Skocz do zawartości

U ujścia Sekwany


Tomasz97

Rekomendowane odpowiedzi

FM 16.3.1

Baza danych: Duża (piłkarze o reputacji krajowej z Europy, Ameryki Południowej, Meksyku, USA, WKS, Egiptu i Nigerii).

Ligi: Pierwsza i druga klasa rozgrywkowa we Francji i Anglii jako grywalne oraz kilkanaście najwyższych lig do podglądu.

 

Sekwana - rzeka o długości 776 km znana głównie ze względu na położenie nad nią Paryża. Stolica Francji nie jest jedynym dużym miastem związanym z tą rzeką - tuż obok jej ujścia leży liczący ponad 170 tysięcy mieszkańców Hawr.

Swoją siedzibę ma tam Le Havre Athletic Club, który obecnie występuje w Ligue 2. Postanowiłem rozpocząć tam karierę, ponieważ jest to klub, który moim zdaniem powinien grać w Ligue 1 - dysponują dobrą bazą szkoleniową oraz stadionem z 25 tysiącami miejsc i całkiem niezłym składem. Le Havre może również pochwalić się najlepszym sztabem szkoleniowym (najlepszy we wszystkich kategoriach oprócz szkolenia bramkarzy). Media prognozują im 8. miejsce w tym sezonie, ale postaram się wywalczyć awans, który wydaje się realnym celem.

 

Pierwszego dnia pracy spotkałem się z zarządem w celu omówienia planów na nadchodzący sezon. Na moją obietnicę osiągnięcia awansu oraz osiągnięcia minimalnych celów w pucharach zarząd zareagował poprzez powierzenie mi 1,21 mln euro budżetu transferowego oraz 24 tysięcy euro rezerwy w budżecie płacowym. Piłkarze również zareagowali pozytywnie na przedstawiony im plan wywalczenia w tym sezonie awansu do elity.

 

Najciekawszymi zawodnikami wydają się Thomas Ayasse, Cedric Cambon i Mathieu Duhamel.

 

W nadchodzących rozgrywkach zamierzam grać takim ustawieniem.

 

Nie mam na razie jakichkolwiek celów transferów, ale postanowiłem, że w tej karierze będę starał się ściągać tylko zawodników i członków sztabu z Francji oraz ewentualnie krajów frankofońskich.

 

Pierwszym transferem do klubu jest 33-letni Kevin Lefaix, który w poprzednim sezonie strzelił 21 goli dla grającego wówczas na trzecim poziomie rozgrywkowym Red Star FC z którym rozstał się po sezonie. Podpisałem z nim kontrakt na 12 miesięcy z opcją przedłużenia o rok.

 

Dwa dni przed pierwszym ligowym meczem kontuzji ścięgna Achillesa doznał podstawowy lewy obrońca, Ferland Mendy. W jego miejsce sprowadziłem za 120 tysięcy euro znanego z występów w Tuluzie i West Ham United Heritę Ilungę. 34-letni zawodnik ma grać w klubie do momentu odzyskania pełnej sprawności przez Mendy'ego.

 

 

31.07.2015

Ligue 2

Bourg-En-Bresse 1-1 Le Havre

0:1 Harrison Lambala 25'

1:1 Aliou Dembele 70'

 

Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando, ale w drugiej moi zawodnicy mocno opadli z sił (prawie wszyscy mieli poniżej 70% kondycji na koniec) i straciliśmy bramkę. Jestem nieco rozczarowany, ale jeżeli przez cały sezon będziemy grać tak, jak pierwszej połowie, to wywalczenie awansu nie powinno być problemem.

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza

W sierpniu dokonałem jeszcze dwóch transferów - brakowało mi pomocników, więc do klubu dołączyli za 180 tysięcy Oliver Auriac i za 450 tysięcy Marvin Diop.

 

 

07.08.2015, Ligue 2

Le Havre - AC Ajaccio 3:0

Manzala, Bonnet, Duhamel.

