Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta w Połańcu miała być krótka, ale przyjemna. No, ale nas zjadły nerwy. Wygrana dawała zapewnienie sobie pierwszego miejsca. Nawet remis nam wystarczał. Jednak chłopaki chyba czuli to i zagraliśmy słabiutko. Do tego stopnia wyglądało to kiepsko, że gospodarze w drugiej połowie nawet objęli prowadzenie. Na szczęście nie zawiódł mnie Sierakowski i dynamicznym rajdem prawym skrzydłem wypracował bramkę wprowadzonemu wcześniej z ławki Kujawskiemu. Ta akcja zapewniła nam udział w barażu o II ligę!

Frątczak - Antoniak, Ochman, Dudek (54' Wójcik), Niechciał - Świątek (81' Murzyn), Gamrot, Sierakowski, Kuklis (69' Jacak), Guja (62' Kujawski) - Kaszubowski

 

07.05.2016, III liga, 31. kolejka

stadion przy ul. Sportowej, Połaniec: 238 widzów

[11] Czarni Połaniec 1-1 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Maciej Witek 69'

1-1 Kamil Kujawski 81'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 8.6, 1 asysta

 

 

Pewni pierwszego miejsca następne spotkanie rozgrywaliśmy z rezerwami Białej Gwiazdy. Powtórzyliśmy wynik z rundy jesiennej wygrywając po trafieniu Kaszubowskiego. To już 24 ligowy gol Bartka w tym sezonie i w końcu dogonił on Fałowskiego w tej klasyfikacji.

Frątczak - Antoniak (79' Filipek), Ochman (79' Berliński), Wójcik, Niechciał - Świątek, Gamrot (73' Murzyn), Sierakowski (56' Leszczak), Kuklis, Guja - Kaszubowski

 

14.07.2016, III liga, 32. kolejka

stadion KS Dalin, Myślenice: 227 widzów

[4] Wisła Kraków II 0-1 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 37'

 

MVP: Krzysztof Świątek - Hutnik, PŚ - 8.4

Odnośnik do komentarza

Do wygrania pozostał jeszcze puchar okręgowy. Rywalem w finale była ekipa Unii Tarnów. Dotychczas w dwóch meczach raz ich rozgromiliśmy i raz zremisowaliśmy.

Tym razem waga spotkania nas nie przytłoczyła. Moi zawodnicy zagrali świetnie, ale i zespół z Tarnowa pokazywał dlaczego dotarł do finału. Defensywa Unii pracowała idealnie, a fakt, że graliśmy częściowo rezerwowym składem nie ułatwiał nam zadania. Dość dodać, że bramkarz Tarnowian wybronił sytuację sam na sam z Kołakowskim i zaraz po tym dobitkę Nawrota.

Tak minął regulaminowy czas gry, a dogrywka również nie przyniosła rozwiązania. Dopiero po rzutach karnych mogliśmy odetchnąć. Zaczęliśmy źle, bo Niechciał strzelił prosto w bramkarza, ale Kuklis, Świątek, Kołakowski i Sierakowski słyszeli swoje nazwiska z trybun pokonując golkipera rywali. Co ważne i Jasowicz miał okazję się popisać, bo w ostatniej kolejce wybronił strzał rozgrywającego Unii. Puchar trafia do Krakowa wraz z 14 tysiącami euro!

Jasowicz - Filipek, Ochman (69' Wójcik), Dudek, Niechciał - Świątek, Gamrot (54' Murzyn), Leszczak (97' Sierakowski), Nawrot (61' Kuklis), Kujawski - Kołakowski

 

20.07.2016, Puchar małopolsko-świętokrzyski, finał

przy ul. Podchorążych, Kraków: 4 707 widzów

Hutnik Nowa Huta k0-0 Unia Tarnów

 

MVP: Mateusz Niechciał - Hutnik, OL - 8.0

 

Odnośnik do komentarza

Ale wstyd i żenada. Zaliczamy drugą porażkę w tym sezonie. I to co ważne sami praktycznie ten mecz oddaliśmy pozwalając na zbyt wiele rywalom. Kaszubowski strzelił kolejną bramkę, ale Fałowski również trafił do siatki a więc najlepsi napastnicy ligi nadal mają tyle samo goli na koncie.

Frątczak - Antoniak, Ochman (56' Berliński), Wójcik, Niechciał (70' Filipek) - Świątek, Gamrot (65' Jacak), SIerakowski, Kuklis, Guja (73' Kujawski) - Kaszubowski

 

25.07.2016, III liga, 33. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 764 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 1-2 Sparta Kazimierza Wielka [7]

1-0 Bartosz Kaszubowski 64'

1-1 Andrzej Musiał 73'

1-2 Łukasz Stępień 90+1'

 

MVP: Mateusz Niechciał - Hutnik, OL - 8.1, 1 asysta

 

 

Rozgrywki ligowe kończymy emocjonującym meczem z zespołem z Oświęcimia. Wystawiłem dość rezerwowy skład. Berliński pierwszy raz w karierze zagrał od pierwszej minuty i zaprezentował się nieźle. Co ważne Kaszubowski znowu strzelił gola i ostatecznie wygrał klasyfikację strzelców! Przed nami został już tylko jeden mecz w tym sezonie.

Frątczak - Filipek (86' Antoniak), Berliński (66' Ochman), Dudek, Niechciał - Jacak, Gamrot (55' Murzyn), Leszczak, Nawrot, Kujawski (55' Kuklis) - Kaszubowski

 

28.07.2016, III liga, 34. kolejka

stadion im. Braci Kisielińskich, Oświęcim: 274 widzów

[8] Soła Oświęcim 2-3 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Sebastian Jacak 8'

0-2 Bartosz Kaszubowski 29'

0-3 Dawid Wadas (sam.) 55'

1-3 Krzysztof Hałgas 57'

2-3 Paweł Cygnar 83'

 

MVP: Sebastian Jacak - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 gol, 1 asysta

 

TABELA LIGOWA


W barażu o awans wylosowaliśmy zwycięzcę ligi dolnośląsko-lubuskiej. Formacja Mostki nie wygrała tak pewnie ligi jak my, ale z pewnością nie miałem problemu z zmobilizowaniem zespołu do pełnej koncentracji. Atmosfera w szatni była do tego wyśmienita więc co zostało?

Od początku narzuciliśmy nasze warunki. Graliśmy piłką, szanowaliśmy ją i nie pozwalaliśmy przeciwnikom na kontry. W końcu w 22 minucie Niechciał zaszarżował lewą flanką i po jego ostrym zagraniu w pole karne Kaszubowski głową skierował piłkę do siatki.

Rywale zaczęli grać ofensywniej, ale nadal nie miało to żadnych efektów. Za to w drugiej połowie Sierakowski ściągnął na siebie dwóch rywali, oddał piłkę Świątkowi, a ten przytomnie prostopadłym podaniem uruchomił naszego napastnika. Efekt? Przypieczętowanie awansu. Zespół rywali nie był w stanie się podnieść. Awansujemy do II ligi i inkasujemy 42 tys euro!

