Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

Powstanie temat "taktyki" czy wszystko odnosnie taktyk bedzie wrzucane tutaj ??

 

A tak na marginesie wrzuciłby ktoś jakąś sprawdzoną takse.

Ad 1 -> http://forumcm.net/index.php/topic/7772-taktyki-fm16/

Ad 2 -> http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-16-tactics/350708-predator-fm16.html

Dzieki za odp.

 

Powiem tak.

Gra do mnie przyszła w dniu premiery i zaczołem ją testować.

W piątek cały sezon Wisłą Kraków na własnej taksie. Średnio 20-25 strzałów, ok 10 celnych , 1-2 bramki. Koniec sezonu 8 miejsce.

W sobote cały sezon Bayernem Monachium na taksie sciągnietej z neta ( Mr Langvath 5-2-1-2 Spin The Wheel) to samo jak z Wisłą

Dziś w niedziele skończyłem sezon Barceloną na taksie Predator. I równierz to samo co wyzej.

Napastnicy cholernie nie skuteczni. Bramkarze przeciwnika robią cuda w bramce. i do tego mnostwo kontuzji przy średnim natężeniu treningu (Lewandowski w meczu 3 tyg, pozniej zaraz przed meczem na treningu 8 tyg by pozniej w czasie meczu wyleciec na 4 tyg.)

No cóż wracam do FM 14 i poczekam na patch'e do 16-stki bo gierka dla mnie poki co nie grywalna.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jakim cudem w 3 dni rozegrałeś 3 sezony? No chyba że w trybie szybkim ;) Choć może cierpisz na nadmiar czasu, ale samo ustalanie sztabu trwa sporo, nie mówiąc o innych kwestach.

Rozegrałem trochę ponad pół sezonu Legią. Na początku też byłem zaskoczony liczbą kontuzji, ale udało mi się je zminimalizować zatrudniając lepszych fizjoterapeutów i nie przemęczając zawodników. Jeśli ich kondycja była słaba, co zresztą przed meczem gra podpowiada, to wypadali ze składu lub grali znacznie krócej. Teraz, kiedy taktyki mam opanowane na prawie 100 proc., a wszyscy kondycję mają w okolicach 95-100 proc. to kontuzji praktycznie nie ma.

Tak wyglądają u mnie statystyki Nikolica na styczeń 2016 roku. Nie nazwałbym tego słabą skutecznością.

Odnośnik do komentarza

Plusy tej wersji moimi oczyma

 

- Zarąbisty dział scoutingu

- tabelka po lewej stronie ( wszystko pod ręką)

- przy wyborze mniej wiecej 75% lig (europa wszystko po 1 lidze + polska II i III liga, afryka - RPA, am płd - Bra i Arg, azja - Chn, am śr - USA i Mex) na dużej bazie danych gra działa płynnie i szybko (Win 7, procesor intel core 2.67ghz, 4gb Ramu)

- Kursy jezykowe fajny pomysł

 

 

Minusy

 

- jest opcja udzielania wywiadów w tunelu ..... ani razu tego nie doświadczyłem

- równierz nie widze aby za kontuzje płacił ubezpieczyciel ( co było zapowiadane)

- transfery czyli horądalne ceny ale temat juz znany

- pensje (piłkarz zarabia 8 tys euro a po przenosinach do klubu o podobnej reputacji chce 90 tys !!!) ok nie kazdy ale większość

- szukanie lig w opcji Świat

- po co ten "sims" w kreatorze managera ....

- grafika w 3d nie powala ( i te bezsensowne budki z burgerami)


 

 

 

Jakim cudem w 3 dni rozegrałeś 3 sezony? No chyba że w trybie szybkim ;) Choć może cierpisz na nadmiar czasu, ale samo ustalanie sztabu trwa sporo, nie mówiąc o innych kwestach.

 

Wybór jednej ligi. dlatego tak szybko. Tak jak mowilem tylko testowałem. Nie kupowałem i nie sprzedawałem zadnych piłkarzy. Czysty skład przez cały 1 sezon. grałem miedzy 6 a 8h

Odnośnik do komentarza

Pełna wersja FMa 2016 to jakieś nieporozumienie... Gra się wiesza (nakładanie ekranów), a do tego załęła mi się wyłączać :(

Wersja beta działała wolno ale za to takich niemiłych niespodzianek nie miała :/

Czy jakoś można to reklamować czy jak? Już zaczynam żałować wydanej kasy...

