Skocz do zawartości

Potomkowie Wikingów


Grozny

Rekomendowane odpowiedzi

#62

 

 

 

Styczeń 2019

 

 

 

Sparingi

Duisburg - Hoffenheim 1:2 (Sule, Vietto)
Albacete - Hoffenheim 1:1 (Jahn)
Hoffenheim - Fluminense 1:1 (Can Durmus)
Aachen - Hoffenheim 0:5 (Schar, Vietto x2, Milik, Reinartz)

 

 

Bundesliga

[18/34] Stuttgart - Hoffenheim 2:3 (Ozyakup x2, Vietto)
[19/34] Hoffenheim - Kaiserslautern 4:1 (Carrasco, Toljan, Vietto x2)



Transfery

Olmo odszedł do Arsenalu za 42,5 mln €. Tak jak zapowiadałem jak dostanę dobrą cenę to sprzedaję. Resztę transferów zablokowałem, nie chcę robić rewolucji w środku sezonu gdy jesteśmy liderem. Reyna, Jahn, Amiri, Sule czy Jantschke mieli sporo ofert z całej europy. W miejsce Olmo chciałem znaleźć jakiegoś niemieckiego napastnika, ale nie było nikogo ciekawego dostępnego. Postanowiłem ściągnąć Arkadiusza Milika z Realu Madryt za 15 mln €. Suma po spełnieniu paru warunków może wzrosnąć nawet do 30 mln. Na początku chciał za dużej tygodniówki, ale jakoś go przekabaciłem premiami za gole.


Otwarcie rundy rewanżowej zwieńczone sukcesem, ale po ciężkiej walce. Markovic wyleciał na kilkanaście dni z powodu kontuzji. Peyretti w sparingu się rozleciał na trochę dłużej. Debiut Milika taki średni. Miał udział przy jednej bramce, ale nie bezpośrednio. Olmo świetnie dogadywał się z Vietto i skrzydłowymi. Ciężko będzie go zastąpić tak od razu.

U siebie jak walec. 10/10 wygranych bramki 43 na 8 straconych.

Tabela

Odnośnik do komentarza

#63

 

 

Luty 2019


Bundesliga

[20/34] Hoffenheim - Nurnberg 4:1 (Vietto, Milik x2, Vargas)
[21/34] Werder Brema - Hoffenheim 2:1 (Ozykaup)
[22/34] Hoffenheim - Hannover 4:0 (Carrasco x3, Milik)
[23/34] HSV - Hoffenheim 0:3 (Carrasco x2, Vargas)

 

Liga Europy

I Runda Hoffenheim - Anderlecht 5:1 (Jahn x4, Markovic)
II Runda Anderlecht - Hoffenheim 1:2 (Reyna, Jahn)


U siebie w lidze gromimy wszystkich jak leci. Świetnie sobie radzi Carrasco, który zaliczył już 13 bramek w lidze. W tym sezonie już 4 nagrody piłkarza tygodnia. Świetny transfer. Milik zdobył swoje pierwsze bramki. Widać, że był na głodzie po Realu. Z Norymbergą oddał 17 strzałów. Z Werderem porażka, ale to przez Sorga. Przy naszym prowadzeniu zrobił głupi błąd i graliśmy godzinę w osłabieniu. Trzymaliśmy się do 80 minuty, potem padliśmy.

Belgowie nie stanowili dla nas większego problemu. Dwumecz został wygrany przez naszych zmienników tak jak we wcześniejszych meczach LE. Teraz czas na PSG jednym z głównych faworytów tych rozgrywek. Teraz trzeba będzie zagrać najsilniejszym składem.