 

Frątczak - Antoniak (74' Filipek), Ochman (61' Wójcik), Dudek, Niechciał - Świątek, Gamrot, Sierakowski, Kuklis (74' Nawrot), Guja (58' Kujawski) - Kaszubowski

 

08.06.2016, III liga, baraż o awans

Stadion Miejski, Ostrów Wielkopolski: 717 widzów

Hutnik Nowa Huta 2-0 Formacja Mostki

1-0 Bartosz Kaszubowski 22'

2-0 Bartosz Kaszubowski 56'

 

MVP: Krzysztof Świątek - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 asysta

Odnośnik do komentarza

M - mecze(z ławki)

G - gole

A - asysty

śr - średnia ocena

 

BRAMKARZE (S - stracone bramki, C - czyste konta):

 

Norbert Jasowicz (M:13, S:7, C:7, śr:6,85) - Starszy z dwójki bramkarzy, których zastałem w zespole. Od początku zesłałem go na ławkę i faktycznie gdy wychodził na boisko raczej nie zachwycał. Nie zamierzam przedłużać z nim kontraktu

 

Dorian Frątczak (M:33, S:20, C:16, śr:6,81) - Średnia ocena nie powala, ale Dorian kilka razy popisywał się świetnymi interwencjami dając nam komfort w obronie. Może i ciężko mi wskazać mecz, który sam wygrał, ale solidna gra daje mu szanse na zachowanie stałego miejsca w składzie. Zależy czy znajdę godnego uwagi golkipera. Ale warto dodać, że Dorian naprawdę nieźle się rozwija.

 

 

BOCZNI OBROŃCY

 

Przemysław Antoniak (M:34(3), G:1, A:4, śr:7,47) - Świetny sezon młodego prawego wysuniętego obrońcy. Miałem pewne obawy czy da sobie radę z trudną rolą, którą dla niego przewidziałem, ale jak widać na poziomie III ligi radził sobie świetnie. Co prawda statystyka asyst i bramek nie powala, ale wiele razy to dzięki niemu skrzydłowi byli w stanie wypracować tak wiele goli dla naszej ekipy. Od wiosny ręce na niego zacierały dwie czeskie, drugoligowe ekipy. Mam nadzieję, że jednak uda nam się go zatrzymać w składzie.

 

Mateusz Niechciał (M:33(4), G:0, A:10, śr:7,25) - Najstarszy ze wszystkich obrońców w klubie Mateusz pokazał, że można liczyć na jego rutynę. Doświadczenie, które zebrał na zapleczu E-klasy było bezcenne i wiele razy prowadził nas do wygranej. Trzykrotnie został za to nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika meczu.

 

Piotr Filipek (M:14(15), G:0, A:0, śr:6,94) - Piotr od początku był pogodzony z rolą rezerwowego, ale trzeba przyznać, że dobrze sobie radził. O ile obaj wcześniej opisani nie radzą sobie za dobrze na przeciwnej do swej nominalnej stronie boiska, to Piotr nie tracił jakości gry niezależnie czy grał na prawej flance, czy na lewej. Owszem zdarzały mu się mecze bardzo słabe, ale ma jeszcze czas na ogranie się.

 

Damian Guzik (M:1) - Damian dostał szansę zaledwie raz, gdy mieliśmy problemy kadrowe. Podejrzewam, że będzie miał jednak okazję wykazać się kilka razy w II lidze.

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY

 

Jakub Ochman (M:26(3), G:8, A:0, śr:7,23) - Solidny punkt naszej obrony. 5 bramek zdobył egzekwując rzut karny, ale najważniejsze, że praktycznie nie popełniał błędów. Największym problemem Kuby są żółte kartki. W niespełna 30 meczach został ukarany 15 razy. Na szczęście nigdy nie złapał czerwieni, ale to starałem się eliminować zdejmując go z boiska. I to drugi problem. Często nie mogłem wykorzystać go do ostatniej minuty.

 

Michał Dudek (M:29(4), G:4, A:0, śr:7,06) - Nasz wychowanek okazał się mocnym punktem obrony. Ale podobnie jak starszy o 3 lata Kuba za często łapał żółte kartki. Otrzymał aż 13 upomnień co sprawiało, że zwykle musiałem z niepokojem patrzeć na poczynania defensywy. Nie brałem wszak na mecze dwóch stoperów na ławkę (a pewnie powinienem). Podobnie jednak jak Ochman nigdy nie zarobił czerwonej kartki.

 

Bartosz Wójcik (M:20(10), G:0, A:0, śr:6,86) - Miał stać się wiodącą postacią w bloku obronnym, ale ostatecznie grał... poprawnie. A to za mało przy dobrej dyspozycji Michała i Kuby. Warto dodać, że nie odstawał za to w klasyfikacji.. żółtych kartek! 11 razy sędzia musiał upominać tego zawodnika.

 

Antoni Mielecki (M:6(10), G:0, A:0, śr:6,97) - Antoni w połowie sezonu został wykupiony przez Miedź Legnicę, ale miał swój wkład w naszym triumfie. W przeciągu sezonu stałby się zapewne naszym podstawowym stoperem.

 

Jakub Berliński (M:1(7), G:0, A:0, śr:6,63) - Przesunąłem go do zespołu seniorskiego gdy Miedź wykupiła Mieleckiego. Dostał kilka razy szansę, głównie przez nadmiar żółtych kartek łapanych przez żółte trio. Sam jednak też niepokojąco podpada sędziom. W końcu w 8 meczach, z czego 7 razy wchodząc na boisko, złapał 2 kartoniki. Zapowiada się jednak na solidnego stopera, chociaż ocena wygląda bardzo kiepsko.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

SKRZYDŁOWI

 

Mateusz Sierakowski (M:20(8), G:3, A:8, śr:7,72) - Interesujący zawodnik. Z początku nie łapał się do kadry, grał słabo. Zmotywował się jednak przez to, że stracił miejsce w składzie na rzecz Leszczaka. Ostatecznie to Mateusz był wyróżniony najwięcej razy z całego składu tytułem zawodnika meczu, bo aż siedmiokrotnie. W głosowaniu kibiców został trzecim zawodnikiem sezonu. I słusznie! Kiedy złapał wiatr w żagle robił świetną robotę! Mam nadzieję, że w II lidze będzie równie efektywny.

 

Sebastian Leszczak (M:21(6), G:1, A:8, śr:7.89) - Przyszedł do nas opuszczając Poroniec Poronin. I okazał się strzałem w dziesiątkę! Wygryzł Sierakowskiego i w świetnym stylu roznosił przeciwników na prawej flance. Pod koniec sezonu trochę zwolnił, ale też zacząłem częściej wpuszczać Sierakowskiego. Element rywalizacji chyba podziałał na obu, bo poza asystami nieraz to ich akcje otwierały nam drogę do bramki rywali. No i został przez kibiców wybrany piłkarzem sezonu.

