Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Kogo byście ściągnęli do siebie ? Początek 2 sezonu. Chodzi mi o to, żeby nie panikował przy rozegraniu piłki, grał pewnie. Wiek i cena bez znaczenia. Mi najbardziej podoba się Badstuber + można osłabić głównego rywala w walce o tytuł. Gdyby nie to, że jego gra głową wygląda fatalnie to brałbym go bez zastanowienia, chociaż po namyślę chyba ta gra głową w defensywie aż tak się nie przydaje, jak wyskok i przerwanie akcji rywala. Mam Hummelsa, Gintera i Sokratisa, bo sprzedałem Suboticia do Man City. Tylko Grek, jak dla mnie ma zbyt niski poziom opanowania i słabe atrybuty techniczne do rozgrywania piłki.

 

Chciałem wziąć Laporte, nawet dałem tą klauzulę 50 mln, ale jego oczekiwania finansowe .. masakra. Chciał 350 tyś. tyg. (zjechałbym może do 300) + 60 tyś za występ i 80 za czyste konto .. Nawet Reus tyle nie zarabia, tak więc trzeba rozglądać się za kimś innym. Jeszcze City podkupiło mi Krychowiaka ...

 

Badstuber - 2,5 * na 2,5 * , cena to około 18 mln €

Indi - 2,5 * na 2,5 * , cena około 30 mln €

Umtiti - 2,5 * na 3,5 * , cena około 30 mln €

 

http://imgur.com/a/ApE2N

Hummels i Ginter to para na lata, a Sokratis to świetna alternatywa dla obojga. Nie widze sensu pchania tam na sile kogos czwartego. Lepiej szukac jakiegos mlodego, albo trafi Ci sie wychowanek i go ogrywac

Odnośnik do komentarza

A Varane ?? mam go MU razem z Romagnolim i Laporte. Wszyscy trzej graja świetnie w obronie. Ale z Romagnolim to masz racje. Ja sie musiałem niezle napocic zeby go sciągnąć. W cholere klauzul, miesiecznych rat, chyba nawet 50% od nast transeru..... coś około 250 mln euro dałem

Odnośnik do komentarza

Nie chce wydawać takich kosmicznych kwot, mimo że pieniądze są. Ale to nie w moim stylu płacić za defensorów po 50 mln +. Bayern podkupił Mkhitaryana uaktywniając jego klauzulę (42,5 mln E) - najprawdopodobniej zastąpi go Breel Embolo, który będzie zmiennikiem Auby, bądź Reusa.

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo, kilka reprezentacji w FM-ie nie jest na licencji, w tym Niemcy. Czy po kilku sezonach jest tak, że do tych reprezentacji powoływani są newgeny, czy jednak zawsze grają w nich "szaraki" ?

Nie, tzn. nie ma licencji na reprezentacje, więc wystarczy wgrać fake i będzie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza

 

Jak wiadomo, kilka reprezentacji w FM-ie nie jest na licencji, w tym Niemcy. Czy po kilku sezonach jest tak, że do tych reprezentacji powoływani są newgeny, czy jednak zawsze grają w nich "szaraki" ?

Nie, tzn. nie ma licencji na reprezentacje, więc wystarczy wgrać fake i będzie jak trzeba.

 

Szkoda. W sumie mogliby zrobić tak, żeby chociaż newgeni byli powoływani. W końcu to fikcyjni piłkarze