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

#64

 

 

Marzec 2019



Bundesliga

 

[24/34] Hoffenheim - Düsseldorf 5:0 (Carrasco x2, Vietto, Reinartz, Milik)
[25/34] Borussia - Hoffenheim 6:0
[26/34] Hoffenheim - Leverkusen 2:2 (Jahn, MIlik)
[27/34] Frankfurt - Hoffenheim 2:4 (Vargas, Vietto, Ozyakup x2)

 

 

Liga Europy

 

II Runda Hoffenheim - PSG 5:3 (Vietto x3, Markovic, Jahn)
II Runda PSG - Hoffenheim 2:1 (Vietto)

 

Puchar Niemiec

 

1/8 Hoffenheim - St. Pauli 2:1 (Schar, Reyna)



Na mecz do Dortmundu jechaliśmy bez Sorga, który wyleciał na 3 tygodnie. W jego zastępstwie na prawą obronę przesunięty będzie Toljan. Wynik koszmarny, gra również. Proste błędy popełniał nawet niezawodny w tym sezonie Sule. Borussia podwójnie wyszła naładowana po ostatnim blamażu z nami na jesieni 0:4 oraz po przegranej w niemieckim klasyku 1:6 kolejkę wcześniej. Kiedyś musiał trafić się jakiś słabszy mecz. Będzie okazja do szybkiego rewanżu. Zagramy z nimi w 1/4 Pucharu Niemiec. Z Leverkusen po raz pierwszy nie zdobyliśmy kompletu punktów u siebie w lidze. Już tak nie dominowaliśmy jak przyzwyczailiśmy kibiców. Mecz był bardziej wyrównany i równie dobrze mogliśmy w końcówce stracić remis.


W pierwszym meczu z PSG ostra strzelanina. Jak Markovic strzelił bramkę na 1:0 to myślałem, że zaraz padną kolejne. Padły, ale w tym czasie Francuzi załadowali nam szybkie dwa gongi i trzeba było gonić wynik. Na rewanż jechaliśmy dodatkowo bez Jahna, który dostał urazy w meczu ligowym. Zaczęło się fatalnie od straty bramki w 2 minucie. Nie potrafiliśmy zagrozić rywalom aż do 60 min, kiedy oddaliśmy pierwszy celny strzał. Chwilę potem PSG odrobiło straty. Drugi raz zagroziliśmy w 80 minucie po kontrze Guntera bramkę strzelił Vietto. Dwa celne strzały wystarczyły, żeby przetrwać i awansować dalej!!! Po tym meczu straciłem skrzydła. Markovic wypadł na 3 tygodnie, a Carrasco na 2 tygodnie. W 1/4 zmierzymy się z WHU.

 

 

Tabela

 

 

Rozesłałem również pierwsze powołania na mecze z Kamerunem oraz Ukrainą

 

Powołania vol.1

Powołania vol.2

 

 

Numerem jeden to oczywiście doświadczony Bran Guzan z AV. Pozostali dwaj to młodzi newgeni(jeden grywa w Salwadorze). W środku obrony i na lewej największa posucha. Jest jeden John Brooks, który czasami gra w Interze Mediolan + newgeni. Na bokach są doświadczeni Tim Ream oraz Fabian Johnson. Na prawej flance są dwaj gracze z Premier League Yedlin oraz Chandler. W środku jest doświadczony Bradley, najdroższy amerykański kopacz Hyndman. Jest też przyzwoity Diskerud oraz newgen z PSV. Na bokach prym będą wiedli Julian Green - rezerwowy z Realu Madryt oraz newgen z Utrechtu Shawn Bell. W ataku oczywiście Altidore oraz Johannsson. Jest też Clint Dempsey. Zabrałem go, ponieważ inny napastnik Gonzalo Veron wyleciał na parę miesięcy. Zbytnio wielkiego wyboru nie miałem.

 

Odnośnik do komentarza

#65

 

 

Marzec/Kwiecień 2019

 

Mecze towarzyskie

 

USA - Kamerun 4:0 (Johannsson, Matip sam., Dempsey, Wood)
USA - Ukraina 2:1 (Johannsson x2)

 

Debiut z Kamerunem udany. Kamerun to finalista z tego roku PNA oraz 8 drużyna poprzednich MŚ. Zagraliśmy klasycznie 442 w środku z Bradleyem oraz Diskerudem. Hyndman niestety przyjechał kontuzjowany na kadrę. Pojawił się na boisku również Dempsey. Był to jego 51 gol w 147 występie w kadrze. Bardzo dobrze funkcjonowała prawa strona. Asystę zaliczyli dwaj prawi obrońcy oraz prawoskrzydłowy. Z Ukrainą również przyzwoite spotkanie. Tym razem lepiej funkcjonowała lewa strona. W obronie pokazał się świetnie Dave Hoyt, który skorzystał na kontuzji numeru dwa w obronie Jareda Forda z Krasnodaru(również newgen).

