Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy macie tak samo, ale wydaje mi sie ze ostatnie latki nie poprawiaja gry, a wrecz przeciwnie. Znowu dlugosc zapisu gry jest dluzsza, a na dodatek w silniku meczowym zauwazylem, ze moi gracze wykonuja wiecej niewymuszonych bledow, wywalaja pilke na slepo do przodu, daja sie przepychac i to niezaleznie w jakim klubie. A jesli jestesmy strona dominujaca w spotkaniu, nie popelniamy wiele takich strat to nagle zawodnicy nie potrafia strzelic bramki... Jak dla mnie wersja beta byla lepsza od tego co jest teraz.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że po części tyle tych fixów wychodzi by uprzykrzyć życie piratom. Z ciekawości przeryłem google i scrackowana jest wersja 15.1.3. - czyli ta w którą jeszcze się grać nie dało. A każdy fix, to przecież nowy crack.

Dobry pomysł SI nawet.

Szkoda tylko, że często coś naprawią w jednej łatce, a w następnej zepsują.

 

Czy gra nie oszukuje czasem? Skoro już teraz producenci gadżetów elektronicznych umieją tak zrobić smartfona lub np. telewizor, by padł miesiąc po gwarancji, to czemu gra nie może "kombinować" na różne sposoby, by jak najwięcej w nią grać? Wszystko może :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że po części tyle tych fixów wychodzi by uprzykrzyć życie piratom. Z ciekawości przeryłem google i scrackowana jest wersja 15.1.3. - czyli ta w którą jeszcze się grać nie dało. A każdy fix, to przecież nowy crack.

Dobry pomysł SI nawet.

Szkoda tylko, że często coś naprawią w jednej łatce, a w następnej zepsują.

 

Czy gra nie oszukuje czasem? Skoro już teraz producenci gadżetów elektronicznych umieją tak zrobić smartfona lub np. telewizor, by padł miesiąc po gwarancji, to czemu gra nie może "kombinować" na różne sposoby, by jak najwięcej w nią grać? Wszystko może :)

Jak się nie mylę to crack będzie pewnie do aktualizacji, która przyniesie transfery zimowe
Odnośnik do komentarza

Jak zachowujecie się, gdy jesteście zmuszeni grać w 10? Na jaką formację przechodzicie, jakie zmiany robicie?

FM14: gdy gralem ustawieniem 4-2-3-1 to po czerwonej kartce przechodzilem na 4-4-1 z ustawieniem skrzydlowym roli Defensive Winger. Bardzo czesto taki zabieg przynosil duzo lepsze efekty w grze obronnej niz przed czerwona kartka :) A i niejednokrotnie udawalo sie nie tylko utrzymac wynik, ale nawet cos strzelic :)

Odnośnik do komentarza

Mój boże, trzeci sezon to jakaś tragedia. Nie wiem co się stało. W drugim sezonie walczyliśmy do końca o tytuł a teraz, pierwsze wyniki sezonu prezentują się następująco;

 

Man Utd 2:5 (W)

Everton 2-3 (D)

Liverpool 4:8 (!) (W)

 

Masakra jakaś. Transfery były w mojej ocenie niezłe. Ciągle coś kombinuję, cisnę treningi a oni jakie szambo grali w obronie, tak grają dalej. Grać się odechciewa. Gram QPR jak coś. Nie wiem jak ich już ustawiać, próbowałem wszystkiego.

 

Obrona:

 

Emanuelson/Bertrand - Vlaar - Caulker - Richards

 

W pomocy hasają Fer, Sandro, Tachtsidis czy Nainggolan.

Odnośnik do komentarza

Mój obrońca Steven Caulker ma znakomite morale, jednak od dłuższego czasu ma pomniejszy problem - "niezadowolony, że podczas treningu taktycznego poświęca mu się za mało uwagi" i negatywnie zareagował na moje ostre słowa, po meczu, który odbył się dwa miesiące temu. Wszystko myślałem, że zostało wyjaśnione. Powtarzam, że morale ma znakomite a lada moment kończy mu się kontrakt, gdy chcę zacząć negocjacje, jego agent mówi, że klient nie jest zainteresowany, bo źle się czuje w moim klubie. Co robić? Głupio stracić takiego stopera za frajer ale nie chcę tracić takiego obrońcy. Chyba jeden z lepszych w grze, do tego ciągle młody.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie chcę podpisać kontraktu, to już chyba po zabawie. No chyba, że jeszcze możesz Go zachwalać, motywować itd. to może będzie możliwość. Szkoda, że kończy mu się kontrakt, bo ja zwyklę, straszyłem, że wrzucę na listę, to zawodnik najpierw się godził, trochę pograł, i nagle odwidziało mu się odchodzić i nie dość, że chciał zostać, to bez trudu przedłużał umowę.