Odnośnik do komentarza

Czas pochwalić się swoją Borussią.
Jak co FM'a, musiałem spróbować zagrać BVB jako swoją ulubioną drużyną. Tym razem nie sądziłem, że stworzę na prawdę mega mocny zespół, który od pierwszego sezonu będzie z powodzeniem walczył na wszystkich frontach.
W pierwszym sezonie dokonałem jednego, Styczniowego transferu. Do klubu dołączył Malcom, młody i niesamowicie utalentowany Brazylijczyk. Z początku miałem zakontraktować Gabriela, jednak ten wybrał Arsenal. Nie żałuje, bo były skrzydłowy Corinthians w drugim sezonie, kiedy już perfekcyjnie opanował język Niemiecki stał się ważnym elementem mojej układanki, notując 11 bramek i 9 asyst.
Mistrzostwo Niemiec zapewniliśmy sobie już w sezonie 15/16. Wtedy też z powodzeniem walczyliśmy w Lidze Europy, jednak w półfinale ulegliśmy Lazio. O Pucharze Niemiec nie warto wspominać.
Drugi sezon to inna bajka. Traciliśmy punkty z dużo słabszymi rywalami i skończyliśmy sezon dopiero na drugim miejscu, mimo że odpowiednio poszerzyliśmy kadrę takimi zawodnikami jak Lucas Moura, Arek Milik i Ruben Blanco. Niestety przeznaczone 34 miliony euro nie dały nam drugiego z rzędu mistrzostwa Niemiec, za to udało się zgarnąć Puchar tego kraju. W Lidze Mistrzów wypadliśmy poprawnie, ulegając w ćwierćfinale faworyzowanemu Realowi Madryt (3-3, 1-2). W Styczniu dołączył do zespołu kolejny Brazylijczyk, Matheus Pereira. Kolejna Brazylijska inwestycja, pewnie się zwróci bo ofensywny pomocnik już zaczyna godnie reprezentować barwy Borussii.
Bezapelacyjną gwiazdą mojej drużyny jest Pierre-Emerick Aubameyang. Tutaj podrzucam statystyki z pierwszego sezonu oraz drugiego sezonu. Pewnie gdyby nie opuszczone mecze, Gabończyk pobił by rekord Gerda Mullera z sezonu 71/72, kiedy to piłkarz Bayernu strzelił 40 goli w jednym sezonie Bundesligi. Jestem przekonany, że Auba stanie się najlepszym strzelcem klubu, jeśli zostanie z nami na kolejne sezony. A zostanie.

W skrócie:
2015/16 - Mistrzostwo Niemiec, Półfinał LE, Puchar Niemiec 3rd.
2016/17 - Puchar Niemiec, 2. msc Bundesliga, 1/4 LM
Transfery do klubu: Malcom, Lucas Moura, Milik, Ruben Blanco, Matheus Pereira, Youri Tielemans(lato 2017 --> zostanie wypożyczony)

Odnośnik do komentarza

No i właśnie ten realizm w FM-ie jest godny podziwu. Gra uwzględnia nawet takie rzeczy, jak wpływ znajomości języka na lepszą grę zawodnika. Zauważyliście też na pewno, że newgeny mają niekiedy podwójne obywatelstwo (np. może zdarzyć się sytuacja, że niemiecki piłkarz ma również paszport turecki), bo gra bierze pod uwagę fakt, że w niektórych krajach jest dużo emigrantów z innych państw. Niby mała rzecz, a cieszy, bo pokazuje właśnie duży realizm gry

Odnośnik do komentarza

Jak Milik się sprawował? :)

 

Na tle swoich dokonań w Ajaxie bardzo przeciętnie. Chociaż mając takiego Aubameyanga, z którym trzeba podjąć rywalizację to nie ma się co dziwić. Zagrał mało spotkań, na pewno zasługiwał na więcej, a grając systematycznie w Pucharze Niemiec - strzelał. Jako zmiennik idealny piłkarz, przeze mnie na pewno nie doceniany. W tym sezonie postaram się bardziej wykorzystywać jego potencjał.

Odnośnik do komentarza

 

Polecam AB Tornby w najniższej lidze duńskiej. Jest co robić. Oczywiście klub amatorski o reputacji lokalnej :)

Rzucasz mi wyzwanie? :P

 

Owszem. Nawet uważam, że jest jeszcze lepiej niż w lidze irlandzkiej :P

Koniecznie bez dodawania zawodników na samym początku gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...