Warto dodać, że debiutu doczekał się nasz klubowy napastnik Vietto.

 

Wylosowane zostały grupy Złotego Pucharu

 

 

Zagramy z Hondurasem, Panamą oraz Surinamem.

Odnośnik do komentarza

#66

 

 

 

Kwiecień 2019


Bundesliga

[28/34] Hoffenheim - M'Gladbach 4:0 (Ozyakup, Vietto x3)
[29/34] Mainz - Hoffenheim 1:2 (Vietto, Jahn)
[30/34] Hoffenheim - Wolfsburg 4:2 (Sorg, Markovic, Carrasco, Amiri)

 

 

Puchar Niemiec

1/4 Hoffenheim - Borussia 3:4 (Carrasco, Reinartz, Vietto)


Liga Europy

1/4 WHU - Hoffenheim 1:1 (Milik)
1/4 Hoffenheim - WHU 1:2 (Payet sam.)


W lidze po 30 kolejce dobiliśmy do 101 goli. Drugi Bayern ma zaledwie 68 bramek. Ciągle trzymamy przewagę nad nimi, ale w końcówce sezonu czekają nas wyjazdy do Monachium, Lipska i Koloni. Gramy fenomenalny sezon, ale i to może nie wystarczyć na roboty z Bayernu.


Na mecz pucharowy krajowy do zdrowia powrócili Carrasco oraz Sorg. Niestety nasz drugi prawoskrzydłowy dostał kontuzji. Reyna wyleciał do 4 tygodni. Niestety powrót Carrasco nie wystarczył. Borussia oddała 5 celnych strzałów i to wystarczyło na 4 trafienia. My mieliśmy 3 razy więcej celnych. Bramki traciliśmy bo błędach w obronie. Jedną z nich straciliśmy po asyście Sorga z autu. Niebywałe drugi mecz z Borussią z takimi prostymi błędami!!!

W LE z wielkimi nadziejami czekałem na rewanż. Pierwszy mecz był bardzo udany, przez większość spotkania prowadziliśmy grę. Dopiero pod koniec straciliśmy gola. U siebie w rewanżu zaczęliśmy fatalnie. W 30 sekundzie straciliśmy gola. Jak już nam udało się wrócić do meczu to karnego sprokurował Jantschke. Rok temu również odpadliśmy w 1/4 i również mieliśmy realne nadzieje na awans.

 

 

Tabela

 

 

Transfery

 

Peyretti wobec braku występów poprosił o transfer. W lipcu przejdzie do Bayeru Leverkusen za prawie 4 mln €. Z wolnego transferu zakontraktowałem świetnego lewego obrońcę, reprezentanta Argentyny. Jonathan Silva zluzuje bardzo solidnego Guntera oraz Toljana. Ta dwójka może grać wyżej, więc dalej widzę ich w kadrze.

Odnośnik do komentarza

W rzeczywistości nie zapowiada się na takiego kota. Twórcy trochę przesadzili. :szczerba:

 

 

#67

 

 

Maj 2019


Bundesliga

[31/34] Bayern - Hoffenheim 1:0
[32/34] RB Leipzig - Hoffenheim 0:2 (Jahn, Vietto)
[33/34] Hoffenheim - Schalke 04 3:2 (Markovic, Ozyakup, Milik)
[34/34] Koln - Hoffenheim 0:3 (Horn sam., Vietto x2)

 

 

Do Monachium pojechaliśmy bez Jantschke, który pauzuje za kartki. Minimalnie przegraliśmy. Trochę bojaźliwie ustawiłem całą naszą grę. W drugiej połowie zagraliśmy już naszym standardowym ustawieniem i mieliśmy szansę na remis. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce. Liczyłem, że Schalke urwie punkty Bayernowi. Nam się bardziej postawili :). Mecz kończyłem w 10, więc na ostatni mecz w Kolonii zagraliśmy bez Sule. W Kolonii wygrywamy. Wynik może nie ukazuje naszych trudności, ale przez dłuższy czas było tylko 1:0 po samobóju bramkarza. Gdyby się skończyło na tej bramce to można pomyśleć, że tytuł podarował nam Timo Horn. Jednak w końcówce Vietto przypomniał, że jest strzelcem numerem jeden.

