Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedynek przed własną publicznością z Watford miał być okazją do odbudowania morale przed finałem Capital One Cup. Miał być...

 

Gdzieś się pogubiliśmy. Od początku to goście grali po prostu lepiej. Prowadzili grę, atakowali i szukali okazji. Na nasze szczęście rywalom brakowało wykończenia. Jeżeli już oddawali celny strzał, nie był on wyzwaniem dla Le Coza (BR).

Po pół godzinie zaczęliśmy uzyskiwać przewagę, ale w ofensywie byliśmy równie bezradni co goście.

Aż przyszła 51. minuta. Ramon (NP) dostał piłkę na 20. metrze i jak zwykle nie miał z kim jej rozegrać. Wybrał więc wariant desperackiego strzału. Piłka tak mu siadła, że Georges Le Coz nie miał szans zdążyć z interwencją. Nie mogę go jednak za tą stratę gola winić. To był strzał życia napastnika gości.

Momentalnie trener rywali zmienił taktykę. 4-2-3-1 z dwoma DP, dwoma cofniętymi skrzydłowymi, rozgrywającym i tylko snajperem na szpicy. Nie dość więc, że w ataku szło nam beznadziejnie, to jeszcze rywale postawili autobus w bramce.

I dopiero w 89. minucie znaleźliśmy do niej drogę. Zrobił to Manuel Locatelli (PŚ), wyróżniający się u nas zawodnik. Po prostu uderzył z całej siły zza pola karnego, a Alberto Sousa (BR) zasłonięty przez obrońców nawet nie drgnął.

Ratujemy remis, ale przed finałem wcale nie widzę jasnych stron. Forma jest bardzo słaba i brakuje nam też trochę szczęścia.
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud żk (73' Tomas Kalas żk), Bengt Sundstrom - Sergi Canos żk, Manuel Locatelli (C), Daniel Dąbrowski, Carl Young (61' Astrit Neziri) - Vladimir Fieber, Mateusz Czerwiec (69' Barry Molesley)

 

23.02.2027, Premier League (27/38)

Elland Road, Leeds: 32 601 widzów

[3] Leeds United 1-1 Watford [15]

0-1 Ramon 51'

1-1 Manuel Locatelli 89'

 

MVP: Manuel Locatelli - Leeds, PŚ - 8.8, 1 gol

 

 

Odnośnik do komentarza

Przed naszym finałem w Capital One Cup jeszcze polskie kluby dokonały próby pozostania w europejskich pucharach. Ekipa mistrza Polski zawiodła na całej linii. Jako ciekawostkę dodajmy fakt, że to mój wypożyczony zawodnik pogrążył Polaków.

Hutnik Kraków 2-3 (3-5) Hoffenheim

A. Milik (31, 71) - T. Miura (39, 55), V. Kovalenko (43)

 

A pozytywnie zaskoczył wicemistrz Polski nie pozwalając portugalskiej ekipie się dogonić. Ba nawet Poznaniacy powinni byli wygrać, ale golkiper gospodarzy prezentował się fenomenalnie tego wieczora.

Braga 0-0 (0-1) Lech Poznań

 

W 2. rundzie Poznaniacy zagrają z Torino, 6. ekipą Serie A w poprzednim sezonie. A więc jest to rywal w zasięgu!

 

 

Ja jednak wyjątkowo nie kibicowałem rodakom. Zajęty byłem poszukiwaniem zażegnania kryzysu formy, zanim naprawdę nas pogrąży w samych porażkach. Ale w lutym na 6 spotkań wygraliśmy ledwie raz i dwa razy przegraliśmy. Zwołałem zebranie zespołu przypominając chłopakom czego się od nich oczekuje.

Nasz rywal prezentował stałą dyspozycję, nie wybitną, ale solidną. 8. miejsce w tabeli nie jest może szczytem marzeń, ale jak na zespół, który nie ma żadnych gwiazd to wysoka lokata.

 

Na Wembley powitały nas pełne trybuny. Oczywiście oba zespoły wyszły podstawowymi składami. U nas tylko w bramce wystąpił Kaji, a na pozycji OL szansę dostał Dickgießer.

Od początku mecz przypominał podchody. Obie ekipy atakowały ograniczonymi siłami, nie ryzykując odsłonięcia się.