 

Michał Guja (M:27(5), G:2, A:4, śr:7.15) - Mam mieszane uczucia co do tego zawodnika. Grał naprawdę solidnie, ale brakuje mu błyskotliwości widocznej u dwóch wcześniej opisanych zawodników. Na jego szczęście żaden z nich nie czuje się dobrze na lewej flance więc łatwiej mu było zapewnić sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Jak się jednak okazuje, za sezon może oddać miejsce młodszemu o 10 lat Kamilowi.

 

Kamil Kujawski (M:13(10), G:5, A:5, śr:7,23) - Kibice i trenerzy stukali się w głowy, ale ja zaufałem moim scoutom i wyciągnąłem go z grającego w okręgówce klubiku. Co zrobił Kamil? Odwdzięczył się ciężką pracą i naprawdę dobrą grą. Z początku był tylko zmiennikiem, ale jego wszechstronność i umiejętność błyśnięcia podobnie jak panowie z prawej flanki sprawiły, że za sezon to on może stać się podstawowym zawodnikiem.

 

 

POMOCNICY

 

Krzysztof Świątek (M:23(8), G:2, A:9, śr:7,54) - Jako najstarszy rozgrywający Krzysiek miał ciężkie zadanie. W końcu od kogo innego oczekiwać kierowania naszą grą jak nie najbardziej doświadczonego pomocnika? I trzeba przyznać, że spisał się on na medal. Zaliczył najwięcej asyst ze wszystkich zawodników, a wraz z Sierakowskim jest pierwszy w klasyfikacji kanadyjskiej (wykluczając napastników).

 

Michał Nawrot (M:23(3), G:6, A:4, śr:7,68) - Michał był wypożyczony z GKS Katowice, grającego w I lidze. W połowie sezonu przedłużył kontrakt z nimi, a więc byłem pewien, że niestety nie utrzymamy go u siebie. A szkoda, bo to naprawdę dobry zawodnik i w wielu meczach był wiodącą postacią. Grywał też jako OPŚ.

 

Mateusz Gamrot (M:31(4), G:6, A:3, śr:7,35) - Najmłodszy z trzech głównych pomocników. Również jak Michał grywał czasami jako OPŚ, ale jak widać najczęściej wystawiałem go do gry. Spisywał się naprawdę dobrze, a wiedząc, że Nawrot i tak odejdzie starałem się dać jak najwięcej okazji do ogrania się Mateuszowi. A on odwdzięczył się dobrą grą.

 

Łukasz Murzyn (M:8(16), G:2. A:1, śr:6,99) - Po Łukaszu oczekiwałem wiele. Niestety grał dość przeciętnie, a w końcu złapał kontuzję. Chciałem powoli go przywracać do składu, ale kiedy nadal mając poważne braki kondycyjne zaczął się skrażyć wszystkim wokół, że nie gra postanowiłem.. olać go. Sierakowski również zgłaszał się do mnie, w sprawie wystepów, ale jego prośby były uzasadnione. W efekcie jestem pewien, że Murzyn opuszcza nas po tym sezonie.

 

Sebastian Jacak (M:10(17), G:2, A:2, śr:7,07) - 18 letni rozgrywający według trenerów ma całkiem spory potencjał. I faktycznie dobrze radził sobie z presją. Nie powalił może asystami i bramkami, ale gdy już wychodził na boisko był solidnym punktem drugiej linii. Zyskał sporo na kontuzji i fochach Łukasza Murzyna.

 

Piotr Kuklis (M:29(4), G:2, A:6, śr:7,73) - W sumie to Piotr jest najstarszym pomocnikiem, ale ze względu na fakt, że zawsze grał za plecami napastników jest inaczej rozliczany. Doskonale zgrał się z Kaszubowskim, wiele razy był wiodącą postacią, ale w końcu to zawodnik z doświadczeniem reprezentacyjnym.

 

 

NAPASTNICY

 

Jerzy Kołakowski (M:13(12), G:8, A:6, śr:7,15) - Z początku walczył o miejsce w składzie z Kaszubowskim, ale okazał się trochę słabszym zawodnikiem. Nadal ma dobry dorobek bramkowy, a mimo roli 'tego drugiego' i tak przegonił wszystkich wcześniej opisanych zawodników w klasyfikacji kanadyjskiej. Mam dylemat czy pozostawić go w składzie czy szukać kogoś, kto będzie nawet lepszy od napastnika numer 1.

 

Bartosz Kaszubowski (M:28(5), G:28, A:4, śr:7,47) - A oto drugi zawodnik według kibiców w tym sezonie. Podprowadzony z rezerw Pogoni Siedlce okazał się strzałem w 10. Niesamowita skuteczność, potwierdzona wywalczonym w samej końcówce sezonu tytułem króla strzelców. Jeżeli uda nam się go zatrzymać w klubie, może być głównym autorem naszego utrzymania.

 

 

KONIEC SEZONU 2015/2016

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

SEZON 2016/2017

 

Cel gry w Hutniku: doprowadzić klub do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ponadto klub ma osiągnąć wartość 30 mln €.

Aktualna wartość klubu: 1.9 mln €

Stan konta: 353 933 €

 

Zaraz po awansie zawodnicy wyjechali na urlopy. Dla mnie i zarządu jednakże nie było chwili wytchnienia. Namówiłem sztab na rozbudowę bazy treningowej i obiektów młodzieżowych. Pochłonęło to 500 tys €. Ponadto w lipcu będziemy mieli nową nawierzchnię.

 

Ja zaś skupiłem się na analizie rywali w II lidze. I doszedłem do wniosku, że wzmacniając kadrę będziemy w stanie walczyć nie o utrzymanie, ale o awans. Różnica poziomów jest nieznaczna. Problemem mogą być zespoły spadające z I ligi, tam już drużyny wyglądają mocniej, ale do tego jeszcze daleeeeeka droga. Co ciekawe eksperci i bukmacherzy widzą nas na 10 miejscu.

 

Dodajmy, że mistrzem Polski został Piast Gliwice wyprzedzając Legię o 1 punkt i Lechię. Ta miała tyle samo punktów co Zagłębie, ale zarówno bezpośrednie mecze jak i bilanse stały zdecydowanie po stronie Gdańszczan.

 

Pominę sparingi. Na 7 spotkań przegraliśmy 4, 1 remis i 2 wygrane. Wygląda to kiepsko, ale starałem się jak najszybciej ograć chłopaków z taktyką na dwóch napastników. Ale po kolei.

 

Ligę zaczynamy dopiero w sierpniu, więc to baaaaaaardzo dużo czasu na wzmocnienie składu.. i stracenie kluczowych zawodników.

 

 

Transfery z klubu:

Łukasz Murzyn (22 lata, Polak) - mający niezły potencjał rozgrywający, który jednak bezpodstawnymi pretensjami mógł zepsuć atmosferę w szatni. Przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Lechii Tomaszów grającej w III lidze.

 

Bartosz Talowski (17 lat, Polak) za 30 000 € do Jagiellonia Białystok (Ekstraklasa) - Nie mówi wam nic to nazwisko prawda? A to dlatego, że ten młodzik został przeze mnie po cichutku podprowadzony z okręgówki. I okazał się sporym talentem. W tym sezonie miał zacząć grać na prawej obronie, ale dobra oferta mnie przekonała. Do tego dostaniemy 40% z następnego transferu!