 

 

Ostateczna Tabela

 

 

Mój pierwszy pełny sezon, od razu mistrzostwo i to w jakim stylu. Trochę za szybko przyszedł ten sukces, bo zapał trochę opadł. W następnym sezonie trzeba będzie pokazać się w Lidze Mistrzów.

 

 

Piłkarzem sezonu został Lazar Markovic - 11 bramek oraz 22 asysty. Średnia bliska 8. Dalej Carrasco oraz Vietto. Królem strzelców oczywiście Vietto, który zdobył 33 bramki. O cztery mniej niż Lewandowski rok temu. Menadżerem sezonu oczywiście ja. Na podium jeszcze Skrypnyk z Werderu oraz Bilic z Bayernu. W 11 sezonu pięciu naszych zawodników. Sorg trochę nie spodziewanie. Szybciej Carrasco za Reusa powinien być.

 

Vietto nie dostał się do ostatecznej kadry Argentyny na CA. Co za ignoranci w tym sztabie. Pojadą Reyna oraz Vargas.

 

 

Transfery

 

Dwóch naszych czołowych asów chce odejść już po pierwszym sezonie. Carrasco chce do Bayernu, a Vietto do Juventusu. Odejdzie na pewno Schar, któremu kończy się kontrakt i nie chce być już rezerwowym. W jego miejsce zjawi się Marc Kempf za 9 mln €. Złożyłem również propozycję przedłużenia wypożyczenia Markovica. Jak się znowu zgodzą to nie wiem co za amatorzy pracują w The Reds.

 

Odnośnik do komentarza

#68

 

 

Czerwiec 2019

 

 

Mecz Towarzyski

 

USA - Holandia 2:0 (Dempsey, Bradley)

Skład: Guzan - Johnson, Ream, Brooks, Chandler - Wood, Bradley, Diskerud, Gatt - Johannsson, Dempsey

W czerwcu musiałem rozesłać powołania na mecz towarzyski z Holandią. Sporo zawodników zostało oddelegowanych do kadry olimpijskiej na Copa America z Greenem czy Hyndmanem na czele. Kadra została trochę okrojona. Nie przeszkodziło to w pewnym zwycięstwie. Zapewniła go stara gwardia. Dempsey pokazał, że warto go jeszcze zabrać na jeden turniej.

Pod koniec czerwca nadchodził czas na powołanie ostatecznej kadry na Gold Cup. I tu pojawiał się mały kłopot. Nasza kadra olimpijska nieoczekiwanie awansowała do półfinału i nie mogę ich przesunąć na mój turniej. Tym samym tracimy siedmiu pewniaków do kadry, z czego czwórka grałaby w wyjściowym składzie. Także zagramy w osłabieniu. Meksyk się cieszy. :)

 

kadra vol.1

kadra vol.2

 

 

Transfery

Markovic dalej pozostanie u nas na wypożyczeniu. Odrzuciłem pierwsze oferty za Vietto oraz Sule. Z kolei Ozyakup oświadczył, że zrobi wszystko by odejść do Milanu. Wynegocjowałem z nimi dobrą cenę 30 mln €, więc krzyż na drogę. Z Sule podpisałem nowy kontrakt, więc nie ma mowy o żadnym transferze. Z wolnego kontraktu przychodzi bramkarz Moez Ben Chrifia. W miejsce Turka przyjdą Denis Praet za 20 mln € oraz Tielemans za 4 mln €. Do środka przyjdzie także doświadczony Nemanja Matic za 6,5 mln €. Z drużyną pożegnał się Reinartz, który odszedł za 3 mln € do Werderu Brema.

Odnośnik do komentarza

Jak gonię wynik to często stawiam na 433.