 

11.07.2015, Puchar Ligi 1. runda

Le Havre - Auxerre 1:0 po dogrywce

Bonnet

 

15.08.2015, Ligue 2

Paris FC - Le Havre 1:2

Camara - Duhamel, Auriac

 

21.08.2015, Ligue 2

Le Havre - Clermont Foot 0:0

 

25.08.2015, Puchar Ligi 2. runda

CA Bastia - Le Havre 2:1 po dogrywce

Abarouai, Guidala - Bonnet

 

31.08.2015, Ligue 2

Racing Club de Lens - Le Havre 2:0

Zukanovic, Gbamin

 

Początek miesiąca całkiem udany, szczególnie dobrze wyglądał mecz z Ajaccio, w którym mieliśmy naprawdę dużą przewagę. Niestety, przegraliśmy w pucharze z drużyną z niższej ligi po dobrej grze oraz zasłużenie przegraliśmy w przygranicznym mieście. Mecz w Lens bardzo mnie zmartwił, bo graliśmy naprawdę słabo, ale po zrozumieniu przez zawodników taktyki (obecny stopień znajomości taktyki: zadowalający) powinno być znacznie lepiej.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

11.09.2015, Ligue 2

(7.) Le Havre 0:0 Red Star FC (18.)

 

Niewiarygodne. Po prostu niewiarygodne. Podejmujemy u siebie 18. drużynę ligi i jesteśmy przez nią kompletnie zdominowani. Ani jednej okazji, ani jednego groźnego strzału. Dramat.

Po tym meczu postanowiłem zmienić taktykę na mecze wyjazdowe (ustawienie takie same, ale nastawienie na kontratak), u siebie wciąż będziemy starali się kontrolować grę.

 

18.09.2015, Ligue 2

(6.) Dijon FCO 1:3 Le Havre (9.)

Nguette - Duhamel x2, Diop

 

Zwycięstwo, ale bez blasku. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo słaba, przegrywaliśmy w każdej (z najważniejszą włącznie) statystyce. Na początku drugiej połowy jeden z rywali otrzymał czerwoną kartkę i wówczas nakazałem swoim zawodnikom szarżę na bramkę rywala. Pierwsze dwie bramki dla nas padły po dośrodkowaniach na świetnie zbudowanego Duhamela, a trzecia bramka to centrostrzał Diopa podobny do słynnej bramki Brzyskiego z meczu Legii z Lechem.

 

22.09.2015, Ligue 2

(5.) Le Havre 1:1 Metz (3.)

Duhamel - Kaprof

 

Graliśmy dzisiaj z jedną z najmocniejszych drużyn ligi. Od początku rywale mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki, a my nastawialiśmy się na kontry. Wynik wydaje się uczciwy. Warta odnotowania jeszcze piękna bramka Duhamela zdobyta lobem głową z niemal zerowego kąta.

 

25.09.2015, Ligue 2

(9.) US Creteil-Lusitanos 1:0 Le Havre (7.)

Mousset

 

Tym razem graliśmy bardzo słabo - zero okazji, zero groźnych strzałów, zero dobrych dośrodkowań. Rywale też byli bardzo słabi, przeprowadzili jedną niezłą akcję po której bramkę strzelił wypożyczony z mojej drużyny napastnik Mousset.

 

Tabela po 9. kolejce

Odnośnik do komentarza

02.10.2015, Ligue 2

(10.) Le Havre 2:0 Chamois Niortais (9.)

Fontaine, Lefaux

 

Nareszcie zwycięstwo. Zagraliśmy przeciętny mecz, ale nasi rywale byli dziś dość słabi - stworzyli jedną niezłą okazję przy stanie 0:0, a później "stanęli". Bramki padły na początku (46') i na końcu (91') drugiej połowy.

 

16.10.2015, Ligue 2

(3.) Valenciennes FC 1:1 Le Havre (7.)

Butin - Bonnet

 

Remis osiągnięty na boisku jednej z mocniejszych drużyn bardzo cieszy, tym bardziej, że ostatnie 15 minut graliśmy w osłabieniu. Generalnie graliśmy całkiem nieźle, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, mimo taktyki nastawionej na kontratak i nawet prowadziliśmy 1:0, ale remis też jest zadowalający.

