Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

@Makknadal jest pod wrażeniem, jak oni to robią mając naprawdę solidną ekipę :roll:

 

****

 

Opuściłem Leeds kierując się do Tosu w Japonii. To będzie dla mnie trudny okres, ale z najnowszą technologią jestem w stanie z pomocą komunikatorów i podglądu w 360° brać udział w meczach klubu mimo ponad 10 tysięcy kilometrów dystansu między nami. Naturalnie zarząd Leeds United nie był zadowolony, że to klub będę prowadzić na dystans, ale wiedzą, że nie mają co narzekać.

 

Pierwszym testem była reprezentacja Chin. W końcu muszę jeszcze podjąć decyzję, z kogo zrezygnuję. My jako lider rankingu FIFA nie mieliśmy prawa mieć problemów z 43. drużyną tego zestawienia.

I w sumie tak to wyglądało. Szczególnie obserwowani zawodnicy to Naomichi Ueda (OŚ), Hiroki Kimura (PP), Yoshinori Muto (PL), Yusuke Yoshikawa (NP) i Paulo (NL). Później na murawie z niepewnych udziału w turnieju pojawili się jeszcze Kani (OŚ) i Ishizue (NP).

Doskonale okazję wykorzystał Yoshikawa będąc strzelcem jedynych dwóch bramek w tym meczu. Przy pierwszej asystował mu Kitamura (OP), a druga to dobitka strzału Kimury.

Pozytywną notę dostał też Ueda nie popełniając żadnego błędu przez 90 minut. Mniej czasu, bo ledwie 34 minuty miał Kani, ale nie zawiódł. Bezbarwnie zaprezentowal się Muto. Dostał 45 minut, ale nie pokazał niestety nic.

A zawiódł Paulo. Przez 90 minut miał 3 doskonałe okazje i za każdym razem strzelał niecelnie. Wypracował kolegom dwie sytuacje, ale przy takiej konkurencji w ataku to za mało. Nie oceniłem Ishizue, który miał zaledwie kwadrans.
 

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki - Tetsuya Kitamura (59' Osamu Egashira), Yusuke Takeda (C) (66' Yohei Kani), Naomichi Ueda, Gotoku Sakai - Hiroki Kimura, Yuta Morisaki (66' Masato Kono), Yoshinori Muto (45' Tatsuhiro Murai), Yasuyuki Kido (45' Hideki Ishige) - Yusuke Yoshikawa (75' Koki Ishizue), Paulo

 

26.12.2026, Mecz Towarzyski

Tosu Stadium, Tosu: 24 490 widzów

(1) Japonia 2-0 Chiny (43)

1-0 Yusuke Yoshikawa 18'

2-0 Yusuke Yoshikawa 36'

 

MVP: Hiroki Kimura - Japonia, PP - 8.8, 1 asysta

 

 

Tego samego dnia klub rozgrywał mecz ligowy. I był to mecz kolejki. Z liderem! I mimo wyjazdu byłem niesamowicie dumny z moich podopiecznych.

Od początku widać było, że zawodnicy Newcastle United nie zamierzają zejść z boiska bez 3 punktów. Grali odważnie, szybko i ofensywnie. Ale to sprawiało, że byli otwarci na nasze ataki. Podobnie jak my na ich.

Pierwsi setkę mieli gospodarze. Granit Xhaka (PŚ) zagrał świetną piłkę za plecy Girauda (OŚ), a Khadim Camara (NL) mógł spytać Bentleya (BR) gdzie skierować futbolówkę. O dziwo jednak doświadczony Anglik popisał się rzadko już widoczną u niego zwinnością i zdołał sparować strzał na rzut rożny.

Odpowiedzieliśmy 3 minuty później. Sergi Canos (PP) minął Jurgena Shala (PL), zagrał piłkę przed pole karne do Locatelliego (PŚ). Włoch z klepki wypuścił na 6. metr Fiebera (NŚ) i Słowak zapewne wpakowałby piłkę do siatki, ale Chancel Mbemba (OŚ) złapał go po prostu w pasie. Oczywisty rzut karny. Wyegzekwował go Daniel Dąbrowski (PŚ) pewnie strzelając przy słupku. Jack Butland (BR) wyczuł jego intencje, ale to nie wystarczyło.