 

 

#69

 

 

Lipiec 2019

 

Sparingi

Hoffenheim - Szachtar 1:3 (Rakitskyi sam.)
Hoffenheim - Duisburg 2:1 (Carrasco, Tielemans)
TSV Munchen - Hoffenheim 1:3 (Milik, Sule, Reyna)
Kobbe Leone - Hoffenheim 0:0
Hoffenheim - Bordeaux 0:0


Super Puchar Niemiec

Borussia - Hoffenheim 4:4 (Carrasco x2, Milik, Vargas) 6:5 po karnych

 

 

Gold Cup

[1/3] USA - Honduras 2:0 (Bedoya, Altidore)
[2/3] Panama - USA 1:5 (Altidore x2, Bradley, Dempsey, Bedoya)
[3/3] USA - Surinam 3:0 (Johannsson x2, Bedoya)

1/4 Kostaryka - USA 3:3 (Wood, Bradley, Johannsson) 4:5 po karnych

1/2 Meksyk - USA 0:4 (Johannsson x2, Bradley, Diskerud)

Finał USA - Honduras 6:1 (Johannsson x2, Bedoya, Bradley, Johnson, Chandler)

 

Na otwarcie turnieju wypadli z kadry Rubin oraz Veron. Ten drugi jeszcze zdołał zagrać na tym turnieju. Grupę wygrywamy bez problemu. W innych grupach bez niespodzianek. Może mała niespodzianka to, że Kanada nie wchodzi z trzeciej pozycji do fazy pucharowej.

Nasze osłabienie brakiem kilku piłkarzy wyszło w meczu z Kostaryką. Dodatkowo nie zagrał Brad Guzan oraz Dempsey. Świetny turniej rozgrywał Bedoya, który nie był przewidywany do grania.

W półfinale musieliśmy już się mierzyć z faworytem całych rozgrywek. No i dość nieoczekiwanie był to mecz dużo łatwiejszy niż poprzedni. W 27 minucie było już pozamiatane, 4:0 dla nas.

A finał bezstresowy. Zadanie wykonałem, więc mogę zrezygnować z prowadzenia kadry Stanów Zjednoczonych. Były małe obawy w związku z utratą paru zawodników, ale okazały się bezzasadne.

 

Drabinka

 

Co do Hoffenheim. To rozegraliśmy szalony mecz z Borussią. Nie mógł zagrać Vietto, który od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją kolana. Początek meczu przespaliśmy, w 10 minucie przegrywaliśmy już 1:3. Jednak zdołaliśmy wyciągnąć na karne, ale dopiero w 93 minucie po golu Vargasa. W karnych porażka. Nie strzelił nasz nowy nabytek Tielemans. Trzeci z rzędu przegrany mecz z Borussią Dortmund. Czekamy na rewanż w lidze.

 

 

Argentyna po dogrywce pokonuje w finale Brazylię w CA. Brązowy medal zdobyła nasza kadra olimpijska wygrywając z Kolumbią.

Odnośnik do komentarza

Na moim sejwie dalej jest asystentem w kadrze Holandii.

 

 

#70

 

 

Sierpień 2019

 

 

Sparingi

Monza - Hoffenheim 0:2 (Carrasco x2)

 

Puchar Niemiec

I runda Lok. Leipzig - Hoffenheim 0:10 (Jahn x4, Milik x2, Markovic x3, Amiri)

 

 

Bundesliga

[1/34] Hoffenheim - Frankfurt 1:0 (Vietto)
[2/34] Darmstadt - Hoffenheim 1:2 (Jahn, Silva)
[3/34] Mainz - Hoffenheim 0:4 (Silva x2, Tielemans, Vietto)
[4/34] Hoffenheim - Koln 1:0 (Jahn)

Tabela

 

 

Pierwsze dwa mecze minimalnie wygrane, ale na boisku mieliśmy tradycyjną przewagę. Tylko trochę gorzej było z celnością. W Darmstadt aż trzech zawodników zeszło z kontuzjami. Reyna oraz Sule wylecieli na kilkanaście dni, a Praet nawet do 3 tygodni będzie pauzować. Muszę przyznać, że ciężko może być zastąpić stary środek boiska. Praet z Tielemansem oraz Maticem na razie bez fajerwerków. Świetnie do zespołu wprowadził się lewy obrońca Silva, który strzelił 3 bramki w lidze i został piłkarzem tygodnia.

