Skocz do zawartości

Potomkowie Wikingów


Grozny

Rekomendowane odpowiedzi

#28

 

 

Wyniki innych spotkań

 

 

 

 

13 czerwca

Grupa D
Serbia - Holandia 1:1

Grupa E
Niemcy - Ukraina 1:1
Polska - Turcja 0:4



14 czerwca

Grupa A
Rosja - Austria 3:0

Grupa F
Włochy - Węgry 3:0
Portugalia - Dania 0:1



15 czerwca

Grupa A
Szkocja - Francja 1:1

Grupa B
Anglia - Szwecja 2:0


16 czerwca

Grupa B
Belgia - Słowacja 2:0

 

 

 

 

 

 

 

16.06.2016r. w Lyonie Mecz Grupy C
Walia - Norwegia 1-1
1:0 Vokes
1:1 Borven



Skład:
Nyland- Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - Daehli , Nordtveit, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Trzeba było dobić Walijczyków. Dla nich ten mecz to praktycznie o wszystko po tej wysokiej porażce z Chorwatami. Paru zawodników jest u mnie pod męczonych, ale składu zwycięskiego nie zmieniam U rywali zaskoczenie Bale tylko na ławce.

Dziwny mecz. W pierwszej połowie przeważaliśmy. Mieliśmy z trzy sytuację na zdobycie bramki. Fatalnie spisywał się Flo, który najpierw złapał żółtko, a później zawalił gola. W drugiej połowie kompletnie zostaliśmy zabiegani przez Walijczyków. Kasowali wszystkie akcje. Ale trzeba grać do końca!!! Borven uratował nam punkt. Bardzo ważny punkt, być może na wyjście z grupy. Chorwaci już mają zapewnione wyjście z grupy. Ograli Szwajcarów 2-0. Coś popsuty ten szwajcarski zegarek.

Odnośnik do komentarza

#29

 

 

Wyniki innych spotkań

 

 

 

 

17 czerwca

Grupa D
Rumunia - Serbia 0:2
Holandia - Hiszpania 0:6


Grupa E
Ukraina - Polska 1-0

18 czerwca

Grupa E
Turcja - Niemcy 2:4

Grupa F
Dania - Włochy 3-1
Węgry - Portugalia 1-1



19 czerwca

Grupa A
Francja - Austria 3:1
Rosja - Szkocja 2:0


20 czerwca

Grupa B
Belgia - Anglia 3:3
Szwecja - Słowacja 1:1



21 czerwca

Grupa D
Holandia - Rumunia 2:0
Serbia - Hiszpania 0:1

 

 

 

 

 

 

21.06.2016r. w Paryżu Mecz Grupy C
Norwegia - Chorwacja 6-2

1:0 Nielsen

2:0 T. Elyounoussi

2:1 Kramaric

3:1 Nielsen

4:1 Henriksen

5:1 Nielsen

5:2 Badejl

6:2 Nielsen

 

 

Skład:
Nyland- Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - Daehli , Nordtveit, Henriksen, T.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Chorwaci żądni rewanżu za eliminację. Trzeba przyznać grają lepiej jak na razie na tym turnieju. Nie stracili jeszcze bramki. Nam do awansu starczał remis. U mnie jedna zmiana za pod męczonego Mohammeda - Tarik wchodzi na prawe skrzydło. Chorwaci bez nominalnych skrzydłowych, więc trzeba liczyć na naszych bocznych pomocników. Środek trzeba czyścić, a atakować bokami.

Ależ mecz. Chyba najlepszy pod moją wodzą i to w takim momencie. Wygrywamy grupę. Początek świetny, szybkie dwa gongi. Najpierw akcja z prawej strony, potem z lewego skrzydła. Potem doszła dominacja w środku co jest dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem. Linnes pięknie dwie wrzutki na Nielsena, który miał dzień konia. Tygodnik Kibica wyliczył, że nikt wcześniej na Mistrzostwach Europy nie ustrzelił tylu bramek w jednym spotkaniu.
Pokazaliśmy drugie lepsze oblicze po meczu z Walią. Flo dostaje żółtko i jest zawieszony na drugą rundę. Druga wiadomość jest znacznie gorsza. Tarik jeden z bohaterów meczu dostaje kontuzji i na tym turnieju już nie zagra. :( Szwajcarzy losowani z pierwszego koszyka kończą turniej porażką 0-2 z Walią.

 

 

Tabela

 

 

 


#30

 

 

Pozostałe wyniki

 

 

 

 

22 czerwca

Grupa E
Polska - Niemcy 0:3
Turcja - Ukraina 4:1


Grupa F
Dania - Węgry 3:0
Portugalia - Włochy 1:0

 

 

 

 

Grupy A - C

 

Grupy D - F

 

Tak więc faza grupowa się zakończyła. Jest parę niespodzianek. Z turnieju żegnają się m.in Holendrzy oraz Włosi. Najgorszym zespołem bez wątpienia Polska, która straciła aż 8 bramek nie strzelając żadnej.