Odnośnik do komentarza

FM zainstalowany od dwóch godzin, już zdążyłem odpalić pierwszą karierę - Barceloną. I przez tą ponad godzinę rozgrywki ani razu nie wcisnąłem "Kontynuuj", wszystko najpierw obejrzałem i sprawdziłem. I mogę coś niecoś powiedzieć o grze:

 

Na plus:

+ ekran taktyki

+ zreformowany sztab

+ ogólny interfejs

+ funkcja "Ligi pod lupą" czy jakoś tak w wiadomościach

+ ekran negocjowania kontraktu

+ menedżer z SIMSów, fajny bajer :D

 

Na minus:

- ekran profilu piłkarza (jakoś mi nie przypadł)

- co jakieś 5 minut gra wywalała mnie do pulpitu (minimalizowała się), na szczęście tylko w trybie pełnoekranowym, po zmienieniu na okno jest OK

- jak wyżej koledzy pisali, zwiechy po zminimalizowaniu

 

Ogółem na plus, szkoda że jutro trzeba wstać, bo bym nockę zarwał :D

Odnośnik do komentarza

 

- przy wyborze mniej wiecej 75% lig (europa wszystko po 1 lidze + polska II i III liga, afryka - RPA, am płd - Bra i Arg, azja - Chn, am śr - USA i Mex) na dużej bazie danych gra działa płynnie i szybko (Win 7, procesor intel core 2.67ghz, 4gb Ramu)

 

No to mamy identyczny sprzęt :) A karta graficzna to u mnie AMD Radeon HD 5700 Series. Zastanawia mnie właśnie, ile lig można wybrać w FM 2016. Tak, aby trochę ich było, ale też tak, aby za bardzo nie muliło i nie trzeba było czekać w nieskończoność na ładowanie się wyników. I jak to jest z tymi gwiazdkami podczas wyboru lig ? Ilu gwiazdek lepiej nie przekraczać ?

 

I jeszcze jedna sprawa - te crashe i zawieszenia się gry zależą od tego, jaki ma się sprzęt ? Jak nie mam bałaganu w systemie i taki sprzęt, który podałem powyżej, to jest szansa, że wszystko będzie śmigać ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przy twojej karcie powinno byc ok. Na ładowanie wynikow czekałem ok 45 sec do 1 min. Ale to w trakcie jednego sezonu. Tak jak pisałem wczesniej grałem tylko po jeden sezon. Wiem z doswiadczenia z poprzednich wersji ze im dalej w sezon tym gra ciut wiecej muli.

jedyny crash jaki mialem to ze (tak mysle) wgrałem skorke. Na wszystkich face, logo, kits packach, stadionach i trofeach gra dziala ok.

Odnośnik do komentarza

Przy twojej karcie powinno byc ok. Na ładowanie wynikow czekałem ok 45 sec do 1 min. Ale to w trakcie jednego sezonu. Tak jak pisałem wczesniej grałem tylko po jeden sezon. Wiem z doswiadczenia z poprzednich wersji ze im dalej w sezon tym gra ciut wiecej muli.

jedyny crash jaki mialem to ze (tak mysle) wgrałem skorke. Na wszystkich face, logo, kits packach, stadionach i trofeach gra dziala ok.

Aha, ok. Pytam, ponieważ zależy mi na jak najdłuższej grze na jednym savie, dlatego zastanawiam się, jaka ilość lig i państw byłaby optymalna przy takim sprzęcie jaki mam. I jak to jest z tymi gwiazdkami przy wyborze lig ? Ile ma być, żeby nie przesadzić ?

Odnośnik do komentarza

Zaczął ktoś może grę Górnikiem Zabrze? Zawszę to robię i nigdy nie było problemów - pierwszy sezon to "nabranie rozpędu", czyli rozwinięcie siatki scoutingu, zatrudnienie jak najlepszych trenerów, ściągnięcie najzdolniejszej młodzieży. Kolejne sezony to już pasmo sukcesów na bazie rozwiniętych talentów.

 

W FM 2016 mam problem.. dwa razy podchodziłem i dwa razy zostałem zwolniony. Cel to górna połówka tabeli, zwykle po połowie sezony zostaję zwolniony, gdy zajmuję miejsce 12-15.

 

Problem mam, bo:

1. Kadra Górnika nie jest najlepsza - brak napastnika, kiepski środek pomocy, trzech jako-takich środkowych obrońców.

2. Pieniędzy na transfery brak.

3. Za darmo ściągnąć kogoś bardzo trudno, ponieważ wykorzystany jest budżet na pensje. Rezerwy zasypane bezużytecznymi piłkarzami typu Przyrowski, których nikt nie chce, ani też nie chcą rozwiązać kontraktu.

4. Klub na bieżąco traci pieniądze - mały stadion, długi do spłacenia. Nie zapowiada się więc, że będzie lepiej dopóki po 2-3 sezonach nie rozpocznie się karuzela transferowa (sprzedaż rozwiniętych talentów).

5. Młode talenty znajduję i staram się kontraktować, gdy zostaje im pół roku do końca kontraktu, no ale nie mam okazji ich podziwiać w akcji, ponieważ wcześniej zostaję zwolniony.

 

Myślę, że w lidze spokojnie bym się utrzymał, a kolejne sezony byłyby tylko lepsze, ale moim zdaniem wymagania zarządu w stosunku do możliwości klubu są zbyt wysokie. Da się temu jakoś zaradzić bez edytora? Jakiś pomysł jak się pozbyć niechcianych graczy? Może zdobyć trochę gotówki (oprócz Dancha ciężko kogoś sprzedać, zresztą tylko 20-30% kwoty sprzedaży zasila budżet transferowy)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...