W ogóle co do umów to dużo łatwiej chyba jest wynegocjować miłą dla naszego klubu opcję przedłużenia umowy z zawodnikiem. Pamiętam, że takiego Zoumę czy Cahilla by zatrzymać musiałem ze 150tyś. na tydzień mieć spokojnie gotowe i kluczowego. A teraz ledwo połowę tego przekroczyło, a w dodatku Cahill za kluczowego zawodnika, zgodził się na obniżkę pensji. To akurat oceniam na plus, jest na innych zawodników, a tak przedłużałem 2-3 umowy i po herbacie.

Tylko jak już zacząłem grać, to ktoś tu niedawno wrzucał fix do tych po**banych kontuzji i faktycznie działa, ale musiałem zacząć od nowa... Nie mówię, że nie ma żadnych urazów, ale są dużo krótsze, to w dodatku dużo rzadzsze, i dotyczą głównie młodzików, z 1 kadry wyleciał mi tylko Costa (1 tydzień), Cahill (4-8 dni), (Filipe Luis - 2 tygodnie) w porównaniu do tego co miałem wcześniej, że musiałem nawet 16 latków dawać do składu, to jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Też mam problem z jednym zawodnikiem. Mój czołowy napastnik zimą chciał odejść do ligi Angielskiej na co się nie zgodziłem (była oferta od jednego z klubów na stole). Od tego czasu minęły z 4 miesiące i zawodnik wciąż jest niezadowolony i "strzela fochy". Myślałem, że może nowy, lepszy kontrakt coś pomoże, ale o nowej umowie nie chce nawet słyszeć bo źle się czuje w klubie. I nie wiem co robić. Generalnie nie chcę go stracić, ale jeżeli do końca kontraktu ma mieć taki nastrój (czyli bodaj jeszcze 3 lata) to nie ma sensu go trzymać. Jest jakieś konkretne rozwiązanie tego typu problemu? Czy odpuścić i sprzedać dziada przy najbliższej okazji?

Odnośnik do komentarza

Cześć, kilka dni temu zacząłem grać w FM 15. Na początku byłem bardzo podniecony mogąc się zajmować wszystkimi sprawami ManU, ale gdy zaczęły się mecze o punkty moje podniecenie grą szybko spadło, przegrywając mecze z klubami o wartości mojego jednego zawodnika :o. Nie chcę wszystkiego od razu wygrywać. Wybrałem poziom gry najbardziej początkującego na początku gry. znajomość taktyki mam wysoką, wszyscy grają na swoich pozycjach, kondycja, myślałem że wystarczy to na wygrywanie spokojne meczów przynajmniej ze słabszymi rywalami.

 

Jeśli ktoś jest w stanie zapodać jakąś radą to z góry dziękuje. Chyba że to normalne, nie znam się na tej grze jeszcze zbyt dobrze. :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, kilka dni temu zacząłem grać w FM 15. Na początku byłem bardzo podniecony mogąc się zajmować wszystkimi sprawami ManU, ale gdy zaczęły się mecze o punkty moje podniecenie grą szybko spadło, przegrywając mecze z klubami o wartości mojego jednego zawodnika :o. Nie chcę wszystkiego od razu wygrywać. Wybrałem poziom gry najbardziej początkującego na początku gry. znajomość taktyki mam wysoką, wszyscy grają na swoich pozycjach, kondycja, myślałem że wystarczy to na wygrywanie spokojne meczów przynajmniej ze słabszymi rywalami.

 

Jeśli ktoś jest w stanie zapodać jakąś radą to z góry dziękuje. Chyba że to normalne, nie znam się na tej grze jeszcze zbyt dobrze. :)

 

 

 

Obejrzyj mecz. Napisz tu, jakie błędy popełnia twoja drużyna np. przy straconych golach. Pobaw się poleceniami dla drużyny. Kombinuj z taktyką.

