Skocz do zawartości

Potomkowie Wikingów


Grozny

Rekomendowane odpowiedzi

#13

 

 

 

16.06.2015r. w Molde Mecz Towarzyski
Norwegia - Finlandia 2-0

1:0 Tarik Elyounoussi

2:0 Martin Ødegaard

 

 

Skład:

Nyland - Parr, Forren, Standberg, Linnes - T.Elyounoussi, Jenssen, Skjelbred, M.Elyounoussi - Nielsen, Borven

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

W miejsce Matsa dojechał Elba i w drugiej połowie zanotował asystę. Sporo akcji szło prawą stroną. Bardzo mnie to cieszy. Dobrze zagrał Linnes. Mohammed Elyounoussi w pierwszej połowie miał dwie setki. Później wszedł na prawe skrzydło Odegaard i strzelił swoją pierwszą brameczkę w wieku 16 lat. Tym samym został najmłodszym strzelcem w historii norweskiej piłki. Warto też odnotować dobry występ Jenssena jako defensywnego pomocnika. To drugi raz kiedy gra cały mecz i zdobywa notę over 7.

Przed nami kluczowy wrzesień. Zagramy z Chorwatami oraz Bułgarami. Jak ich nie przegramy to jesteśmy praktycznie na Euro. Zakładam 6 pkt w październiku. Innej opcji nie ma. Gramy u siebie z Maltą i Azerbejdżanem. :)

 

 

Najciekawsze letnie transfery kadrowiczów

Havard Nielsen do Lyonu za 4,7 mln €
Magnus Wolff Eikrem do Bordeaux za 2,3 mln €
Markus Henriksen do Schalke 04 za 4,5 mln €
Gustav Valsvik do Young Boys za 2 mln €
Torgeir Borven do AZ Alkmaar za 925 tys €

Yann-Erik de Lanlay do Vitesse za 1,1 mln €

 

Nielsen w Lyonie ma grać w pierwszym składzie. Klub sprzedał swojego gwiazdora Alexandra Lacazette. Myślę, że jeszcze Lyon sprowadzi jakiegoś napastnika. Grają dwoma zawodnikami w tej formacji, a obecnie mają tylko trzech napastników. Martwi mnie transfer Henriksena. Nie zapowiada się, żeby grał tak dużo jak w Holandii. Raczej będzie zmiennikiem. Oby regularnie wchodził z ławki tak jak np. Tarik w Leverkusen. Co do transferu Eikrema to wygląda na to, że ma być następcą Jaroslava Plasila. Torgeir Børven buduję sobie markę w Holandii. W AZ ma być strzelcem numer jeden. Oby tak się stało.

 

 

24.07.2015r. odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do MŚ 2018. Dzięki ostatnim awansom w rankingu FIFA (obecnie 28 pozycja) dostaliśmy się do 2 koszyka. Na mistrzostwa świata będzie o wiele trudniej awansować. Fajnie by było trafić z pierwszego koszyka na Szwajcarów. A trafiliśmy...

 

Losowanie

 

do 5 zespołowej grupy. No niestety Niemców raczej nikt nie zatrzyma. Gorące wyjazdy nam się szykują. Ze Szkotami o baraże?

 

Odnośnik do komentarza

#14

 

 

Kadra na mecze z Chorwacją i Bułgarią:

 

Bramkarze:

  1. Orjand Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

  1. Even Hovland
  2. Lars Vilsvik
  3. Martin Linnes
  4. Vegard Forren
  5. Stefan Strandberg
  6. Gustav Valsvik
  7. Jonathan Parr

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Martin Ødegaard
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem

Napastnicy:

  1. Håvard Nielsen
  2. Alexander Søderlund
  3. Torgeir Bovren
  4. Mohammed Abdellaoue

 


Praktycznie ta sama kadra. Jedynie musiałem zrezygnować z kontuzjowanych zawodników. Szkoda, że Tore Reginiussen jest kontuzjowany od jakiegoś czasu, bo blisko był transferu w lipcu do Bundesligi. W jego miejsce Gustav Valsvik, który wywalczył podstawowy skład w nowym zespole. Po długiej kontuzji wraca Mohammed Abdellaoue. Może trochę na wyrost to powołanie, ponieważ w lidze jeszcze nie wystąpił. No ale Soderlund, który został również powołany dalej nie gra nic w swoim klubie + narzeka na jakiś mikro uraz. Nie będzie też lewego obrońcy Flo, który początek sezonu może uznać za pechowy. W ostatnim sparingu przed sezonem dostał złamania żeber i wyleciał na parę tygodni. Jedno zdanie o bramkarzach, bo tutaj szykuje się zmiana w pierwszym składzie. Jarstein nie broni w Hercie. Nyland broni, więc to on będzie do końca eliminacji n1. Pozytywna informacja z Pragi, gdzie Hansen zaczyna sezon w bramce.