Gospodarze nie odpuszczali i walczyli dalej. Ale obrona już nie dała się zaskoczyć podaniem za plecy. Jeżeli nawet piłka przechodziła blok defensywny na posterunku był już gotów Bentley, który chyba grał swój najlepszy mecz od kilku lat. Obronił dwa dość niewygodne strzały w 15 min.

Aż w 32. minucie Carl Young (PL) wspierany przez Alana Grangera (OL) i Fiebera wpadł w pole karne z piłką. Nie miał jak oddać strzału, ale na pamięć zagrał przed pole karne. Powinien tam czekać Villalba (OPŚ), ale Hiszpan coś nie umiał znaleźć się na boisku. Na sczęście pozycję zdublował Dąbrowski i potężną petardą z 18 metrów zerwał pajęczynę zdobywając drugiego gola.

 

Po przerwie gospodarze dalej starali się wygrać. Nawet przechylili posiadanie na swoją stronę (52%), ale nie potrafili dojść do dobrej okazji strzeleckiej.

A ich nadzieje zniszczył Young, tym razem dając się sfaulować na 22. metrze. Rzut wolny wykonał Dąbrowski strzelając mocno, tuż nad murem i tuż przy słupku. Butland nie miał szans. Nawet mi się wyrwało "ożeszjapierdolęalejebnął".

Wygrywamy pewnie! Zawiódł mnie nieco tylko Fran Villalba, który gra w tym sezonie mniej, ale nie tłumaczy to jego zagubienia na murawie.
 

Cytat

 

Daniel Bentley - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud żk (70' Tomas Kalas), Alan Granger - Sergi Canos (75' Astrit Neziri), Manuel Locatelli (C), Daniel Dąbrowski, Carl Young, Fran Vilallba (70' Remigiusz Malinowski) - Vladimir Fieber

 

26.12.2026, Premier League (18/38)

St. James' Park, Newcastle: 52 404 widzów

[1] Newcastle United 0-3 Leeds United [2]

0-1 Daniel Dąbrowski (kar.) 16'

0-2 Daniel Dąbrowski 32'

0-3 Daniel Dąbrowski 72'

 

MVP: Daniel Dąbrowski - Leeds, PŚ - 9.6, 3 gole

 

 

Mateusz Czerwiec wznowił treningi z pełnym obciążeniem po 4 tygodniach pauzy. A z kolei rezerwowy Mourad Sghaier podobnie jak Kaji będzie brać udział w Pucharze Narodów Afryki, a więc troszkę mi się zmniejsza znowu kadra.

Odnośnik do komentarza

W końcu losowanie wczesnej rundy Pucharu było dla nas łaskawe. Tak rozpoczyna się Puchar Anglii. Pamiętajmy, że walczymy jeszcze na trzech innych frontach: Premier League, Liga Mistrzów i Capital One Cup. Tłoczno się robi w naszym terminarzu.

 

Naszym rywalem numer jeden w tych rozgrywkach była ekipa Stevenage grające na co dzień w Sky Bet 2. Obecnie plasują się w środku stawki i raczej nie mają nadziei na walkę o awans.

O meczu nie ma za wiele do powiedzenia. Debiut w klubie zaliczył bramkarz Mark King (BR). Po królewsku obronił dwa celne strzały, oba względnie groźne jak atak komara na słonia. Krew może i mogła się lać, ale nikt niczego nie zauważył.

My zaś w 45 minut stuknęliśmy 3 gole i starczyło. MVP spotkania, Astrit Neziri (PL) zaliczył swój 50. mecz w karierze
 

Cytat

 

Mark King - Henrique Garcia, Chris Chalk (C), Tomas Kalas (70' Tomoyuki Hara), Bengt Sundstrom - Mourad Sghaier, Ben Williams, Nick Gormley, Astrit Neziri - Mateusz Czerwiec (61' Tsutomu Miura), Kim Seon-Il (75' Barry Molesley)

 

29.12.2026, Puchar Anglii, 3. runda

Broadhall Way, Stevenage: 6 722 widzów

(Sky2) Stevenage 0-3 Leeds United (PL)

0-1 Mateusz Czerwiec 19'

0-2 Kim Seon-Il 24'

0-3 Mourad Sghaier 45'

 

MVP: Astrit Neziri - Leeds, PL - 8.9

 

 

Zarabiamy szalone 98 tys €!

A dzień później dostałem informację, że zostałem wybrany Polskim Managerem Roku. To już 6. wyróżnienie dla mnie w tym plebiscycie, a zaczynam przecież 12. rok w tej branży.