W ostatnim dniu okienka zaakceptowałem ofertę 8 mln € Koln za Reyne. W jego miejsce może grać Amiri czy Vargas. Markovica zamierzam mocniej eksploatować. W lidze mistrzów nie będę mógł tak mocno rotować. Miałem powalczyć o Juliana Brandta, ale za dużo chcieli. Może w zimowym okienku poszerzymy skład.

W Lidze Mistrzów byliśmy losowani z trzeciego koszyka. W grupie zagramy z Juventusem, Lyonem oraz Anderlechtem.


Preferowany skład na sezon

Baumann - Silva, Sule, Jantschke, Sorg - Matic, Carrasco, Praet, Markovic - Milik, Vietto

Odnośnik do komentarza

#71

 

 

Wrzesień 2019



Bundesliga


[5/34] Schalke - Hoffenheim 2:0
[6/34] Hoffenheim - Bayern 1:2 (Praet)
[7/34] Hoffenheim - Stuttgart 2:0 (Vietto, Markovic)

 

Liga Mistrzów

 

[1/6] Anderlecht - Hoffenheim 2:4 (Milik x4)


Z Schalke przegraliśmy zasłużenie. Z Bayernem to był dziwny mecz. Ogólnie to nie mamy mistrzowskiej formy jak rok temu. Ale w pierwszej połowie Bayern jak na siebie ustawił się bardzo defensywnie z dwoma defensywnymi pomocnikami z Lewandowskim na szpicy. Nie oddali żadnego strzału w pierwszej połowie. Mogliśmy prowadzić wyżej po pierwszej połowie. W drugiej zagrali już bardziej ofensywnie. Wystarczyły im dwa celne strzały w całym meczu by nas pokonać. Nie możemy już na początku dać Bayernowi odskoczyć, bo inaczej będzie po mistrzostwie.

 

Tabela


Debiut w LM zaczął się fatalnie od starty bramki w 20 sekundzie meczu. Na szczęście dzień konia miał Milik. Reszta zawodników zagrała przeciętnie i mogliśmy nawet przegrać. W drugim meczu Lyon potrafił wywieźć ważny punkt z Turynu.

Odnośnik do komentarza

#72

 

 

 

Październik 2019


Bundesliga

[8/34] HSV - Hoffenheim 3:3 (Milik x3)
[9/34] Hoffenheim - Hannover 3:0 (Zieler sam., Carrasco x2)
[10/34] Hertha - Hoffenheim 1:1 (Markovic)


Liga Mistrzów

[2/6] Hoffenheim - Juventus 5:2 (Milik x2, Tielemans, Markovic, Jahn)
[3/6] Lyon - Hoffenheim 0:2 (Sorg, Milik)


Puchar Niemiec

II runda Hoffenheim - RB Leipzig 3:0 (Strobl, Milik, Carrasco)

Na mecz z HSV brak słów. Prowadziliśmy 3:0, żeby w doliczonym czasie stracić bramkę. Vietto gdzieś zatracił swoje snajperskie zdolności. Musi jak najszybciej się odblokować. Podpisaliśmy z nim nowy kontrakt po tym jak zdecydował się nie odchodzić. W lidze dalej nie potrafimy wygrać na wyjeździe od jakiegoś czasu. Mimo sporej przewagi tylko remis w Berlinie. Dodatkowo zmarnowany karny przez Carrasco.


W Lidze Mistrzów przejechaliśmy się po Włochach. W 30 minut potrafiliśmy wpakować rywalom cztery bramki. Świetne dośrodkowania dawał Jonathan Silva, który zaliczył asysty przy golach Milika. Lyon również pokazał siłę gromiąc Anderlecht 5:0. W końcówce Sule oczywiście musiał złapać dwa żółtka i do Lyonu nie poleci. Lyon nie taki straszny jak go malują. Wygrywamy dosyć pewnie po dwóch asystach Tielemansa, który to gra na zmianę z Praetem w środku. Na te ważniejsze mecze to raczej wiem już kto będzie wychodził. Jesteśmy liderem i mamy dobre 5 pkt przewagi nad Lyonem/Juventusem.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...