Odnośnik do komentarza

Też mam problem z jednym zawodnikiem. Mój czołowy napastnik zimą chciał odejść do ligi Angielskiej na co się nie zgodziłem (była oferta od jednego z klubów na stole). Od tego czasu minęły z 4 miesiące i zawodnik wciąż jest niezadowolony i "strzela fochy". Myślałem, że może nowy, lepszy kontrakt coś pomoże, ale o nowej umowie nie chce nawet słyszeć bo źle się czuje w klubie. I nie wiem co robić. Generalnie nie chcę go stracić, ale jeżeli do końca kontraktu ma mieć taki nastrój (czyli bodaj jeszcze 3 lata) to nie ma sensu go trzymać. Jest jakieś konkretne rozwiązanie tego typu problemu? Czy odpuścić i sprzedać dziada przy najbliższej okazji?

Konkretnego nie ma, a sprawdzają się różne. Jak masz duze ciśnienie, żeby go zostawić - a ma długi kontrakt, to możesz spróbować radykalne rozwiązanie - wrzucić go do rezerw. To mocno ryzykowne, bo pewnie dojdzie do spotkania z drużyną, ale często po kilku miesiącach (generalnie 2-3) piłkarz wraca z podkulonym ogonem. Tutaj istotne, jest to jaki ma status w Twojej drużynie ? Jeżeli jest "Kluczowym zawodnikiem", to na pewno będzie awantura.

 

Inny sposób to....wypożyczenie. Z opcją wycofania i bez prawa pierwokupu. Dajesz mu pograć 6 miesiecy i wracasz do klubu. Wcale nie musi iść do Anglii. W innych ligach też mu przejdzie.

 

Mimo wszystko, ja stosuję zasade - z zawodnika nie ma niewolnika - jak tylko mi narzeka, to puszczam go. Graczy jest tylu na rynku, że łatwo zalatać dziurę. Wyjatek, to newgeni, których kupiłem w młodym wieku lub pochodzą z mojego klubu. Oni mają grać w u mnie do 24-25 roku, aż wycisnę z nich maksa :)

Odnośnik do komentarza

Też mam problem z jednym zawodnikiem. Mój czołowy napastnik zimą chciał odejść do ligi Angielskiej na co się nie zgodziłem (była oferta od jednego z klubów na stole). Od tego czasu minęły z 4 miesiące i zawodnik wciąż jest niezadowolony i "strzela fochy". Myślałem, że może nowy, lepszy kontrakt coś pomoże, ale o nowej umowie nie chce nawet słyszeć bo źle się czuje w klubie. I nie wiem co robić. Generalnie nie chcę go stracić, ale jeżeli do końca kontraktu ma mieć taki nastrój (czyli bodaj jeszcze 3 lata) to nie ma sensu go trzymać. Jest jakieś konkretne rozwiązanie tego typu problemu? Czy odpuścić i sprzedać dziada przy najbliższej okazji?

Mam to samo z Zazą u siebie. Cały czas foch za ukaranie go grzywną po słabym meczu. W poprzednich częściach rozchodziło się wszystko po kościach. Teraz to trwa i trwa...

Odnośnik do komentarza

Cześć, kilka dni temu zacząłem grać w FM 15. Na początku byłem bardzo podniecony mogąc się zajmować wszystkimi sprawami ManU, ale gdy zaczęły się mecze o punkty moje podniecenie grą szybko spadło, przegrywając mecze z klubami o wartości mojego jednego zawodnika :o. Nie chcę wszystkiego od razu wygrywać. Wybrałem poziom gry najbardziej początkującego na początku gry. znajomość taktyki mam wysoką, wszyscy grają na swoich pozycjach, kondycja, myślałem że wystarczy to na wygrywanie spokojne meczów przynajmniej ze słabszymi rywalami.

 

Jeśli ktoś jest w stanie zapodać jakąś radą to z góry dziękuje. Chyba że to normalne, nie znam się na tej grze jeszcze zbyt dobrze. :)

Pewnie to zabrzmi trochę dziwnie, ale ja naprawdę lubię w FM przegrywać. No, przynajmniej na początku. To jest najpiękniejsze gdy zaczynamy w końcu odczuwać po wynikach, że nasze starania nie poszły na marne i przynoszą wymierne korzyści.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, gram pierwszy sezon w polskiej lidze i właśnie skończyłem rundę jesienną. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji ustawienia terminów zimowego urlopu dla zawodników. To się jakoś domyślnie ustawi czy jak?

Ta opcja zdaje się jest w edytorze do zmiany. Z poziomu gry tego nie ustalisz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...