 

23.10.2015, Ligue 2

(7.) Le Havre 1:1 Sochaux-Montbelliard (16.)

Ayasse - Toko Ekambi

 

Zagraliśmy całkiem nieźle, ale zabrakło nam szczęścia pod bramką (tylko 5 spośród 15 strzałów było celnych), w dodatku rywale strzelili bramkę po jedynej dobrej okazji w tym meczu. Szkoda dwóch straconych punktów...

 

30.10.2015, Ligue 2

(19.) Tours FC 1:3 Le Havre (8.)

Bedia - Bonnet x2, Duhamel

 

Wyjazd do jednej z najsłabszych drużyn ligi zakończony zwycięstwem, które jednak łatwo nam nie przyszło. Od początku mieliśmy sporą przewagę, ale to nasi rywale strzelili pierwszą bramkę i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1-1. Udało nam się jednak zaliczyć zabójczą końcówkę i wygrać 3:1.

 

Po 1/3 sezonu brakuje nam trochę do miejsca premiowanego awansem, ale wciąż wierzę, że uda nam się to zrealizować. Drużyna zaczyna grać coraz lepiej, poziom znajomości taktyki stale rośnie, więc powinno być dobrze.

 

Tabela po 13. kolejkach

Odnośnik do komentarza

06.11.2015, Ligue 2

(9.) Stade Lavallois 1:1 Le Havre (7.)

Alioui - Duhamel

 

Słowem najlepiej opisującym ten mecz będzie słowo "nudny". Obie drużyny stworzyły po jednej okazji, poza tym nic ciekawego się nie działo.

 

14.11.2015, Puchar Francji 7. runda

SCS Locmine 1:5 Le Havre

Le Sergent - Bonnet x2, Duhamel, Diop, Gimbert

 

Formalność.

 

20.11.2015, Ligue 2

(6.) Le Havre 2:2 Stade Brestois (3.)

Duhamel, Bonnet - Adnane, Koubemba

 

Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu - przewaga w posiadaniu piłki, dużo okazji i strzelone dwie bramki. Druga połowa - tragedia. Straciliśmy prowadzenie, nie stworzyliśmy żadnej okazji. Dwa punkty stracone na własne życzenie.

 

27.11.2015, Ligue 2

(16.) Nancy Lorraine 1:1 Le Havre (7.)

Cissako - Diop

 

Znów tracimy dwa punkty. Naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego nie potrafimy wygrać z tak słabą drużyną.

 

Pierwsza trójka nieco nam odskoczyła w tym miesiącu, ale cztery punkty to nie jest strata niemożliwa do odrobienia...

 

Tabela po 16. kolejce

Odnośnik do komentarza

01.12.2015, Ligue 2

(8.) Le Havre 2:1 Evian (1.)

Duhamel x2 - Abdallah

 

Piękne zwycięstwo z liderem. Zagraliśmy naprawdę dobrze, rywale tworzyli sobie okazje, ale udało nam się wygrać. Warta odnotowania piękna bramka Duhamela zdobyta strzałem nożycami.

 

05.12.2015, Puchar Francji 8. runda

Amiens 0:1 Le Havre

Bonnet

 

Pewne zwycięstwo nad drużyną z niższej ligi i awans do kolejnej rundy.

 

11.12.2015, Ligue 2

(20.) Nimes Qlympique 2:2 Le Havre (7.)

Maoulida, Koura - Fontaine, Chebake

 

Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie i dwa razy pozwalaliśmy rywalom strzelić bramkę. Niby graliśmy lepiej, ale kolejny raz dzielimy się punktami ze słabszym rywalem.

 

18.12.2015, Ligue 2

(6.) Le Havre 0:0 Auxerre (16.)

 

Znowu tracimy punkty...

Kazimierz Moskal byłby dumny, a i Czesław Michniewicz by pochwalił :)

 

Po pierwszej rundzie nie jestem zbyt zadowolony, bo tracimy kilka punktów do pierwszej trójki, ale wciąż wierzę, że awans jest możliwy.