 

Michał Nawrot (25 lat, Polak) koniec wypożyczenia - Zwykle będę pomijać zakończone wypożyczenia, ale Nawrot był naszym motorem napędowym. Jeden z najlepszych zawodników niestety wrócił do swojej I ligowej drużyny. Będę mu się przyglądać, może jednak w GKS Katowice nie znajdzie miejsca w składzie i uda się go odzyskać.

 

 

Transfery do klubu:

Krzysztof Hałgas (25 lat, Polak) za darmo z Soła Oświęcim (III liga) - W związku z odejściem Murzyna i Nawrota szukałem kogoś, kto będzie w stanie zająć ich miejsce. Owszem jesteśmy obecnie jego najlepszym klubem w karierze, ale liczę że to go zmotywuje do ciężkiej pracy.

 

Fabian Fałowski (23 lata, Polak) za 11 000 € z Podhale Nowy Targ (III liga) - Ależ jestem podjarany tym transferem! Poza Kaszubowskim we wszystkich III ligach to Fabian był najskuteczniejszym zawodnikiem. I to w przeciętnej ekipie! Nie jest tak wszechstronny jak Bartek, ale na pewno będzie dla niego konkurencją! Do tego mam zamiar nieraz grać na dwóch napastników. Zdecydowanie to jest najlepsze posunięcie na rynku z naszej strony... przynajmniej w teorii! Oby i w praktyce okazał się dobrym wyborem!

 

Dawid Migdał (17 lat, Polak) przesunięcie z zespołu U18 - Może za szybko, ale po nieprzedłużeniu kontraktu z Jasowiczem potrzebujemy zmiennika między słupkami. Dawid będzie dalej grać głównie w ekipie juniorów, ale czasami może dostać szansę w pierwszym zespole.

 

Karol Filipek (18 lat, Polak) przesunięcie z zespołu U18 - Już sezon temu brat Piotra, który grywał w naszych spotkaniach, był przeze mnie rozważany jako część składu. Nie odczuwałem jednak potrzeby grania defensywnym pomocnikiem. I w tym sezonie będę starał się grać ofensywnie, ale jednak DP może okazać się przydatny. Dwa, łatam luki w kadrze.

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2016/2017

 

BRAMKARZE

Dawid Migdał (17 lat, Polak)

Dorian Frątczak (19 lat, Polak)

 

BOCZNI OBROŃCY

Przemysław Antoniak (23 lata, Polak)

Mateusz Niechciał (28 lat, Polak)

Damian Guzik (18 lat, Polak)

Piotr Filipek (19 lat, Polak)

 

STOPERZY

Jakub Ochman (25 lat, Polak)

Michał Dudek (22 lata, Polak)

Bartosz Wójcik (25 lat, Polak)

Jakub Berliński (18 lat, Polak)

 

SKRZYDŁOWI

Mateusz Sierakowski (22 lata, Polak)

Sebastian Leszczak (24 lata, Polak)

Kamil Kujawski (19 lat, Polak)

Michał Guja (29 lat, Polak)

Konrad Rakoczy (19 lat, Polak) - głównie gra w rezerwach

 

ROZGRYWAJĄCY

Krzysztof Hałgas (25 lat, Polak)

Krzysztof Świątek (29 lat, Polak)

Karol Filipek (18 lat, Polak)

Mateusz Gamrot (23 lata, Polak)

Sebastian Jacak (19 lat, Polak)

Piotr Kuklis (30 lat, Polak)

 

NAPASTNICY

Jerzy Kołakowski (21 lat, Polak)

Fabian Fałowski (23 lata, Polak)

Bartosz Kaszubowski (21 lat, Polak)

Odnośnik do komentarza

Czas zadebiutować w II lidze. Na pierwszy ogień poszła ekipa z Pruszkowa. Znicz zajął 5 miejsce sezon temu ocierając się o baraż o awans. Naturalnie zawodnicy tego zespołu nie byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy i nastąpiły pewne roszady, ale i w tym sezonie od ekipy z Pruszkowa wszyscy oczekują awansu, a my mieliśmy być pierwszym rozgromionym rywalem.

Na inaugurację sezonu na naszych trybunach zasiadło więcej kibiców niż nawet podczas pojedynków z Garbarnią. I na pewno byli zadowoleni z tego co zobaczyli. Praktycznie niezmieniona wyjściowa 11 z poprzedniego sezonu świetnie sobie poradziła ze Zniczem. Mieliśmy ogromną przewagę na boisku i tylko niesamowita dyspozycja bramkarza rywali, Piotra Misztala zatrzymała kanonadę. Dopiero w drugiej odsłonie Świątek pięknym uderzeniem zza pola karnego wpakował piłkę do bramki! Miał szansę na drugą bramkę, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Najważniejsze jednak, że w pierwszym meczu zdobywamy 3 punkty!

W zespole zadebiutowało dwóch nowych zawodników. Kwadrans otrzymał Hałgas i pokazał się z niezłej strony. Fałowski zmienił zaś bardzo słabo grającego Kaszubowskiego i niestety podobnie jak Bartek był najsłabszym ogniwem w zespole.

Frątczak - Antoniak (34' Filipek), Ochman (69' Wójcik), Dudek, Niechciał - Świątek, Gamrot (76' Hałgas), Sierakowski, Kuklis, Kujawski - Kaszubowski (69' Fałowski)

 

03.08.2016, II liga, 1. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 258 widzów

[X] Hutnik Nowa Huta 1-0 Znicz Pruszków [X]

1-0 Krzysztof Świątek 53'

 

MVP: Krzysztof Świątek - Hutnik, PŚ - 8.5, 1 gol

 

 

Od początku sezonu widzę, że wszyscy są głodni gry. Ot chociażby Guzik, który zastąpił Antoniaka. Przemek doznał lekkiego urazu w meczu ze Zniczem i nie chciałem ryzykować jego zdrowia wystawiając go od pierwszych minut. Jak się okazuje młodszy kolega wcale nie zamierza być tylko zmiennikiem i zagrał świetne spotkanie z 7 ekipą poprzedniego sezonu. Zmieniłem też obu skrzydłowych i obaj zagrali tak samo dobrze, a nawet lepiej niż dwójka ze starcia ze Zniczem.

Ważna informacja to to, że udało mi się przekonać Kaszubowskiego do gry conajmniej przez sezon u nas. W zamian odpalił najwyższy bieg i dwie pierwsze bramki były jego. Najpierw po rzucie rożnym przytomnie zgrał piłkę do Gamrota zamiast walić z ostrego kąta. Później obsłużony prostopadłym podaniem przez Kuklisa z dziecinną łatwością ograł golkipera rywali. Wygląda na to, że Bartek dalej będzie jednak wiodącą postacią w Hutniku.

Ze złych nowin jednak mamy Leszczaka. Złapał kontuzję wykluczającą go z gry na miesiąc.