 

Drabinka

 

 

W fazie pucharowej nie mamy szczęścia i trafiamy na Anglików. Tacy Chorwaci mimo gorszej pozycji w grupie trafiają na Rosjan. No ale nikt nie przewidział, że Anglicy przegrają ze Słowacją i zajmą 3 miejsce w grupie B.

Odnośnik do komentarza

#31

 

 

 

26.06.2016r. w Lille Mecz 1/8
Norwegia - Anglia 3-2

0:1 Sturridge

0:2 Sturridge

1:2 M. Elyounoussi

2:2 Eikrem

3:2 M. Elyounoussi

 

 

Skład:
Nyland- Parr, Forren, Hovland, Linnes - Daehli , Nordtveit, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Wracamy do Lille. Oczywiście nie ma już Tarika. Flo pauzuje, więc wchodzi do gry Parr. Zmieniłem też pod męczonego Tore na Hovlanda. Anglicy dysponują szybkimi zawodnikami w ofensywie, więc chciałem jakoś zminimalizować swoje braki. Faworytem Anglicy, którzy jednak nie błyszczą tak jak w eliminacjach. Wczoraj Ukraina mogła ograć Hiszpanów, więc my też mamy jakieś szanse.

 

Początek był fatalny. Parr zawalił gola. Kompletnie odpuścił prawego obrońcę Anglii, który dośrodkował na nos do Sturridge'a. W końcówce pierwszej połowy na nasze szczęście angielski napastnik zmarnował dwie setki. Na początku drugiej połowy absurdalne zachowania Hendersona, który wyleciał z boiska. Faulował na środku boiska, gdzie Nielsen był otoczony przez dwóch zawodników i było wiadomo, że nic nie zrobi. Drugą bramkę zawalił ktoś ze środka chyba Hovland, który źle się ustawił i nie doskoczył do piłki. Co jak co Hart świetnie dograł. Sturridge mógł zapytać tylko, w który róg Nylandzie. :) Po tym golu zrezygnowałem z defensywnego pomocnika i wprowadziłem dwóch środkowych. Chwilę potem Per zalicza piękną asystę do Mohammeda. Remontada is coming. Anglicy tylko raz wyszli z niegroźną kontrą. Tłamsiliśmy ich do ostatnich minut. Świetna trafiona decyzja z tą modyfikacją środka. Drugiego gola po trójkowej akcji strzelił Eikrem (jego pierwsze trafienie w kadrze). No i nadeszła ta 94 minuta. Nielsen potrafił w polu karnym odzyskać piłkę od obrońcy by potem wyłożyć patelnie Mohammedowi. :)
Anglicy pięknie przegrali mecz. Wcześniej przecież odpadali pechowo po karnych.

Odnośnik do komentarza

#32

 

 

 

02.07.2016r. w Bordeaux Mecz 1/4
Norwegia - Niemcy 1-2
0:1 Bender

1:1 Nielsen

1:2 Muller

 

Skład:
Nyland- Flo, Forren, Hovland, Vilsvik - Daehli , Nordtveit, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Po zawieszeniu do składu wraca Flo. Niestety Linnes skręcił kolano w meczu z Anglikami. W obronie dalej Hovland.

No tym razem obyło się bez sensacji. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Przegrana po walce dopiero w dogrywce. Karnego sprokurował Flo, ale nie mam pretensji. Zagraliśmy bardzo agresywnie co zdawało rezultat. Dwa razy więcej wślizgów. Mniejszy procent odebranych, ale to my odebraliśmy więcej piłek. Jedynie pretensje w tym meczu mogę mieć do Mohammeda, który przeszedł obok meczu. Jedyny, który w obronie się nie przydawał. W ofensywie też go nie było, ale za poprzednie mecze szacunek. Zawodnikiem meczu Alexander Soderlund, który zrobił piękny przerzut przez kilkadziesiąt metrów przy bramce Nielsena. Szansa na rewanż będzie już we wrześniu. Zaczynamy eliminacje do MŚ. Coś mi się wydaje, że tam będzie o wiele trudniej.

 

Mistrzem została Francja

 

 

Dla nas mistrzostwa udane. Najlepszy wynik w historii, choć to dopiero drugie ME. Sporo niespodzianek na turnieju. W pierwszej ósemce tylko Niemcy, Francja i Belgię można zaliczyć do ścisłej czołówki. Słowacja chyba jeszcze większą niespodzianką niż my. Królem strzelców został Mevlut Erdinc. Było aż 4 zawodników z pięcioma bramkami na koncie, ale to Turek zagrał najmniej minut. Na drugim miejscu znalazł się Nielsen. Dalej Lukaku czy Mandzukic. Soderlund oczywiście dryblował w klasyfikacji celnych strzałów. Zanotował również najwięcej kluczowych podań aż 28. Potwierdziliśmy, że gramy ofensywnie. W całych mistrzostwach zdobyliśmy 13 bramek. Lepsza tylko Belgia - 17. Całym MVP mistrzostw został Eden Hazard wyprzedzając Kevina De Bruyne oraz Kevina Vollanda. Skandal, że nie ma żadnego Francuza. W 11 marzeń znalazł się nasz środkowy pomocnik Henriksen. Fajna sprawa, zwłaszcza że nie miał zbyt udanego sezonu w Schalke 04. Na ławce rezerwowych Nyland, Nordtveit, Soderlund oraz M. Elyounoussi.