Odnośnik do komentarza

#15

 

 

 

03.09.2015r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia-Chorwacja 2-2
0:1 Kovacic
0:2 Mandzukic
1:2 Nielsen
2:2 T.Elyounoussi

 

Skład:
Nyland - Parr, Forren, Standberg, Linnes - Daehli, Nordtveit, Skjelbred, T.Elyounoussi - Nielsen, Borven

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Na zgrupowaniu urazu dostał Henriksen, więc nie był brany pod uwagę. Zmiana również na prawej stronie. Tym razem to Linnes, który zbiera lepsze oceny w lepszym klubie. No i z Finlandią dobrze się pokazał. W bramce tak jak zapowiadałem zmiana. W ataku niby drugi duet, który niedługo może stać się pierwszym. Mohammed Abdellaoue nie doszedł jeszcze do siebie. Soderlund przez mały uraz zaczyna na ławce.
A co do meczu to jedne wielkie Ufff!!! Pierwszą połowę kompletnie przespaliśmy. Równie mogło być 0-4. W przerwie zmieniłem Nordtveita i wpuściłem Eikrema i to okazało się dobrym pomysłem. Zmiana bardziej ofensywna. W końcówce karnego zrobił Mohammed Elyounoussi. Przydała się jego szybkość i technika użytkowa. Jak zwykle lepsza druga połowa. Tylko tyle, że idzie to co raz dalej. Pierwsza połowa coraz gorsza. Nie zawsze damy radę się wyratować.

 

Tabela

 

 

W innym spotkaniu na całe szczęście Bułgarzy ulegli 0-2 u siebie Włochom.

 

Odnośnik do komentarza

#16

 

 

06.09.2015r. w Sofii Mecz Eliminacyjny
Bułgaria - Norwegia 2-4

0:1 Nielsen

1:1 Tonev

2:1 Jordanov

2:2 Stoyanov sam.

2:3 Soderlund

2:4 Nielsen

 

Skład:

Nyland - Parr, Forren, Standberg, Linnes - Daehli, Jenssen, Skjelbred, T.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Również i teraz nie mogłem skorzystać z Henriksena. W porównaniu z meczem poprzednim dwie zmiany. Jenssen za Nordtveita. Nie przekonywał mnie ostatnio. Soderlund za Borvena to druga zmiana.
No i zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę! Często trafiam ze zmianami :) W końcu zagraliśmy dobrze obie połowy. W pierwszej celny strzał równał się golem. Świetnie zagrał Jenssen. Oprócz pracy w defensywie potrafi dać coś jeszcze ofensywie w przeciwieństwie do przecinaka Nordveita. Nielsen pokazał, że transfer do Lyonu nie był przypadkiem. Został okradziony z hattricka, ale wybaczamy obserwatorom spotkania. No i oczywiście Soderlund. Człowiek talizman. Może nie grać, może mieć 10 kilo nadwagi, ale swoje zrobi.

 

Tabela

 

 

Przed ostatnimi meczami mamy 4 pkt przewagi nad Chorwacją, którzy zagrają u siebie z Bułgarią i Włochami. My mamy znacznie łatwiejszych rywali. Myślę, że awans mamy kieszeni. Po 16 latach Norwegia powróci na wielką imprezę. Tak jak Polacy za Engela w 2002. Oby z lepszym skutkiem.