 

Tabela po 19.kolejce

Odnośnik do komentarza

02.01.2016, Puchar Francji 9.runda

USON Mondeville 1:3 Le Havre

Changoigne - Duhamel, Diop x2

 

Kolejne pewne zwycięstwo z drużyną z niższej ligi.

 

08.01.2016, Ligue 2 20/38

(13.) AJ Ajaccio 0:1 Le Havre (7.)

Duhamel

 

W tym meczu nastawiłem się głównie na kontry i dośrodkowania ze skrzydeł. Jedno z nich zostało wykorzystane przez Duhamela, a reszta drużyna przypilnowała wyniku.

 

15.01.2016, Ligue 2 21/38

(6.) Le Havre 1:0 Paris FC (13.)

Bonnet

 

Postawa zespołu bardzo mnie zawiodła - wygraliśmy, ale po bardzo słabej grze. Graliśmy w przewadze od 25.minuty, a nie potrafiliśmy stworzyć jakiejkolwiek groźnej okazji. Jedyna bramka padła po kontrze i dośrodkowaniu ze skrzydła.

 

19.02.2016, Puchar Francji 10.runda

Le Havre k1:1 Metz

Diop - Sakhi

 

Mecz nie był zbyt porywający - obie drużyny stworzyły niewiele okazji, przynajmniej wykorzystały je. W karnych wygraliśmy 6-5.

 

22.02.2016, Ligue 2 22/38

(11.) Clermont Foot 1:2 Le Havre (5.)

Sawadogo - Lefaix, Cambon

 

Trudny mecz - graliśmy bez Duhamela, a urazu szybko doznał Fontaine. Na szczęście udało się wygrać, choć nie byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali.

 

Do drużyny w ramach wypożyczenia z Reims dołączył Hassane Kamara. Przyda nam się w miarę ofensywnie usposobiony środkowy pomocnik.

Za 16,5 tysiąca euro z Saint-Etienne dołączył 34-letni Leo Lima. Nie jest to ani Francuz, ani zawodnik perspektywiczny, ale bardzo potrzebowałem środkowych pomocników - do tej pory miałem 3 niezłych, jednego przeciętnego i jednego słabego zawodnika na tej pozycji. Przyjście Kamary i Leo Limy da mi komfort przy wyborze składu.

 

29.01.2016, Ligue 2 23/38

(4.) Le Havre 2:1 Lens (1.)

Duhamel x2 - Baouia

 

Typowe szczęśliwe zwycięstwo. Wyszliśmy na boisko z ofensywnym nastawieniem, ale to nasi rywale zdominowali grę. Na szczęście my mieliśmy Duhamela, który świetnie odnajdował się w polu karnym i dwukrotnie zamienił dośrodkowania ze skrzydła na bramki.

 

Tym samym wskakujemy do pierwszej trójki i mam nadzieję, że pozostaniemy w niej do końca sezonu.

 

Tabela po 23.kolejce

Odnośnik do komentarza

02.02.2016, Ligue 2 24/38

(18.) Red Star 1:3 Le Havre (3.)

Bouazza - Duhamel, Diop x2

 

Pewne, przekonujące zwycięstwo. W tym meczu graliśmy naprawdę dobrze, jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Szybko strzeliliśmy dwie bramki, a po pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0. W drugiej połowie wkradło się nieco rozluźnienia, ale i tak był to świetny mecz w naszym wykonaniu.

Wygrywając ten mecz "zwolniliśmy" trenera drużyny przeciwnej.

 

05.02.2016, Ligue 2 25/38

(3.) Le Havre 2:1 Dijon (14.)

Ayasse, Duhamel - Marie

 

Wyszliśmy na mecz pewni siebie po 18 kolejnych meczach bez porażki, spodziewaliśmy się łatwego zwycięstwa. Wychodzimy na murawę, zastanawiam się kiedy strzelimy pierwszą bramkę, aż nagle bum! i rywale strzelają w drugiej minucie. Na szczęście moi piłkarze dość szybko się ogarnęli i już przed przerwą prowadziliśmy 2:1.

