Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo i elastycznie. Nie gram na spalone. Najgorzej to wygląda przy dośrodkowaniach, wtedy to już wszyscy głupieją.

 

 

EDIT: Ustawiłem trening zgrania, zobaczymy czy po jakimś czasie będzie lepiej.

 

 

EDIT v2: Wgl mam wrażenie, że wrzutki są okropnie OP w tej wersji. U AI też obrońcy dostają pierdolca jak jest dośrodkowanie.

Odnośnik do komentarza

 

Sztab nie ma wpływu na to, jakich grajków dostaniesz. Ważny jest koordynator pionu juniorskiego. Spójrz na te dwa artykuły:

http://www.centrumfm.org/artykul-919,Encyklopedia_Football_Managera_1.html

http://www.centrumfm.org/artykul-928,Encyklopedia_Football_Managera_2.html

 

Trenerzy juniorów mają bardzo ważny wpływ na newgenów. Mają wpływ na ich osobowość czyli w sumie to co u juniorów najważniejsze.

To samo tyczy się koordynatora. Na potencjał newgenów największy wpływ ma twoja baza a konkretnie "wyszukiwanie juniorów". Do tego masa zmiennych czynników krajowych (patrz temat Smetka) oraz marginalnie umiejętności twojego koordynatora.

Ja zatrudniając koordynatora patrze tylko i wyłącznie na jego osobowość. Przykładny obywatel/profesjonalista to gość jakiego potrzebuje. Nie interesują mnie żadne inne jego statystyki. To samo tyczy się trenerów juniorów.

Jeśli już jakichś zatrudniam a robię to bardzo rzadko, to tylko tych z odpowiednią osobowością. Utalentowani newgeni trenują od początku z pierwszym zespołem gdzie w 90% przypadków trenerów masz lepszych (czyt. więcej gwiazdek w poszczególnych kategoriach).

Celem większości moich karier jest tworzenie i trenowanie utalentowanych wychowanków i udaje mi się to niemal zawsze. Nie są do tego potrzebni ani dobrzy trenerzy juniorów ani tym bardziej "obiekty młodzieżowe" gdyż tak jak pisałem powyżej newgena można od razu przenieść do seniorskiego zespołu gdzie trenował będzie już na "bazie treningowej" a nie "obiektach młodzieżowych" pod okiem lepszych trenerów a grać i tak może w drużynie młodzieżowej. Atrybut praca z juniorami również ma znaczenie ale marginalne. Jak pisali znawcy kodu brany jest pod uwagę po przeliczeniu "gwiazdek". Innymi słowy jeśli mamy 2 trenerów na 5 gwiazdek trenujących juniora z czego jeden ma atrybut "praca z juniorami" większy od drugiego, to ma on minimalną szansę na osiągnięcie lepszego rezultatu. W zespole seniorskim jego odpowiednikiem jest "man menagment (kierowanie zespołem???)".

W najnowszej odsłonie FMa mam wrażenie że jakość trenerów jest ważniejsza niż w poprzednich wersjach. Ale to tylko moje osobiste odczucie nie poparte wnikliwą analizą. Wydaje mi się po prostu że na bazie treningowej "7" gdzie gram aktualnie z trenerami na 4 gwiazdki zawodnicy rozwijają się dużo lepiej niż w poprzednich wersjach.

 

 

 

Żeby juniorzy ćwiczyli z seniorami wystarczy ich przenieść do pierwszego składu? I dodatkowo udostępnić do u-18 żeby grali?Jeszcze jedno pytanko... w polskiej lidze zawodnicy będący w rezerwach też trenują z pierwszym składem czy oddzielnie, z rezerwami?

Edytowane przez MaKK
Format czcionki
Odnośnik do komentarza

EDIT v2: Wgl mam wrażenie, że wrzutki są okropnie OP w tej wersji. U AI też obrońcy dostają pierdolca jak jest dośrodkowanie.

 

Są i to bardzo. U mnie w Gianie Erminio co chwilę jakaś asysta ze skrzydła :P Te wrzutki na wybiegającego zza pleców piłkarza są po prostu nie do zatrzymania - fajnie jak to nam się udaje tak strzelać, gorzej jak z takiego patentu korzysta AI.

Odnośnik do komentarza

 

Spójrz w informacje treningowe, będzie napisane.

patrzyłem i wychodzi na to że rezerwy trenują z 1 zespołem czyli nie stracę na tym jeśli juniorów przeniosę do rezerw i udostępnię do u18?

 

Zawsze możesz ich udostępniać na mecze tylko.

Odnośnik do komentarza

Jak sobie tak na to na spokojnie spojrzę, to u AI też obrońcy nie bardzo wiedzą czasami co się dzieje i sprawiają wrażenie, jakby nie mieli pojęcia, że jakiś zawodnik się znajduje metr koło nich. Cóż, taki chyba urok tego ME i trzeba czekać na finalną łatkę. Swoją drogą, to jest przeważnie pod koniec czy na początku marca?

Odnośnik do komentarza

Panowie, miałem paru letnią przerwę od fmka. Dzis odpaliłem 16 i kurcze za cholerę nie wiem gdzie znaleźć opcję by zmienić by atrybuty piłkarzy były widoczne? W starszych wersjach można było wybrać przed rozpoczęciem gry. Prosze o pomoc ;)

Teraz też to tam jest :) tylko musisz kliknąć na strzałkę Opcje Zaawansowane przy najniższej aktywnej lidze, którą wybierasz.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś słabszą siła w PL, zagraj płynnie i zawęź pole gry. Płynny styl powoduje, że odległość między napastnikiem, a obroną jest mniejsza. Można skuteczniej się bronić, niż np. w sztywnym stylu, gdzie odległość między atakiem, a obroną jest większa i jest więcej "luzu" między formacjami.

Z tym bym polemizował.

W stylu płynnym tak jak wskazuje na to opis, cała drużyna będzie starała zachowywać się jak jeden organizm. Z tego plusami i minusami. Ja nie poleciłbym w słabych drużynach gry płynnej. Pomocnicy i obrońcy będą mieć tendencję do pressingu tego samego zawodnika, co w przypadku przeciwnika z dobrymi decyzjami skończy się podaniem na wolne pole/wrzutką w pole karne. Druga sprawa to że zawodnicy dostaną więcej "creative freedom" gdzie opcja że jakiś ogór wymyśli sobie że jest gwiazdą i próbował będzie rajdu/trudnego podania znacznie się zwiększy.

Odnośnik do komentarza

Czy też macie taką zjebaną przypadłość, grając w FM-a na jakiejkolwiek kamerce oprócz 2D, kiedy widać sylwetkę piłkarza, są momenty kiedy piłkarz zamiast biec porusza się po placu gry bez ruchu ciałem? Niesamowicie to ..., jeden znajomy ma ten przypadek, drugi nie.

Edytowane przez ukipuki
Wulgaryzm
Odnośnik do komentarza

Czy też macie taką zjebaną przypadłość, grając w FM-a na jakiejkolwiek kamerce oprócz 2D, kiedy widać sylwetkę piłkarza, są momenty kiedy piłkarz zamiast biec porusza się po placu gry bez ruchu ciałem? Niesamowicie to wkurwia, jeden znajomy ma ten przypadek, drugi nie.

U mnie niekiedy tak się dzieje na samym początku meczu, że zawodnik tak jakby był zamarznięty, a biega :D Ale po kilku sekundach wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...