Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za sto punktów: Czy da się zmusić steam, żeby np. pobrał i zostawił mi wersję 16.2 a nie aktualizował do 16.3 czy tam generalnie nie dorzucał mi żadnych fixów i nowych update'ów?

Kiedyś się dawało tak zrobić. A teraz to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Pytanie za sto punktów: Czy da się zmusić steam, żeby np. pobrał i zostawił mi wersję 16.2 a nie aktualizował do 16.3 czy tam generalnie nie dorzucał mi żadnych fixów i nowych update'ów?

jeżeli instalujesz na świeżo to nie ma takiej opcji, zawsze pobierze najnowszą łątkę

 

jeżeli masz 16.2, wycinasz się do offline(to nie zawsze wystarcza) i blokujesz steam w firewall(odciecie od netu)

Odnośnik do komentarza

Jak sobie radzicie z problemem niezadowolenia ze zbytniej intensywności treningu?

http://www.centrumfm...4__Czesc_2.html ---> poczytaj sobie tutaj, bardzo dobry poradnik jeśli chodzi o trening. Niby wersja 14-tki, ale zastosowanie równie dobrze działa w 16-tce. Ja się na tym wzoruje i wszyscy są zachwyceni, wiadomo - są pojedyncze marudy, ale nigdy wszystkim nie zdołasz dogodzić.

Odnośnik do komentarza

Prowadziłem już reprezentację Bahrajnu U-23 i zdobyłem Puchar Narodów Azji U-22.

Czas na Australię U-19 i Mistrzostwa Azji U-19 :D

Idziesz w egzotykę :) A co do tych niezadowolonych ze zbytniej intensywności treningu, to nie ma się co nimi przejmować, jeżeli jest to trzech czy pięciu zawodników. Tak jak wspomniał Qu. - ciężko, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani

Odnośnik do komentarza

 

Prowadziłem już reprezentację Bahrajnu U-23 i zdobyłem Puchar Narodów Azji U-22.

Czas na Australię U-19 i Mistrzostwa Azji U-19 :D

Idziesz w egzotykę :) A co do tych niezadowolonych ze zbytniej intensywności treningu, to nie ma się co nimi przejmować, jeżeli jest to trzech czy pięciu zawodników. Tak jak wspomniał Qu. - ciężko, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani

 

 

Lubię reprezentacji i poluję na nie :D Jak tylko jest jakaś wolna posada od razu się zgłaszam :D

Odnośnik do komentarza

Panowie, jakie macie komputery? :) Zastanawiam się, co zrobić, żeby FM śmigał szybciej, przy 5 ligach długość ładowania się spotkań jest dosyć spora, a spełniam wymagania sprzętowe gry (procek 2,26, 4GB ramu). Jak tu myśleć o tym, żeby zagrać na 15, 20 czy 40 ligach? Strzelam, że wypada zainwestować w sprzęt, na waszych doświadczeniach chciałbym oprzeć wybór.

Odnośnik do komentarza

Panowie, jakie macie komputery? :) Zastanawiam się, co zrobić, żeby FM śmigał szybciej, przy 5 ligach długość ładowania się spotkań jest dosyć spora, a spełniam wymagania sprzętowe gry (procek 2,26, 4GB ramu). Jak tu myśleć o tym, żeby zagrać na 15, 20 czy 40 ligach? Strzelam, że wypada zainwestować w sprzęt, na waszych doświadczeniach chciałbym oprzeć wybór.

podaj model procesora, płyty głównej, ram masz w jednej kości ?

Odnośnik do komentarza

 

Panowie, jakie macie komputery? :) Zastanawiam się, co zrobić, żeby FM śmigał szybciej, przy 5 ligach długość ładowania się spotkań jest dosyć spora, a spełniam wymagania sprzętowe gry (procek 2,26, 4GB ramu). Jak tu myśleć o tym, żeby zagrać na 15, 20 czy 40 ligach? Strzelam, że wypada zainwestować w sprzęt, na waszych doświadczeniach chciałbym oprzeć wybór.

podaj model procesora, płyty głównej, ram masz w jednej kości ?

 

 

Procek Intel Core i5-430M; chipset Intel HM55; ram w 2 kostkach.

Odnośnik do komentarza

jeżeli mówimy o mobilnym sprzęcie to warto dołożyć do i7 (tego 4 jajkowego) moim zdaniem, nie mylić jednostkami xxxxU, gdzie nawet i7 ma 2 rdzenie

czy FM używa te 8 wątków logicznych?

jeśli nie i jeśli nie montujesz filmów/nie renderujesz jakichś grafik, to nie wykorzystasz w pełni wątków logicznych i7 a co za tym idzie różnice w cenie lepiej wydać na grafikę czy RAM w przypadku FM'a.

 

//edit: podobno FM kożysta z tych dodatkowych wątków tylko podczas meczu: http://community.sigames.com/showthread.php/432729-Does-FM-utilise-hyper-threading-i7-vs-i5 , chociaż tutaj: http://community.sigames.com/showthread.php/421603-Football-Manager-15-Benchmark-Thread też widać różnicę.

Odnośnik do komentarza

z HT korzysta tylko teoretycznie. Największy uzysk daje Cache(przy takim samym taktowaniu jajka)

 

generalnie i5 w laptopach (poza jedną sztuką) to kastraty do poziomu i3

 

w przypadku PC i5 w przypadku laptopa i7xxxxHQ(lub i5xxxx HQ)

 

co do grafiki to gorsza opcja, nie wpływa ona na przyspieszenie rozgrywki, FM nie jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o RAM... różnica miedzy 4gb a 8 jest niewielka, powyzej 8gb to marnotrawienie hajsu pod FM

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...