 

Zwolniło się kilka ciekawych posad m.in Polska, Szwajcaria czy Ukraina, ale zamierzam kontynuować pracę w Norwegii. Piłka klubowa najwcześniej po MŚ 2018.

Odnośnik do komentarza

coś nie wierze, że w rzeczywistosci Belgia osiągnie taki sukces na ME, to nie jest zespol turniejowy, jakie dalsze plany? moze Polska albo cos z Ameryki Południowej? tam po copa america tez sie powinno cos zwolnic a kwalifikacje do MŚ mają ciekawszy format niż w europie

Odnośnik do komentarza

Dostałem ofertę od kadry Polski, ale odrzuciłem. Zdecydowali się na Marcina Wasilewskiego. :ke: Przed rozpoczęciem kariery zaplanowałem sobie, że zagram Norwegami na ME oraz MŚ. W CA również niezłe jaja. W finale Argentyna ograła Jamajkę. Urugwaj czy Chile w ogóle nie wyszły z grupy. Ale nie ma żadnych wolnych posad z tej strefy. :)

Odnośnik do komentarza

#33

 

 

Letnie transfery naszych kadrowiczów

Jonathan Parr na zasadzie wolnego transferu przeszedł do Nottingham Forest
Rune Jarstein na zasadzie wolnego transferu do Molde
Martin Linnes przeszedł do Ajaxu za 3,1 mln €
Håvard Nordtveit przeszedł do Werderu w rozliczeniu za Dawida Ginczka.
Mohammed Elyounoussi do Juventusu za 7,75 mln €
Ruben Jenssen do Leicester City za 4,1 mln €

 

Kadra na Niemcy oraz Szkocję

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Sondre Rossbach
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Vegard Forren
  4. Stefan Strandberg
  5. Tore Reginiussen
  6. Jonathan Parr
  7. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem
  10. Martin Ødegaard

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen

 

 

 

 

 

Do kadry wracają po kontuzjach Jenssen oraz Hansen. Z kadry wypadł Nyland, który dostał zapalenia mięśnia czworogłowego i nie zagra do końca tego roku. Nielsen zyskał świetnego nowego konkurenta w postaci Arka Milika. Wiemy, że Mohammed Elyounoussi sobie za dużo w Turynie nie pogra, ale i tak brawo za transfer. Martin Linnes w Ajaxie również nie będzie mieć tak mocnej pozycji jak w poprzednim klubie. Ma za rywali reprezentantów Holandii. Havard może zrobił krok w wstecz do słabszego klubu, ale za to ma grać regularnie. U innych bez większych zmian. Zastanawiałem się nad tylko jednym. Kogo dać jako drugiego obok Forrena do obrony. Postanowiłem pogodzić wszystkich i wstawić tam Nordveita. Zamierzam zrezygnować przy następnych powołaniach z któregoś obrońców. Na ten moment myślę nad Tore.

Właśnie spojrzałem, że Hovland nie przyjedzie na zgrupowanie. Dostał kontuzji. W jego miejsce Martin Odegaard.

Odnośnik do komentarza

no to nie pozostaje mi nic innego tylko polecic Ci sprawdzenie Vajebaha Sakora, moj dobry znajomy z Juventusu, moze na mś będzie już z niego dobry piłkarz, jak coś to podrzuce jeszcze jakichs graczy bo lista krajowa wszystkiego Ci nie powie

 

EDIT: przypomnial mi sie jeszcze jeden Iver Fossum sie nazywa tylko że to talent z fm-a 2016, wenger sprowadzil mi go do arsenalu jak zostal dyrektorem spraw sportowych

Odnośnik do komentarza

#34

 

 

 

02.09.2016r. w Gelsenkirchen Mecz Eliminacyjny
Niemcy - Norwegia 4-2
1:0 Kruse

1:1 Nielsen

2:1 Kruse

3:1 Kruse

4:1 Kruse

4:2 T. Elyounoussi


Skład:
Hansen- Flo, Forren, Nordtveit, Linnes - Daehli , Jenssen, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Zaczynamy eliminacje od najtrudniejszego meczu. Niemcy bezwzględny faworyt grupy. Nie dawno walczyliśmy z nimi na ME. W bramce eliminacje zaczyna Hansen. Tak jak zapowiadałem Havard cofnięty do obrony. Na defensywnym Jenssen. Reszta bez zmian. Niemcy w innym ustawieniu, bardziej ofensywnym z dwoma napastnikami.