Odnośnik do komentarza

#17

 

Kadra na Maltę oraz Azerbejdżan:

 

 

Bramkarze:

  1. Orjand Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

  1. Even Hovland
  2. Lars Vilsvik
  3. Martin Linnes
  4. Vegard Forren
  5. Stefan Strandberg
  6. Tore Reginiussen
  7. Jonathan Parr
  8. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Mohammed Abdellaoue

Zrobił się problem z napastnikami. Nielsen niestety zerwał czworogłowego i wyleciał na 3 miesiące. Grał regularnie w Lyonie, więc podwójna szkoda. Soderlund stara śpiewka wiadomo. Mohammed Abdellaoue dalej nie może się odnaleźć po tej kontuzji. Jedynie Borven coś strzela. Po kontuzji wracają Tore Reginiussen oraz Flo. Tym razem odpaliłem młodego Odegaarda, który w tym sezonie nie łapie się do meczowej 18 Realu. Miał być progres, a jest zupełnie odwrotnie. W niego miejsca Elba. Tak jak przewidywałem Markus Henriksen nie wstaje z ławki od 3 spotkań. Podobnie jest z Tarikiem. Dziwne, bo w ostatnim zagranym swoim meczu potrafił strzelić gola w Lidze Mistrzów. U reszty zgodnie z planem. Grają w miarę regularnie.

 

Odnośnik do komentarza

#18

 

 

 

08.10.2015r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Azerbejdżan 4-0
1:0 Soderlund
2:0 Daehli
3:0 Elyounoussi
4:0 Soderlund

 

Skład:
Nyland - Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - Daehli, Nordtveit, Henriksen, T.Elyounoussi - Abdellaoue, Soderlund

 

Ocen i statystyk nie mogłem zrobić.

 

Żelazny skład. Postawię na Henriksena. Ma szczęście, że przywiązuje się do nazwisk. W ramach podziękowania za wygrane eliminacje. W maju przyszłego roku już taki miłościwy nie będę.

 

Zadanie wykonane. Oficjalnie po 16 latach Norwegia wraca na salony!!! Soderlund gracz meczu. Zamieszany był we wszystkie nasze bramki. Człowiek orkiestra. Trzy bramki po stałych fragmentach gry. Nie sądziłem, że Forren potrafi tak dośrodkować ze stojącej piłki. M. Elyounoussi strzelił swojego pierwszego gola w kadrze. Niestety po Henriksenie widać, że nie gra w klubie. Tak samo Mohammed Abdellaoue zatracił swój instynkt strzelecki.

W bezpośrednim meczu o prawo gry w barażach Chorwaci ograli gładko Bułgarów 5-2.

 

 

 


#19

 

 

 

11.10.2015r. w Oslo Mecz Eliminacyjny
Norwegia - Malta 3-0

1:0 Parr

2:0 M.Elyounoussi

3:0 Soderlund


Skład:
Nyland - Parr, Hovland, Standberg, Vilsvik - Elba, Jenssen, Eikrem, M.Elyounoussi - Borven, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Tak jak zapowiadałem zmiany oprócz pozycji bramkarza. Nordtveit pauzuje za kartki, ale i tak bym postawił na Jenssena.
Mecz bez większej historii. Teraz na bal, marsz na bal!!! Soderlund otworzył eliminację i zakończył. Z kolei Mohammed Elyounoussi zachwyca na prawej stronie. Kolega Tarik będzie miał problem. Dla mnie to inny problem - bogactwa. :)

 

 

Końcowa tabela

 

 

Najlepszą średnią w naszym zespole wykręcił oczywiście Soderlund - 8.36. Tym samym znalazł się na piątej pozycji w całych eliminacjach. Był też w czołówce jeśli chodzi o kluczowe podania. Miał największy % celnych strzałów - 76%. W całych eliminacjach jako drużyna strzeliliśmy 30 bramek. Tylko Belgowie, Anglicy i Hiszpanie strzelali więcej od nas.

 

W innych grupach bez żadnych sensacji. Chorwaci z kłopotami, ale ograli w barażach Czechów.

Następny mecz w marcu na wyjeździe z Portugalią.

Odnośnik do komentarza

#20

 

 

Mistrzostwo Norwegii wzięte przez Strømsgodset. Piłkarzem sezonu 31 letni skrzydłowy Petter Vaagan Moen (Strømsgodset). Solidna firma w lidze, ale tematu kadry nigdy nie było.

