Skocz do zawartości

Mój czas...?


Rekomendowane odpowiedzi

Piłkarzem byłem niedzielnym (rymuje się z miernym), talentu wielkiego nie miałem więc kariery zrobić nie zdołałem. Kilka sezonów rozegrałem jako pomocnik w moim rodzinnym i ukochanym Gryfie Słupsk (głównie na pograniczu III i IV ligi).

Po zakończeniu „kariery” piłkarza nadal bardzo mocno ciągnęło mnie w kierunku tej 400 gramowej okrągłej kuli. Cała masa dostępnych szkoleń, kursów pozwoliła załapać się jako trener sześciolatków w jednej ze słupskich prywatnych szkółek piłkarskich.

 

Moja mała ojczyzna, czyli Słupsk i okolice nigdy nie gwarantowała wielkiej kariery piłkarskiej lub trenerskiej. Była oczywiście Bytovia Bytów która radziła sobie całkiem dobrze w I lidze, był Gryf balansujący nadal na pograniczu III i IV ligi.

Była cała masa malutkich klubów, ale nikt mnie nie chciał.

Postanowiłem delikatnie zmienić otoczenie, najsilniejszym okręgiem piłkarskim w okolicy było trójmiasto. Kilka wizyt w tamtejszych klubach, parę rozmów z prezesami i trenerami zaowocowało stażem w KP Jaguar Kokoszki Gdańsk. W każdym możliwym terminie dojeżdżałem do Gdańska by podpatrywać miejscowych trenerów.

 

Podpatrywać, oglądać i czekać na swoją szansę....

Odnośnik do komentarza

Tak było na początku 2012 roku. Obecnie moim miejscem zamieszkania jest 50 tysięczne Wejherowo, a miejscem pracy wpisanym na FB jest Wejherowski Klub Sportowy Gryf Wejherowo.

 

Jest lipiec 2016 roku a my przygotowujemy się do nowego sezony w III lidze.

 

Football Manager 2016

Baza danych: FM Revolution Polska LIga

Ligi: Anglia, Austria, Belgia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Turcja, Włochy

Zasady: symulacja kariery trenerskiej, reputacja niedzielny piłkarz bez licencji, transfery do klubu tylko piłkarze polecani przez skautów.

 

Po spadku Gryfa z II ligi w klubie doszło do wielkiego trzęsienia ziemi. Z klubo odeszło aż 12 piłkarzy. Największym wydarzeniem był transfer 18 - letniego pomocnika Adriana Klimczaka za 40 tyś. do Ruchu Chorzów.

 

Dla zachowania równowagi do klubu sprowadziliśmy 6 nowych piłkarzy:

Tomasz Rydzak - prawy pomocnik sprowadzony za 24 tyś z Kotwicy Kołobrzeg.

Sylwester Rusinek - napastnik z Powiśla Dzierzgoń, król strzelców IV ligi pomorskiej.

Mateusz Frankowski - autor 11 bramek dla GKS Przodkowo (III liga).

Anton Kolosov - Ukrainiec który ostatnie 10 sezonów rozegrał w barwach Olimpii Elbląg.

 

Największymi wydarzeniami w klubie nie były jednak transfery a wypożyczenia. Do klubu naszemu prezesowi udało się wypożyczyć dwóch piłkarzy:

Sebastian Zieleniecki - wychowanek UKS SMS Łódź, od 4 lat gracz włoskiej Cremonese występującej na trzecim szczeblu rozgrywek.

Hubert Adamczyk - 18 latek którego z Zawiszy Bydgoszcz do Chelsea Londyn wyciągnął sam Jose Mourinho.

 

Podczas dotychczasowych przygotowań rozegraliśmy dotychczas 4 sparingi:

Jantar Ustka 3:0 (Skwiercz 4', Czychowski 7', Miler 60')

Arka Gdynia 0:2

Stolem Gniewino 4:0 (Frankowski 42' 48', Fierka 62' 70')

Jaguar Kokoszki 3:1 (Kolosov 28', Miler 68', Fierka 83')

Odnośnik do komentarza

Przebudowany Gryf demoluje Arkę!!

 

Kolejnych trzech zawodników wzmocniło szeregi wejherowskiego Gryfa. Z pobliskiej Gdyni przyjechał 20 letni ofensywny pomocnik Paweł Rasmus. Mimo młodego wieku Paweł rozegrał w III lidze już 69 spotkań.

Formację defensywną wzmocnił Michał Lepczak, wychowanek Pomezanii Malbork całą dotychczasową karierę spędził w Concordii Elbląg.

Z amatorskiego zespołu Austrii Wiedeń, na zasadzie wypożyczenia na stadionie przy ulicy Wzgórza Wolności będzie można oglądać 17 letniego Dawida Jadacha.

 

W niedzielne popołudnie kolejną grę kontrolną rozegrały dwa pomorskie zespoły. Gryf Wejherowo okazał się wyraźnie lepszy od rezerw I ligowej Arki Gdynia.

Gryf Wejherowo - Arka II Gdynia 5:1 (4:1)

1:0 Grzegorz Gicewicz 7'

2:0 Mateusz Frankowski 10'

3:0 Paweł Rasmus 15'

4:0 Mateusz Frankowski 41'

4:1 Mateusz Zoch 44'

5:1 Paweł Rasmus 60'

 

 

Świetnie w meczu spisał się Paweł Rasmus, zawodnik stawił się w Wejherowie w sobotę by w niedzielę zostać zawodnikiem meczu.

Odnośnik do komentarza

Gryf kontra Gryf - remis.

 

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi sezonu 2016/17 na podmokłym boisku w Wejherowie swe umiejętności sprawdzały dwie drużyny z pod znaku Gryfa.

Goście ze Słupska postawili bardzo wysokie wymagania wejherowianom. Do ostatnich minut to przyjezdni byli bliżej zwycięstwa. Do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził Jacek Kusiak wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Grzegorz Gicewicza.

 

 

Gryf Wejherowo - Gryf Słupska 1:1 (0:0)

0:1 Dawid Bieniuk 49'

1:1 Jacek Kusiak 92'

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...