Przegraliśmy z Mistrzami Świata. Raczej znamy swoje miejsce w szeregu i zostaje nam walka o baraże w tej grupie. Do 66 min nieźle się trzymaliśmy. Mieliśmy parę sytuacji na remis. Bardzo dobrze pokazał się Jenssen. Max Kruse okazał się dzisiaj za szybki na naszych obrońców. Forren to wiadomo, raczej z szybkością nie ma nic wspólnego. Ale reszta obrońców również nie nadążała. Havard uwielbia grę wślizgami. Dzisiaj 17/17 udanych odbiorów. Trochę zawiedli skrzydłowi, tylko jedne celne dośrodkowanie. Tak nie da się wygrać meczu. W innym meczu naszej grupy Szkocja ugrała tylko remis u siebie z Albanią.

Odnośnik do komentarza

#35

 

 

 

 

06.09.2016r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Szkocja 2-2
0:1 Conway

1:1 T.Elyounoussi

1:2 Naismith

2:2 Eikrem

 

Skład:
Hansen- Flo, Standberg, Nordtveit, Linnes - Daehli , Jenssen, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, T.Elyounoussi

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Forren wyleciał ze składu z powodu kontuzji. Tym razem odpuściłem swojego pupilka Soderlunda na rzecz Tarika. Stawiam na bardziej dynamiczny atak. Ważny mecz. Szkoci bezpośredni rywal do baraży.

Jak zwykle pierwsza połowa znacznie słabsza. Drugą świetnie otworzyliśmy, potem już tylko brakło skuteczności. Znacznie lepiej zagraliśmy skrzydłami. Było więcej dośrodkowań. Tylko za mało celnych i to przełożyło się na brak zwycięstwa. Szkoci z wielką łatwością podchodzili pod nasze pole karne. Jenssen nie dawał sobie rady, potem w celu gonienia wyniku wszedł Eikrem i grał dużo wyżej. Havard za to wszystko pięknie czyścił. Jedyny pozytyw tego zgrupowania. W innym meczu Niemcy minimalnie wygrali z Armenią 1-0. Następne mecze w październiku z Albanią i Armenią. Liczą się tylko zwycięstwa.

 

 

Tabela

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

#36

 

 

Powołania na Albanię oraz Armenię

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Sondre Rossbach
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Vegard Forren
  4. Stefan Strandberg
  5. Even Hovland
  6. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Yann-Erik de Lanlay
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem
  10. Martin Ødegaard

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen
  4. Mohammed Abdellaoue

 

 

 

 

Z braku laku napastników do kadry wraca Mohammed Abdellaoue, który regularnie strzela w lidze norweskiej. Z kadry wycofał się Jonathan Parr, który ma uraz czworogłowego i wyleciał na minimum 3 miesiące. Kurcze to nasza chyba narodowa kontuzja. :)Elba nie zdążył się w pełni wykurować, więc w jego miejsce inny skrzydłowy Yann-Erik de Lanlay. Tore ułatwił mi zadanie pożegnania się z nim, ponieważ dostał kontuzji. Może zapomni o kadrze. :P

 

 

 

07.10.2016r. w Tiranie Mecz Eliminacyjny
Albania - Norwegia 0-3

0:1 T.Elyounoussi

0:2 Soderlund

0:3 Abdellaoue

 

 

Skład:
Hansen- Flo, Forren, Nordtveit, Linnes - Daehli , Jenssen, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Czas na pierwsze 3 pkt w eliminacjach. Albańczycy potrafili postawić się Szkotom na wyjeździe, ale nie widzę innej opcji jak wygrana dzisiaj.

Ciężko wywalczone zwycięstwo. Do karnego gra była bardzo wyrównana. Soderlund to talizman, nie powinienem jego odstawiać. Cieszy bramka Abdellaoue. Świetnie działała prawa strona Linnes - Mohammed Elyounoussi. W drugim grupowym spotkaniu Szkoci minimalnie wygrali z Armenią 1-0.

 

 

 

11.10.2016r. w oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Armenia 1-0
1:0 Soderlund



Skład:
Hansen- Flo, Standberg, Nordtveit, Linnes - Daehli , Jenssen, Eikrem, T.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Ostatni mecz w tym roku, więc wypada dobrze zakończyć ten rok. Armenia pierwsze dwa mecze przegrała, ale tylko po 0-1 i to nie byle z kim. U nas małe zmiany. Forren musiał wyjechać ze zgrupowania z kontuzją. W środku do gry wejdzie Eikrem, a na prawe skrzydło Tarik zastąpi zmęczonego Mohammeda, który widać że ma braki z powodu małej gry w Juventusie.

 

Pamiętajcie. Liczy się tylko wygrana, styl nie ma znaczenia!!! Nie no na wyjazdach gramy lepszą piłkę. Gorąco się zrobiło jak Armenia władowała gola w 90 min, ale z minimalnego spalonego. Nielsen niestety znowu przeszedł obok meczu. Gdzie ten Nielsen, który ładuje cztery bramki Chorwatom. Jak zawsze tyłek musi ratować nam Soderlund, który strzela najwięcej bramek po dośrodkowaniach naszych bocznych obrońców. Daehli zszedł z kontuzją, ale widać regres formy w tym sezonie. W klubie również kiepsko sobie radzi. Może w dalszej części się otrzęsie z przeskoku z klubem do Bundesligi.