Odnośnik do komentarza

Przystanek 2 z 3 w przygotowaniach do Mistrzostw Azji to Yokohama. Tym razem ściągnęliśmy czołówkę światową. Kolumbia ostatni raz poza TOP15 rankingu FIFA wypadała lata temu. Do tego nie grali z Japonią jeszcze, więc sam nie wiem czego się spodziewać. Wybrałem mimo tego bardzo ofensywne 4-4-2 z 1x PŚ i 1x OPŚ.

 

Szczególnie obserwowani zawodnicy pod kątem ewentualnego wylotu z kadry: Kenta Morikawa (OŚ), Motoki Enomoto (PL), Koki Ishizue (NL). Wprowadzeni rezerwowi obserwowani pod tym samym kątem: Hiroki Kimura (PP), Paulo (NL) i Yusuke Yoshikawa (NP).

 

Mecz zaczęliśmy beznadziejnie. A raczej to goście zaczęli imponująco. Już w 107. sekundzie Mauricio Guzman (PL) udowodnił, że nie bez powodu z SLB chcą go wykupić takie marki jak PSG czy ManU. Kiwnął Murai (PP), a następnie Egashirę (OP) i zagrał idealnie na głowę Alvaro Mosquery (NP). Król strzelców poprzedniej południowoamerykańskiej LM nie marnuje tak doskonałych podań i nie dał szans Kajiemu (BR).

Po 3 minutach powinno być 2-0, ale tym razem kopię akcji Kaji zdołał wybronić. A kolejna taka sytuacja już nie miała miejsca.

Minął kwadrans i Enomoto udowodnił, ze nie poddaje się w walce o wyjazd do Indii. Rozegrał świetną dwójkową akcję z Shibasakim (PŚ) i niską, kąśliwą wrzutką znalazł Otsukę (NP), ale piłka wróciła pod pole karne do Shibasakiego. Ten znowu podał do Daisuke, a ten nie stracił już piłki i wyrównał wynik spotkania.

 

Gra siadła. Ogółem to do końca pierwszej połowy żaden zespół nie przebił się na tyle blisko, aby zagrozić bramce rywali. U nas trochę nie mogli się zgrać Ishizue z Otsuką, ale i u rywali napastnicy mieli ten sam problem.

Druga połowa wyglądała identycznie. A nawet gorzej, gdyż Paulo wszedł na początku i nie pokazał kompletnie nic. Słaby Ishizue był nadal lepszy od Brazylijczyka.

Obraz gry zmieniła zmiana w 78. minucie. Za Otsukę na murawie zameldował się Yusuke Yoshikawa. Dostał po chwili podanie od Enomoto i pierwszym kontaktem z piłką skierował ją do siatki!

Więcej? W doliczonym czasie gry po podaniu Kimury wywalczył rzut wolny. Miękką wrzutkę wykonał Masato Kono (PŚ) i Yoshikawa półwolejem ustalił wynik spotkania na 3-1! Tym meczem potwierdził swoją formę i zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Osamu Egashira, Yohei Kani (69' Takuma Nishiguchi), Kenta Morikawa, Yasuhiro Nagaoka - Tatsuhiro Murai (69' Hiroki Kimura), Gaku Shibasaki (73' Masato Kono), Motoki Enomoto, Hideki Ishige (69' Yasuyuki Kido) - Daisuke Otsuka (C) (78' Yusuke Yoshikawa), Koki Ishizue (45' Paulo)

 

30.12.2026, Mecz Towarzyski

Yohokama International Stadium, Yokohama: 37 397 widzów

(1) Japonia 3-1 Kolumbia (12)

0-1 Alvaro Mosquera 2'

1-1 Daisuke Otsuka 15'

2-1 Yusuke Yoshikawa 78'

3-1 Yusuke Yoshikawa 90+1'

 

MVP: Yusuke Yoshikawa - Japonia, NP - 8.7, 2 gole

 

 

Wnioski: Morikawa zaprezentował się jak zwykle bardzo solidnie, zarówno nie popełniając błędów jak i dobrze wyprowadzając piłkę. Enomoto nie ułatwia mi też zadania, gdyż dostosowuje się poziomem do reszty rywali na skrzydłach. Za to w ataku Ishizue zgubił formę, a Paulo mimo świetnych wyników w Portugalskiej Ekstraklasie nie potrafi jej przenieść do reprezentacji. Żałuję więc powołania obu, ale wylecieć może tylko jeden.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Grudzień 2026

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: 4. runda, nie wylosowano

Capital One Cup: półfinał, vs Blackburn Rovers

Liga Mistrzów: 1. runda play-off, nie wylosowano

 

Grudzień i styczeń to zawsze najcięższe miesiące. Aż 8 spotkań i tylko 1 porażka, ale bardzo niepotrzebna, bo z pogubionymi zupełnie Kogutami.