Frątczak - Guzik, Ochman, Dudek (55' Wójcik), Niechciał (77' Antoniak) - Jacak, Gamrot, Leszczak (55' Sierakowski), Kuklis (72' Hałgas), Guja - Kaszubowski

 

06.08.2016, II liga, 2. kolejka

przy ul. Okocimskiej, Brzesko: 547 widzów

[18] Okocimski Brzesko 1-4 HUtnik Nowa Huta [6]

0-1 Mateusz Gamrot 44'

1-1 Konrad Maca 50'

1-2 Bartosz Kaszubowski 64'

1-3 Jakub Ochman (kar.) 72'

1-4 Michał Guja 78'

 

MVP: Michał Guja - Hutnik, PL - 9.1, 1 gol, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

Na początku sezonu zarząd proponował jako nasz cel jako środek tabeli. Ja sam uważam, że mamy szanse na awans, ale nie chcąc wywierać zbyt wielkiej presji na chłopaków oznajmiłem, że górna połowa tabeli to nasz cel. I co się dzieje? Po ledwie dwóch kolejkach jesteśmy na pozycji lidera! I to po spotkaniach z 5 i 6 zespołem poprzedniego sezonu!

Patent na nas niestety znalazł zespół Kotwicy Kołobrzeg. Zamurowali dostęp do bramki i grali ostrym pressingiem. Ogólnie grali ostro. Jeszcze w karierze nie widziałem meczu, gdzie jedna drużyna popełniła 37 faulów! Ciekawostka? Moi zawodnicy przekroczyli przepisy 5 razy. Goście dostali 1 żółtą kartkę, my 3 i czerwoną.

I to właśnie podwójny żółty kartonik zatrzymał nas kompletnie. Z resztą w obu przypadkach nie potrafiłem zrozumieć decyzji arbitra. Rywalom wszystko uchodziło płazem, a ja w końcu musiałem zdjąć Świątka, który był niesamowicie poobijany przez rywali. No trudno zaledwie remisujemy, w meczu, który powinniśmy wygrać.

Dodajmy, że pierwszy raz w klubie od pierwszych minut zagrali Hałgas i Fałowski. Obaj spisali się nieźle, a Hałgas w późniejszym etapie gry w 10 naprawdę doskonale radził sobie jako DP.

Frątczak - Antoniak, Wójcik, Berliński (56' czk.), Niechciał - Świątek (68' Gamrot), Hałgas, SIerakowski (76' Guja), Kuklis (56' Dudek), Kujawski - Fałowski

 

10.08.2016, II liga, 3. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 887 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 0-0 Kotwica Kołobrzeg [13]

 

MVP: Przemysław Antoniak - Hutnik, OP - 7.5

 

 

Mam obawy czy jednak nasz dobry start to nie były miłe złego początki. W kwalifikacjach Pucharu Polski nie trafiliśmy najlepiej. Ligowy rywal okazał się zaporą nie do pokonania. Owszem wystawiłem zmienników, ale nie myślałem, że będzie to wyglądać tak kiepsko. O ile w defensywie było nieźle to ofensywne próby były żałosne. Odpadamy szybko i najlepiej jeszcze szybciej zapomnieć, że w ogóle startowaliśmy w tych rozgrywkach.

Migdał - Guzik, Wójcik, Berliński, P.Filipek - K.Filipek (66' Kuklis), Jacak (58' Hałgas), Sierakowski, Gamrot, Guja (58' Kujawski) - Kołakowski

 

13.08.2016, Puchar Polski, 2. runda kwalifikacyjna

Suche Stawy, Kraków: 1 141 widzów

Hutnik Nowa Huta 0-1 GKS Tychy

0-1 Damian Nieśmiałowski 34'

 

MVP: Damian Nieśmiałowski - GKS, OPŚ - 7.2, 1 gol

 

Odnośnik do komentarza

Nadal dość kiepsko wygląda nasza gra. W bardzo wyrównanym meczu roztrwoniliśmy dwubramkową przewagę i gdyby nie wybronienie karnego przez Frątczaka mogłaby to być pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. W efekcie tracimy pierwsze miejsce.

Frątczak - Antoniak, Ochman, Dudek (45' Wójcik), Niechciał (72' Filipek) - Świątek, Jacak (60' Hałgas), Sierakowski, Kuklis (80' Gamrot), Kujawski - Kaszubowski

 

17.08.2016, II liga, 4. kolejka

na Wzgórzu Wolności, Wejherowo: 278 widzów

[8] Gryf Wejherowo 2-2 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Przemysław Antoniak 3'

0-2 Bartosz Kaszubowski 21'

1-2 Filip Trębacz 37'

2-2 Filip Sosnowski 64'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 9.0, 1 asysta

 

 

Po serii trzech spotkań bez wygranej w końcu pokonujemy rywala. Postanowiłem zagrać ofensywnym 4-4-2 i wygląda na to, że obaj napastnicy będą potrafili nieźle uzupełniać się na boisku. Bardzo cieszy mnie frekwencja na trybunach. Wygląda na to, że fani Hutnika bardzo czekali na powrót 'Gumioków' do zawodowej piłki.

Frątczak - Antoniak, Ochman (58' Wójcik), Dudek, Niechciał - Sierakowski, Świątek (70' Hałgas), Jacak, Kujawski - Fałowski (83' Kołakowski), Kaszubowski (58' Kuklis)

 

24.08.2016, II liga, 5. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 755 widzów

[2] Hutnik Nowa Huta 2-0 Stal Stalowa Wola [8]

1-0 Fabian Fałowski 6'

2-0 Bartosz Kaszubowski 33'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 7.9, 1 gol

 

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem straciliśmy ważnego zawodnika. Sebastian Jacak za 135 000€ przeszedł do Jagielloni Białystok. W momencie gdy młody rozgrywający zaczynał przebijać się do pierwszego składu okazało się, że muszę szybko załatać dziurę po nim. Wybrałem dwóch zawodników, których już jakiś czas obserwowałem:

 

Maciej Zalecki (20 lat, Polak) za 12 000 € z Korona Kielce - młody rozgrywający wygląda na spory talent i jest już w stanie myśleć o grze w II lidze. Co prawda nie radził sobie za dobrze w lidze III w rezerwach Korony, ale myślę że podglądając Świątka szybko wybije się na wyżyny swoich możliwości.

 

Robert Chwastek (27 lat, Polak) za darmo z Grunwald Ruda Śląska - solidny skrzydłowy ma być konkurencją dla Kujawskiego. Guja prawdopodobnie będzie dzięki temu mógł w końcu grać na swojej nominalnej pozycji PŚ.

 

 

Gramy pierwszy raz ze spadkowiczem z I ligi. Trafił nam się zespół Olimpii Grudziądz. W tym spotkaniu nie mogłem jeszcze skorzystać z nowych nabytków, a ponadto Jacak wyjechał już z Krakowa. Zaczęło się świetnie, bo Świątek w 2 minucie zagrał piękną piłkę do Kaszubowskiego, a ten bez problemu dał nam prowadzenie. Po chwili jednak Świątek padł na murawę. Złapał poważną kontuzję i będzie przez 3 miesiące pauzować od futbolu.

W meczu dalej rywal błysnął ledwie raz, a potem to już był nasz koncert. Dość dodać, że Rakoczy w debiucie zdobył bramkę.