 

10.02.2016, Puchar Francji 11.runda

Angers SCO 2:0 Le Havre

Thomas, Yattara

 

Wyżej notowani rywale wygrali w pełni zasłużenie. Byli lepsi w większości statystyk i to oni awansowali do kolejnej rundy. Teraz możemy przynajmniej skupić się tylko na lidze.

 

15.02.2016, Ligue 2 26/38

(7.) FC Metz 0:0 Le Havre (2.)

 

"Typowy mecz walki" powiedzieliby rodzimi komentatorzy. Nic ciekawego się tu nie wydarzyło. Remis jest uczciwym wynikiem, ale tylko dlatego, że żadna z drużyn nie zasłużyła na zwycięstwo. Punkt zdobyty w tym meczu pozwolił wskoczyć nam na pozycję lidera.

 

19.02.2016, Ligue 2 27/38

(1.) Le Havre 3:0 US Creteil-Lusitanos (5.)

Diop, Duhamel x2

 

Wszystko wraca do normy. Kolejny raz odnosimy piękne zwycięstwo i jest to nasz 18.ligowy mecz bez porażki.

 

26.02.2016, Ligue 2 28/38

(5.) Chamois Nortais 3:0 Le Havre (1.)

Malcuit, Kone, Kiki

 

Coś się... coś się popsuło...

Dzisiaj zagraliśmy naprawdę tragicznie. Przegraliśmy zasłużenie, pozwoliliśmy rywalom oddać aż 29 strzałów i wygrać mecz trzema bramkami.

 

Wciąż jesteśmy liderem ligi i wizja awansu staje się coraz bardziej realna.

 

Tabela po 28.kolejce

Odnośnik do komentarza

Tegoroczny nabór juniorów nie wygląda zbyt dobrze i raczej nie mogę liczyć na zdolnych juniorów z własnej akademii.

 

04.03.2016, Ligue 2 29/38

(1.) Le Havre 2:0 Valenciennes (2.)

Auriac, Puel

 

Ależ to był nudny mecz...

Do 87. minuty ani razu nie "przeniosło" mnie na boisko, a mimo tego wygraliśmy dwoma bramkami po dwóch dobrych akcjach w końcówce.

 

11.03.2016, Ligue 2 30/38

(13.) Sochaux-Montbelliard 1:1 Le Havre (1.)

Toko Ekambi - Bonnet

 

Bardzo szkoda straconych punktów. Byliśmy dzisiaj zdecydowanie lepsi, mieliśmy sporą przewagę w posiadaniu piłki, świetnie rozgrywał Leo Lima, ale niestety Duhamel pudłował na potęgę podczas gdy napastnik rywali wykorzystał swoją jedyną okazję w tym meczu. Nie bez powodu Karl Toko Ekambi jest liderem klasyfikacji strzelców, a poważnie zainteresowany nim jest klub z Brukseli Anderlecht.

 

18.03.2016, Ligue 2 31/38

(1.) Le Havre 2:0 Tours FC (14.)

Duhamel x2

 

Tym razem nasz snajper był nieco bardziej skuteczny - wykorzystał dwie spośród 5 niezłych okazji. Wystarczyło to, w połączeniu z niezłą defensywą, do wygrania tego meczu.

 

Tabela po 31.kolejce

Odnośnik do komentarza

01.04.2016, Ligue 2 32/38

(1.) Le Havre 1:3 Stade Lavallois (9.)

Duhamel - Alioui x2, Malonga

 

Nie mam pojęcia co się dzisiaj wydarzyło. Graliśmy z przeciętną drużyną, a mimo tego byliśmy co najwyżej nieźli. Mało strzałów, mało dobrych okazji i mało organizacji w obronie poskutkowało porażką i utratą pozycji lidera na rzecz Valenciennes.

 

08.04.2016, Ligue 2 33/38

(13.) Stade Brestois 1:1 Le Havre (2.)