 

Najlepszy strzelec: Mateusz Czerwiec (18)

Najwięcej asyst: Carl Young (12)

Najwyższa ocena: Mateusz Czerwiec (8.04)

 

Bilans Leeds: 6-1-1, 25-9

 

-

 

Bilans Japonii: 2-0-0, 5-1

 

Ranking FIFA: 1. (-)

 

FIFA: 1. (-) Japonia [1 838], 2. (-) Francja [1 713], 3. (-) Brazylia [1 543], ... 46. (-1) Polska [528]

 

Inne ligi:

Hiszpania: Athletic (38), FC Barcelona (35), R. Madryt (34)

Polska: Hutnik Kraków (52), Wisła Płock (41), Lechia (41)

Francja: PSG (52), Lyon (49), AS Monaco (46)

Włochy: Napoli (36), AC Milan (36), Juventus (35)

Portugalia: SLB (42), FCP (42), Sporting (32) - SLB i FCP z kompletem wygranych (14)

Rosja: Zenit (38), Rostów (37), CSKA Moskwa (36)

Holandia: Ajax (40), PSV (38), FC Groningen (37)

Championship: Swansea (56), Hull (53), Crystal Palace (49)

Odnośnik do komentarza

Koniec roku 2026 oznacza kolejne nagrody.

Złota Piłka trafiła do Daisuke Otsuki. 26-latek grający dla Manchesteru City w 61 występach strzelił aż 62 gole zdobywając w głosowaniu 403 punkty.

Drugie miejsce zajął Yuta Morisaki. Zawodnik Napoli otrzymał ledwie 229 punktów. Na najniższy stopień podium załapał się Salem Toumi, snajper Realu Madryt.

Piłkarzem roku w Azji został Takuma Nishiguchi zdobywając 204 punkty, drugi był Otsuka ze 193 punktami i ostatni Morisaki zdobywając 167 punktów.

Piłkarzem roku w Finlandii został Juha Leskela. Podobną nagrodę w Słowacji zgarnął oczywiście Vladimir Fieber.

 

W lidze nagrodę zawodnika miesiąca zdobył Daniel Dąbrowski. Ja zająłem drugie miejsce w plebiscycie managera miesiąca.

 

Do klubu dołączyło paru zawodników:

Anderson Sandoval (18 lat, Kolumbijczyk, PŚ, 1.4 mln, 18/1 U-20) z Atletico Nacional za 750 000 € - prawdopodobnie największy talent jaki mogli znaleźć moi scouci. Już teraz mógłby grać w Championship, ale nie ma pozwolenia na pracę więc będę szukać mu na pół roku odpowiednie klubu.

 

Tim Strasser (19 lat, Luksemburczyk, PL/OPL, 105 tys, 14/1 U-21) z Dudelange za 15 000 € - przymierzałem się do niego już w Barcelonie, ale jakoś o nim zapomniałem. Nie wiem czy nie jest dla niego za późno, zapewne nie osiągnie poziomu Moraisa, swojego rodaka.

 

Radoslaw Szymula (19 lat, Amerykanin, OL/WOL, 1.2 mln, 16/1 U-20) z NYCFC za darmo - udało się namówić go do podpisania kontraktu z nami, gdyż nie potrafił dogadać się ze swoim klubem. Do tego to całkiem spory talent, może za rok czy dwa wskoczy do zespołu?

 

W lidze spotkanie z czerwoną latarnią ligi. Beniaminek oczekiwał najmniejszego wymiaru kary, a my zdewastowaliśmy ich ustalając moje rekordowe zwycięstwo w Leeds. Nic dodać, nic ująć. Ah jesteśmy liderem, gdyż mamy mecz przewagi nad resztą.
 