Migdał - Guzik, Ochman (69' Dudek), Wójcik, Niechciał (69' Filipek) - Rakoczy, Świątek (5' Guja), Hałgas, Kujawski - Fałowski, Kaszubowski

 

28.08.2016, II liga, 6. kolejka

Stadion Centralny, Grudziądz: 1 637 widzów

[16] Olimpia Grudziądz 1-5 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 2'

1-1 Radim Jurca 9'

1-2 Konrad Rakoczy 18'

1-3 Michał Guja 23'

1-4 Bartosz Kaszubowski 41'

1-5 Michał Guja 51'

 

MVP: Michał Guja - Hutnik, PŚ - 9.3, 2 gole

 

 

 

Kolejny mecz to przywitanie u siebie zespołu z Katowic. Rozwój również spadł z I ligi. Także w moim 50 meczu w karierze drugiej ekipie z I ligi aplikujemy 5 bramek. Był to niesamowity mecz Fałowskiego, który praktycznie sam rozmontował rywali. Zalecki i Chwastek zadebiutowali w tym meczu, ten drugi od 1 minuty i odwdzięczył się bramką. Skrzydłowi naprawdę dobrze zaczynają występy w moim zespole.

Frątczak - Antoniak, Ochman (71' Wójcik), Berliński, Niechciał - Sierakowski (59' Rakoczy), Gamrot (59' K.Filipek), Guja, Chwastek - Fałowski, Kaszubowski (45' Kołakowski)

 

31.08.2016, II liga, 7. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 354 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 5-2 Rozwój Katowice [6]

1-0 Fabian Fałowski 2'

2-0 Fabian Fałowski 3'

3-0 Fabian Fałowski 19'

4-0 Robert Chwastek 78'

4-1 Tomasz Wróbel 82'

5-1 Fabian Fałowski 83'

5-2 Przemysław Gałecki 89'

 

MVP: Fabian Fałowski - Hutnik, NŚ - 9.8, 4 gole

 

 

TABELA PO MECZACH SIERPNIOWYCH

Odnośnik do komentarza

Koniec sierpnia oznacza koniec okna transferowego. Do ostatniej chwili obawiałem się, że jakiś możny podprowadzi mi jeszcze jednego zawodnika. W podsumowaniu zostaliśmy opisani jako zespół, który wydał najwięcej - 23 tys €.

Osobiście zaś otrzymałem nagrodę najlepszego managera miesiąca II ligi. Nie do końca się z tym zgadzam, ale to za osiągnięcia ligowe więc wtopa w Pucharze Polski idzie jakoby w niepamięć.

 

Zawitaliśmy w Krośnie, gdzie ekipa, która wywalczyła podobnie jak my awans z III ligi stara się uciec jak najdalej od strefy spadkowej. My tego zadania im nie ułatwiliśmy chociaż w pierwszej odsłonie spotkania to gospodarze grali lepiej. W 9 minucie dostali nawet rzut karny, mimo że mój zawodnik nawet nie zdołał dotknąć napastnika rywali. Frątczak jednak zdołał zatrzymać futbolówkę. Rywal nie wykorzystał jeszcze dwóch idealnych okazji do zdobycia gola i do przerwy to my prowadziliśmy. W drugiej odsłonie było już spokojniej, gospodarze nie zagrozili nam ani razu.

Frątczak - Guzik (80' Antoniak), Wójcik, Dudek, Filipek - Gamrot, Zalecki (65' Hałgas), Sierakowski (68' Guja), Kuklis, Kujawski - Kaszubowski (75' Kołakowski)

 

03.09.2016, II liga, 8. kolejka

przy ul. Legionów, Krosno: 831 widzów

[14] Karpaty Krosno 0-2 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Mateusz Gamrot 13'

0-2 Jerzy Kołakowski 86'

 

MVP: Piotr Kuklis - Hutnik, OPŚ - 9.0, 2 asysty

 

 

Następnie odwiedziliśmy Puławy, aby rozegrać mecz bez historii. Przewaga cały czas była po naszej stronie, ale moi zawodnicy nie spieszyli się z atakami. Wygrywamy skromnie, ale pewnie. Leszczak wraca w końcu do składu, ale jeszcze nie jest gotów na więcej niż kilka minut.

Frątczak - Antoniak, Ochman, Wójcik (61' Berliński), Niechciał - Gamrot, Hałgas (61' Zalecki), Sierakowski (82' Leszczak), Kuklis, Kujawski (70' Guja) - Kaszubowski

 

09.09.2016, II liga, 9. kolejka

stadion MOSiR, Puławy: 651 widzów

[14] Wisła Puławy 0-1 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 28'

 

MVP: Przemysław Antoniak - Hutnik, OP - 8.3, 1 asysta

Odnośnik do komentarza

Przed nami spotkanie z drugim zespołem, który jest beniaminkiem. Rezerwy Lechii Gdańsk nie radzą sobie za dobrze w II lidze. Ze względu na napięty terminarz zaryzykowałem i wystawiłem kompletne rezerwy. Zagrały one słabo, gra kulała, czasami miałem ochotę wejść na murawę i zacząć dusić moich zawodników. Na szczęście na słabego rywala i tak to wystarczyło. Zadrżałem co prawda gdy w 81 minucie Lechia wyrównała, ale potrzebowaliśmy dokładnie 42 sekundy do ponownego wyjścia na prowadzenie.

Migdał - Guzik (63' Antoniak), Dudek, Berliński, P.Filipek - Rakoczy (55' K.Filipek), Guja (76' Zalecki), Hałgas (84' Kujawski), Chwastek - Fałowski, Kołakowski

 

14.09.2016, II liga, 10. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 285 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 2-1 Lechia Gdańsk II [17]

1-0 Robert Chwastek 42'

1-1 Bartłomiej Pawłowski 81'

2-1 Robert Chwastek 81'

 

MVP: Robert Chwastek - Hutnik, OPL - 8.8, 2 gole

 

 

Na co oszczędzaliśmy siły? Po części na starcie z walczącym o awans zespołem GKS Tychy. Rywal, który wyeliminował nas z Pucharu Polski liczył, że w trzecim naszym starciu znowu nie uda nam się wygrać. Moi zawodnicy jednak zagrali z zimną krwią. Całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Nie było szaleńczych ataków, zakończyło się to zaledwie jedną bramką i z perspektywy kibica był to beznadziejny mecz. Ja jednak jestem bardzo zadowolony.

Frątczak - Antoniak (71' P.Filipek), Ochman (78' Berliński), Wójcik, Niechciał - Guja, Gamrot (56' Zalecki), Sierakowski, Kuklis, Kujawski (71' Chwastek) - Kaszubowski

 

17.09.2016, II liga, 11. kolejka

Stadion Miejski, Tychy: 5 162 widzów

[6] GKS Tychy 0-1 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 9'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 8.3, 1 gol

 

Odnośnik do komentarza

Najważniejszy mecz września rozgrywaliśmy na wyjeździe. W Nowym Dworze Mazowieckim urzędowały mianowicie rezerwy wicemistrza Polski. I jak przystało na drugi zespół najlepszej moim zdaniem ekipy w kraju to właśnie Legia II depcze nam po piętach.