Niemcy ograli Albanię 1-0. My w listopadzie pauzujemy. Szkoci jadą do Niemiec i fajnie jakby coś ugrali. W marcu gościmy mistrzów świata, więc w razie naszej wygranej może być jeszcze ciekawie w tej grupie.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

#37

 

 

 

Listopad 2016

Mistrzem Norwegii - Aalesund. Najlepszym zawodnikiem w Norwegii został wybrany Havard Nielsen. Wreszcie ktoś spoza ligi norweskiej. Królem strzelców Mohammed Abdellaoue.

 

 

Szkoci się starali, ale nie było sensacji. W drugim meczu Armenia odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach.

 

Tabela

 

W rankingu Fifa jesteśmy na 15 miejscu.

 

 

Zimowe transfery naszych kadrowiczów

Nielsen do Lazio za 7,25 mln €

Soderlund do Guangzhou za 1,6 mln €
Per Egil Flo do Brighton za 58 tys €

Torgeir Børven do Groningen za 2 mln €

 

Dziwny ruch Nielsena, który dość szybko opuszcza Francję. W Lyonie wyrobił sobie dobrą pozycję strzelając blisko 30 bramek. W Lazio ma być partnerem utalentowanego Berardiego w ataku. Jego konkurentem jest solidny Serb Filip Djordjevic. Soderlund w końcu zmienił klub. Pojechał dorobić do Chin. Dostał 150 tys. € tygodniowo. Odmęty Szaleństwa. Flo po tym jak zaczął tracić miejsce w swoim klubie przeszedł do słabszego Brighton. Na razie jest wystawiany na prawej stronie. Na lewej jest solidny Pocognoli. Borven zalicza już 3 klub w Holandii. W tym sezonie Groningen bije się o puchary, czyli chyba zrobił dobrze. Grają tam jednym napastnik, więc może być spora rywalizacja.

Odnośnik do komentarza

#38

 

 

Kadra na Niemcy

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjan Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Lars Cramer

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Gustav Valsvik
  4. Stefan Strandberg
  5. Jonathan Parr
  6. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem
  10. Martin Ødegaard

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen
  4. Mohammed Abdellaoue

 

 

 

Do kadry wracają Elba, Nyland oraz po dłuższej przerwie Gustav Valsvik. Nyland po kontuzji odzyskał miejsce w składzie w Ingolstadt, ale jego klub może zaliczyć drugi spadek z rzędu do 3 Bundesligi. Nie ma niestety kontuzjowanego Hansena, który w tych eliminacjach jest numerem 1. Poważne osłabienie w obronie. Nie ma Forrena oraz Hovlanda. Do gry wraca Valsvik, którzy przyzwoicie sobie radzi w Szwajcarii. Jenssen stracił pierwszy skład w Leicester i zaczął mniej grywać, ale za to M.Elyounoussi częściej grywa na boku w Juventusie Turyn. Nielsen oraz Borven wywalczyli sobie pierwszy skład w nowych klubach.

 

 

 

24.03.2016r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Niemcy 1-1

1:0 Nielsen

1:1 Volland


Skład:
Nyland- Flo, Standberg, Nordtveit, Linnes - Daehli , Jenssen, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Do trzech razy sztuka. W eliminacjach u siebie nie przegrywamy i miejmy nadzieje tak pozostanie. W środku obrony Standberg, który ostatnio pokazał że potrafi godnie zastąpić Forrena.

Na prawdę było blisko. Od pierwszych minut siedliśmy. W 10 minut stworzyliśmy kilka sytuacji i zdobyliśmy gola. Potem już gra się trochę wyrównała. Świetnie spisali się nasi środkowi obrońcy. Håvard Nordtveit udowadnia, że na tej pozycji również idzie mu świetnie. Szkoda tego straconego gola. Nyland po strzale sparował piłkę prosto pod nogi Vollanda. Strasznie tego szkoda, bo wygrana dawała jeszcze szanse na walkę o pierwsze miejsce. Teraz to już raczej nierealne. Daehli w tych eliminacjach jak na razie zawodzi. Nie pamiętam jego dobrego meczu.

 

Tabela

W drugim meczu Szkoci tylko remis w Albanii. Następny mecz eliminacyjny we wrześniu na wyjeździe ze Szkocją. Będzie to mecz o baraże. W czerwcu zagramy towarzysko u siebie z Portugalią (rewanż za poprzedni mecz przegrany 2-4) oraz na wyjeździe z Duńczykami.

Odnośnik do komentarza

#39

 

Koniec sezonu w ligach tak więc małe podsumowanie

Niemcy
Mistrzem oczywiście Bayern. Leverkusen Tarika na drugim miejscu. Na najniższym podium Schalke 04, gdzie czasami zagra Henriksen. Werder Brema Nordtveita tuż za pucharami na 8 miejscu. Z ligi spadło aż trzech naszych kadrowiczów. Daehli z Frieuburgiem, Norymberga z Hovlandem oraz Hertha z Perem.