Cytat

 

Daniel Bentley - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C) (55' Ben Williams), Daniel Dąbrowski, Carl Young (45' Astrit Neziri) - Vladimir Fieber, Mateusz Czerwiec (69' Barry Molesley)

 

02.01.2027, Premier League (19/38)

Elland Road, Leeds: 39 224 widzów

[1] Leeds United 6-0 Reading [20]

1-0 Vladimir Fieber 16'

2-0 Daniel Dąbrowski (kar.) 20'

3-0 Mateusz Czerwiec 28'

4-0 Barry Molesley 70'

5-0 Sergi Canos 72'

6-0 Vladimir Fieber 78'

 

MVP: Vladimir Fieber - Leeds, NP - 9.6, 2 gole, 2 asysty

 

 

Odnośnik do komentarza

Musiałem podjąć decyzję kto nie weźmie udziału w turnieju w Indiach. To nigdy nie jest najłatwiejsza decyzja, ale ktoś musi odpaść. Trójka, która po tym zgrupowaniu nie załapała się na Puchar Azji to:

Naomichi Ueda (32 lata, Suwon, OŚ, 475 tys, 51/5)

Motoki Enomoto (26 lat, Urawa Reds, PL/OPL, 4,1 mln, 29/3)

Paulo (27 lat, SLB, NŚ, 15.25 mln, 3/1)

 

W ostatnim sparingu mogłem skorzystać więc z zawodników, którzy mają ze mną przejść mój ostatni turniej w roli selekcjonera Japonii. Rywalem był tym razem liczący na dobry występ Irak.

 

Zaczęliśmy w 80. sekundzie. Takada (PP) zagrał za plecy obrony do Otsuki (NP), a snajper Manchesteru City otworzył wynik spotkania.

12 minut później dostał podanie od Morisakiego (PŚ) i miał już dwa gole na koncie.

W 27. minucie dobrą dyspozycję znowu potwierdził Yusuke Yoshikawa (NL) po podaniu Takady.

A 4 minuty później rzut wolny wykonał Morisaki. Piłka trafiła do Kaniego (OŚ), który zgrał ją do Nishiguchiego (OŚ), a stoper Chelsea zdobył 4. gola w meczu.

Wynik ustalił w 62. minucie Kido (OPŚ) po asyście rezerwowego Murai (PL).

 

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki (45' Takamitsu Kaji) - Tetsuya Kitamura, Takuma Nishiguchi, Yohei Kani (74' Yusuke Takeda), Gotoku Sakai - Takeaki Takada (74' Hiroki Kimura), Yuta Morisaki (45' Masato Kono), Yoshinori Muto (45' Tatsuhiro Murai), Yasuyuki Kido - Daisuke Otsuka (C) (69' Koki Ishizue), Yusuke Yoshikawa

 

03.01.2027, Mecz Towarzyski

Kobe Wing Stadium, Kobe: 25 193 widzów

(1) Japonia 5-0 Irak (60)

1-0 Daisuke Otsuka 2'

2-0 Daisuke Otsuka 14'

3-0 Yusuke Yoshikawa 27'

4-0 Takuma Nishiguchi 31'

5-0 Yasuyuki Kido 62'

 

MVP: Daisuke Otsuka - Japonia, NP - 9.3, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

W 4. rundzie Pucharu Anglii mogliśmy trafić jeszcze na drużyny z 5. i 6. poziomu ligowego. Natomiast wylosowaliśmy Southampton grający z nami w Premier League. Normalka.

 

Jak wiadomo dotarlismy już do półfinału Capital One Cup. To jedyny poziom tego turnieju gdzie rozgrywa się dwa mecze, a więc dodatkowe 90 minut do upchnięcia w napiętym grafiku. Mając przed sobą jednak przeciętny Everton w lidze postawiłem na mocniejszy skład w tym pucharze. Ale Blackburn Rovers posyła wszystkie swoje siły właśnie na ten puchar.

 

Nie grali wybitnie, ale w 35. sekundzie Daniel Bentley (BR) puścił bardzo słaby strzał, a raczej podanie między nogami. Zatkało mnie. Nawet zdobywca gola Stuart Kimberley (OPP) nie odnotował od razu strzelenia bramki gdyż widząc jak uderzył piłkę cofał się na swoją pozycję.

Graliśmy przez to bardziej ofensywnie, z zapałem, ale brakowało nam wykończenia. I dobrej sytuacji w sumie. Brakowało tego jednego podania, które otworzyłoby drogę Fieberowi (NŚ). W efekcie po dość marnym meczu, gdzie kibice zasypiali przegrywamy 0-1 i na Elland Road będzie trzeba odrobić stratę.
 