No i mecz okazał się ciekawy i emocjonujący. Mieliśmy przewagę w posiadaniu, więcej akcji, ale Legia II nie pozostawała biernym widzem i odpowiadała kąśliwie. Ogromne problemy sprawiał nam szukający formy Arkadiusz Piech. My jednak mieliśmy bardziej zgrany zespół i nasze ataki były skuteczniejsze. W hicie kolejki zdobywamy 3 punkty mimo iż Frątczak zakończył passę bez straty gola na 272 minutach.

Frątczak - Antoniak, Ochman (86' Dudek), Wójcik, Niechciał (68' P.Filipek) - Guja (59' Hałgas), Gamrot, Sierakowski, Kuklis (76' K.Filipek), Kujawski - Kaszubowski

 

25.09.2016, II liga, 12. kolejka

Stadion Miejski, Nowy Dwór Mazowiecki: 200 widzów

[2] Legia Warszawa II 1-2 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Kamil Kujawski 10'

1-1 Arkadiusz Piech 40'

1-2 Bartosz Wójcik 76'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, PŚ - 9.0, 2 asysty

 

 

Mam wrażenie, że nasza jakość gry trochę ostatnio spadła. Dowodem na to może być bardzo słaby mecz z Siarką Tarnobrzeg. Rywal nie pokazał nic wielkiego, a jednak wyrwał bezcenny 1 punkt z naszego terenu. Zawodzą zwłaszcza nasi napastnicy. Z Legią Kaszubowski zmarnował dwie okazje, w tym spotkaniu Fałowski co prawda zaliczył asystę, ale miał dwie idealne szanse na gola, Kołakowski zupełnie był niewidoczny.

Frątczak - Guzik, Dudek (56' Berliński), Wójcik, Niechciał - Rakoczy, Guja, Hałgas (83' Zalecki), Chwastek (68' Kuklis) - Fałowski, Kołakowski (56' Kaszubowski)

 

28.09.2016, II liga, 13. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 914 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 2-2 Siarka Tarnobrzeg [10]

1-0 Konrad Rakoczy 18'

1-1 Jacek Kusiak 48'

1-2 Dariusz Frankiewicz 60'

2-2 Mateusz Niechciał 75'

 

MVP: Konrad Rakoczy - Hutnik, OPP - 8.3, 1 gol

 

 

TABELA PO SPOTKANIACH WRZEŚNIOWYCH

Odnośnik do komentarza

Październik zaczynamy efektownie. Mecze ze spadkowiczami z I ligi idą nam świetnie i to kolejny, w którym mamy grad bramek. Wygraliśmy przecież 5-1 z Olimpią Grudziądz, 5-2 z Rozwojem Katowice. Teraz gromimy ekipę z Kluczborka. Co ważne przypomina o sobie Fałowski, który był po prostu nie do zatrzymania. Kolejny raz Zalecki grając od pierwszych minut udowadnia, że potrafi za to odwdzięczyć się koncertowym rozgrywaniem piłki. A i warto dodać, że obie asysty Kaszubowskiego, zostały uznane za gole ze spalonego. Jeżeli tak było to ofsajd był minimalny, ale najważniejsze dla mnie to fakt, że napastnicy przypominają, że potrafią strzelać.

Frątczak - Antoniak, Ochman, Berliński (86' Dudek), P.Filipek - Sierakowski, Zalecki, Gamrot (66' K.Filipek), Kujawski (60' Chwastek) - Fałowski, Kaszubowski (66' Kołakowski)

 

01.10.2016, II liga, 14. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 883 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 4-0 MKS Kluczbork [7]

1-0 Fabian Fałowski 3'

2-0 Fabian Fałowski 7'

3-0 Mariusz Sierakowski 11'

4-0 Fabian Fałowski 64'

 

MVP: Fabian Fałowski - Hutnik, NŚ - 9.6, 3 gole

 

 

Spadkowiczów obsługujemy duetami. Zespół Pogoni Siedlce siedzi na tyłach tabeli i niewiele wskazuje na to, że wyrwą się ze strefy spadkowej. Co ciekawe to gospodarze grali lepiej w pierwszej połowie, którą przegraliśmy 2-1. Wstrząśnięcie szatnią podziałało i duet Fałowski-Kaszubowski pokazał klasę wyrównując stan spotkania. Od tamtej chwili królowaliśmy na boisku i tylko autobus w bramce powstrzymywał nas od strzelania bramek. Ostatecznie jednak i tak zdobyliśmy 4 gole. To oznacza, że z czterema spadkowiczami nasz bilans bramkowy wynosi 18-5.

Do składu po ponad dwumiesięcznej przerwie wrócił Leszczak i zagrał... beznadziejnie. Fakt, że jeszcze brak mu ogrania, więc mogę to Sebastianowi przebaczyć.

Frątczak - Antoniak (61' Guzik), Ochman, Berliński (45' Dudek), Niechciał - Leszczak (45' Sierakowski), Guja (74' Kuklis), Gamrot, Kujawski - Fałowski, Kaszubowski

 

08.10.2016, II liga, 15. kolejka

stadion ROSRRit, Siedlce: 98 widzów

[16] Pogoń Siedlce 2-4 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Fabian Fałowski 5'

1-1 Mateusz Kasprzyk (kar.) 7'

2-1 Michał Kucharski 14'

2-2 Fabian Fałowski 64'

2-3 Kamil Kujawski 88'

2-4 Mariusz Sierakowski 90+1'

 

MVP: Fabian Fałowski - Hutnik, NŚ - 9.0, 2 gole

 

Odnośnik do komentarza

Utrzymujemy dobrą formę. Bez problemu zdominowaliśmy u siebie Olimpię Zambrów. Znowu obaj napastnicy mieli udział w bramkach naszej ekipy.

Frątczak - Antoniak (73' Guzik), Ochman (73' Dudek), Wójcik, Niechciał - Sierakowski (60' Kujawski), Zalecki, Gamrot (64' Kuklis), Chwastek - Fałowski, Kaszubowski

 

15.10.2016, II liga, 16. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 886 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 3-0 Olimpia Zambrów [6]

1-0 Robert Chwastek 6'

2-0 Bartosz Kaszubowski 34'

3-0 Bartosz Kaszubowski 73'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 9.0, 2 gole

 

 

Sposób na nas znalazł trzeci zespół w lidze. Walcząca o awans Polonia Bytom, podobnie jak my, jest u siebie niepokonana. Staraliśmy się walczyć, mieliśmy posiadanie piłki, ale doskonale zorganizowana defensywa gospodarzy sprawiała, że nasza gra piłką nie dawała absolutnie nic. Do przerwy dostawaliśmy 2-0, a przemowa w szatni sprawiła tyle, że aż raz zagroziliśmy rywalom przez kolejnych 25 minut. W końcu Ochman zagrał kretyńsko i skosił rywala w polu karnym. Dostał za to czerwoną kartkę, a Bytomianie mieli już 3 bramki przewagi. Poczuli zapewne wygraną, gdyż nagle moi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. I zabrakło naprawdę niewiele.

