwyższonego Ryzyka".

 

Dlatego oraz biorąc pod uwagę, iż "konieczne jest, by zatrzymać tego typu sytuacje przed ryzykiem ponownego pojawienia się w przyszłości" Komisja ustaliła, że zwróci się do RFEF, "przesyłając kopię powyższych informacji i oświadczeń, z myślą, iż podejmie odpowiednie kroki dyscyplinarne, by uniknąć możliwych powtórzeń takich ryzykownych sytuacji".

 

 

Oficjalny komunikat ws. Mourinho

 

Real Madryt CF chciałby wyrazić swoje wielkie oburzenie i zniesmaczenie decyzją Komisji Państwowej przeciwko Przemocy, Rasizmowi, Ksenofobii i Nietolerancji, która wystosowała do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej prośbę o "podjęcie środków dyscyplinarnych" wobec wypowiedzi naszego szkoleniowca, José Mourinho.

 

Real Madryt jest zaskoczony, że deklaracje José Mourinho można w ogóle porównywać z deklaracjami trenera Realu Sporting Gijón, Manuela Preciado, który obraża i publicznie poniża naszego trenera, a ponadto grozi odesłaniem go do grupy ultrasów, co może mieć wpływ na tworzenie nieprzyjaznej atmosfery wokół wszystkich imprez sportowych.

 

José Mourinho wypowiedział się w obronie ducha sportowej walki, który powinien być obecny w każdym meczu, od pierwszej do ostatniej kolejki. Chciał także odwołać się do zasad czystej gry, które obowiązują we wszystkich europejskich rozgrywkach oraz w artykule nr 75 Kodeksu Dyscyplinarnego Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

 

 

Jakiś absurd, żeby stawiać na równi to co powiedział Mou i to co Preciado. Sięga to już granic absurdu. Najchętniej zawiesiliby go na cały pobyt w Madrycie.

Odnośnik do komentarza

Tak, ewidentnie już się komuś nie podoba, że Real w końcu ma trenera, który nie boi się powiedzieć ostrych słów. Sielanka i dyplomatyczne odpowiedzi się skończyły i to mi się bardzo podoba. Od zawsze irytowało mnie doszukiwanie się Bóg wie raczyć jakich wartości, którymi powinien kierować się Real.

 

Wybiegając już daleko w przyszłość to nawet jeśli nic nie wygramy w tym sezonie to poprawa gry Marcelo, Ramosa (dużo mnie błędów, głupich fauli i zatem żółtych kartek), Alonso czy też Ronaldo (lepsza gra zespołowa) no i wydaje się Benzema to już bardzo dobra sprawa, a przecież Mourinho pracuje ledwie kilka miesięcy.

 

Co do starcia z Busquetsem to odwetu (chociaż to trochę przesadzone słowo) pewnie by nie było gdyby ostre wejście tego pierwszego. No, ale też nie ma co wyolbrzymiać, za Messim czy Ronaldo mało kto daje radę cały czas nadążać tak więc się zdarza ostre wejście. Chociaż w nogi tego pierwszego raczej rzadziej.

 

Losowanie w CdR takie sobie, mecz z Levante łatwy, ale potem już pod górkę. Barca dokładnie odwrotnie, jak przejdą Bilbao to potem już nie powinni mieć z nikim problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...