Cytat

 

Daniel Bentley - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud, Alan Granger (73' Henrique Garcia żk) - Astrit Neziri, Manuel Locatelli (C), Daniel Dąbrowski (53' Nick Gormley), Carl Young, Fran Villalba (62' Barry Molesley) - Vladimir Fieber

 

06.01.2027, Capital One Cup, półfinał (1/2)

Ewood Park, Blackburn: 31 154 widzów

Blackburn Rovers 1-0 Leeds United

1-0 Stuart Kiberley 1'

 

MVP: Carl Young - Leeds, PL - 7.7

 

 

Niedawno kupiony Anderson Sandoval nie ma pozwolenia na pracę, więc momentalnie trafia do Vit. Guimaraes, gdzie ma pomóc zespołowi w walce o europejskie puchary.

Odnośnik do komentarza

Przyjemnie odwiedzić Indie, w których obecnie temperatura krązy w okolicach 25°C, podczas gdy w Anglii mamy maksymalnie 2-3°.

Pierwszym rywalem w drodze po złoto była jedna z najsłabszych ekip w turnieju. Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują dopiero 110. miejsce w rankingu FIFA i dla nich sukcesem jest awans do tego turnieju. Pokaźny jubileusz obchodził Yoshinori Muto. Rozgrywał swój 120. mecz dla reprezentacji.

 

Naturalnie postawiłem na częściowo rezerwowy skład, zachowując paru podstawowych zawodników. Powinna więc to być łatwa i przyjemna zabawa ze słabym rywalem.

I w sumie zaczęło się nieźle. Otsuka (NP) podał do Ishizue (NL), a ten zapomniał o słabej formie i efektownym strzałem dał nam prowadzenie.

I to tyle w pierwszej połowie. Atakowaliśmy sporo, ale jednocześnie nieudolnie. Rywale z kolei próbowali kontrować, ale nie byli zwykle w stanie przejść linii środkowej boiska. Kushibiki (BR) musiał zaledwie raz się wysilić. W 21. minucie Yohei Kani (OŚ) doznał kontuzji. Na szczęście wypadł tylko na 4 dni.

 

W drugiej połowie znowu zaczęliśmy dobrze. Shibasaki (PŚ) zagrał prostopadłą piłkę do Otsuki i snajper Manchesteru City w końcu trafił dzisiaj do siatki.

Powinno być już w ogóle z górki, ale w 64. minucie strzał życia, z 20 metrów oddał Abdulla Rashed Al-Jenaibi (NP). Gwiazda swojej reprezentacji grająca na co dzień w 2. lidze Chińskiej udowodnił, że nawet jemu może coś wyjść. Kushibiki nie miał kompletnie nic do gadania przy strzale w samo okienko.

Męczyliśmy się paskudnie, a rywale stworzyli jeszcze dwie dobre okazje. Już spodziewałem się remisu, gdy rezerwowy Murai (PL) wykorzystał podanie Ishizue i odebrał chęć walki przeciwnikowi.

A wynik już w doliczonym czasie ustalił Gaku Shibasaki po asyście Hiroki Kimury (PP).
 

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki - Osamu Egashira, Yusuke Takeda, Yohei Kani (21' Kenta Morikawa), Gotoku Sakai - Hiroki Kimura, Gaku Shibasaki, Yoshinori Muto (73' Tatsuhiro Murai), Hideki Ishige (71' Yasuyuki Kido) - Daisuke Otsuka (C), Koki Ishizue

 

08.01.2027, Puchar Narodów Azji, faza grupowa (1/3)

D.Y Patil Stadium, Bombaj: 63 250 widzów

[X] ZEA 1-4 Japonia [X]

0-1 Koki Ishizue 8'

0-2 Daisuke Otsuka 47'

1-2 Abdulla Rashed Al-Jenaibi 64'

1-3 Tatsuhiro Murai 77'

1-4 Gaku Shibasaki 90+1'

 

MVP: Gaku Shibasaki - Japonia, PŚ - 9.1, 1 gol, 1 asysta

 

 

 

Pozostałe mecze turnieju.