Uzyskaliśmy niewielką przewagę. W 32. minucie Vladimir Fieber (NP) stracił piłkę po świetnym odbiorze Yohei Kaniego (OŚ). Znający się świetnie z młodzieżówki Hutnika zawodnicy regularnie toczyli pojedynki 1 na 1 i zazwyczaj to stoper je wygrywał bez większych problemów. W każdym razie piłka odtoczyła się w bok, gdzie przejął ją Carl Young (PL). Jak zwykle zamieniał się stroną z Sergim Canosem (PP) i dzięki temu chyba Matos (OL) był bardzo spóźniony z zablokowaniem skrzydłowego. Carl odegrał wzdłuż pola karnego do Canosa. Hiszpan nabiegł na piłkę i mocnym strzałem przy samym słupku nie dał szans Areoli (BR).

Tuż przed przerwą kolejny raz Kani ograł Fiebera i długim podaniem uruchomił Jose Luisa (NŚ). Ten był lepiej ustawiony od naszych stoperów i stanął sam na sam z Kajim. Szczęśliwie Takamitsu wyczuł intencje snajpera i uratował nas przed stratą bramki!

 

Po przerwie gra się za bardzo nie zmieniła. Dalej nieznacznie przeważaliśmy, ale i Bournemouth miało swoje momenty.

W 69. minucie W pole karne wbiegł Waddington (OPP). Do boku z pomocą zszedł mu Jose Luis, który dostał podanie pod samą linią końcową, znajdując się w samym rogu pola karnego. I tu chciał odbiorem wykazać się Carl Young, ale zamiast w piłkę, trafił wślizgiem w nogi snajpera. Momentalnie sędzia Bowles odgwizdał jedenastkę.

Tę wykonał sam poszkodowany i wyrównał wynik spotkania.

Wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem w regulaminowym czasie. Ale na szczęście mamy w składzie Sergiego Canosa. Hiszpan wdał się w drybling z dwoma rywalami i nie ryzykując straty piłki dał się sfaulować. Rzut wolny z 20 metrów wykonał Manuel Locatelli (PŚ). Kapitan nie bawił się w podania. Uderzył mocno, tuż nad murem. Piłka otarła się o słupek, a Areola spóźnił się z interwencją. 2-1!

Nie daliśmy rywalom rzucić się do odrabiania strat spokojnie przetrzymując piłkę pozostałe 5 minut. I tak Leeds United zdobywa pierwszy puchar pod moimi rządami! Może nie najważniejszy, ale od czegoś trzeba zacząć!
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet żk, Sylvain Giraud, Aaron Dickgießer (58' Alan Granger żk) - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Daniel Dąbrowski (85' Ben Williams), Carl Young - Vladimir Fieber (70' Mateusz Czerwiec), Barry Molesley

 

28.02.2027, Capital One Cup, finał

Wembley, Londyn: 90 000 widzów

Leeds United 2-1 AFC Bournemouth

1-0 Sergi Canos 32'

1-1 Jose Luis (kar.) 69'

2-1 Manuel Locatelli 88'

 

MVP: Sergi Canos - Leeds, PP - 8.3, 1 gol, 1 asysta

 

 

Za końcowy triumf kasujemy szalone 147 tys € i zapewnienie sobie udziału w Lidze Europy. Połowa tej nagrody trafiła do zawodników jako premia za wygraną.

Królem strzelców pucharu został Jose Luis z AFC Bournemouth zdobywając 6 bramek w 4 występach. Najwięcej asyst zaliczył Sergi Canos.

Odnośnik do komentarza

Generalnie puchar bardzo mnie cieszy. Nie ukrywam, że wagę ma niewielką, ale przy spadku formy to idealny boost morale, a dwa jeżeli kryzys się utrzyma (odpukać!) może mieć przecież znaczenie dając nam ten pewny udział w LE ;)

No i zawsze to wygląda lepiej z tym ostatnim dopiskiem niż bez: Leeds United (2024- ) - 1. Championship (24/25); Polski Manager Roku (2026), Capital One Cup (26/27)

Odnośnik do komentarza

Luty 2027

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: wyeliminowani w 5. rundzie przez Man Utd

Capital One Cup: ZWYCIĘZCY

Liga Mistrzów: 1. runda play-off, vs BMG

 

Chyba mój najsłabszy miesiąc w roli managera Leeds. W lidze zdobywamy ledwie 6 z 12 punktów co sprawia, że liderująca dwójka ucieka nam, a 4. miejsce zbliża się niebezpiecznie.

