Skocz do zawartości

Papierosy


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że jaracz już to założył ale nie znalazłem, więc zaczynamy topik dla ludzi, którzy palą, palili, będą palić lub też chcą rzucić z nałogiem i potrafią się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi.

 

Ja od pewnego czasu nie czuję różnicy między lightami a czerwonymi :roll: kiedyś paląc czerwonego LMa musiałem "dusić" filtr żeby fajka nie była tak mocna a teraz palę ją jak lighta. A nie palę dużo i wcale nie zwiększyłem częstotliwości palenia od dobrych 5 lat.

Odnośnik do komentarza

Ja się ostatnio obraziłem na L&M. Kosztują już prawie 7 złotych. Ostatnio, jak się obraziłem, to zaraz potaniały, teraz jakoś nie chcą :/ Przerzuciłem się najpierw na Viceroye - całkiem niezłe wbrew pozorom, a potem przyuważyłem, że Goldeny są niedrogie i dobre. 6,90 za 25 sztuk to nie jest dużo.

Odnośnik do komentarza

Mnie ostatnio z polskiej produkcji wchodza Red Wihite - cena jeszcze okay i nie sa tak duszace jal Leszki Moczulskie czy Marlborasy. Aczkolwiek w najblizszym czasie spodziewam sie swiezej dostawy brytyjskich fajeczek Superkings - pierwszorzedne papieroski (rozkosz w gebie ;)).

 

I podobnie jak Icon - nie odczuwam roznicy miedzy lighatami a zwyklymi (czyli czerwonymi).

Odnośnik do komentarza
Ja od pewnego czasu nie czuję różnicy między lightami a czerwonymi :roll: kiedyś paląc czerwonego LMa musiałem "dusić" filtr żeby fajka nie była tak mocna a teraz palę ją jak lighta. A nie palę dużo i wcale nie zwiększyłem częstotliwości palenia od dobrych 5 lat.

Różnica między LM czerwonymi a niebieskimi moim zdaniem nigdy nie była zbyt duża, a faktycznie ostatnio kiedy paliłem czerwone wydały mi się łagodne w porównaniu do np. mocnych Chesterfieldów (inna sprawa, że już od dawna, tj. jakichś 4 lat rzadko palę LM Red). Ale modelowym przykładem jest to Marlboro - czerwone czy lighty - żadna różnica.

 

Generalnie jednak trzeba przyznać, że fajki produkowane w Polsce są znacznie gorsze od ich odpowiedników zagranicznych. Ostatnio będąc w Czechach kupiłem tamtejsze LMy, które okazały się znacznie lepsze od polskich. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Że w Polsce bardzo dużo się pali (ponoć najwięcej w UE) i zakłady tytoniowe idą na masówę? Że rodzimy tytoń jest słaby jakościowo?

 

Ja się ostatnio obraziłem na L&M. Kosztują już prawie 7 złotych.

Tym bardziej to śmieszne, że znacznie lepsze Camele są droższe o całe 5 groszy :).

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi sie, ze Hiszpanie i Angole jaraja jeszcze wiecej jak Polacy. Skandynawowie tez pluc nie oszczedzaja.

Ostatnia podwyżka akcyzy (notabene - "zarekomendowana" przez Komisję Europejską) była właśnie spowodowana chęcią obniżenia jednego z najwyższych wskaźników uzależnienia od tytoniu w UE.

Odnośnik do komentarza
A jak wam palacze podoba się pomysł, aby wprowadzić zakaz palenia w pubach ? :>

 

Palaczem nie jestem (nigdy nie paliłem, nie palę i nie zamierzam palić), dlatego ten pomysł jak najbardziej popieram. Dla ludzi niepalących siedzenie w pubach, gdzie mozna powiesic siekiere jest katorgą...

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony całkowity zakaz jarania w knajpach to też masakra. Wprowadzili coś takiego w jedynej porządnej knajpie u nas na osiedlu. Zrobili to w zimę, tak że wyjść na dwór sobie zajarać to tak średnio wtedy i liczba klientów im lekko spadła. Czasami zdarzyło się że w knajpie było pusto w porach kiedy były tam już normalnie tłumy. W lato nie ma problemu bo siada się na ogródku i spokojnie się pali. Najlepszym wyjściem jest część dla palących i dla niepalących w osobnych salkach, z tym że może to być ciężkie do wprowadzenia w mniejszych knajpkach.

 

Co do różnicy między ligtami a mocnymi to lajtów nie kupiłem już od ładnych paru lat. Najzwyczajniej mi się nie opłaca bo są dla mnie za słabe. Teraz jadę cały czas na LM-ach czerwonych, opcjonalnie na moich ulubionych Camelach (najdziwniejsze jest to że lubi je masa osób a przez parę lat nie było ich w Polsce). Ostatnio nawet jak skończyły mi się fajki i dziewczyna kumpla częstowała mnie Pall Mall-em lightem a kumpel Nextem czerwonym to wolałem jednak tego Nexta zajarać bo mocniejszy (chociaż paskudny :P)

Odnośnik do komentarza
A jak wam palacze podoba się pomysł, aby wprowadzić zakaz palenia w pubach ? :>

 

Palaczem nie jestem (nigdy nie paliłem, nie palę i nie zamierzam palić), dlatego ten pomysł jak najbardziej popieram. Dla ludzi niepalących siedzenie w pubach, gdzie mozna powiesic siekiere jest katorgą...