 

11.12.2015r. Losowanie fazy grupowej Euro 2016

 

Obecnie w rankingu Fifa jesteśmy na 26 pozycji i dało nam to drugi koszyk obok Anglii, Holandii, Portugalii, Turcji oraz Rosji. W pierwszym koszyku znaleźli się: Belgia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria i Włochy. W trzecim Austria, Polska, Rumunia, Szwecja, Walia oraz Węgry. Do ostatniego koszyka przydzielono Chorwację, Serbię, Danię, Słowację, Szkocję i Ukrainę.

 

Wymarzona grupa dla mnie to chyba z Szwajcarią, Węgrami oraz Słowacją. Los przydzielił nam jednak grupę C...

 

Losowanie

 

Starych znajomych z eliminacji, czyli Chorwację. Jest wymarzona od dwóch losowań Szwajcaria, ale umówmy się ciężko z nimi będzie. Są też waleczni Walijczycy, który w eliminacjach podobnie jak my przegrali tylko raz z Belgami. Z tego co się orientuję to w fazie pucharowej możemy trafić na kogoś z grupy A gospodarza.

 

Pozostałe Grupy

 

 

 

Grupa A

Austria

Francja

Szkocja

Rosja

 

Grupa B

Anglia

Belgia

Szwecja

Słowacja

 

Grupa D

Hiszpania

Holandia

Rumunia

Serbia

 

Grupa E

Niemcy

Polska

Turcja

Ukraina

 

Grupa F

Dania

Portugalia

Włochy

Węgry

 

 

 

Ustaliłem również sparingpartnerów przed Euro. Zagramy z Irlandią Płn., Holandią oraz Łotwą. Stacjonować będziemy w Dunkierce.

Odnośnik do komentarza

#21

 

 

Kadra na Portugalię:

 

 

 

Bramkarze:

  1. Orjand Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Andre Hansen

Obrońcy:

  1. Even Hovland
  2. Lars Vilsvik
  3. Martin Linnes
  4. Vegard Forren
  5. Stefan Strandberg
  6. Tore Reginiussen
  7. Jonathan Parr
  8. Per Egil Flo

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen

 

 

 

Żadnych znaczących zmian to króciutki raport o naszych zawodnikach. Dla Jarsteina kończy się w tym sezonie kontrakt i chyba przesądzone, że odejdzie. Musi zacząć bronić regularnie. Wtedy można myśleć o przywróceniu go do bramki. Nyland w tym sezonie zagrał do tej pory we wszystkich meczach. Jest marzec, a nasz numer 1 w Ingolstadt puścił w lidze blisko 50 bramek i wygląda na to, że w tym roku czeka ich spadek. Bardzo dobrze sobie radzi André Hansen w czeskiej Sparcie. Średnia dużo lepsza od Nylanda. Na pewno sprawdzę go z Portugalią.

Flo nadal nie odzyskał pierwszego składu po szeregu kontuzji na jesieni. Nie pomaga w tym Tyrone Mings, który gra dobry sezon. Bournemouth walczy o awans do Premiership. W tej samej lidze występuje również Jonathan Parr - zawodnik Ipswich. Tylko on nie myśli o awansie, ale raczej o bezpiecznym środku tabeli. Tym razem gra na swojej nominalnej pozycji lewego obrońcy. W poprzednim grywał na prawej. Idzie mu przyzwoicie. Średnia leciutko powyżej 7 oraz 6 asyst. Na prawej stronie mamy Martina Linnesa, który rządzi w Galacie. Oprócz niego mam również Larsa Vilsvika, który regularnie gra w QPR. W środku standardowo mamy Forrena. W Tuluzie pewny punkt, ale w tym sezonie idzie im nieco gorzej. Tore Reginiussen z Rosenborga. Sezon jeszcze nie ruszył, dopiero zaczęli okres przygotowawczy. Ale zawsze jest pewnym punktem swojej drużyny oraz regularnie gra w mojej kadrze. Nominalnym trzecim środkowym jest Standberg. Jest też oczywiście Even Hovland broniący się z Norymbergą przed spadkiem z Bundesligi.