 

Najlepszy strzelec: Mateusz Czerwiec (21)

Najwięcej asyst: Carl Young (15)

Najwyższa ocena: Manuel Locatelli (7.76)

 

Bilans Leeds: 2-3-2, 9-10

 

-

 

Bilans Japonii: 2-0-0, 8-3

 

Ranking FIFA: 2. (-)

 

FIFA: 1. (-) Francja [1 713], 2. (-) Japonia [1 701], 3. (-) Brazylia [1 543], ... 52. (-4) Polska [528]

 

Inne ligi:

Hiszpania: FC Barcelona (57), Atletico (56), R. Madryt (53)

Polska: Hutnik Kraków (59), Lechia (50), Wisła Płock (47)

Francja: Lyon (68), PSG (67), AS Monaco (62)

Włochy: Roma (61), AC Milan (59), Juventus (56)

Portugalia: FCP (69), SLB (67), Sporting (56) - SLB bez porażki (22W, 1R)

Rosja: Zenit (38), Rostów (37), CSKA Moskwa (36)

Holandia: Ajax (57), Feyenoord (55), PSV (53)

Championship: Swansea (79), Hull (72), Crystal Palace (66)

 

Najwyższe transfery w Anglii:

1. Aaron Dickgießer (22 lata, Niemiec, O(PL)/DP, 29 mln €, 1/0) z Dormund do Leeds za 20 000 000 €

2. Henrique Garcia (27 lat, Portugalczyk, O(PL)/WOL, 10.75 mln, 2/0 U-21) z Leeds do PSG za 13 250 000 €

 

Najwyższe transfery w Polsce:

1. Patryk Popczynski (24 lata, Polak, DP/PŚ, 7 mln, 18/0) z Blackburn do Hutnik Kraków za 7 750 000 €

2. Dariusz Gawroński (21 lat, Polak, NŚ, 4.7 mln, 17/7 U-21) z Legia do Hutnik Kraków za 5 750 000 €

3. Augustin Bassogog (24 lata, Kameruńczyk, NŚ, 2.1 mln, 4/1) z Admira Wacker do Piast za 1 300 000 €

 

Najwyższe transfery na świecie:

1. Aaron Dickgießer (22 lata, Niemiec, O(PL)/DP, 29 mln €, 1/0) z Dormund do Leeds za 20 000 000 €

2. Evgeny Yegorov (24 lata, Rosjanin, PL, 19.75 mln, 4/0) z Tierek do Zenit za 16 000 000 €

3. Henrique Garcia (27 lat, Portugalczyk, O(PL)/WOL, 10.75 mln, 2/0 U-21) z Leeds do PSG za 13 250 000 €

Odnośnik do komentarza

Rzućmy okiem jak czołowe polskie zespoły spędziły okno transferowe.

Hutnik Kraków

Mistrz Polski obecnie przewodzi tabeli. Na 8 kolejek przed podziałem mają 9 punktów przewagi nad wiceliderem. Odpadli oni z europejskich rozgrywek, ale pozostają w walce o Puchar Polski, gdzie w półfinale czeka Piast Gliwice.

 

W zimowym oknie Jakub Błaszczykowski dokonał 4 transferów do klubu:

Matteo Spinelli (27 lat, Włoch, OŚ, 1.1 mln, 1/0 U-21) z wolnego transferu - bardzo solidny stoper, ale chyba nie dogadał się z poprzednimi pracodawcami i pewnie to obniżyło jego wymagania. Zaskakujący transfer.

Patryk Popczynski (24 lata, Polak, DP/PŚ, 7 mln, 18/0) z Blackburn za 7 750 000 € - ciekawe posunięcie, gdyż sam Błaszczykowski oddał go za 700 tys do Panathinaikosu, gdzie Patryk robił furorę. Po świetnym 1,5 sezonie trafił do Blackburn za 2.8 mln i tu już okazało się, że nie jest tak łatwo. Wchodził głównie z ławki i po roku... nie wiem dlaczego mistrz Polski wyłożył na niego taką kasę. Zapewne i tak przecież będzie grzać ławę.

Dominik Hoffman (20 lat, Czech, BR, 575 tys, 4/0 U-21) z Slavia Praga za 325 000 € - kompletnie nic o nim nie wiem, ale jeżeli będzie dostawać okazje do trenowania to w pełni aprobuję decyzję. Jak widać zakupiony z wypożyczeniem powrotnym. W czeskiej lidze gra sporo.

Dariusz Gawroński (21 lat, Polak, NŚ, 4.7 mln, 17/7 U-21) z Legia za 5 750 000 € - zdecydowanie bardziej zrozumiały dla mnie transfer niż Popczynski. Wykupiony z średniaka, w którym grał regularnie od 3 lat i strzelał trochę bramek. Nadal jeszcze ma sporo do nauczenia się, ale kto wie?