Anglia
Mistrzem Chelsea. Leicester naszego Jenssena na 13 miejscu. Brighton naszego lewego obrońcy Flo utrzymało się w Championship. Świetny sezon zaliczył QPR z Larsem Vilsvikiem w składzie, który wygrał całą ligę i awansował do Premiership. Nasz kadrowicz grał na obu bokach obrony. Nottingham Forest Jonathana Parra za miejscem barażowym - na 8 miejscu.

Francja
Mistrzem PSG. Tuluza Forrena zagra w Lidze Europy. Bordeaux Eikrema po słabym początku sezonu odbili się i zajęli 9 miejsce. Nasz pomocnik po raz kolejny najlepszym asystentem w zespole

Włochy
Mistrzostwo świętuje M.Elyounoussi. Juventus odzyskał mistrzostwo. Nasz skrzydłowy zagrał więcej spotkań niż się spodziewałem. Lazio Nielsena tuż za pucharami na 6 miejscu.

Holandia
Tu nasz zawodnik również świętuje mistrzostwo. Ajax wygrywa z Linessem. Vitesse Lanlaya znowu na 3 miejscu. Na czwartej pozycji Groningen, które jednak przegrało LE w barażach. Borven jak zwykle strzelił kilkanaście bramek.

Hiszpania
Mistrzem Real, ale Odegaard zalicza drugi sezon z rzędu w drużynie C. Dziwne, że nikt go nie chce wypożyczyć.

W Lidze Mistrzów niespodzianka. Bayer Leverkusen z trofeum, ale bez Tarika w meczowej osiemnastce.

 

 

Kadra na mecze towarzyskie

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjan Nyland
  2. Andre Hansen
  3. Rune Jarstein

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Vegard Forrent
  4. Stefan Strandberg
  5. Jonathan Parr
  6. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. John Seater
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Yann-Erik de Lanlay
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem
  10. Martin Ødegaard

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen
  4. Mohammed Abdellaoue

 

 

 

Wracają Forren, Hansen oraz Lanlay. W kadrze nowa twarz John Hou Sæter, gracz MU. Ten sezon zagrał na wypożyczeniu w Granadzie na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika. Ale jego nominalną pozycją jest granie bardziej cofniętego pomocnika. Czas go sprawdzić w reprezentacji, dlatego pominąłem Henriksena. Ale spokojnie jego pozycja nie jest zagrożona.

Odnośnik do komentarza

#40

 

 

07.06.2016r. w Oslo Mecz Towarzyski
Norwegia - Portugalia 0-3
0:1 C. Ronaldo
0:2 C. Ronaldo
0:3 Matheus

 

 

Skład
Jarstein- Flo, Forren, Nordtveit, Vilsvik - T.Elyounoussi , Skjelbred, Saeter, Odegaard - Nielsen, Borven

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Czas się zrewanżować za porażkę przed Mistrzostwami Europy. Szansę debiutu dostanie John Saeter. Będzie parę zmian, więc paru zawodników ma szansę się pokazać.

W bramce Jarstein, który grał ostatnio rok temu towarzysko z Irlandią Płn. W ataku Borven, który zastąpi Soderlunda. Nasz talizman podtrzymuje swoją passę siedzenia na ławce w Chinach. Ale kto by nie chciał siedzieć za 150 tys tygodniówki. Na prawym skrzydle Odegaard, który również dawno grał. Portugalczycy bez skrzydłowych tym razem. Małe zaskoczenie.

Ostre baty. Chciałem napisać, że przegraliśmy C. Ronaldo, ale jak w całym meczu oddajemy tylko jeden celny strzał to znaczy, że cały portugalski zespół nasz zdominował. Takiej posuchy w ataku dawno nie mieliśmy. Zagraliśmy jeszcze gorzej niż w poprzednim przegranym meczu. Zastrzeżeń można nie mieć tylko do Nordtveita.

 

 

 

13.06.2016r. w Kopenhadze Mecz Towarzyski
Dania - Norwegia 2:1
1:0 Linnes sam.
1:1 Linnes
2:1 Jorgensen


Skład
Hansen- Parr, Strandberg, Nordtveit, Lissen - Daehli, Jenssen, Saeter, Lanlay - Nielsen, T. Elyounoussi

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Jarstein oraz Soderlund wypadają z powodu kontuzji. Tarik przesunięty do ataku. Saeter dostaje znowu szansę. Z Portugalią wszyscy zawiedli, więc trzeba mu kolejnej okazji.

 

Myślę, że zasłużona porażka. Znowu mieliśmy zwichrowane celowniki. Gola tracimy w ostatniej akcji. Po dalekiej wrzutce z wolnego, którego doprowadził Strandberg faulując na środku boiska. Jak tak zagramy ze Szkotami to będzie bardzo nerwowa jesień.