Ze środkowymi pomocnikami jest różnie. Håvard Nordtveit gra na zmianę z Ekdalem czy Gustavo. Problem w tym, że Wolfsburg nie gra typowym defensywnym pomocnikiem co jest dodatkową trudnością dla naszego przecinaka. Jeszcze gorsze problemy dopadły naszego kluczowego pomocnika w środku Henriksena, który w tym sezonie zaledwie 5 występów w lidze i 4 w europejskich pucharach. Młoda gwiazda Leon Goretzka nie do wygryzienia na ten moment. Per Ciljan Skjelbred gra podobnie jak w poprzednim sezonie. Pewny punkt Herthy, tylko troszkę gorzej liczbowo jeśli chodzi o gole/asysty. Magnus Wolff Eikrem w swoim debiutanckim sezonie w Bordeaux ma na koncie już 14 asyst. W 2 Bundeslidze błyszczy Mats Møller Dæhli. 6 bramek oraz 11 asyst w 27 spotkaniach przyczynia się do 3 pozycji Freiburga w lidze. Liczymy na awans. Inny lewo skrzydłowy Elba Rashani jest wiodąca postacią w swoim klubie IF Brondby. To na ten moment wolę jego od młodziutkiego Odegaarda, który w tym sezonie zaledwie grywa w zespole "C" Realu Madryt. Hiszpanię podbija natomiast Mohammed Elyounoussi, który ciągnie całą ofensywę Realu Sociedad za uszy.

Mohammed Abdellaoue na razie został odpuszczony. Przespał ostatnie półtora roku. Liczę, że teraz przepracuje cały okres przygotowawczy w Valerendze to na Euro będzie gotowy. Alexandrem Søderlundem wiecznie ktoś jest zainteresowany, ale do transferu nie dochodzi. A to już mija drugi rok kiedy nasz talizman nie podnosi się z ławki. No ale co zrobić jak Bezjak czy Nolan Roux strzelają bramki dzieląc między sobą jedno miejsce ataku. Świetnie dalej radzi sobie Håvard Nielsen. Szybko wrócił do formy po paromiesięcznej przerwie. A trochę się jednak obawiałem, bo w czasie leczenia Lyon przeszedł na grę jednym napastnikiem. Równie dobrze w Holandii radzi sobie Borven, który ma na koncie już 14 bramek w AZ. Już o dwie więcej niż w poprzednim. Ciągle do przodu. Tak trzymać. :)

Odnośnik do komentarza

#22

 

 

 

25.3.2016r. w Porto Mecz Towarzyski
Portugalia - Norwegia 4-2
0:1 T. Elyounoussi
1:1 C. Ronaldo
1:2 Alexander Søderlund
2:2 Nani
3:2 Ruben Vezo
4:2 C. Ronaldo

 

 

Skład:

Hansen - Parr, Forren, Standberg, Linnes - T.Elyounoussi, Nordtveit, Eikrem, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

W bramce szansę dostaje Hansen. Na zgrupowaniu rozchorował się Tore oraz Flo. W ich miejsce Standberg i Parr. A w środku ze względu na formę zacznie Eikrem. Na innych pozycjach zmiany dopiero w trakcie spotkania. Postaramy się zagrać z kontrataku.

Nie mogliśmy tu nic dobrego ugrać. Pierwsze 15 minut było dobre, ale mam wrażenie że po prostu Portugalia przespała początek. W środku pola nie istnieliśmy, a na boku Nani robił co chciał. Przed meczem ustaliliśmy sobie, że ustawimy krótkie krycie dla Ronaldo. Nie zdało to egzaminu. Cristiano oddał 20 strzałów w całym meczu. To o wiele za dużo. Małe pocieszenie w tym, że nasi grupowi rywale również przegrali. Walijczycy przegrali u siebie minimalnie 1-2 Z Niemcami. Chorwaci również na wyjeździe z Irlandią Płn. 1-2. Wyłącznie Szwajcarzy stanęli na wysokości zadania ogrywając u siebie Egipt 1-0.

 

Odnośnik do komentarza

#23

 

14.05.2016r.