Koubemba - Duhamel

 

Drużyna chyba wpadła w pewien dołek, ale pewnym pocieszeniem jest fakt, że byliśmy dziś zdecydowania lepsi od rywali, a remis spowodowany jest chyba tylko brakiem szczęścia.

 

16.04.2016, Ligue 2 34/38

(2.) Le Havre 2:1 Nancy (10.)

Duhamel, Bonnet - Bain (s)

 

"Bogowie musieli być tego dnia w bardzo dobrych humorach, gdyż Havre Athletic Club zdołało odnieść mało prawdopodobne zwycięstwo 2-1 w meczu, w którym przeciwnikiem było AS Lancy Lorraine" - ten komentarz najtrafniej opisuje mecz z Nancy. Byliśmy zdecydowanie słabsi, oddaliśmy tylko 7 strzałów przy 23 strzałach rywali, a mimo tego zwyciężyliśmy w tym meczu.

 

23.04.2016, Ligue 2 35/38

(4.) Evian 1:3 Le Havre (2.)

N'Sikulu - Ilunga, Puel, Ayasse

 

Tym razem zagraliśmy całkiem nieźle, ale muszę oduczyć moich piłkarzy bezsensownych strzałów z dystansu (dzisiaj celnych było 7 spośród 23). Na początku sezonu zabraniałem chłopakom strzałów z dystansu i wówczas mieliśmy poważne problemy z dochodzeniem do klarownych okazji, więc spróbuję znaleźć jakieś rozwiązanie przed rozpoczęciem nowego sezonu.

 

Następny mecz zagramy u siebie z ostatnim Nimes Olympique i będzie to dla nas mecz o awans. Valenciennes wywalczyło już promocję.

Przed meczem zwołałem zebranie drużyny i jasno wytłumaczyłem chłopakom, że to idealny moment na osiągnięcie naszego celu na ten sezon.

 

26.04.2016, Ligue 2 36/38

(2.) Le Havre 1:0 Nimes Olympique (20.)

Bonnet

 

No i jest upragniony awans i to na dwie kolejki przed końcem sezonu. Mecz toczył się pod nasze dyktando, zdecydowanie dominowaliśmy i wynik 1:0 nie do końca oddaje przebieg meczu, bo powinniśmy byli wygrać zdecydowanie wyżej.

 

Miło poczytać opinie klubowych legend, które przyznają, że nie spodziewały się awansu i należy docenić trenera, który go wywalczył...

 

Tabela po 36.kolejce

Odnośnik do komentarza

Utrzymanie będzie dużym sukcesem, szczególnie ze względu na spore zadłużenie klubu i bardzo niewielkie fundusze na wzmocnienia. Kadra raczej nie zostanie znacząco wzmocniona, a nie bardzo mam możliwość sprzedać swoich zawodników i kupić nowych, bo zarząd gwarantuje mi zaledwie 5% pieniędzy ze sprzedaży zawodników.

Odnośnik do komentarza

W ostatnich dwóch meczach drużynę poprowadził asystent zdobywając w nich cztery punkty.

 

Tabela na koniec sezonu

 

Bardzo cieszę się z awansu wywalczonego w pierwszym sezonie, ale prawdziwa walka zaczyna się dopiero teraz. Najstarszy klub piłkarski Francji wraca do elity ze sporym zadłużeniem i bardzo niewielkimi środkami na transfery. Utrzymanie w elicie będzie ogromnym sukcesem.

 

Statystyki zawodników:

 

Bramkarze: (Ilość występów, ilość straconych bramek, ilość czystych kont, średnia ocena)

Fabien Farnolle: 44 / 39 / 15 / 6,92

Pierre-Alexandre Bois: 1 / 1 / 0 / 7,00

 

Przez cały sezon pewniakiem był Farnolle, ale wzmocnienie tej pozycji jest priorytetem przed rozpoczęciem nowego sezonu.