Następny mecz właśnie, ze Szkocją na wyjeździe. Zagramy też u siebie towarzysko z WKS.

Odnośnik do komentarza

#41

 

 

Letnie transfery kadrowiczów

Daehli do Borussi za 6,25 mln €
Martin Ødegaard na wypożyczeniu w Mallorce
John Saeter na wypożyczeniu w PSV
Martin Linnes do Stoke za 3,6 mln €
Vegard Forren do Celty za 4,9 mln €

Mats Daehli nie wygryzie na lewym skrzydle Reusa. Linnes przychodzi do Stoke jako kluczowy zawodnik. Zdziwił mnie trochę transfer Forrena do Celty. Niby lepsza liga, ale nie wiem czy to dobry klub na niego. Odegaard w końcu będzie miał możliwość zagrania pełnego sezonu w Primera Division.

 

 

Kadra na Szkocję oraz WKS

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjan Nyland
  2. Lars Cramer
  3. Rune Jarstein

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Vegard Forren
  4. Stefan Strandberg
  5. Jonathan Parr
  6. Per Egil Flo
  7. Even Hovland

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Elba Rashani
  3. Per Skjelbred
  4. Tarik Elyounoussi
  5. Mats Møller Dæhli
  6. Kristoffer Ajer
  7. Håvard Nordtveit
  8. Magnus Wolff Eikrem
  9. Martin Ødegaard
  10. Mohammed Elyounoussi

Napastnicy:

  1. Fredrik Gulbrandsen
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen

 

 

Hansen niestety kontuzjowany i nie przyjedzie na kadrę. Powiało wielką sensacją w Norwegii, ponieważ nie zabrałem Soderlunda na zgrupowanie. No niestety trzeba wiedzieć kiedy odpuścić. Facet ma 30 lat, atrybuty mu spadają, a on nawet w Chinach nie gra. W jego miejsce nowa twarz Fredrik Gulbrandsen napastnik z Zurychu. Tak na prawdę nie wierzę w żadne talizmany. To moneyball.

 

 


 


#42

 

 

 

 

08.09.2016r. w Glasgow Mecz Eliminacyjny
Szkocja - Norwegia 0-1
0:1 Gulbrandsen



Skład
Nyland- Flo, Forren, Nordtveit, Linnes - Daehli, Skjelbred, Henriksen, M. Elyounoussi - Nielsen, Borven

 

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Czas w końcu coś wygrać w tym roku. Najważniejszy mecz od czasów Euro. Nie możemy go przegrać. W bramce Nyland bramkarz z trzeciej ligi niemieckiej. Nie brzmi to groźnie. W ataku Nielsen oraz Borven. Przed meczem wypadł Jenssen, który na początku sezonu zmaga się z kontuzjami. W jego miejsce Kristoffer Ajer. Młody talent z Molme. Będzie miał okazję zadebiutować w towarzyskim meczu. Na Szkotów wyjdzie Per.

Piekielnie trudny mecz. Nasi napastnicy byli odcięci od podań. Gola na wagę 3 pkt zdobył Fredrik Gulbrandsen!!! Chwilę potem Forren wyleciał za drugą żółta i przez ostatnie 10 minut graliśmy z Perem w obronie. Nie przeszkodziło mu to zostać zawodnikiem meczu. Wygrywamy ważny mecz, ale coś u nas nie gra. Nie wiem gdzie, ale coś źle cyka w mojej maszynce.

Odnośnik do komentarza

#43

 

 

 

12.09.2016r. w Oslo Mecz Towarzyski
Norwegia - Wybrzeże Kości Słoniowej 4-0
1:0 Odegaard

2:0 Ajer

3:0 Vilsvik

4:0 Daehli


Skład
Jarstein- Parr, Strandberg, Hovland, Vilsvik - Elba, Ajer, Eikrem, Odegaard - Gulbrandsen, T. Elyounoussi

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Zagrają zmiennicy. Szansę debiutu dostał Ajer. No i kolejny strzela w debiucie. Jak chodzą nasze skrzydła to jesteśmy jak taran. W końcu jakieś przekonywujące zwycięstwo.

Gdy my graliśmy towarzysko Szkoci uciułali remis u siebie z Niemcami. To oznacza, że mamy już praktycznie zapewnione baraże.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

#44

 

Kadra na Albanię oraz Armenię

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjan Nyland
  2. Lars Cramer
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

 

  1. Lars Vilsvik
  2. Martin Linnes
  3. Stefan Strandberg
  4. Jonathan Parr
  5. Gustav Valsvik

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Elba Rashani
  3. Per Skjelbred
  4. Tarik Elyounoussi
  5. Mats Møller Dæhli
  6. Kristoffer Ajer
  7. Håvard Nordtveit
  8. Magnus Wolff Eikrem
  9. Martin Ødegaard
  10. Mohammed Elyounoussi
  11. Yann-Erik de Lanlay
  12. Ruben Jenssen

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen

 

 

 

 

Mały szpital się u mnie zrobił. Hovland złamał stopę i wyleciał na parę miesięcy. Ponadto kontuzjowani są Jarstein, Forren, Flo oraz Gulbrandsen. Do bramki wraca Hansen. Na kadrę chciałem zabrać kolejnego debiutanta Filipa Westgaarda, który gra w Aston Villi. Na razie gra to trochę za dużo powiedziane. Wraca po kontuzji Jenssen, który oddalił się od pierwszego składu Leicester. Postanowiłem, że Ajer zostanie jeszcze w kadrze.