 

Szeroka kadra na Euro 2016

 

Bramkarze:

  1. Orjand Nyland
  2. Rune Jarstein
  3. Lars Cramer

Obrońcy:

  1. Even Hovland
  2. Lars Vilsvik
  3. Martin Linnes
  4. Vegard Forren
  5. Stefan Strandberg
  6. Tore Reginiussen
  7. Jonathan Parr
  8. Per Egil Flo
  9. Gustav Valsvik

Pomocnicy:

  1. Markus Henriksen
  2. Ruben Jenssen
  3. Elba Rashani
  4. Per Skjelbred
  5. Tarik Elyounoussi
  6. Mats Møller Dæhli
  7. Mohammed Elyounoussi
  8. Håvard Nordtveit
  9. Magnus Wolff Eikrem
  10. Ole Kristian Selnæs
  11. Martin Ødegaard
  12. Yann-Erik de Lanlay

Napastnicy:

  1. Alexander Søderlund
  2. Torgeir Bovren
  3. Håvard Nielsen
  4. Mohammed Abdellaoue

 

Wśród bramkarzy nie ma Hansena, który wyleciał na 3 miesiące. W jego miejsce wcześniej powoływany już Lars Cramer. Pozostała dwójka bez zmian. Warto zaznaczyć, iż Jarstein w końcówce sezonu zmienił Krafta w bramce. W przypadku obrońców to mój standardowy zestaw. Pojawiły się małe komplikacje w pomocy. Dwaj defensywni pomocnicy Håvard Nordtveit oraz Ruben Jenssen są obecnie kontuzjowani. Pierwszy ma szansę się jeszcze wykurować. Niestety Jenssen naderwał mięśnie skośne brzucha i jego przerwa będzie trwała do 5 tygodni, więc ma nikłe szanse na wyjazd do Francji. W jego miejsce przewidywany jest debiutant Ole Kristian Selnæs z Saint Etienne. Wspomniałem już o nim. Zaliczył pierwszy poważny cały sezon w swoim francuskim klubie i uzyskał średnią over 7. W szerokiej kadrze znalazł się również dawno dawno niewidziany skrzydłowy Yann-Erik de Lanlay. Ostatni raz go powołałem na początku. Choć większych szans nie ma na pojechanie na Euro, ale zaliczył dobry sezon w Vitesse. Znaleźli się na podium Eredivisie.

 

Odnośnik do komentarza

#24

 

 

 

Ostateczna kadra na Euro z profilami zawodników:

 

 

 

 

Miałem jeden mały dylemat. Zabrać Mohammeda Abdellaoue i poświęcić jakiegoś pomocnika. Trochę z żalem odesłałem Mohammeda, ale w ostateczności w ataku może zagrać Tarik lub nasz drugi Mohammed. Szkoda wielka Jenssena, który miał nawet szansę grać w pierwszym składzie na tych mistrzostwach. Teraz muszę liczyć, że Nordtveit powróci do zdrowia przed pierwszym meczem. Szansę debiutu już z Irlandią Płn dostanie Selnaes. Równie dobrze mogę tam cofnąć Eikrema albo Pera Skjelbreda. Rezygnować z defensywnego pomocnika nie zamierzam. I tak uważam, że gramy dość ofensywnie. Zadziwił mnie in minus Odegaard, który był oburzony za brak powołania. Taki zimny prysznic dobrze mu zrobi.

Odnośnik do komentarza

No kiepski kiepski napad. Aż dziw bierze, że przy takich atrybutach Nielsen potrafi strzelać w Lyonie. Kiedyś to mieli z kogo wybierać. Był Flo, Iversen, Carew czy Solskjaer.

 

#25

 

 

25.05.2016r. w Oslo Mecz Towarzyski
Norwegia - Irlandia Północna 3-0
1:0 Soderlund
2:0 Borven
3:0 Nielsen




Skład:
Jarstein - Parr, Hovland, Standberg, Vilsvik - Daehli, Selnaes, Skjelbred, T.Elyounoussi - Borven, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Parę zmian. Postaram się wypróbować wszystkich powołanych zawodników w tych meczach. Na Holandię wyjdziemy pewnie w najsilniejszym możliwym składzie. Nordtveit poza składem. W ciągu tygodnia powinien wrócić. Zadebiutował Selnaes i zagrał poprawny mecz. Choć przez dyspozycję rywala raczej nie miał możliwości się wykazać. W obronie wszyscy zagrali dobrze, wygrywaliśmy kluczowe piłki. Cieszy też postawa napastników. Wszyscy strzelili po bramce. Nasi pierwsi rywale na mistrzostwach Szwajcarzy zremisowali u siebie z Polską 2-2.