 

Pozostali: (Ilość występów, bramki, asysty, ilość tytułów ZM, średnia ocena)

 

Boczni obrońcy:

Gregorie Puel: 30(6) / 2 / 11 / 4 / 7,28

Issam Chebake: 22(6) / 1 / 2 / 2 / 7,11

Herita Ilunga: 35(2) / 1 / 2 / 0 / 7,10

Jerome Mombris: 3(1) / 0 / 0 / 0 / 7,17

Ferland Mendy: 9 / 0 / 0 / 0 / 7,08

 

Na prawej stronie częściej grał Puel, ale i Chebake nieźle sobie radził. Na lewej miał grać Mendy, ale tuż przed rozpoczęciem sezonu wypadł na 5 miesięcy, a mający być tylko jego zastępcą Ilunga okazał się całkiem solidnym zawodnikiem, choć nie skreślam Mendy'ego, bo to młody zawodnik, który może jeszcze się rozwinąć. Po sezonie odejdzie Mombris (koniec kontraktu), który zarabia stanowczo za dużo.

 

Środkowi obrońcy:

Cedric Cambon: 42 / 1 / 0 / 0 / 7,07

Harold Moukoudi: 5(1) / 0 / 1 / 0 / 6,88

Steven Fortes: 5(12) / 0 / 0 / 0 / 6,83

Denys Bain: 38(2) / 0 / 0 / 0 / 6,96

 

Od początku podstawowymi zawodnikami byli Bain i Cambon, a Fortes grał podczas ich absencji. Moukoudi to młody zawodnik, który grał w pucharach i dwa razy w lidze.

 

Środkowi pomocnicy:

Modeste M'Bami: 0(6) / 0 / 0 / 0 / 6,80

Olivier Auriac: 28(1) / 2 / 7 / 2 / 7,31

Thomas Ayasse: 39(2) / 4 / 2 / 3 / 7,31

Jean-Pascal Fontaine: 40(2) / 2 / 6 / 5 / 7,48

Hassane Kamara: 4(12) / 0 / 1 / 0 / 6,94

Dylan Louiserre: 12(9) / 0 / 0 / 0 / 6,92

Leo Lima: 17 / 0 / 4 / 3 / 7,45

 

Zdecydowanym liderem w pierwszej części sezonu był Fontaine, którego wiosną godnie wspierał Leo Lima. Dobrze grali też bardziej defensywni Auriac i Ayasse. Po sezonie na pewno odejdą Kamara (powrót z wypożyczenia) i M'Bami (koniec kontraktu). Mam nadzieję, że 21-letni Louiserre się rozwinie i będzie za jakiś czas podstawowym zawodnikiem.

 

Skrzydłowi:

Marvin Diop: 27(8) / 9 / 8 / 3 / 7,27

Harrison Manzala: 5(11) / 2 / 1 / 0 / 6,95

Ludovic Gamboa: 0(2) / 0 / 0 / 0 / 6,60

Alexandre Bonnet: 42/ 15 / 10 / 5 / 7,40

 

Podstawowymi zawodnikami byli Diop i Bonnet, ale przed rozpoczęciem nowego sezonu postaram się ściągnąć kogoś na prawe skrzydło, bo Diop nieco mnie zawodził. Bonnet spisywał się naprawdę dobrze i jestem spokojny o jego postawę w nowym sezonie. Przez cały sezon próbowałem sprzedać Gamboę, on sam też chciał odejść, ale na razie nie znalazł się chętny na jego usługi.

 

Napastnicy:

Mathieu Duhamel: 43(1) / 25 / 3 / 2 / 7,24

Kevin Lefaix: 2(3) / 2 / 1 / 0 / 6,82

Ghislain Gimbert: 1(6) / 1 / 0 / 0 / 6,75

 

Lys Mousset (wypożyczony do US Creteil-Lusitanos): 10(28) / 9 / 2 / 0 / 6,86

 

Tutaj pewniakiem był całkiem niezły Duhamel, który zdobył nawet koronę króla strzelców. Lefaix po sezonie kończy karierę, a Gimberta sprzedałem do Mechelen za 50 tysięcy euro. Zmiennikiem dla Duhamela w nowym sezonie będzie Lys Mousset.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...