 


#45

 

 

13.10.2016r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Albania 2:1
0:1 Salihi
1:1 M. Elyounoussi
2:1 Borven


Skład
Hansen - Parr, Strandberg, Nordtveit, Linnes - Daehli, Jenssen, Henriksen, M. Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

W bramce Hansen, który wraca po kontuzjach. Dowołany został Soderlund. Westgaard złamał żebra na zgrupowaniu. Taka walka u nas jest. Nie ucieknę od Soderlunda. Wstawię go do składu i pewnie bramkę strzeli. :)

No i było nie zaciekawię po pierwszej połowie. W całym meczu niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Albanii, która na szczęście nie potrafiła tego wykorzystać. Trochę wyszło to, że cała pomoc praktycznie nie gra w swoich klubach. A Soderlund, któremu chciałem już pożegnać zalicza asystę przy wyrównującej bramce. W drugim grupowym meczu Szkoci na wyjeździe rozgromili Ormian 4-1.

 


#46

 

 

 

 

17.10.2016r. w Erewanie Mecz Eliminacyjny
Armenia - Norwegia 3:2
1:0 Movsisyan
2:0 Movsisyan
3:0 Özbiliz
3:1 Borven
3:2 M. Elyounoussi

 

 

Skład
Hansen - Parr, Strandberg, Nordtveit, Linnes - T. Elyounoussi, Ajer, Eikrem, Odegaard - Nielsen, Borven

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

To już raczej mecz towarzyski. Wymieniam całą pomoc. Może Nielsen zacznie coś trafiać. Dwa gole w eliminacjach naszego najlepszego napastnika? Trochę mało.

Wiem, że ten mecz był o nic, ale tak nie można. Kompletnie odpuściliśmy mecz. W drugiej połowie mogliśmy go zremisować, ale Borven więcej niż jednego gola nie trafia. Yura Movsisyan oraz Henrikh Mkhitaryan ogrywali wszystkich jak leci. W końcu koniec tych męczarni w eliminacjach i czekamy na rywala w barażach.

 

 

Tabela

 

 

A w barażach zagramy z Chorwacją. Zajęli drugie miejsce za Francuzami.

Znowu oni :o . Wygraliśmy z nimi w poprzednich eliminacjach, zlaliśmy ich na Euro i teraz znowu oni. Pierwszy mecz zagramy u siebie.

 

Pozostałe pary:

 

Bułgaria - Ukraina
Walia - Turcja
Polska - Izrael

 

 

Awans na mistrzostwa świętują już: Szwajcaria, Portugalia, Hiszpania, Belgia, Holandia, Włochy, Francja, Niemcy oraz Francja. Czyli bez niespodzianek w grupach.

Odnośnik do komentarza

#47

 

Kadra na mecz barażowy z Chorwacją

 

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjan Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

 

  1. Omar Elabdellaoui
  2. Martin Linnes
  3. Stefan Strandberg
  4. Jonathan Parr
  5. Gustav Valsvik
  6. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Per Skjelbred
  3. Tarik Elyounoussi
  4. Mats Møller Dæhli
  5. Kristoffer Ajer
  6. Håvard Nordtveit
  7. Magnus Wolff Eikrem
  8. Martin Ødegaard
  9. Mohammed Elyounoussi
  10. Yann-Erik de Lanlay
  11. Ruben Jenssen

Napastnicy:

  1. Fredrik Gulbrandsen
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen

 

 

 

 

Elba niestety kontuzjowany. Ponadto staram się ograniczać ilość zawodników w kadrze, który nie grają w klubach. Dlatego odpaliłem Valsvika, który po awansie do Premier League stracił miejsce w QPR. Po kontuzji wrócił Flo, ale niestety kontuzja innego obrońcy Forrena się przedłuża. Postanowiłem powołać nowego prawego obrońcę - Omar Elabdellaoui gra w Lipsku w Bundeslidze. Po zmianie trenera zaczął wychodzić w pierwszym składzie. Wcześniej przyzwoicie sobie radził w Olympiakosie. No i się doczekał powołania. Jest w kadrze również Fredrik Gulbrandsen. Przed najważniejszym meczem w eliminacjach wyjęty z czapy i sobie poradził. Mocniejszy psychicznie od pozostałych kandydatów.

Soderlund obraził się za brak powołania. Zawodnik grający w chińskich rezerwach postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. Obym i ja teraz nie zakończył po przegranych barażach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...