 

 

 

 

29.05.2016r. w Oslo Mecz Towarzyski
Norwegia - Holandia 0-5

0:1 Robben

0:2 Depay

0:3 Depay

0:4 Depay

0:5 Huntelaar

 

 

Skład:
Nyland- Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - Daehli, Skjelbred, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Stawiam na najsilniejszy skład. Tarik zacznie na ławce. Będzie pierwszym do wejścia. Cofnąłem Pera, który chyba powinien więcej zdziałać na tej pozycji niż Eikrem.
Kompromitacja!!! Jak tak beznadziejnie zagramy na Euro to lepiej nie jechać. Kompletnie nic nam nie wychodziło. Nie potrafiliśmy się utrzymać dłużej przy piłce. Trzy-cztery podania w środku i piłka odnajdywała się przy Holendrach. Jedynie wiem, że Per Ciljan Skjelbred sprawdzi się w roli defensywnego pomocnika w razie potrzeby. W pierwszej połowie wygrywał wszystkie pojedynki, ale co z tego jak Depay na bokach robił co chciał. Trzeba poważnie się zastanowić czy Tore jest w stanie choć trochę dorównać Forrenowi w obronie. Teraz czeka nas ostatni mecz z Łotwą i trzeba koniecznie poprawić humory. Wiemy, że jesteśmy europejskim średniakiem, ale nie możemy przegrywać w taki sposób przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza

W innych karierach często ich ogrywałem (pamiętne 6-0 grając Polską na Euro 2016). Mam odblokowaną kadrę Niemiec.

 

 

#26

 

 

 

03.06.2016r. w Molde Mecz Towarzyski
Norwegia - Łotwa 3-1

1:0 Nielsen

1:1 Sebris

2:1 Nielsen

3:2 Nielsen

Skład:
Nyland- Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - T.Elyounoussi , Nordtveit, Eikrem, M.Elyounoussi - Nielsen, Borven

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Havard w końcu w składzie. Od pierwszych minut Tarik oraz Borven. Trzeba się godnie pożegnać przed wylotem.

Wygrana cieszy, ale to nie był taki mecz jakbym chciał. Mam nadzieję, że zapas dobrych meczy zostawiliśmy na same mistrzostwa. Nordtveit troszkę przesadził z tymi faulami i wyleciał w końcówce spotkania. Grając w dziesiątkę potrafiliśmy podwyższyć wynik. Karnego zrobił Soderlund. Nielsen musiał tylko dopełnić formalności. Z urazem zszedł Mohammed Elyounoussi, ale na szczęście nic groźnego. Gra Eikrema w środku mnie nie przekonuje. Zaliczył asystę z rzutu wolnego, ale jego rozgrywanie mi się nie podoba. No ale w mojej taktyce to chyba tak musi być, że środek odstaje od reszty. Gorzej jak na skrzydłach nic się nie dzieje. Wtedy mamy ogromne problemy w ofensywie.

 

Odnośnik do komentarza

#27

 

 

Wyniki innych spotkań

 

 

 

10 czerwca

Grupa A
Francja - Rosja 1:0

11 czerwca

Grupa A
Austria - Szkocja 2:3

Grupa B
Szwecja - Belgia 1:3
Słowacja - Anglia 2:1


12 czerwca

Grupa D
Hiszpania - Rumunia 2:0

 

 

 

 

 

12.06.2016r. w Lille Mecz Grupy C
Norwegia - Szwajcaria 2-1
1:0 Soderlund
2:0 Nordtveit
2:1 Stocker

Skład:
Nyland- Flo, Forren, Reginiussen, Linnes - Daehli , Nordtveit, Henriksen, M.Elyounoussi - Nielsen, Soderlund

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Bez zaskoczeń. Zastanawiałem się jedynie czy zamiast Reginiussena postawić na innego obrońce, ale jednak postanowiłem nic nie zmieniać. Wg bukmacherów faworytem Szwajcaria, ale ja myślę że tu nie ma faworyta. Będziemy grać pod kontratak.

Ciężko wywalczone zwycięstwo. Świetny początek po golu Soderlunda zza pola karnego. Szwajcarzy bez celnego strzału w pierwszej połowie. Drugą połowę również pięknie otwieramy. Wszystko wypracował Mohammed Elyounoussi. Obawiałem się o Tore, a zagrał bardzo poprawnie. Bramkę zawalił Forren, który nie wiem dlaczego nie przeciął prostej piłki do Stockera. W drugim meczu naszej grupy Chorwacja rozbija Walię 3-0.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...