Nie oszukujmy się jednak, jest to zasłużona porażka, a wynik nie oddaje tego jak lepsza była ekipa Polonii. No i trochę ostudzi naszą pewność siebie.

Frątczak - Antoniak (52' P.Filipek), Ochman (71' czk.), Wójcik, Niechciał - Zalecki (52' Hałgas), Gamrot, Sierakowski, Kuklis (71' Dudek), Chwastek (66' Kujawski) - Kaszubowski

 

21.10.2016, II liga, 17. kolejka

stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom: 844 widzów

[3] Polonia Bytom 3-2 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Michał Zieliński 25'

2-0 Michal Dolinajec 38'

3-0 Rafał Maćkowski (kar.) 72'

3-1 Krzysztof Hałgas 73'

3-2 Bartosz Kaszubowski 80'

 

MVP: Michal Dolinajec - Polonia, NŚ - 8.5, 1 gol, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

Październik kończymy w Pruszkowie. Znicz jak zwykle liczy się w walce o awans, a mecz z nimi bardzo przypominał ten rozegrany w Bytomiu. Graliśmy słabo, posiadanie piłki nie było przekute na nic. Na szczęście Znicz nie jest tak mocny i nie potrafił nas skutecznie skontrować. Lekkiego urazu w czasie meczu doznał Frątczak, na szczęście uniknął długotrwałej kontuzji i zagra w kolejnym meczu.

Frątczak (31' Migdał) - Antoniak (84' P.Filipek), Dudek, Wójcik, Niechciał - Zalecki, Gamrot (50' Guja), Sierakowski, Kuklis, Kujawski - Kaszubowski (74' Fałowski)

 

29.10.2016, II liga, 18. kolejka

stadion MZOS, Pruszków: 523 widzów

[5] Znicz Pruszków 1-1 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Marcin Rackiewicz 25'

1-1 Piotr Kuklis 26'

 

MVP: Piotr Murawski - Znicz, OPŚ - 8.3

 

TABELA NA KONIEC PAŹDZIERNIKA

 

26 punktów przewagi nad miejscem barażowym robi wrażenie. W listopadzie rozegramy ledwie trzy spotkania więc zakończymy rok na miejscu premiowanym awansem.

Odnośnik do komentarza

Leszczak wyleczył kontuzję i nie mając jeszcze ogrania zaczął nachodzić mnie w gabinecie oczekując gry w pierwszym składzie. Na szczęście znamy stare, ludowe powiedzenie karma is a bitch i tuż przed spotkaniem z ostatnią ekipą w tabeli złapał kolejną kontuzję. Kolejny miesiąc leczenia przed nim.

Sam mecz zagraliśmy mocnym składem i było poprawnie. Rozczarowała mnie postawa napastników. Fałowski zmarnował trzy stuprocentówki, Kaszubowski dwie. Dobrze, że Gamrot nie schodzi poniżej pewnego poziomu, gdyż znowu to za jego sprawą wygrywamy mecz.

Frątczak - Antoniak (52' P.Filipek), Berliński, Wójcik, Niechciał - Sierakowski, Zalecki (70' Hałgas), Gamrot, Kujawski (59' Chwastek) - Fałowski, Kaszubowski (70' Kołakowski)

 

05.11.2016, II liga, 19. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 904 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 2-0 Okocimski Brzesko [18]

1-0 Mateusz Gamrot 25'

2-0 Bartosz Wójcik 30'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, PŚ - 8.7, 1 gol

 

 

Każdy ma słabsze spotkania. Wójcik na przykład w tym sezonie gra solidnie. A jednak zdarzył mu się mecz taki jak ten, gdzie to za jego sprawą przegrywamy. Co tu dużo mówić graliśmy przeciętnie, a Gamrot kolejny raz gra świetnie i zapewnia nam zdobycz punktową.

Frątczak - Guzik, Ochman, Wójcik (54' Dudek), Niechciał - Guja (60' Hałgas), Gamrot, Sierakowski (68' Zalecki), Kuklis, Kujawski - Kaszubowski (66' Fałowski)

 

13.11.2016, II liga, 20. kolejka

stadion im. Sebastiana Karpiniuka, Kołobrzeg: 511 widzów

[11] Kotwica Kołobrzeg 1-1 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Mateusz Gamrot 38'

1-1 Michał Szubert 53'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, PŚ - 8.8, 1 gol

 

Odnośnik do komentarza

Koniec roku piłkarskiego następuje w listopadzie. Ostatni mecz zagraliśmy na wyjeździe z jedną z najsłabszych ekip w lidze. A mimo tego kibice dostali piękny dreszczowiec. W dużej mierze zasługa to Ochmana.

Kuba zaczął na ławce ten mecz. Ma problemy kondycyjne, a poza tym chciałem dać szansę Dudkowi. I dał sobie chłopak radę, ale w 72 minucie, przy stanie 3-1 dla nas, postanowiłem wprowadzić świeżego stopera czyli właśnie Ochmana. Jak się odwdzięczył? W 12 minut zgarnął dwie żółte kartki. Naturalnie za idiotyczne zachowanie odebrałem mu na dwa tygodnie pensję co przyjął z oburzeniem. Ale nie będzie mi tu nie potrafiący nad sobą zapanować pionek podskakiwać. Zwłaszcza, że to druga czerwień Kuby w tym sezonie!

Frątczak - Antoniak, Dudek, Wójcik (72' Ochman (84' czk.)), P.Filipek - Sierakowski (45' Rakoczy), Guja, Zalecki (61' Hałgas), Chwastek - Fałowski, Kołakowski (69' Kaszubowski)

 

19.11.2016, II liga, 21. kolejka

stadion MOSiR, Stalowa Wola: 562 widzów

[14] Stal Stalowa Wola 2-3 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Maciej Sołek (sam.) 33'

0-2 Fabian Fałowski 45'

1-2 Przemysław Oziebala 65'

1-3 Fabian Fałowski 68'

2-3 Stefan Kucharzewski 85'

 

MVP: Przemysław Antoniak - Hutnik, WOP - 9.0, 2 asysty

 

TABELA NA KONIEC LISTOPADA

 

Jak widzimy jesień 2016 była bardzo owocna w II lidze. Wszyscy spodziewali się po nas max środka tabeli, ale z 6 punktami przewagi nad dobrze dysponowaną Polonią Bytom przewodzimy stawce. Warto dodać, że wicelider to jedyna drużyna, która wygrała z nami mecz ligowy. Cieszy też dyspozycja napastników, obaj praktycznie od początku przewodzą stawce strzelców.

 

Cele na okno transferowe? Utrzymać skład. Na wielu moich zawodników właściciele większych zespołów zacierają ręce. Zwłaszcza gorące bułeczki to: Kaszubowski, Antoniak, Frątczak i Kujawski. A więc ważne elementy zespołu. Postanowiłem, za każdego domagać się około 120 tys €. Jeżeli ktoś tyle zapłaci z bólem serca zgodzę się. No dobra, Kaszub jest wart 200 tys ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...