 

Grupa A:

[X] Oman 1-0 Syria [X]

 

Grupa B:

[X] Katar 2-0 Kuwejt [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Japonia   | 1 | 1 | 0 | 0 | +3  | 3  |

| 2. | Katar     | 1 | 1 | 0 | 0 | +2  | 3  |

| 3. | Kuwejt    | 1 | 0 | 0 | 1 | -2  | 0  |

| 4. | ZEA       | 1 | 0 | 0 | 1 | -3  | 0  |

Odnośnik do komentarza

Ogólnie grafik mistrzostw Azji jest dość pokręcony i zanim rozegrano drugi mecz grupy A, spotkania zaczęła grupa C. Co za debil to zaprojektował?

 

Grupa C:

[X] Iran 3-0 Tajlandia [X]

 

Grupa D:

[X] Singapur 2-0 Indonezja [X]

[X] Arabia S. 3-1 Liban [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Arabia S. | 1 | 1 | 0 | 0 | +2  | 3  |

| 2. | Singapur  | 1 | 1 | 0 | 0 | +2  | 3  |

| 3. | Liban     | 1 | 0 | 0 | 1 | -2  | 0  |

| 4. | Indonezja | 1 | 0 | 0 | 1 | -2  | 0  |

 

A w Anglii przed dwoma bardzo trudnymi wyjazdami czekał nas pojedynek z przeciętnym Evertonem. A po nich wizyta na terenie Chelsea i Man City.

Sam mecz poza dość słabym początkiem był kontrolowany przez nas. Goście nie pokazali praktycznie nic ciekawego i w pełni zasłużenie zgarniamy 3 punkty. Ciekawsza nowina to 150. mecz ligowy w barwach Leeds i 175. ogółem w wykonaniu Alana Grangera.
 

Cytat

 

Daniel Bentley - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud żk (C) (67' Tomoyuki Hara), Alan Granger (76' Henrique Garcia) - Sergi Canos żk, Daniel Dąbrowski, Nick Gormley, Carl Young - Mateusz Czerwiec, Barry Molesley (72' Vladimir Fieber)

 

10.01.2027, Premier League (20/38)

Elland Road, Leeds: 37 679 widzów

[2] Leeds United 2-0 Everton [13]

1-0 Carl Young 21'

2-0 Carl Young 51'

 

MVP: Carl Young - Leeds, PL - 9.0, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolejne mecze na Pucharze Narodów Azji.

Grupa A:

[X] Afganistan 2-3 Australia [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Austarlia | 1 | 1 | 0 | 0 | +1  | 3  |

| 2. | Oman      | 1 | 1 | 0 | 0 | +1  | 3  |

| 3. | Afganistan| 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | Syria     | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

 

Grupa E:

[X] Irak 4-1 Jordania [X]

[X] Chiny 4-1 Filipiny [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Chiny     | 1 | 1 | 0 | 0 | +3  | 3  |

| 2. | Irak      | 1 | 1 | 0 | 0 | +3  | 3  |

| 3. | Filipiny  | 1 | 0 | 0 | 1 | -3  | 0  |

| 4. | Jordania  | 1 | 0 | 0 | 1 | -3  | 0  |

 

Grupa C:

[X] Korea Północna 2-1 Tadżykistan [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Iran      | 1 | 1 | 0 | 0 | +3  | 3  |

| 2. | Korea Pn  | 1 | 1 | 0 | 0 | +1  | 3  |

| 3. | Tadżykista| 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | Tajlandia | 1 | 0 | 0 | 1 | -3  | 0  |

 

Grupa F:

[X] Korea Południowa 7-1 Kirgistan [X]

[X] Jemen 0-1 Bahrajn [X]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Korea Pd  | 1 | 1 | 0 | 0 | +6  | 3  |

| 2. | Bahrajn   | 1 | 1 | 0 | 0 | +1  | 3  |

| 3. | Jemen     | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | Kirgistan | 1 | 0 | 0 | 1 | -6  | 0  |

 

 

A w między czasie musiałem zmierzyć się z syndromem klubu, któremu dobrze idzie. Juha Leskela ma powodzenie i oferty od 20 do 32 mln € przesłały PSG, Real Madryt, Barcelona, Monaco, Juventus i Manchestery.

Parę ofert mniej wpłynęło odnośnie Carla Younga, ale cena nie schodziła poniżej 30 mln. W obu przypadkach odrzuciłem je, ale chyba muszę zacząć szukać następcy Fina.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...