 

to dziala w dwie strony....

 

Aczkolwiek dajemy sobie rade z tego typu zakazami i obostrzeniami - najlepiej to wychodzi w pociagach (nawet niemieckich) ;)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to rewelacyjnie rozwiazali sprawe palenia w pubach w norwegii :) Jest sobie pub, palic mozna tylko na zewnatrz, ale czy deszcz czy zimno i tak mozna siedziec bo a)calosc jest zadaszona b)maja przy kazdym stoliku lampy grzewcze roznego rodzaju i siedzi sie milutko :] Tylko watpie ze takie cos jest mozliwe do zrobienia w polsce :P

Odnośnik do komentarza
A jak wam palacze podoba się pomysł, aby wprowadzić zakaz palenia w pubach ? :>

 

Palaczem nie jestem (nigdy nie paliłem, nie palę i nie zamierzam palić), dlatego ten pomysł jak najbardziej popieram. Dla ludzi niepalących siedzenie w pubach, gdzie mozna powiesic siekiere jest katorgą...

 

to dziala w dwie strony....

Chodzi Ci o to, ze dla palacych siedzenie w pubach, gdzie nie mozna palic jest katorga? Tylko, ze palac trujesz mnie, a to juz w dwie strony nie dziala ;)

Odnośnik do komentarza
A jak wam palacze podoba się pomysł, aby wprowadzić zakaz palenia w pubach ? :>

 

Palaczem nie jestem (nigdy nie paliłem, nie palę i nie zamierzam palić), dlatego ten pomysł jak najbardziej popieram. Dla ludzi niepalących siedzenie w pubach, gdzie mozna powiesic siekiere jest katorgą...

 

to dziala w dwie strony....

Chodzi Ci o to, ze dla palacych siedzenie w pubach, gdzie nie mozna palic jest katorga? Tylko, ze palac trujesz mnie, a to juz w dwie strony nie dziala ;)

 

jak to Angole mawiaja bullshit - kazdego dnia wdychasz powietrze zanieczyszczone spalinami i innym swinstwem, jesz jakies chemikalia, pijesz wode z cala tablica Mendelejewa a nagle palenie zaczelo przeszkadzac? ;) taki zakaz to ewidentne lamanie praw i wolnosci.

Odnośnik do komentarza
A jak wam palacze podoba się pomysł, aby wprowadzić zakaz palenia w pubach ? :>

 

Palaczem nie jestem (nigdy nie paliłem, nie palę i nie zamierzam palić), dlatego ten pomysł jak najbardziej popieram. Dla ludzi niepalących siedzenie w pubach, gdzie mozna powiesic siekiere jest katorgą...

 

to dziala w dwie strony....

Chodzi Ci o to, ze dla palacych siedzenie w pubach, gdzie nie mozna palic jest katorga? Tylko, ze palac trujesz mnie, a to juz w dwie strony nie dziala ;)

 

jak to Angole mawiaja bullshit - kazdego dnia wdychasz powietrze zanieczyszczone spalinami i innym swinstwem, jesz jakies chemikalia, pijesz wode z cala tablica Mendelejewa a nagle palenie zaczelo przeszkadzac? ;) taki zakaz to ewidentne lamanie praw i wolnosci.

Nie nagle, nie nagle, tylko od zawsze ;) A czy to, ze codziennie wdycham spaliny, jem chemikalia oznacza, ze dodatkowo mam sie jeszcze katowac dymem papierosowym kosztujac zlocisty trunek?:P Poza tym troche mi mimo wszystko przeszkadza jak po 3 minutach w takim zadymionym lokalu, cale ubranie smierdzi papierochami.

Oczywiscie nie jestem jakims zagorzalym zwolennikiem tego zakazu, nie latam z transparentami "STOP PALACZOM" itd. Bedzie co bedzie, ale miloby bylo jakby zakaz wszedl w zycie :P

Odnośnik do komentarza
Dlatego przeciwnikom palenia mowimy nasze stanowcze NIE i niech opuszcza szybko pomieszczenie przeznaczone dla palaczy ;)

Tylko nie bierzesz pod uwagę, że w pubach są jeszcze osoby, które dobrowolnie raczej nie mogą opuścić pubu... osoby z obsługi. Pomysł z wychodzeniem na zewnątrz jest jak najbardziej wskazany. Po pierwsze palacz nie ma bana na fajki, w miejscach publicznych i może pofatygować się 5 kroków na zewnątrz, zrobić co swoje i będzie luz dla innych. Ot kwestia uprzejmości, której w pubach nie uświadczysz, więc trzeba ją narzucić, dla mnie proste i zrozumiałe, a mówię to z perspektywy osoby, która jakiś czas temu odstawiła fajki i której na dzień dzisiejszy dym tytoniowy zwyczajnie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...