 

Gumioki sprzedały tylko podstawowego stopera Yohei Kani do Bournemouth za 7 mln €. O wiele za mało.

 

 

Lech Poznań

Wicemistrz obecnie okupuje 4. miejsce w tabeli, mając 1 zaległy mecz. Tracą 7 punktów do podium i 19 do lidera, a więc będzie ciężko marzyć chyba o walce o mistrza. Pozostają jednak jako jedyni w Europie. Grają także w Pucharze Polski. W półfinale czeka zespół Błękitnych Stargard.

 

Poznaniacy znacznie spokojniej podeszli do zimowego okna:

Michele Fersino (26 lat, Włoch, BR, 1.5 mln) z Montpellier za 205 000 € - trudno ocenić ten zakup. Włoch ma na koncie 2,5 sezonu w włoskiej Serie C/B, potem półtora sezonu w Ligue 1 jako zmiennik. No, ale kosztował dosłownie grosze.

Marcin Cierlik (27 lat, Polak, P(PL)/OPL, 1.1 mln, 2/1 U-21) z Piast za 475 000 € - podobno miał być nadzieją Polski na skrzydle. Niby radził sobie nieźle jako zawodnik grającego w 2. Bundeslidze Drezna... na wypożyczeniach w Ekstraklasie. 3 lata temu za darmo sprowadził go Piast i Marcin został ich gwiazdą, a teraz za niewielkie pieniądze trafia do klubu, który zapewne go przerośnie.

Slavko Jozinovic (19 lat, Chorwat, OPL, 275 tys) z Hajduk za 10 000 € - transfer w moim stylu. Ma być w przyszłości użyteczny.

 

 

Lechia Gdańsk

Trzeci z wielkiej trójki polskiej. Obecnie wicelider z przewagą 3 punktów nad Wisłą Płock i stratą 9 punktów do lidera. W Pucharze Polski przegrali w ćwierćfinale z Lechem, a w Europie.. no zawiedli na całej linii.

 

Dość intrygujące transfery w wykonaniu Lechii:

Ryuichi Shimohira (24 lata, Japończyk, PŚ, 700 tys, 7/1 U-20) z wolnego transferu - nie dogadał się z Kashiwą Reysol odnośnie nowego kontraktu. Wiem o nim tyle, że jest za słaby dla reprezentacji i nawet w N-League nie powalał swoją grą. Był solidny, ale nie wybitny.

Kevin Baldauf (23 lata, Amerykanin, OŚ, 2.6 mln, 8/0 U-20) z wolnego transferu - On z kolei nie dogadał się z Real Salt Lake. W MLS zbierał naprawdę dobre oceny i jeżeli będzie w stanie przenieść umiejętności do silniejszej (?) Ekstraklasy będzie dobrym wzmocnieniem.

Mladen Vosten (19 lat, Chorwat, NŚ, 625 tys) z Rijeka za 400 000 € - zawodnik do wytrenowania

 

Z klubu nie odszedł nikt ważny, podobnie jak w Lechu.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Ooo więcej takich wstawek. Lubię poczytać o tym co się dzieje u Gumioków;). Coś mi się wydaje, że chyba mają jakiś słaby sezon, z pucharów odpadli i to szybko (z całym szacunkiem dla Wieśniaków ale wybitnym klubem to oni raczej nie są) a w lidze ta przewaga też jest mała w stosunku do wcześniejszych lat. Chyba stąd te transfery i to w zimie. Wrażenie robi transfer wewnątrz ligi za prawie 5 mln. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:
35 minut temu, Makk napisał:

Pewnie, że ciekawie jest zobaczyć, co tam słychać. Szczególnie, że to takie dzieciątko z0nka :) 

Ale skoro je porzucił to chyba 500+ już nie dostaje :-k

Stawiam, że zaklepał sobie dożywotnie przykładowe 5% z każdego transferu z klubu :kekeke: 

Odnośnik do komentarza

Przypominam, że Jakub odchodził po konflikcie z prezesem :roll: także jedyne co, to każdy nowy zawodnik musi podpisać iż zgadza się z tezą "Jakub Wyndrowicz is the real special one" :kekeke: aczkolwiek fakt faktem jestem bardzo dumny z mego dzieciątka, zwykle popadają w mizerię, a tu w sumie poza tym sezonem idzie nieźle. Błaszczykowski robi robotę jednak. No i dotarł w LM dalej ode mnie w sumie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...